• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 851
31 046
113
Szaudiak tudtommal nagyreszt pakisztani zsoldosokat hasznalnak.

Nem hiszem, hogy ez igaz lenne a légierőre, túl elit meló, hogy kiadják a pakiknak ezt a feladatkört. Amerikai meg európai pilótákat el tudok még képzelni, azt viszont nem tudom, hogy aktív vagy leszerelt pilótákról lehet szó ilyen esetben.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 911
15 242
113
A 450 tank azért soknak tűnik, valószínűleg az összes járműveszteség lehet, de még így is sok. Az Apache -ok még bele is férnek, meglepő volt az az eredeti farok, bár a többi része nem tudom hol lehetett.
Hozzáteszem, farok nélkül se mi, se egy Apache nem életképes, úgyhogy a veszteség ott pl. igazoltnak tekinthető.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
4:26-tól az arab hadviselés esszenciája:

https://www.youtube.com/watch?v=C2jyYDPENYU

LOL

Ramadi, Irak

Ez nem egy B1-B?
7475363.png

7529634.png

7523490.jpg

7520418.png

De, az.

Nem követem napi szinten ezt a konfliktust, de ezeket a huszikat eddig ilyen mezitlábas AK-s lázadóknak gondoltam, maximum Tow meg Konkursz szintű cuccokkal, azt most olvastam a fentebbi linken, hogy már több Abrams, Apache, F-15 vesztesége van a dollárban fürdő Szaudi seregnek. Az azért ha igaz, komoly fegyvertény.

A huszik nekem aránylag jól képzettnek (vagy "ösztönösen a harcra ráérzőnek") tűnnek. A szaúdiak (és egyéb szunnita országok katonái) meg balf.szoknak... De ez utóbbin nem is lepődök meg. Amikor a vallás (különösen az iszlám) és az állam/hadsereg struktúrája összemosódik, akkor ez borítékolható.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 893
47 637
113
Azok is komoly hivatástudattal/hazaszeretettel rendelkezhettek, akik pénzért, elmennek Ománba, ahelyett, hogy otthon szolgálnának :(...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Otthon évente hány órát repülhettek a kohószökevény 21-eseken és mennyi pénzért? Ománban mennyit repülhetnek milyen típusokon és mennyi pénzért?
Én nem itélem el őket. Lehet a devizahitelüket fizették ki, vagy a gyereknek kellett egyetemre a pénz ezért mentek ki.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 893
47 637
113
Értem én, de lássuk be, a Horvát légierő 6 "legjobb kiképző pilótája" sanszosan NEM NYOMOROG. Nem vagyunk egyformák, elfogadom a véleményed, csak én inkább azon a 21 -es kohószökevényen repülnék életem végéig egy 8-emeleti 70nm2 es panelban, egy Ladával, MAGYAR légtérben, mint egy Rafale-ne akár, nagy légkondis sivatagi villában, egy mercivel. Nem vagyunk egyformák...
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 495
113
Lehet tényleg csak a titkosszolgálat szerzett így infot, hogy bedobták a dezinfot...

http://www.origo.hu/nagyvilag/20151206-eletben-lehet-manszur-molla.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 851
31 046
113
Azok is komoly hivatástudattal/hazaszeretettel rendelkezhettek, akik pénzért, elmennek Ománba, ahelyett, hogy otthon szolgálnának :(...

Ez pont olyan, mint amikor a romániai vagy magyarországi frissen végzett egyetemista kimegy külföldre jobb esetben a szakmában dolgozni, rosszabb esetben mosogatni, gyermekre vigyázni, pincérkedni stb. S itthon az állam nézi, hogy belefektetett X összeget abba az emberbe 20-25 év alatt, errefel más használja fel a tudását vagy elvesz a tudása, mert külföldön sem használja. Amíg Európa szegényebb felén nem fogják fel, hogy a képzett embereknek munkát és jó fizetést kell adni, addig minden külföldön is használható szakmában elvándorlás lesz. Most nem kell hasraesni attól, hogy a pilóták leléptek, napi szinten ezerszámra történik ugyanez más szakmákban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 893
47 637
113
A vadászpilóta minden társadalomban a jobban fizetett kategória, nekem azért ezt nem kell elmesélni, hogy ők eladósodott szegény, reménytelen sorsú román vagy bármilyen kelet Eu-s fiatalokkal, akiknek nincs még reális esélyük sem szakmályukban elhelyezkedni, hasonló életet hagytak hátra. A másik meg, katonának ne az menjen, aki ezt megélhetési karrierként fogja fel. Európa szegényebb fele, meg nem NEM fogja fel, hogy ha nem fizet meg, akkor szépen lassan elsorvad, csak egészen egyszerűen NEM tud annyit fizetni, mint az EU gazdagabb fele. Jól hangzanak azok amit írnak itt sokan, csak ez nem a realitás, sajnos.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 851
31 046
113
Az a pilóta amelyik a fejed felett Gripennel repked 1-2000 eurós fizetést kap, ami a német minimálbér körűl van, ennyit keresnek ott a mekdonáccba. A környékbeli országokban sem valószínű, hogy jobb a helyzet. Számolni meg ők is tudnak és eljöhet sokuk életében egy olyan pillanat, amikor lépni fognak, mert a világ túlsó végén 10x annyi pénzt igérnek, és egy kis alkudozás után már 15x annyit. Az összehasonlításom meg jó, mert mindkét esetben arról van szó, hogy horribilis pénzeket belever az állam a képzésbe, amit végül valaki más élvez amiatt, mert nem tudják a nehezen kiképzett szakembereket helyben foglalkoztatni és rendesen megfizetni.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 758
2 641
113
Azok is komoly hivatástudattal/hazaszeretettel rendelkezhettek, akik pénzért, elmennek Ománba, ahelyett, hogy otthon szolgálnának :(...

Végül is hivatásos katona tisztek lennének, akik esküt tettek az országnak, hogy védelmezni fogják. Sajnos ezért erodálódik ez a társadalom , mert az elit is erkölcsileg a béka segge alatt van.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 851
31 046
113
<blockquote rel="zsolti">Azok is komoly hivatástudattal/hazaszeretettel rendelkezhettek, akik pénzért, elmennek Ománba, ahelyett, hogy otthon szolgálnának :(...

Végül is hivatásos katona tisztek lennének, akik esküt tettek az országnak, hogy védelmezni fogják. Sajnos ezért erodálódik ez a társadalom , mert az elit is erkölcsileg a béka segge alatt van.</blockquote>

A parlamentben is felesküsznek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 893
47 637
113
A parlament törzsközönsége 4-5 év alatt általában kicserélődik, nagyrészt, a képviseleti demokráciákban. A hivatásos vadászpilótáknál nem divat 4 évente országot váltani, jó esetben. Meg amúgy is, én KATONÁKRÓL beszélek, nem politikusokról, ezzel most sok embert megbánthattál, ha egy kalap alá vesszük a két csoportot. Mondom, nem vagyunk egyformák, ha nem az éhhalál elől kéne menekítenem a családom, inkább Mo. 1000 euró, és mig-21, mint Omán 15.000 euró, és Rafale. Ez van. Le is köphet érte virtuálisan bárki, meg még gondolhatja azt is, hogy hazudok. Nekem a pénz nem az istenem, csak annyi legyen, hogy ne nyomorogjak, nálam egy 15 éves Fiat ér annyit, mint egy új Ferrari.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 758
2 641
113
Zsolti@ mindent elmondtál amit én is gondolok, érzek. Tisztelett neked és a hasonlóan gondolkodoknak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Térjünk vissza K.K.-re:
http://index.hu/kulfold/2015/12/06/megoltek_az_adeni_kormanyzot/

Megölték vasárnap reggel Jemen második legnagyobb városa, Áden térségének a kormányzóját - jelentette az MTI. Jaafar Saad tábornok és hat testőre életét a város Tawahi nevű lakónegyedében oltották ki a merénylők, amikor a kormányzó autókonvojával a hivatalába tartott.

Öngyilkos merénylő gépkocsival hajtott a konvojba. Egyelőre egyetlen szervezet sem vállalta magára a merényletet.

A jemeni kormányerők - a szaudi vezetésű nemzetközi koalíció támogatásával - hónapokkal ezelőtt kiűzték a síita huti lázadókat Ádenből. Az al-Kaida terrorszervezet jemeni szárnya azóta az ország belharcai okozta káoszt kihasználva kiterjesztette befolyását Jemen déli és keleti térségében, és jelenléte Ádenben is egyre inkább megmutatkozik.

Jaafar Saad korábban az - időközben Észak-Jemennel egyesült - Dél-Jemen hadseregének volt a tábornoka, és októberben nevezték ki kormányzóvá.

Szombaton álarcot viselő motorkerékpáros fegyveresek több támadást hajtottak végre Ádenben járművek ellen. Meggyilkolták Aqeel al-Khodr katonai hírszerző ezredest, Mohsen Alwan bírót, aki al-Kaida tagok elítélésével vált ismertté, valamint három további embert.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 851
31 046
113
Nem tudom melyik országból lehetsz, ahol a parlament nagyrésze 4 évente kicserélődik. Egyiptom esetleg Ukirajna?
A hivatásos pilóta nevében benne van, hogy ez a szakmája, ami miatt fizetést is elvár, és nincs az örökkévalóság +2 napig felbonthatatlan szerződése. Természetesen egy hivatásos katonánál elvárható- és valószínűleg meg is van egy nagyfokú lojalitás az országa iránt, de neki is lejár a szerződése, amit vagy megújít vagy nem, neki is van családja akik a jelenleginél jobb életet akarnak, a vadászpilóta hiányszakma így kapnak utánuk. És nem győzöm ismételni, ha egy ország sokmillió eurót beleöl egy pilóta képzésébe és tudása fenntartásába, akkor ne azt a párezer eurót nézze, mert annak rossz vége lesz. Ugyanez igaz a többi képzésre, ha nem fizetik meg az embert akkor beint és továbbáll.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 893
47 637
113
Joker. Magyarországból való vagyok. Ritka kivételektől eltekintve, a húzó arcokon kívül, a képviselők nagy része kicserélődött, a rendszerváltás óta. Jah, és magam is hivatásos vagyok, több mint egy évtizede, s nem politkus. Értem én, ahogy TE látod ezt, de optimális esetben, aki valaha felesküdött, és VALÓBAN nem nyomorog, van mit enni adni a családjának, az úgy gondolkodik, ahogy én. Akik engem körbevesznek, szerencsére hasonlóan gondolkodnak hozzám, s nem úgy, ahogy te. Ezért tud még egyáltalán ez az ország működni, mert az élet minden területén a hivatástudattal rendelkező emberek, kiválóan helytállnak, néha bizony gombokért, meg kifizetetlen, "elgörgetett" túlórákkal is. S ez kormányfüggetlen, hidd el... Gyanítom TE nem vagy hivatásos, mert igen "versenyszférás" hozzáállásod van...