• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 332
25 499
113

"Oroszország kőkeményen beleállt Izraelbe​


Az ENSZ Biztonsági Tanácsának sürgősen lépnie kell, hogy megállítsa Izrael katonai akcióit – jelentette ki Vaszilij Nebenzja, Oroszország állandó ENSZ-képviselője. A diplomata szerint a közel-keleti helyzet kiéleződéséért egyértelműen Izrael felelős, különös tekintettel a Hezbollah vezetőjének meggyilkolására.

Nebenzja az ENSZ Biztonsági Tanácsának közel-keleti válsággal foglalkozó ülésén úgy nyilatkozott, hogy Hasszan Naszrallah meggyilkolása katasztrofális következményekkel járhat nemcsak Libanon, hanem az egész régió számára.

Szerinte az izraeli vezetés tudatában volt ennek, mégis szándékosan választotta az eszkaláció útját. Az orosz diplomata hozzátette, hogy Izrael teljes felelősséget visel a további konfliktusokért és azok hatásaiért, beleértve a saját lakossága biztonságát is.

Nebenzja hangsúlyozta, hogy a Biztonsági Tanácsnak az ENSZ mandátuma alapján kötelessége nyomást gyakorolni Izraelre, hogy az azonnal hagyjon fel az ellenségeskedésekkel. Ugyanakkor rámutatott arra is, hogy minden érintett félnek törekednie kell a politikai és diplomáciai rendezés feltételeinek megteremtésére. Ebben a kontextusban pozitívan értékelte Irán jelzését, miszerint nem kívánja tovább élezni a konfliktust."

 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 064
23 646
113
Akkor:
1. egy hullám volt, nem volt több
Hidd el, nem követem azért annyira sem a közel-keleti sem az orosz-ukrán dolgokat, hogy ebben vérremenően votatkozzak veled. Akkro egy hullám volt.
2. még ma sem a Vaskupola dolgozott tegnap előtt
Nagyon sok becspódás volt ,ez tény. Hogy hova mennyi ezt biztosra közülünk senki sem tudja.
3. ha csak katonai célpontokat támadtak (bár ezt ők így nektek mondták, vagy honnan tudjuk?),
A helybeliek felvételek ezekkel a kommentekkel jelentek meg, továbbá nem nagy kunszt látni egy város felett elhúzó "áradatról", hogy az nem magát a várost célozza. Ehhez mondjuk nem kell diploma...
akkor elég rossz az eszközeik szórása...
Az lehet...
4. emberséget Okt.7-e után ne várj
Én ezt is megértem, sőt, már akkor leirtam, hogy itt Gázából nem hogy romhalmaz, de inkább csak egy sivatag lesz. Annyira egyszerű képlet volt. Erre is reflektáltam azzal mikor azt irtam, "felelőtlen vezetők".
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 224
26 428
113
1. egy hullám volt, nem volt több
2. még ma sem a Vaskupola dolgozott tegnap előtt
3. ha csak katonai célpontokat támadtak (bár ezt ők így nektek mondták, vagy honnan tudjuk?),
akkor elég rossz az eszközeik szórása...
4. emberséget Okt.7-e után ne várj
ne haragudj már Higgi,de megint meg kell kérdeznem (tegnap raktambe pár videót CEP témakörben) hogy ha mégis civil célpontokat támadtak,ahogy sugallni akarod a 3-as pontoddal,akkor megint megkérdezem,hogy hány négyzetkilométer kint nálatok egy város ? hogy képtelenség eltalálni ? egy betört ablakot említettél a minap mint veszteséget,meg hogy csapnivalóan alacsony a hatékonysági rátájaa az iráni cuccoknak.

akkor mit vagytok úgy oda,ha minden rakétát lelőtt a légvédelem,amit meg nem az tuti a negev sivatagba érkezett,vagy a tengerbe vagy nemtudom hova ? most el kellene dönteni,hogy civil területet támadtak-e az irániak,vagy katonait,vagy ténylegcsak egy ablak tört be,vagy mi is történt igazából.

véleményem szerint, (ami persze csak az én véleményem,nem kell rá adni) valami komoly problémát okozhatott Izraelben ez a multkori Iráni támadás,mert annyira görcsösen magyarázkodsz itt hogy hihetetlen, ha nem igy lenne nem tennéd .. .

másik dolog, ténylegnem értem,hogyha ennyire überbrutálhiperszuper az IDF, akkor miért nem rugdostátokmég picsán az arabokat ?
ha meg nem , akkor miért kell szépségtapaszokat kreálni állandóan ?

én magyar vagyok,de bevallom hogyszerintem minket a románok,meg az ukránok biztos felrugdosnának .. pedig egyiket sem csípem,csak ez a realitás,nem fogok itt,mindenféle elméleteket gyártani,hogy vajon miért nem lenne így mikor mindig a reális tényekre kell hagyatkozni. nekem megy,.neked vajon megy ?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 749
23 221
113
ne haragudj már Higgi,de megint meg kell kérdeznem (tegnap raktambe pár videót CEP témakörben) hogy ha mégis civil célpontokat támadtak,ahogy sugallni akarod a 3-as pontoddal,akkor megint megkérdezem,hogy hány négyzetkilométer kint nálatok egy város ? hogy képtelenség eltalálni ? egy betört ablakot említettél a minap mint veszteséget,meg hogy csapnivalóan alacsony a hatékonysági rátájaa az iráni cuccoknak.
volt ott sokkal több is, többek között el sem talált Mossad HQ
akkor mit vagytok úgy oda,ha minden rakétát lelőtt a légvédelem,amit meg nem az tuti a negev sivatagba érkezett,vagy a tengerbe vagy nemtudom hova ? most el kellene dönteni,hogy civil területet támadtak-e az irániak,vagy katonait,vagy ténylegcsak egy ablak tört be,vagy mi is történt igazából.

véleményem szerint, (ami persze csak az én véleményem,nem kell rá adni) valami komoly problémát okozhatott Izraelben ez a multkori Iráni támadás,mert annyira görcsösen magyarázkodsz itt hogy hihetetlen, ha nem igy lenne nem tennéd .. .

másik dolog, ténylegnem értem,hogyha ennyire überbrutálhiperszuper az IDF, akkor miért nem rugdostátokmég picsán az arabokat ?
ha meg nem , akkor miért kell szépségtapaszokat kreálni állandóan ?

én magyar vagyok,de bevallom hogyszerintem minket a románok,meg az ukránok biztos felrugdosnának .. pedig egyiket sem csípem,csak ez a realitás,nem fogok itt,mindenféle elméleteket gyártani,hogy vajon miért nem lenne így mikor mindig a reális tényekre kell hagyatkozni. nekem megy,.neked vajon megy ?
nem állhatom, hogy szó nélkül hagyjam az ilyen baromságokat, mint pl itt feljebb a direkt odapakolt felhőket.
Miközben az nem jut el vki agyába, hogy tegnap felhős volt az egész régió. Stb.
De persze kussolhatok és jöhetnek a teljesen légből kapott, de tényként kezelt idiótaságok.
Ukrán topic v2. Hajrá.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 570
10 711
113
  • Tetszik
Reactions: Öregtankos

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 224
26 428
113
volt ott sokkal több is, többek között el sem talált Mossad HQ

nem állhatom, hogy szó nélkül hagyjam az ilyen baromságokat, mint pl itt feljebb a direkt odapakolt felhőket.
Miközben az nem jut el vki agyába, hogy tegnap felhős volt az egész régió. Stb.
De persze kussolhatok és jöhetnek a teljesen légből kapott, de tényként kezelt idiótaságok.
Ukrán topic v2. Hajrá.
értem .. akkor hamis volt a műholdkép amit a kolléga berakott,és nem történt semmiféle incidens a repterek környékén.minden fasza, feszes .. semmiféle károkozás nem történt egyik reptéren sem,sőt minden rakétát le is szedtetek mint ahogyan a híradásokból kiderült,maximum a lehulló törmelékek okoztak enyhébb károkat,illetve volt egy halott az is palesztin akire ráesett egy rakétadarab.

igaz-e ? :)

 
  • Tetszik
Reactions: GI83

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 749
23 221
113
értem .. akkor hamis volt a műholdkép amit a kolléga berakott,és nem történt semmiféle incidens a repterek környékén.minden fasza, feszes .. semmiféle károkozás nem történt egyik reptérensem,sőt minden rakétát le is szedtetekmint ahogyan a híradásokból kiderült,maximum a lehulló törmelékek okoztak enyhébb károkat,illetve volt egy halott az is palesztin akire ráesett egy rakétadarab.

igaz-e ? :)
Nem ezt mondtam. Már tegnap beírtam, hogy elismerte az IDF a reptereket ért találatokat.
A palesztínt meg tényleg agyonnyomta egy rakéta.
 
  • Tetszik
Reactions: Sniper

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 749
23 221
113
Milyen szarul nézett ki Hagari,amikor igazat kellett mondania.
Hát, na. Ellentengernagy úr igyekszik. Egyem meg.
317193.jpg
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
1 025
5 960
113
Szerintem önmagában az a tény, hogy azt a repteret így meg tudták csapni, nagyon komoly kérdéseket vet fel egy potenciális Irán elleni háborúval kapcsolatban, függetlenül attól, hogy most éppen mekkora károk vannak.

Milyen lehetőségek vannak Irán ellen? Egy szokásos US+IL koalíciós légi hadjárat? Itt azért át kell gondolni sok mindent:

1. Az új 5.gen gépek darabszáma és fegyverterhelelése is jelentősen kisebb, mint a dicső 90-es évek 4.-gen flottájának.
Egy F-35 belső fegyvertérben 2db 1 tonnás bombát visz. Ez nem rossz, de nem éppen egy F-15E.
Hatótávolság? Ez is trükkös, póttartállyal nem repülhet be Irán fölé, sőt igazából ha csak az odaúton van rajta az is nagyban rontja az esélyeket, mivel addig könnyen felderíthető.
Tehát, kevesebb repülő, kevesebb fegyver---> hosszabb idő alatt, több bevetést kell repülni az adott számú célpont megsemmisítéséhez.

2. Az előző pont azt vonja maga után, hogy jóval nagyobb tanker flotta kell adott mennyiségű 5. gen csapásmérő kiszolgálásához. Minél messzebb vannak ezek a tankerek Irántól, annál kisebb lesz a kapacitás.
Irán most demonstrálta, hogy meg tudja csapni a világ talán legjobban védett reptereit, ebből következik, hogy egy amerikaiak által használt reptér sem lesz biztonságban. Néhány kazettás harci rész átmegy, és annyi az ott állomásozó tanker gépeknek, azokat nem lehet védett helyen tartani. Itt a nagy gond szerintem, nem tudnák egy desert storm 2.0 logisztikáját megvédeni Irántól, ezért más ez a játék most, mint régen.
tegyük már hozzá ezt az augusztusi hírt:

ha és amennyiben érkeztek már belőle, akkor ez is egy figyelembe veendő szempont
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 224
26 428
113
Hát, na. Ellentengernagy úr igyekszik. Egyem meg.
317193.jpg
azt elfelejtettem leírni az előbb ,hogy én tényleg párttatlanul és főleg antiszemitizmus mentesen probálok itt jelen lenni,ezt azért tartom fontosnak leírni,nehogy ez a vád érjen !!

szóval attól,hogy most úgy tűnik fikázom az IDF-et ..nem nem fikázom, a térség legmodernebb hadereje,bár most ezt szerintem benézték,de ezt mindenki benézte volna! Én remélem hogy nem elsz további folytatása ennek az őrületnek ami kint van.

milyen szar felhangja van már,hogy úgy hívjuk"Szentföld" de annyit ér ott egy emberélet mind a két oldalon,mint egy elégett gyufa. :/
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 749
23 221
113
azt elfelejtettem leírni az előbb ,hogy én tényleg párttatlanul és főleg antiszemitizmus mentesen probálok itt jelen lenni,ezt azért tartom fontosnak leírni,nehogy ez a vád érjen !!

szóval attól,hogy most úgy tűnik fikázom az IDF-et ..nem nem fikázom, a térség legmodernebb hadereje,bár most ezt szerintem benézték,de ezt mindenki benézte volna! Én remélem hogy nem elsz további folytatása ennek az őrületnek ami kint van.
Stimmt. No offence.
milyen szar felhangja van már,hogy úgy hívjuk"Szentföld" de annyit ér ott egy emberélet mind a két oldalon,mint egy elégett gyufa. :/
Hát, a keresztesek, akik így nevezték el is elég sok nem épp civilizált dolgot tettek.
Meg úgy mindenki, kivétel nélkül.
Úgy kb ókorig visszamenően :D
 
  • Tetszik
Reactions: Sniper and sixtus

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 535
89 554
113
értem .. akkor hamis volt a műholdkép amit a kolléga berakott,és nem történt semmiféle incidens a repterek környékén.minden fasza, feszes .. semmiféle károkozás nem történt egyik reptéren sem,sőt minden rakétát le is szedtetek mint ahogyan a híradásokból kiderült,maximum a lehulló törmelékek okoztak enyhébb károkat,illetve volt egy halott az is palesztin akire ráesett egy rakétadarab.

igaz-e ? :)

 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 803
15 859
113
tegyük már hozzá ezt az augusztusi hírt:

ha és amennyiben érkeztek már belőle, akkor ez is egy figyelembe veendő szempont
Elméletileg már ott vannak.
Itt volt hír. MURMANSK is ment több garnitúra ( 4 talán? ), kb egy hónapja.
Ha a telepítési és szinkronizálási időket nézzük, kb mostanra lett bevethető az egész kóceráj.
Habár az üzemeltetők szerintem ivánék. Egy hónap kevés kiképezni.