• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Joker. Magyarországból való vagyok. Ritka kivételektől eltekintve, a húzó arcokon kívül, a képviselők nagy része kicserélődött, a rendszerváltás óta. Jah, és magam is hivatásos vagyok, több mint egy évtizede, s nem politkus. Értem én, ahogy TE látod ezt, de optimális esetben, aki valaha felesküdött, és VALÓBAN nem nyomorog, van mit enni adni a családjának, az úgy gondolkodik, ahogy én. Akik engem körbevesznek, szerencsére hasonlóan gondolkodnak hozzám, s nem úgy, ahogy te. Ezért tud még egyáltalán ez az ország működni, mert az élet minden területén a hivatástudattal rendelkező emberek, kiválóan helytállnak, néha bizony gombokért, meg kifizetetlen, "elgörgetett" túlórákkal is. S ez kormányfüggetlen, hidd el... Gyanítom TE nem vagy hivatásos, mert igen "versenyszférás" hozzáállásod van...


Joker nem "versenyszferas" hanem tapasztalt eretteb egy kicsit naslad valoszinu idosebb is.
Amit elmondott az nem all ellentetben a lojalitassal sot ! Tudod a katona jobban harcol ha tudja otthon minden rendben van a gyerek asszony megkapja az ellatast gyogyszer kaja stb. Raadasul nem csak akkor amikor o meg el hanem esetleg utanna is ha mar a legdragabbal fizetett a hazaert amivel csak lehet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
Ez így van. Erre írtam azt, hogy maradjunk konkrét példánál, szinte biztos vagyok benne, hogy a Horvátoknál, ami azért nem egy Ukrajna, egy vadászpilóta nem nyomorog. Ománban többet lehet keresni, több jut luxusra is, de aki odament, nem a kenyérért ment oda, a gyereke szájjába. Nem ismersz, ne hasonlíts így kérlek szépen, hogy mennyi idős vagyok, milyen tapasztalt, és mennyire érett, egy általad sanszosan szintén nem ismert fórumitához. Előre is köszönöm a megértést... Azért az már komoly szint, hogy még lassan nekem kell itt magyarázkodnom, hogy még 10+ év után is van bennem hivatástudat, meg hazaszeret...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Joker. Magyarországból való vagyok. Ritka kivételektől eltekintve, a húzó arcokon kívül, a képviselők nagy része kicserélődött, a rendszerváltás óta. Jah, és magam is hivatásos vagyok, több mint egy évtizede, s nem politkus. Értem én, ahogy TE látod ezt, de optimális esetben, aki valaha felesküdött, és VALÓBAN nem nyomorog, van mit enni adni a családjának, az úgy gondolkodik, ahogy én. Akik engem körbevesznek, szerencsére hasonlóan gondolkodnak hozzám, s nem úgy, ahogy te. Ezért tud még egyáltalán ez az ország működni, mert az élet minden területén a hivatástudattal rendelkező emberek, kiválóan helytállnak, néha bizony gombokért, meg kifizetetlen, "elgörgetett" túlórákkal is. S ez kormányfüggetlen, hidd el... Gyanítom TE nem vagy hivatásos, mert igen "versenyszférás" hozzáállásod van...

A rendszerváltás óta nem 4 év telt el, hanem 25. A horvát pilóták ha már csúcs kiképzők voltak, gondolom nem 4 éves tapasztalattal rendelkeztek, így rájuk sem mondhatod, hogy "4 évente országot váltanak". És igen, versenyszférás vagyok, meg a szakterületem is gazdasági. De ettől függetlenül sem gondolnám azt, hogy meg kell álljon az ember igénye a mindennapi betevőnél.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 201
113
Kikapcsolódásnak egy kis Jemen :

https://www.youtube.com/watch?v=Wy41ZUVCzm8&feature=player_detailpage

https://www.youtube.com/watch?v=4gtYhdFlSeU&feature=player_detailpage

https://www.youtube.com/watch?v=NeAx8U7UcRA&feature=player_detailpage
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
Kelet Kurdisztánból vonul ki a torok hadsereg
https://www.youtube.com/watch?v=_wvgvutTBB8
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Valószínűleg csőretöltve, kiboztosítva, újj a ravasznál mennek egyessével. De a kurdoknak sem érdeke most egyet lelőni vagy agyonverni, örüljenek, hogy kivonulnak, egy balhé csak késleltetné a kivonulást.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/204469#.VmSqr4nhDIW

<blockquote rel="zsolti">Joker. Magyarországból való vagyok. Ritka kivételektől eltekintve, a húzó arcokon kívül, a képviselők nagy része kicserélődött, a rendszerváltás óta. Jah, és magam is hivatásos vagyok, több mint egy évtizede, s nem politkus. Értem én, ahogy TE látod ezt, de optimális esetben, aki valaha felesküdött, és VALÓBAN nem nyomorog, van mit enni adni a családjának, az úgy gondolkodik, ahogy én. Akik engem körbevesznek, szerencsére hasonlóan gondolkodnak hozzám, s nem úgy, ahogy te. Ezért tud még egyáltalán ez az ország működni, mert az élet minden területén a hivatástudattal rendelkező emberek, kiválóan helytállnak, néha bizony gombokért, meg kifizetetlen, "elgörgetett" túlórákkal is. S ez kormányfüggetlen, hidd el... Gyanítom TE nem vagy hivatásos, mert igen "versenyszférás" hozzáállásod van...

A rendszerváltás óta nem 4 év telt el, hanem 25. A horvát pilóták ha már csúcs kiképzők voltak, gondolom nem 4 éves tapasztalattal rendelkeztek, így rájuk sem mondhatod, hogy "4 évente országot váltanak". És igen, versenyszférás vagyok, meg a szakterületem is gazdasági. De ettől függetlenül sem gondolnám azt, hogy meg kell álljon az ember igénye a mindennapi betevőnél.</blockquote>

Teljesen elvagyok a luxus nélkül, halál komolyan. Én meg azt nem gondolnám, hogy egy ember igazán boldog tud lenni a hazája nélkül, azok nélkül az emberek nélkül, akik a családjának, baráti körének azon nem elhanyagolható hányada, akik nem fognak vele kiköltözni Katarba... Nem vagyunk egyformák, én konkrétan úgy szarom le a pénzt, hogy nincs is igazán sok, csak annyi amennyi elég. Hihetetlen? Igaz.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 240
1 489
113
Valószínűleg csőretöltve, kiboztosítva, újj a ravasznál mennek egyessével. De a kurdoknak sem érdeke most egyet lelőni vagy agyonverni, örüljenek, hogy kivonulnak, egy balhé csak késleltetné a kivonulást.

Ezt értem. De ilyen stresszes helyzetben az egyik katona is bekattanhat vagy elég egy vétlen lövés. Nem hiányzik oda a baj...vagy nincs elég a törököknek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
<blockquote rel="joker">Valószínűleg csőretöltve, kiboztosítva, újj a ravasznál mennek egyessével. De a kurdoknak sem érdeke most egyet lelőni vagy agyonverni, örüljenek, hogy kivonulnak, egy balhé csak késleltetné a kivonulást.

Ezt értem. De ilyen stresszes helyzetben az egyik katona is bekattanhat vagy elég egy vétlen lövés. Nem hiányzik oda a baj...vagy nincs elég a törököknek.
</blockquote>

Van nekik elég stresszes helyzetük, ha eddig nem kattant be mostmár csak kibírja ezt a kis sétát.

<blockquote rel="honved"> http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/204469#.VmSqr4nhDIW

<blockquote rel="zsolti">Joker. Magyarországból való vagyok. Ritka kivételektől eltekintve, a húzó arcokon kívül, a képviselők nagy része kicserélődött, a rendszerváltás óta. Jah, és magam is hivatásos vagyok, több mint egy évtizede, s nem politkus. Értem én, ahogy TE látod ezt, de optimális esetben, aki valaha felesküdött, és VALÓBAN nem nyomorog, van mit enni adni a családjának, az úgy gondolkodik, ahogy én. Akik engem körbevesznek, szerencsére hasonlóan gondolkodnak hozzám, s nem úgy, ahogy te. Ezért tud még egyáltalán ez az ország működni, mert az élet minden területén a hivatástudattal rendelkező emberek, kiválóan helytállnak, néha bizony gombokért, meg kifizetetlen, "elgörgetett" túlórákkal is. S ez kormányfüggetlen, hidd el... Gyanítom TE nem vagy hivatásos, mert igen "versenyszférás" hozzáállásod van...

A rendszerváltás óta nem 4 év telt el, hanem 25. A horvát pilóták ha már csúcs kiképzők voltak, gondolom nem 4 éves tapasztalattal rendelkeztek, így rájuk sem mondhatod, hogy "4 évente országot váltanak". És igen, versenyszférás vagyok, meg a szakterületem is gazdasági. De ettől függetlenül sem gondolnám azt, hogy meg kell álljon az ember igénye a mindennapi betevőnél.</blockquote>

Teljesen elvagyok a luxus nélkül, halál komolyan. Én meg azt nem gondolnám, hogy egy ember igazán boldog tud lenni a hazája nélkül, azok nélkül az emberek nélkül, akik a családjának, baráti körének azon nem elhanyagolható hányada, akik nem fognak vele kiköltözni Katarba... Nem vagyunk egyformák, én konkrétan úgy szarom le a pénzt, hogy nincs is igazán sok, csak annyi amennyi elég. Hihetetlen? Igaz.</blockquote>

A niggerségtől (rezsi+kaja) a luxusig hosszú az út. Még messze nem beszélhetünk luxusról, amikor már rég nem probléma a szállás és kaja árának előteremtése, de nem élsz luxusban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
Nem "niggerségben" élek, szerencsére, a luxus meg nagyon nem hiányzik. Onnan indultunk, hogy Horvát pilóták elpattantak gazdag öbölmenti országba, bérrepülni. Szerintem ők sem "niggerségben" éltek, lelkük rajta, innentől. Szerintem kutyák, konkrétan...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
On The Line: Danny Gold Discusses the Islamic State and the Liberation of Sinjar
https://www.youtube.com/watch?v=fryzK3W9yt8
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Nem "niggerségben" élek, szerencsére, a luxus meg nagyon nem hiányzik. Onnan indultunk, hogy Horvát pilóták elpattantak gazdag öbölmenti országba, bérrepülni. Szerintem ők sem "niggerségben" éltek, lelkük rajta, innentől. Szerintem kutyák, konkrétan...

Szerintem meg lejárt a szerződésük, és az országuk hülye volt, hogy olyan szakemberekbe akikbe euró tízmilliókat fektettek és akik tudása az országban egyedülálló, párezer eurón képesek voltak elcseszni. Vagy úgy nézett ki, hogy míg a világ régi gépeken és keveset fognak repülni, mert egy rendszeresítés jópár év ha megvan az akarat a tender a pénz s minden hozza akkoris, a pilóta meg repülni akart, sokat, új csúcsgéppel, és Katarban meg megkapta.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
Ez mind szép meg jó, de ott van egy Vári Gyula pl. Világbajnok pilóta, és egy Jak-52-vel tolja. Nem Katarban. NEKI jár a tisztelet, azoknak meg részemről nem!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Joker, honnan jött most ide Katar? Lemaradam valamiről? Eddig a horvátok Ománba mentek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Ha valaki nem csak hobbi szinten repül, akkor egy JAK-52-nél azért komolyabb gépet tesz a segge alá.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 240
1 489
113
http://persianews.vcp.ir/0-بدون-موضوع/1481133-A-CIA-segítségével-gyógykezelték-Törökországban-a-Daesh-vezetőjét.html