• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 023
56 610
113
Nem igaz. A judaizmus akkor != judaizmus ma (=rabbinikus judaizmus).

Konkrétan pánikban próbálták Jézust kifigurazni, mint bohócot.
Aztán amikor mi atvettuk az ismert világot 200-300 év alatt, akkor probaltak "idomulni" (=nyalni).
Ezek ilyenek.


Nem.
Kereszténység/juadizmus ugyanaz a think tank,ugyanaz az isten, ugyanaz a nép,ugyanaz a szellemi erő.
Oszd meg,és uralkodj,talán hallottad már,just srác a mestere ennek(is).
Az egészbő a Jóska koma az érdekes,illetve az ő bölcsességei,amik homlok egyenest a kereszténységgel ellentétesek.
Nem véletlen szögeltette fel a fára a rabbit Jóska komát.
Ehozta nekik a megváltást,csak nem azt amit j srác ígért nekik,hanem amiről a sztyeppei topikban pofázok,attól meg nem lett őszinte a mosolya a rabbiknak,így megfeszítettèk a srácot,úgy 25 percre, a show kedvéért.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
17 001
23 534
113
Nem.
Kereszténység/juadizmus ugyanaz a think tank,ugyanaz az isten, ugyanaz a nép,ugyanaz a szellemi erő.
Oszd meg,és uralkodj,talán hallottad már,just srác a mestere ennek(is).
Az egészbő a Jóska koma az érdekes,illetve az ő bölcsességei,amik homlok egyenest a kereszténységgel ellentétesek.
Nem véletlen szögeltette fel a fára a rabbit Jóska komát.
Ehozta nekik a megváltást,csak nem azt amit j srác ígért nekik,hanem amiről a sztyeppei topikban pofázok,attól meg nem lett őszinte a mosolya a rabbiknak,így megfeszítettèk a srácot,úgy 25 percre, a show kedvéért.
Kicsit fogd vissza magad szerintem.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
17 001
23 534
113
a 91. (Galilea) Hadosztály is megkezdte a hadműveleteket Libanonban
Logo-ugda-91.png
Israel_91st_Division_-_Organization_2024.png

 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 092
23 763
113
Ehozta nekik a megváltást,csak nem azt amit j srác ígért nekik,hanem amiről a sztyeppei topikban pofázok,
Ne kelljen keresgetnem, linkeld már ide a lényeges kommenteket légy oly szives...

Egyébként a leirtak sértik a személyes vallási meggyőződésemet, de felfogom a Te egyszemélyes véleményednek és a szólás szabadság jegyében nyeltem egyet a jelentés helyett. :(
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 023
56 610
113
Ne kelljen keresgetnem, linkeld már ide a lényeges kommenteket légy oly szives...

Egyébként a leirtak sértik a személyes vallási meggyőződésemet, de felfogom a Te egyszemélyes véleményednek és a szólás szabadság jegyében nyeltem egyet a jelentés helyett. :(


Olvasd el bibliát,ott van benne minden, semmi sértőt nem írtam,csak a bibliai tényeket.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 092
23 763
113
Olvasd el bibliát,ott van benne minden, semmi sértőt nem írtam,csak a bibliai tényeket.
Olvastam. És nem vagyok vaskalapos, szigorúan egyházszemléletű, teológiailag "hithű" az Írással kapcsolatban, szeretem annak érteni ami le van irva benne, nem pedig aminek magyarázzák ezek vagy azok. De leginkább a zsidó (nem kizárólag, de leginkább!), vagyis az eredeti (korabeli) kontextus elengedhetetlen a Biblia teljes, történelmi szempontok szerinti megértéséhez, ha ezt keressük benne.
Úgyhogy azt a sztyeppei részt magadtól elküldhetnéd, mert érdekel,...de tartózkodjunk a szándékosan "bulváros" megfogalmazásoktól pls.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 023
56 610
113
Olvastam. És nem vagyok vaskalapos, szigorúan egyházszemléletű, teológiailag "hithű" az Írással kapcsolatban, szeretem annak érteni ami le van irva benne, nem pedig aminek magyarázzák ezek vagy azok. De leginkább a zsidó (nem kizárólag, de leginkább!), vagyis az eredeti (korabeli) kontextus elengedhetetlen a Biblia teljes, történelmi szempontok szerinti megértéséhez, ha ezt keressük benne.
Úgyhogy azt a sztyeppei részt magadtól elküldhetnéd, mert érdekel,...de tartózkodjunk a szándékosan "bulváros" megfogalmazásoktól pls.


Majd ott kibeszéljüj,itt off a téma.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 219
58 592
113
én nem tudom mi az igazság .. szerintem ebben az esetben te sem .. viszont ha már valaki katona,és le akarja írni az igazat (és tegyük fel most le is írja valaki az igazat) természetes hogy álnéven, egy új mondhatni "fake" profilról fogja tenni,hogy elkerülje a retorziókat,én ebben nem látok semmi hihetetlent vagy különlegeset,már ha így van, ellenben ha így is van akkor megint nem írhatott 3 héttel hamarabb hiszen csak most vonulnak be Libanonba !

ami viszont tény,de ezt te is tudod hogy nem lesz ez egy sétagalopp az IDF-nek,mert ilyenkor mindig a védekező fél élvez előnyt,főleg városi harcászatban,eleve a helyismeret, az improvizált robbanószerek, a csapdák nekik dolgoznak,ráadásul városi harcban a meglévő technológiai fölény is kb annyit ér mint egy hosszabb-rövidebb vonatfütty. .

Attól hogytöbbnyire nem jelennek meg a hírekben veszteségek (még vannak), attól hogy letörlik ezeket a fiókokat,még a gondok ugyanúgy meg fognak maradni,kicsit (de nem is kicsit) Ukrajnára emlékeztet,hogy ott is minden fasza,feszes .. az oroszok bombázgatnak,rakétázgatnak,de a közvéleménynek,meg persze a nyugatiaknak megy a mellébeszélés,hogy semmi nem történt, minden a legnagyobb rendben van .. ezért pl kint is tilos volt ugye fotózni a károkat (érdekes átthallás a repterekkel kapcsolatban is) , azt kell szajkózni,hogy

#mindenalegnagyobbrendbenvan
illetve
#jelentléktelenkárokestekszórasemérdemes

a valóság meg ott pl teljesen más,nyilván nem szeretnék,hogy az ellenség jelen esetben a Hamasz propi célokra használja fel az adatokat,de attól hogy a stuccpolitikát folytatják kifelé a probléma még ott marad !! valahol ha ez igy is van azt Izrael estén megértem.

biztos komoly véráldozatokkal fog járni mind a két félnek ez a bevonulás,és valahol én azt is megértem,hogy egyik félnek sincs már hova hátrálnia .. ettől függetlenül nem tartom kizártnak a bejegyzés valóságtartalmát sem.
Hosszú távon Izrael vesztésre áll.Ki kell egyezzenek valahogy az arabokkal, akár tetszik, akár nem. A palesztinok stb magas szaporulatával nem tudja felvenni a versenyt, mert mindig lesz bőven elég mártir-aspiráns és valamilyen fegyver.
Mióta megy ez a cirkusz és semmivel nem lett Izrael helyzete jobb.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 522
21 628
113
úgy látszik a hamas annyira szeretne békét, hogy még ezen a mai napon is rakétázik...
Úgy látszik a nagy fanfárok a Hamasz és a Hezbollah megsemmisítéséről csak a szokásos délutáni meseműsorok szokásos eleme.

Hiába kapott komoly sebeket a Hezbollah a felső vezetés számottevő részének és a középvezetés egy részének kiiktatásával, a lokális területi egységek működnek, van vezetésük, emberük, eszközkészletük.
Csúnya árat fizet az IDF a libanoni behatolási próbálkozásokért. Küldhetnek tank zászlóaljakat pár tucat helyi gerilla ellen, mert máshogy nem megy.

Közben megy az újraszervezés, napról napra keményebb dió lesznek.
Nem jöttek be az álmok, van ez így.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 249
26 680
113
Olvastam. És nem vagyok vaskalapos, szigorúan egyházszemléletű, teológiailag "hithű" az Írással kapcsolatban, szeretem annak érteni ami le van irva benne, nem pedig aminek magyarázzák ezek vagy azok. De leginkább a zsidó (nem kizárólag, de leginkább!), vagyis az eredeti (korabeli) kontextus elengedhetetlen a Biblia teljes, történelmi szempontok szerinti megértéséhez, ha ezt keressük benne.
Úgyhogy azt a sztyeppei részt magadtól elküldhetnéd, mert érdekel,...de tartózkodjunk a szándékosan "bulváros" megfogalmazásoktól pls.
ha már (egy kicsit) belemélyedtünk a hitvitába ..

egyik török haverommal beszélgettem még régebben a vallások közötti kapcsolatról

mivel mind a három monoteista vallás,és vannak benne bizonyos átfedések,kérdeztem tőle ezt- azt aztán kilyukadtunk odáig,hogy miért az övéké az igaz hit ?
azt mondta hogy azért,mert ez olyan mint a hadseregben .. az utolsó parancs felülírja az előző parancsokat, az Ószövetséget felűlírja az Újszövetség, ezt meg az övéké,mivel ez volt az utolsó Isteni kinyilatkoztatás,

érdekes megközelítés volt, nem tudtam rá neki mit mondani .. nem is akartam,mert telejsségel meg volt győződve az igazáról,és teljesen logikusan érvelt.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 438
31 016
113
úgy látszik a hamas annyira szeretne békét, hogy még ezen a mai napon is rakétázik...
Ne haragudj, de hát pont a hétvégén írtad, hogy béke akkor lesz, mikor Izrael elérte a célját. Akkor meg ha szándék van is, miről lehet tárgyalni és mit ér a béke "szeretete"? A zsidóknak gyásznap érthető, elfogadható, de ne várd el, hogy az ellenségnek is az legyen. Főleg, hogy a gyász jegyében újabb egységeket indítanak harcba... Libanonban.