• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Vicces ez, igazán vicces.
Az is vicceske lesz ugye, ha a megdobált raj testületileg úgy fogja értelmezni, hogy
a kis dobálózón robbanómellény van, vagy egy kalasnak látszó tárgy?
Ja, bocsi. Ráutaló magatartást tanúsított. Előfordul.
Na, az igazán vicceske lesz.
Vicces vicces, majd ha nem kő lesz a kézben hanem kalas vagy rpg akkor meg nem tököntalálat lesz hanem ahogy te mondottad "Eltaktikáztad k@tttsög :D" vagy "dezintegrálódás" pont mint ezek itt:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 042
113
elvesztettunk 21 katonat
Kik? City of London?
“IDF szóvivő - 1 katona meghalt.”

24 katona halt meg.
Hányszor? Kb. 2000-2500 IDF katona halhatott eddig meg nem hivatalosan...
De a java még hátra van. Vajon miért pedzegetik a kivonulást? Azért mert a totális győzelem előszobájában vannak? Nem hinném. A Hezbollah még be sem szállt rendesen.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Miért is csinálták ostobán?
Tábornokom,ha szerinted Ahmed odaejt nekik egy gránátot,amikor olyan fél méterre áll egymástól a két hátsó,akkor mi történt volna? Igaz,hogy nem teljes videó,de szerintem hibáztak Mózesék,de legalább megúszták,bár a sebesülés mértékét nem tudjuk. Nálatok úgy tanították,hogy épületen belül egy csomóban lövöldözünk,mert úgy ijesztőbbnek tűnik?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 732
113
Tábornokom,ha szerinted Ahmed odaejt nekik egy gránátot,amikor olyan fél méterre áll egymástól a két hátsó,akkor mi történt volna? Igaz,hogy nem teljes videó,de szerintem hibáztak Mózesék,de legalább megúszták,bár a sebesülés mértékét nem tudjuk. Nálatok úgy tanították,hogy épületen belül egy csomóban lövöldözünk,mert úgy ijesztőbbnek tűnik?
Ha annyira nem vagy tisztában a CQB legelemibb alapjaival, hogy mi az a stack, akkor teljesen feleslegesen kezdenék bele bármibe is. Azért megpróbálok rávilágítani a hiányosságra. Tök felesleges szorzótáblát magyarázni annak, aki a számokat sem ismeri.
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and sixtus

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ne kavard már.
21 halt hősi halált egyszerre.
A többi 3 máshol volt.

Tábornokom,ha szerinted Ahmed odaejt nekik egy gránátot,amikor olyan fél méterre áll egymástól a két hátsó,akkor mi történt volna? Igaz,hogy nem teljes videó,de szerintem hibáztak Mózesék,de legalább megúszták,bár a sebesülés mértékét nem tudjuk. Nálatok úgy tanították,hogy épületen belül egy csomóban lövöldözünk,mert úgy ijesztőbbnek tűnik?
Én úgy vélem, hogy elindultak átfésülni a házat. Azt meg ugyebár nem egy szál lövész műveli.
Csak Gáza egy fosadék hely és nem tégla épületek vannak.
Én mondjuk előbb inkább beküldtem volna egy drónt. Kb ales szinten van belőlük.
De aztán fene se tudja mi volt. Ennyiből nem derül ki.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Ha annyira nem vagy tisztában a CQB legelemibb alapjaival, hogy mi az a stack, akkor teljesen feleslegesen kezdenék bele bármibe is. Azért megpróbálok rávilágítani a hiányosságra. Tök felesleges szorzótáblát magyarázni annak, aki a számokat sem ismeri.
Más a valóság tábornokom,mint amit te elképzelsz. Behatolás után egymással ellentétes irányban mozognak.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Következő fogalom ami megintcsak annyira alapvető a CQB-ben, mint a matematikában a műveleti jelek a points of domination.
Sikerült eltalálniuk. Ja,nem. Mivel láthatóan nem volt a támadóknak fedezékük,a jobb oldali miután elhúzza sebesültet nem igazán látszott de szerintem nem lőtt,pedig neki kellett volna,és a balnak előre a falig,majd egy gránáttal pontot tenni az arab karrierjére. Szerintem,bár jó lett volna teljes felvételt látni. A tankönyv csak opciókat ad,de ez olyan,mint a haditerv. Csak az első lövésig tart.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 067
16 271
113
Következő fogalom ami megintcsak annyira alapvető a CQB-ben, mint a matematikában a műveleti jelek a points of domination.

Szerintem olvasd el az első oldal első bekezdését is a tankönyvedben, ami úgy szól: ne halj meg.

Ha teljesen tankönyvszerűen l csináltál minden mást, ‘csak’ ezt az egyet nem sikerült, akkor vagy a tankönyv szar, vagy mégiscsak te csináltál valamit rosszul, mindenesetre megbuktál.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 732
113
Sikerült eltalálniuk. Ja,nem. Mivel láthatóan nem volt a támadóknak fedezékük,a jobb oldali miután elhúzza sebesültet nem igazán látszott de szerintem nem lőtt,pedig neki kellett volna,és a balnak előre a falig,majd egy gránáttal pontot tenni az arab karrierjére. Szerintem,bár jó lett volna teljes felvételt látni. A tankönyv csak opciókat ad,de ez olyan,mint a haditerv. Csak az első lövésig tart.
Az a nagy ötleted, hogy menjen oda ahol 3 másodperccel előbb lelőtték a társát? Ennyi erővel saját magát is agyonlőhetné. Ha már annyira gránátozni akarsz, akkor miért nem azzal dobatod aki balra van az ajtó val szemben? Az fedezékbő be tudna dobni egy gránátot a szobába. De ennél még a szemközti ajtóból visszahúzódó katona is jobb megoldás a gránát dobásra. Aki nekiáll foglalkozni a sebesülttel az nem hagyja abba addig amíg meg nem jön az eü katona.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Az a nagy ötleted, hogy menjen oda ahol 3 másodperccel előbb lelőtték a társát? Ennyi erővel saját magát is agyonlőhetné. Ha már annyira gránátozni akarsz, akkor miért nem azzal dobatod aki balra van az ajtó val szemben? Az fedezékbő be tudna dobni egy gránátot a szobába. De ennél még a szemközti ajtóból visszahúzódó katona is jobb megoldás a gránát dobásra. Aki nekiáll foglalkozni a sebesülttel az nem hagyja abba addig amíg meg nem jön az eü katona.
Te érted amit írtam? Csak azért kérdezem,mert amennyiben elolvasnád még egyszer,akkor talán nem írnád le,azt amit már előtted leírtam.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 732
113
Te érted amit írtam? Csak azért kérdezem,mert amennyiben elolvasnád még egyszer,akkor talán nem írnád le,azt amit már előtted leírtam.
Rajzold már le felülnézetbe, hogy mi a nagy ötleted, mert 5x elolvasva is az jön le, hogy te odamozgatnál egy embert gránátot dobni ahol pár pillanattal előbb lelőtték a katonát.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Rajzold már le felülnézetbe, hogy mi a nagy ötleted, mert 5x elolvasva is az jön le, hogy te odamozgatnál egy embert gránátot dobni ahol pár pillanattal előbb lelőtték a katonát.
Szerintem érthetően írtam le,hogy a bal oldali megy a falig. Nem az ajtóba áll,hanem a falig,és onnan kecsesen behajit az arabnak egy kis ajándékot. Mi a lóf@szt nem lehet azon érteni,hogy a bal megy a falig? Erre te leírod,hogy miért nem a bal oldali dobja a gránátot. Ha már mindenképpen bele akarsz kötni bármibe,legalább értelmezd a leírtakat,mert per pillanat saját magadból csináltál hülyét.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 732
113
Szerintem érthetően írtam le,hogy a bal oldali megy a falig. Nem az ajtóba áll,hanem a falig,és onnan kecsesen behajit az arabnak egy kis ajándékot. Mi a lóf@szt nem lehet azon érteni,hogy a bal megy a falig? Erre te leírod,hogy miért nem a bal oldali dobja a gránátot. Ha már mindenképpen bele akarsz kötni bármibe,legalább értelmezd a leírtakat,mert per pillanat saját magadból csináltál hülyét.
Itt a szituáció lerajzolva. Kékek az IDF katonák, piros a palesztin. Zöldel beszámoztam az ajtókat. Az 1-es ajtó az legyen az 1-es falon, a 2-es ajtó a 2-es falon, a 3-as ajtó pedig a 3-as falon. Mentsd ela képet és rajzold be rajta, hogy mit szeretnél vagy írd le újra a megnevezéseimet használva.
Az én megoldásom, ha már nagyon gránátozni akarsz, hogy amíg a "D" jelű emberke (a kamerás) lövi az ajtót addig vagy a "B" vagy a "C" jelű katona fedezékből bedob egy gránátot a 3-as számú ajtón. Senki nem megy sehová, mindenki fedezékben van, a gránát meg felrobban abban a szobában aho az ellenség van.

aaaaaaa.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 732
113
Szerintem olvasd el az első oldal első bekezdését is a tankönyvedben, ami úgy szól: ne halj meg.

Ha teljesen tankönyvszerűen l csináltál minden mást, ‘csak’ ezt az egyet nem sikerült, akkor vagy a tankönyv szar, vagy mégiscsak te csináltál valamit rosszul, mindenesetre megbuktál.
Nem halt meg...

Szerintem legyél oktatási miniszter és tiltsd be a tankönyveket, hisz feleslegesek...
A probléma csak az, hogy az élet írja a tankönyvet, nem pedig a tankönyv az életet. Nem attól E=mc², mert ez van írva a tankönyvbe, hanem azért van ez a tankönyvbe írva, mert ez a valóság.