• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mert mit tesz Izrael Littlejohn?

Hány katonájuk harcol a terror elleni háborúban?
- Egyetlen egy sem.

Milyen katonai eszközökkel lép fel az iszlamista terror ellen?
- Ellene semmit, viszont bombázásokkal gyengíti az iszlamisták ellen harcoló világi rezsimet Szíriában.

Milyen formában védelmezi a nyugati civilizációt?
- Semmilyen formában, viszont Izrael támogatása a nyugati országok -ám nem feltétlenül a nyugati kultúra- ellen fordít egymilliárd muzulmánt, különösen olyankor, ha a tévében éppen halott palesztin gyerekeket mutogatnak és periodikusan előfordul.

Mit tesz akkor Izrael?
- Etnikai tisztogat, telepeket épít megszállt területen, időnként nagyvárosokat lövet és bombáz, ha az új zsidó lebensraumban helyüket nem találó őslakók vissza mernek lőnie és mindezt olyan mélybalkáni ideológiákkal támogatja meg, hogy ha Izrael a Balkánon lenne, a NATO már bombázná.

Mi az amit nekünk kellene tennünk, ha nem lenne Izrael?
- Mi a második világháború óta nem csináltunk olyat, amit Izrael, azóta van a padláson a villanyszerelő sisak. Ám az biztos, hogy semmi dolgunk nem lenne a palesztinokkal.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
köszönjük a cikket. Jól vázolja az aktuális vonalakat.

blogen: Pedig multkor olyan szépen vázoltad a Szír vegyifegyvereset. Erre most ez az agymenés.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Talán nem igaz belőle valami? Izrael tényleg nem harcolt az iszlamista terror ellen, amely terror ellen a nyugat harcol. Az ellen a Hamasz* harcol, meg a Hezbollah. Az a terror, ami ellen Izrael harcol, az a palesztin terror, de az viszont nem érinti semmilyen formában a nyugatot, mivel azt Izrael generálja saját maga ellen. Viszont a palesztinok ügyét az iszlám világ, mégha csak szavakban is, de támogatja, így az Izraelt támogató nyugatnak a vacak kis izraeli élettérprojekt miatt rossz megítélése a muzulmánok egy jelentős része között. Izrael egy olyan entitás, amiből a nyugatnak haszna nincs, kára viszont van és amely entitással nem állunk egy oldalon a gyakorlatban, hanem gyakran épp ellentétes érdekeink vannak.

*http://www.longwarjournal.org/archives/2009/08/hamas_and_al_qaeda_l.php
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Amit előadtál tipikus pldaja a 99% igazság +1% hazugság = 100% hazugságnak. Személyesen esetleg eldumálhatnánk róla, itt én kvázi kivonultam a nem hadtech forumokból itt is kb azért szóltam hozzá mert nem jellemző, hogy itt ilyen cikk lenne. És nem is kívánok ezen változtatni.

A szerzőnek meg mégegyszer grat, ha angolul lett volna simán néztem volna pl forreignaffairsos cikknek.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ez nagyon jó Fade, csak végre egy mondatban írd már le, hogy mi az az egy százalék hazugság! Mert én nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mit nem látok át ezen a helyzeten. Nem akarok vitatkozni róla, engem se érdekel, mert rém unalmasak a nyomorúságos konfliktusukkal. Pontosan ugyanezért nem tanulmányozom a későnyolcvanas és kilencvenes évek Szerbiájának történetét.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
A történelmi tények makacs dolgok....

itt van előttem (hobbi) egy rakás hadtörténeti munka az utóbbi harminc évből. ezeket olvasva a fenti állítás minimum megkérdőjelezhető.

Megjegyzem, álláspontod alapján (ha nézzük a génállomnányt) olyan nemzet sincs hogy magyar...
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
http://www.aljazeera.com/news/americas/2014/01/us-says-al-qaeda-financier-operates-from-iran-201412923044810857.html
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Hiryu.....
A nemzet az nem genetikai, hanem történelmileg kialakult azonosság-tudattal, azonos beszélt nyelvvel, etnikummal kialakult közösség. A Te szádból a génállomány vizsgálatának felvetése bizonyos náci tudósok munkásságát idézi. Csak remélni tudom, hogy Nálatok nem a génállomány alapján szelektálják az embereket.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Azért.... halkan megkérdeném GrGLy-t, hogy Molni kiverte a biztosítékot..... A STADION szót már le sem szabad írni. De.... ha emberi csoportokat génállomány alapján különböztetünk meg, akkor azt szabad.......
megértem, ha valakinek nem tetszik a másik vallása. Azt is megértem, ha valaki egy másik ország külpolitikáját, cselekedeteit bírálja. Még az is belefér, hogy egyes etnikumok történetileg kialakult tulajdonságait elemezzük, vitatjuk. De, hogy valakit a génállománya alapján szelektáljunk, nálam kiveri a biztosítékot. Akár Izraelből történik, akár a Jobbik Székházból...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Blogennek......
Mit tesz Izrael?
Jól, rosszul, törvényes vagy törvénytelen eszközökkel, de próbál életben maradni. fentebb írtam, hogy ezekkell a feltételekkell hiba volt anno megalakítani. De ma realitás, számolni kell vele. A Szentföldön pillanatnyilag Izrael az az ország, amely a nyugati életmódot, kultúrát jelenti az iszlám tengerben. Ha Izrael elbukik, akkor a már most jelentős muszlim migráció még inkább utat tör Európába és nincs, ami megállítsa.
Az már más kérdés, hogy zsidónak és palesztinnek a legjobb egy föderalista állam lenne, ahol mindenki a szülőföldjén, illetve ősei földjén él.. De attól még fényévekre vagyunk.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Littlejohn

Hát az Etióp zsidókat valahogy nem szeretik arra fele...
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Azért.... halkan megkérdeném GrGLy-t, hogy Molni kiverte a biztosítékot..... A STADION szót már le sem szabad írni. De.... ha emberi csoportokat génállomány alapján különböztetünk meg, akkor azt szabad.......
megértem, ha valakinek nem tetszik a másik vallása. Azt is megértem, ha valaki egy másik ország külpolitikáját, cselekedeteit bírálja. Még az is belefér, hogy egyes etnikumok történetileg kialakult tulajdonságait elemezzük, vitatjuk. De, hogy valakit a génállománya alapján szelektáljunk, nálam kiveri a biztosítékot. Akár Izraelből történik, akár a Jobbik Székházból...

OFF

Ebben az esetben javaslom a "Feljelent" gomb használatát*, hogy felhívd a szerkesztőség figyelmét az esetleges kihágásokra. Én is csak emberből vagyok és 10-12 óra munka után már nem olyan egyszerű átnyálazni több, mint száz kommentet, meg rendben tartani a topikokat.

Mindemellett a "stadion" szót le lehet írni, csupán a "Helikopterbeszerzés" c. topikból tiltottam ki, mivel a topikcímet adó téma helyett a stadionépítésekkel egybekötött pártpolitikai vitát folytatott a társaság...

*Megj.: ezen funkció használata előtt érdemes tisztába kerülni a Fórumszabályzatban foglaltakkal, ugyanis csak az abban foglalt szabálysértések esetén van lehetőségünk eljárni, nyilvánvaló személyes indíttatásból beküldözgetett jelentések esetén visszafelé is elsülhet a dolog.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Még a büdös életben nem jelentettem fel senkit. Öreg vagyok már ahhoz, hogy elkezdjem :) :) mellesleg, kedves GrGLy, nem támadni próbáltalak, hanem ironizáltam. A különbség árnyalatnyi......
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Ezzel az erővel "agyonlő" és "felköt" gomb is lehetne a "kitüntet" gomb mellett :) :) :...) ...
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Még a büdös életben nem jelentettem fel senkit. Öreg vagyok már ahhoz, hogy elkezdjem :) :) mellesleg, kedves GrGLy, nem támadni próbáltalak, hanem ironizáltam. A különbség árnyalatnyi......

Pedig nekem tényleg nagy segítség lenne, ha némiképp önszabályozóvá válna a fórumtársaság :D

Ezzel az erővel "agyonlő" és "felköt" gomb is lehetne a "kitüntet" gomb mellett :) :) :...) ...

Idővel találunk neki valami jobb megnevezést (ha egyszer Tcat olyan lábbal kel fel :D). De így legalább hordoz magában némi felelősségtudatot is ez az elnevezés.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Csak a egy szokásos történet arrafele:
http://www.newsweek.com/exclusive-cia-helped-saudis-chinese-missile-deal-227283#.Uul_oNJ38sE.twitter
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Blogennek......
Mit tesz Izrael?
Jól, rosszul, törvényes vagy törvénytelen eszközökkel, de próbál életben maradni. fentebb írtam, hogy ezekkell a feltételekkell hiba volt anno megalakítani. De ma realitás, számolni kell vele.

Jó, tudomásul van véve a létezése. És a nyugatnak ehhez mi köze? Ugyanis:

A Szentföldön pillanatnyilag Izrael az az ország, amely a nyugati életmódot, kultúrát jelenti az iszlám tengerben.

Ez nem igaz. Izrael legföljebb annyira nyugatos, mint Libanon, vagy Irán. Náluk is a katonai-hírszerzési komplexum uralkodott az elmúlt évtizedekben, amit jelenleg náluk is a vallási fanatikusok hatalmas tanulatlan tömegének előretörése fenyeget, amely vallási fanatikusok semmivel sem cukibbak az iráni vagy egyiptomi fanatikusoknál. A világi izraeliek pedig pontosan úgy és ennek a fanatizmusnak ellenében világiak, ahogy a világi libanoni, vagy irániak azok. Már csak azért is, mert származására nézve is egy törpe kisebbség Izraelben az európai eredetű zsidóság, az izraeliek döntő többsége a keleti közegbe született, vagy egyenesen keleti zsidóktól született. Minden tekintetben egy tipikus közel-keleti országról van szó, amit az esetleges európaiasnak tűnő társadalmi és kulturális jelenségei nem tesznek európaibbá, mint más világi muzulmán vagy balkáni társadalmakat. Izrael szépen belesimult a közegébe.

Ha Izrael elbukik, akkor a már most jelentős muszlim migráció még inkább utat tör Európába és nincs, ami megállítsa.

Ennek semmi értelme. Izrael nem egy négyezer kilométer hosszú ország Gibraltár és Oroszország között. Izrael nem blokkol semmilyen menekültáradatot, különösen hogy nem is határos Európával.