• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 509
31 936
113
Kis baráti tűz...
Esetleg...
Kórház a város szélén, volt
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 593
25 854
113
A Csendes-óceáni Flotta orosz hadihajói ma belépnek a Vörös-tengerbe, miközben Moszkva megerősíti jelenlétét az izraeli-szíriai határ mentén.

Az orosz védelmi minisztérium bejelentette, hogy egy cirkáló és egy fregatt átkelt a Bab-el-Madeb-szoroson, és huti támadások közepette elérte a Vörös-tengert.
Küldetésük célja nem világos. A lépésre egy héttel azután került sor, hogy a Kreml tagadta, hogy Oroszország és Kína biztonsági biztosítékokat kapott a hutiktól, hogy hajóikat nem fogják megtámadni.
Lehetséges tengeri konfrontáció a NATO-val.
- Nem akarnak ők konfrontálódni, csak megtekinteni a kínaiakkal közösen a brit hajókat. A röhögés még nem sértés.

Eközben az orosz erők továbbra is új megfigyelőállomásokat állítanak fel az izraeli határ mentén, a szíriai Golán-fennsíkon.
A Szíriai Emberi Jogok Megfigyelőközpontja szerint az orosz erők ez év eleje óta 10 megfigyelőállomást állítottak fel a Szíriát és a Golán-fennsíkot elválasztó határ mentén, a 11. állást pedig várhatóan hamarosan avatják.

Mivel ma a csendes-óceáni flotta orosz hadihajói belépnek a rendkívül zsúfolt Vörös-tengerre, miközben Moszkva megerősíti jelenlétét az izraeli-szíriai határ mentén, felveti a kérdést – miért fokozza Oroszország a hőséget Izrael forrongó frontjain?
1. A Vörös-tenger rendkívül zsúfoltságát marha egyszerű lenne megszüntetni. LFG
2. Még nem sikerült megegyezni Kanadával meg a karibi államokkal, hogy Kínával közösen ott csináljanak egy kis Steadfast defenderre hajazó bulit.

Kanada teljes biztonsági garanciákat kér (és az ukrán fasik elszállítását), a karibiak meg, hogy az oroszok ne csak vodkát igyanak, hanem rumot is (A biztonságukat már a közös hajóhad megtenné).
GJxh7-mWwAESxC4
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 364
33 452
113
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 062
16 241
113
Az izraeli fegyveresek halállistáit egy LEVANDER-nek nevezett AI állítja össze olyan palesztinokról, akik a szűrői szerint jelenleg vagy koràbban Hamasz milicisták (híváslisták, telefonos adatok, profilképek, social media reakciok alapján) és gyakorlatilag emberi beavatkozás nélkül (az egyetlen szűrő hogy férfi-e) továbbítja a légierőnek butabombázásra olyan időpontban, amikor a beszédes nevű WHERES DADDY? program szerint épp otthon van és alszik - együtt a komplett családjával.

Több tízezer ilyen célpontot jelöl ki az AI aztán megy jó esetben egy hamaszos közkatona házára a bomba és vele hal 10-20 gyerek, öreg és nő, HA az AI nem tévedett. Persze ezt senki nem vizsgálja.

Azért remélem jól átgondolták az ottani legmorálisabb és legokosabb emberkék ezt a precedenst mert az IDF fegyveresekre & környezetükre is lehet ugyanígy szűrni, AI sem kell hozzá, és ha a Hamaszos családtagjai mind szabad prédák és elfogadható 10-20x-os járulékos veszteségek, akkor ezzel a logikával bárki, akinek az IDF-hez akár közbetve is köze van, úgyszintén, a macskájával együtt...

Nem nagyon gondolták át hogy olyan tabukat engednek most ki a palackból ami nem véletlenül lettektöbb ezer éve begyömöszölve. Ha válogatás nélkül ölsz mindenkit korra nemre való tekintet nélkül akkor veled is így tesznek majd. Ha pedig nem tiszteled a követeket akkor majd nem lesz kivel beszélni és a tiédnek is csak visszaküldik a fejét.

 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
291
376
63
Az izraeli fegyveresek halállistáit egy LEVANDER-nek nevezett AI állítja össze olyan palesztinokról, akik a szűrői szerint jelenleg vagy koràbban Hamasz milicisták (híváslisták, telefonos adatok, profilképek, social media reakciok alapján) és gyakorlatilag emberi beavatkozás nélkül (az egyetlen szűrő hogy férfi-e) továbbítja a légierőnek butabombázásra olyan időpontban, amikor a beszédes nevű WHERES DADDY? program szerint épp otthon van és alszik - együtt a komplett családjával.

Több tízezer ilyen célpontot jelöl ki az AI aztán megy jó esetben egy hamaszos közkatona házára a bomba és vele hal 10-20 gyerek, öreg és nő, HA az AI nem tévedett. Persze ezt senki nem vizsgálja.

Azért remélem jól átgondolták az ottani legmorálisabb és legokosabb emberkék ezt a precedenst mert az IDF fegyveresekre & környezetükre is lehet ugyanígy szűrni, AI sem kell hozzá, és ha a Hamaszos családtagjai mind szabad prédák és elfogadható 10-20x-os járulékos veszteségek, akkor ezzel a logikával bárki, akinek az IDF-hez akár közbetve is köze van, úgyszintén, a macskájával együtt...

Nem nagyon gondolták át hogy olyan tabukat engednek most ki a palackból ami nem véletlenül lettektöbb ezer éve begyömöszölve. Ha válogatás nélkül ölsz mindenkit korra nemre való tekintet nélkül akkor veled is így tesznek majd. Ha pedig nem tiszteled a követeket akkor majd nem lesz kivel beszélni és a tiédnek is csak visszaküldik a fejét.


Érdemes a teljes cikket elolvasni. Tele van nagyon durva elejtett megjegyzésekkel.
Pl: “For me, psychologically, it was unusual. Over 100 civilians — it crosses some red line.”
Akkor gondolom, az a tanulság, hogy egy támadásban egyszerre legfeljebb 99 civilt ölj meg, WTF
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 096
2 912
113
Az izraeli fegyveresek halállistáit egy LEVANDER-nek nevezett AI állítja össze olyan palesztinokról, akik a szűrői szerint jelenleg vagy koràbban Hamasz milicisták (híváslisták, telefonos adatok, profilképek, social media reakciok alapján) és gyakorlatilag emberi beavatkozás nélkül (az egyetlen szűrő hogy férfi-e) továbbítja a légierőnek butabombázásra olyan időpontban, amikor a beszédes nevű WHERES DADDY? program szerint épp otthon van és alszik - együtt a komplett családjával.

Több tízezer ilyen célpontot jelöl ki az AI aztán megy jó esetben egy hamaszos közkatona házára a bomba és vele hal 10-20 gyerek, öreg és nő, HA az AI nem tévedett. Persze ezt senki nem vizsgálja.

Azért remélem jól átgondolták az ottani legmorálisabb és legokosabb emberkék ezt a precedenst mert az IDF fegyveresekre & környezetükre is lehet ugyanígy szűrni, AI sem kell hozzá, és ha a Hamaszos családtagjai mind szabad prédák és elfogadható 10-20x-os járulékos veszteségek, akkor ezzel a logikával bárki, akinek az IDF-hez akár közbetve is köze van, úgyszintén, a macskájával együtt...

Nem nagyon gondolták át hogy olyan tabukat engednek most ki a palackból ami nem véletlenül lettektöbb ezer éve begyömöszölve. Ha válogatás nélkül ölsz mindenkit korra nemre való tekintet nélkül akkor veled is így tesznek majd. Ha pedig nem tiszteled a követeket akkor majd nem lesz kivel beszélni és a tiédnek is csak visszaküldik a fejét.


Igazából nem értem mi a probléma. Az AI gyakrabban téved mint az ember vagy a zsidó civilek jelenleg nem "szabad préda" az ellenfélnek?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 364
33 452
113

Nem lepne meg, ha használnának már a nyugati szolgálatok is hasonlót, talán épp izraeli beszerzésből.
Természetesen a "hazai terroristák", "szélsőjobboldaliak" stb. ellen, egyelőre nem halállistaként, de bármikor lehet belőle ilyen is.

Az sem lepne meg, ha az ukránok eddigi sikerességének a magyarázata is valami hasonló AI lenne. Mert hát 2 éve csak keressük a magyarázatot az oroszok ilyen fokú látszólagos impotenciájára, inkompetenciájára - azt hiszem nem csak az oroszpárti tábor nem ezt várta. Valami game changert sejtettem mindig is a háttérben, és azt is, hogy ez valami a cikkben leírt AI szoftver lehet, amelyik az embernél sokkal gyorsabban és jobban dolgozza fel a felderítési információkat és jelöli ki a célokat valós időben. A végpontjairól eddig is tudtunk, hogy az ukrán tüzérség pl. tableten kapja meg a célokat "valahonnét". Nem csak saját drónkezelőktől feltehetően, hanem egy komplex rendszer van és a döntéshozatal nem feltétlenül emberi ott sem szerintem.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 524
10 695
113
Az sem lepne meg, ha az ukránok eddigi sikerességének a magyarázata is valami hasonló AI lenne.
Kijevnél 100%, hogy használták a Palantir AI döntéstámogató "dobozait", de tudtommal nem volt eredményes - aztán lehet, hogy ez dezinformáció és valójában jól működött.

A fenti cikk gyanúsan álhír, a forrástól kezdve erősen sántít.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 878
86 981
113
Kijevnél 100%, hogy használták a Palantir AI döntéstámogató "dobozait", de tudtommal nem volt eredményes - aztán lehet, hogy ez dezinformáció és valójában jól működött.

A fenti cikk gyanúsan álhír, a forrástól kezdve erősen sántít.
GKQ0HdsW4AAXFJf
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 524
10 695
113
GKQ0HdsW4AAXFJf
De ez is a fentire hivatkozik.

Nagyrészt életszerűtlen az a célgenerálás amit felvázolnak. Amúgy is, elnézve a Gázából érkező felvételeket valószínűleg semmi különösebb precíziós képességre nem támaszkodnak, ha valahol az ISR szerint gyanús mozgás van odacsapnak...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 878
86 981
113
De ez is a fentire hivatkozik.

Nagyrészt életszerűtlen az a célgenerálás amit felvázolnak. Amúgy is, elnézve a Gázából érkező felvételeket valószínűleg semmi különösebb precíziós képességre nem támaszkodnak, ha valahol az ISR szerint gyanús mozgás van odacsapnak...
Beraktam egy Guardian linket. Valahonnan a twitteren is kiszopták, de mivel nem vagyok ott, nem én bombázok, a döntéshozatalban se vagyok benne, ennyit tudtam tenni. Nem tudom mi zajlik nálad, nincs is közöm hozzá, de látom, hogy kb. sehol semmi se jó.
Ezzel nem tudok mit kezdeni. Lassan totál értelmetlen bármit is linkelni ...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 524
10 695
113
Beraktam egy Guardian linket. Valahonnan a twitteren is kiszopták, de mivel nem vagyok ott, nem én bombázok, a döntéshozatalban se vagyok benne, ennyit tudtam tenni. Nem tudom mi zajlik nálad, nincs is közöm hozzá, de látom, hogy kb. sehol semmi se jó.
Ezzel nem tudok mit kezdeni. Lassan totál értelmetlen bármit is linkelni ...
Nem is neked írtam a fentit, de rám válaszul beraktál egy cikket ami arra hivatkozik amire írtam, hogy sántít. Erre reagáltam, hogy "dehát ez má' vót", nincs semmi probléma. Sokfelé vitatkoznak most ezen a témán, én azokkal értek egyet, akik szerint ez nem igazán reális a gázai környezetben. Más meg ezzel nem ért egyet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 878
86 981
113
Nem is neked írtam a fentit, de rám válaszul beraktál egy cikket ami arra hivatkozik amire írtam, hogy sántít. Erre reagáltam, hogy "dehát ez má' vót", nincs semmi probléma. Sokfelé vitatkoznak most ezen a témán, én azokkal értek egyet, akik szerint ez nem igazán reális a gázai környezetben. Más meg ezzel nem ért egyet.
Speciális a környezet. Nem tudjuk pontosan mi a cél. A terrorista probléma teljes felszámolása a teljes probléma és keltető megsemmisítésével, vagy csak sima politikai mahináció, hogy a biztos bukást, ami október 7. előtt kb. október végén valószínűleg a tömegtüntetések miatt bekövetkezett volna, azt még jobban eltolják, és a Netanjahu kormány és a miniszterelnökkel kapcsolatos politikai és egyéb vádak helyett átalakítsa a vádakat izraeli-palesztin kérdéssé. Könnyebb egy kétezer éve létező probléma kezelése kapcsán az utcára vonulók kapcsán védekezni, mint holmi korrupciós ügyekről beszélni még október előttről.

Ezért is írtam október 7. után azonnal, hogy mi jobb, ha benézték, vagy ha alakítják? ...
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 509
31 936
113
A kis hamiSS...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 509
31 936
113
A Közel-Kelet egyetlen dempkráciája közel és távol.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
609
7 378
93
A kritizálhatatlanságtól egyenes út vezet a nácizmusig. Bármit megtehetünk büntetlenül, senki sem szólhat egy rossz szót sem, mert ha megteszi, akkor erkölcsileg, egzisztenciálisan vagy fizikailag vége. Senki más nem tehet meg akármit büntetlenül, így az, aki mégis, abban meggyőződéssé válik a felsőbbrendűségi érzés, ami által feljogosítva érzi magát arra, hogy válogatás és bármilyen kritika nélkül gyilkolhasson tízezreket, és tegyen földönfutóvá milliókat.

Elképesztő, hogy megtörténhet, ami megtörténik, és a leghevesebb reakció az, hogy próbára teszik a szolidaritásunk, és hát irgum-burgum kutyafáját, nem szép, hogy 30.000 ember legyilkolása közben 7-et a mi 'kertészeinkből' is véletlenül meg tetszett ölni.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 219
36 968
113
✖️ Az Egyesült Arab Emírségek megszakítják diplomáciai kapcsolataikat Izraellel


Egy varjú a Gázai övezetből repült Haifába