• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 751
23 222
113
Csak szólok hogy 1. a Nevatim légibázisról, 2. Tel Nof izraeli légitámaszpontokról készült műholdfelvételek jerlenleg midegyik kvázi valós idejű műholdkép szolgáltatónál CENZÚRÁZVA van, a légibázisokat sűrű fake felhőréteg borítja be, csak a bázisokat..
OK :D :D
GY5fnw6XMAAW3SD
 
  • Vicces
Reactions: Öregtankos

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 951
15 617
113
Ezt a baromságot.
Nézz már egy időjárásjelentést Izraelre.

döntsed már el... most akkor beraktad tegnap és ezt nyilatkozták vagy, hogy kamu, mert felhős.
Miközben becsapódás se volt, mert lenyilatkozták.
5 percenként az ellenkezőjét hazudod.

hazduni se tudnak rendesen.

mint bíróságon a szézdrogozott kisebbség, aki tetten értek, aztán minden mondatával meghazudtolja az előző hazug állítását, mert annyi esze sincs
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 951
15 617
113
Higibébi 1 képen leírva:

kíváncsi lennék, de sajnos lehet ezt sosem tudjuk meg, ha feltennének teljesen hiteles képet szétcsapott gépekről, ahol a törzs fele hiányzik, elpárolgott, akkor mit hazudbak majd a sorozatos hazudozás legvégére.

Gondolom azt, hogy az már egy kivont , elbontásra ítélt darabok, hiszen annyi van nekik, hogy igazából nem is kár. Éppen 5 gázai tizenéves vágta szét, a palesztinok integrációja programban, amikor a leszedett rakéta törmelékjei halálra zúzták szerencsétleneket.

Az azonnali válaszcsapás helyett, akkor még mindig a vizsgálatok zajlanak (nyaldossák a sebeiket)


nekem a jelek, bármi is az eredmény, azt mutatják ez mocskosul betalált most nekik
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 715
25 920
113
kíváncsi lennék, de sajnos lehet ezt sosem tudjuk meg, ha feltennének teljesen hiteles képet szétcsapott gépekről, ahol a törzs fele hiányzik, elpárolgott, akkor mit hazudbak majd a sorozatos hazudozás legvégére.
Nem tudom, de pár kép felkerült a dél-libanoni akcióról ahol a megszállók nem éppen az élettel kompatibilis üzemmódban szerepelnek, aztán ki tudja lehet kamu képek...:
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 064
23 646
113
tessék: Nevatim AB
Totális pusztítás, Armageddon
GY8icKRWoAA77Dt

Mondjuk az érdekes, hogy a tegnapi felhős időben hogyan sikerült ilyen felvételeket készíteni....
A kép a bázis egy apró szeletéről készült (valamikor).

Néhány tényt azért kár vitatni, hiszen számtalan felvétel bizonyitja hogy:
  • Irán nem civil célpontokat támadott, teljesen egyértelmű, hogy kinézett pár létesitményt és megpróbalt azt a lehetőségei szerint jól megszórni.
  • A felvételek tanulsága szerint az első hullám ellentevékenység nélkül érte el a célpontjait, ami nem a vaskupola hiányát vagy milyenségét jelenti, a radarrendszerek egészen biztosan mindent láttak, értékeltek, vártak - szerintem valami nagyobbra.
  • Az is világosan látszik, hogy a több száz rakéta döntő többsége -az első hullámban gyak az összes- becsapódik. Nincs olyan, hogy két három katonai infrastruktúra egy több száz rakétás szalvó után nem jelent anyagi kárt. :rolleyes: Ezt azért ugy nyugtázhatnánk.
  • Az is tény, hogy egy ilyen támadás sem rengette meg az izraeli vezetést, nem áll romokban a légierő, nem változik semmi.
  • Szóval sem a földel egyenlővé tett bázisok meséje, sem az egy karcolás nélkül megúsztuk nem állja mega helyét.
Az én véleményem szerint nyilván érthető -és valahol kötelező- is volt egy ilyen csapás Irán részéről, ha Izrael erő alapú politikát játszik a többieknek is azt kell. A másik dolog viszont, hogy az amit eddig csak modelleztek azt most élőben is meg tudták tapasztalni, a tapasztalatok kiérétkelése után óriási előrelépésre számitok az elkövetkező időszakban a "védelmi hálló" tökéletesitésében.

A szemet szemért elv ősidők óta történő bebetonozása minden egyes lépésre rányomja a bélyegét, igy már az egyik oldalt sem tudom sajnálni. Ami viszont tény, Izrael ott van és ott lesz az arab tenger közepén. Sosem engedik el a kezét, az arab államoknak meg sosem lesz bátorságuk eltörölni a Föld szinéről. Izrael pedig sosem volt és nem is lesz olyan erős -sem katonailag sem gazdaságilag sem politikailag- hogy az összes szomszédjával birokra kelljen. Ha van atomja ha nincs.

Mentalitásban egyik fél sem külömb, a harcmezőn sem, a politikában sem.

Szomorúan látom a dózereket, a lakóházak bombázását, Gáza szisztematikus pusztitását, a nyomort és magát az embertelen módszert, amivel Izrael pontot próbál tenni egy régi i-re. Több "szakmaiságot", több emberséget, több "eszet" vártam volna. Viszont a másik oldal véres szélmalomharcával sem értek egyet. Tudom, hogy a gettósitott és elnyomott népréteg csak a terror eszközéhez tud nyúlni, de akkor sem szabad ezt elfogadni! A palesztin nép mindenkori vezetésének tudnia kellett mindig, hogy hányas a kabát, mik a lehetőségeik, miben lehet megegyezni a zsidókkal, miben nem,...mit kaphatnak tőlik, mit az arab "támogatóiktól", mit a nagyvilágtól. Az amit látunk, az az arab vezetők képmutatása, tehetetlensége, az egész kialakult helyzet az ő bűnük is egyben. A népükért felelős vezetők nem igy néznek ki, még elnyomás alatt sem.

Ahogyan már irtam korábban, el van ez qrva, de nagyon. Látszik az itteni kommenteken is. Csak fehér és fekete. :(
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
337
2 181
93
kíváncsi lennék, de sajnos lehet ezt sosem tudjuk meg, ha feltennének teljesen hiteles képet szétcsapott gépekről, ahol a törzs fele hiányzik, elpárolgott, akkor mit hazudbak majd a sorozatos hazudozás legvégére.

Gondolom azt, hogy az már egy kivont , elbontásra ítélt darabok, hiszen annyi van nekik, hogy igazából nem is kár. Éppen 5 gázai tizenéves vágta szét, a palesztinok integrációja programban, amikor a leszedett rakéta törmelékjei halálra zúzták szerencsétleneket.

Az azonnali válaszcsapás helyett, akkor még mindig a vizsgálatok zajlanak (nyaldossák a sebeiket)


nekem a jelek, bármi is az eredmény, azt mutatják ez mocskosul betalált most nekik

Szerintem önmagában az a tény, hogy azt a repteret így meg tudták csapni, nagyon komoly kérdéseket vet fel egy potenciális Irán elleni háborúval kapcsolatban, függetlenül attól, hogy most éppen mekkora károk vannak.

Milyen lehetőségek vannak Irán ellen? Egy szokásos US+IL koalíciós légi hadjárat? Itt azért át kell gondolni sok mindent:

1. Az új 5.gen gépek darabszáma és fegyverterhelelése is jelentősen kisebb, mint a dicső 90-es évek 4.-gen flottájának.
Egy F-35 belső fegyvertérben 2db 1 tonnás bombát visz. Ez nem rossz, de nem éppen egy F-15E.
Hatótávolság? Ez is trükkös, póttartállyal nem repülhet be Irán fölé, sőt igazából ha csak az odaúton van rajta az is nagyban rontja az esélyeket, mivel addig könnyen felderíthető.
Tehát, kevesebb repülő, kevesebb fegyver---> hosszabb idő alatt, több bevetést kell repülni az adott számú célpont megsemmisítéséhez.

2. Az előző pont azt vonja maga után, hogy jóval nagyobb tanker flotta kell adott mennyiségű 5. gen csapásmérő kiszolgálásához. Minél messzebb vannak ezek a tankerek Irántól, annál kisebb lesz a kapacitás.
Irán most demonstrálta, hogy meg tudja csapni a világ talán legjobban védett reptereit, ebből következik, hogy egy amerikaiak által használt reptér sem lesz biztonságban. Néhány kazettás harci rész átmegy, és annyi az ott állomásozó tanker gépeknek, azokat nem lehet védett helyen tartani. Itt a nagy gond szerintem, nem tudnák egy desert storm 2.0 logisztikáját megvédeni Irántól, ezért más ez a játék most, mint régen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 751
23 222
113
A kép a bázis egy apró szeletéről készült (valamikor).

Néhány tényt azért kár vitatni, hiszen számtalan felvétel bizonyitja hogy:
  • Irán nem civil célpontokat támadott, teljesen egyértelmű, hogy kinézett pár létesitményt és megpróbalt azt a lehetőségei szerint jól megszórni.
  • A felvételek tanulsága szerint az első hullám ellentevékenység nélkül érte el a célpontjait, ami nem a vaskupola hiányát vagy milyenségét jelenti, a radarrendszerek egészen biztosan mindent láttak, értékeltek, vártak - szerintem valami nagyobbra.
  • Az is világosan látszik, hogy a több száz rakéta döntő többsége -az első hullámban gyak az összes- becsapódik. Nincs olyan, hogy két három katonai infrastruktúra egy több száz rakétás szalvó után nem jelent anyagi kárt. :rolleyes: Ezt azért ugy nyugtázhatnánk.
  • Az is tény, hogy egy ilyen támadás sem rengette meg az izraeli vezetést, nem áll romokban a légierő, nem változik semmi.
  • Szóval sem a földel egyenlővé tett bázisok meséje, sem az egy karcolás nélkül megúsztuk nem állja mega helyét.
Az én véleményem szerint nyilván érthető -és valahol kötelező- is volt egy ilyen csapás Irán részéről, ha Izrael erő alapú politikát játszik a többieknek is azt kell. A másik dolog viszont, hogy az amit eddig csak modelleztek azt most élőben is meg tudták tapasztalni, a tapasztalatok kiérétkelése után óriási előrelépésre számitok az elkövetkező időszakban a "védelmi hálló" tökéletesitésében.

A szemet szemért elv ősidők óta történő bebetonozása minden egyes lépésre rányomja a bélyegét, igy már az egyik oldalt sem tudom sajnálni. Ami viszont tény, Izrael ott van és ott lesz az arab tenger közepén. Sosem engedik el a kezét, az arab államoknak meg sosem lesz bátorságuk eltörölni a Föld szinéről. Izrael pedig sosem volt és nem is lesz olyan erős -sem katonailag sem gazdaságilag sem politikailag- hogy az összes szomszédjával birokra kelljen. Ha van atomja ha nincs.

Mentalitásban egyik fél sem külömb, a harcmezőn sem, a politikában sem.

Szomorúan látom a dózereket, a lakóházak bombázását, Gáza szisztematikus pusztitását, a nyomort és magát az embertelen módszert, amivel Izrael pontot próbál tenni egy régi i-re. Több "szakmaiságot", több emberséget, több "eszet" vártam volna. Viszont a másik oldal véres szélmalomharcával sem értek egyet. Tudom, hogy a gettósitott és elnyomott népréteg csak a terror eszközéhez tud nyúlni, de akkor sem szabad ezt elfogadni! A palesztin nép mindenkori vezetésének tudnia kellett mindig, hogy hányas a kabát, mik a lehetőségeik, miben lehet megegyezni a zsidókkal, miben nem,...mit kaphatnak tőlik, mit az arab "támogatóiktól", mit a nagyvilágtól. Az amit látunk, az az arab vezetők képmutatása, tehetetlensége, az egész kialakult helyzet az ő bűnük is egyben. A népükért felelős vezetők nem igy néznek ki, még elnyomás alatt sem.

Ahogyan már irtam korábban, el van ez qrva, de nagyon. Látszik az itteni kommenteken is. Csak fehér és fekete. :(
1. egy hullám volt, nem volt több
2. még ma sem a Vaskupola dolgozott tegnap előtt
3. ha csak katonai célpontokat támadtak (bár ezt ők így nektek mondták, vagy honnan tudjuk?),
akkor elég rossz az eszközeik szórása...
4. emberséget Okt.7-e után ne várj
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 068
19 861
113
1. egy hullám volt, nem volt több
2. még ma sem a Vaskupola dolgozott tegnap előtt
3. ha csak katonai célpontokat támadtak (bár ezt ők így nektek mondták, vagy honnan tudjuk?),
akkor elég rossz az eszközeik szórása...
4. emberséget Okt.7-e után ne várj
A 3. pontra reflektálnék. Mózesék olyan jól támadják a katonai célpontokat,hogy több,mint 40 ezer halottat követelt. Pfejjj...
Ja,és a 4.ponthoz még annyit,hogy Deir Jassin,és Baruch Goldstein után emberséget ti se várjatok.