• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
bartinieffektus.......

Én azt próbáltam szemléltetni - jól-rosszul -, ha mi lennénk hasonló helyzetben, akkor most azon vitáznánk, hogy elég-e 3000 Leo2, 200 Apache, 200 Gripen stb..... A Mátrában lenne egy-két silónk turul-2-es nukirakétákkal...... Sőt, az amerikai Kongresszusban ülő magyar származású egyedek elintéznék nekünk, hogy mindent kedvezményesen kapjunk, sőt, a világminden pontján fellelhető magyarok hű tajai lennének a NBH-nak.... :) :)
 
M

molnibalage

Guest
Molni, most ráfaragtál, mert még -szerűség sincs.

Azért mondtam, hogy szerűség, mert van ilyen muzulmánia, meg olyan muzulmánia. És micsoda mák, hogy ezek még utálják is egymást...

te is tudod, hogy egységes Muzulmánia nincs és nem is lesz.

És én hol állítottam ilyet...? Izrael talán egységes...? A világon nagyon kevés olyan ország van, aminek politikai palettája annyira színes...
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Én azt nem értem, hogy Izrael mióta része Európának?
Értem ezalatt, hogy indulhatnak az Európa bajnokságokon (pl.: a mostani műkorcsolya), meg indulhatnak az Eurovízión, ... stb.
Megnéztem a térképen és ilyen erővel Szíria, meg Libanon is Európa része. Az Internet szerint nem tartozik Európához (még csak azon országokhoz sem, amelyek ide is, oda is tartozhatnának).
Tehát Izrael nem európai ország, akkor miért kivételeznek vele folyton?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Nana, egy két nyugati országban még bármi kisülhet. Lehet kialakul még egy két iszlám városállam arrafelé.:)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Molni.....
Igazad van....A politikai paletta igen. Izrael vallási alapon szerveződött. Olyan, hogy izraeli nemzet, olyan nincs. Máig próbálják megőrizni a vallási jelleget, hol kedvezve az ortodox irányzatoknak, hol elnyomva, a világiasabb irányzatoknak. De alapvetően izraelita állam. Így is gondok vannak, mert az ő vallásuk sem (jééé) korántsem egységes. Már régen nem az alapok érvényesülnek. A cionizmus Izraelben is kezd háttérbe szorulni egyrészt az ortodoxia, másrészt a világi áramlatok mentén. De erről inkább valamely ott élő HTKA-kommenttárs véleményét olvasnám. (de szépen írtam).....
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
bartinieffektus.......

Én azt próbáltam szemléltetni - jól-rosszul -, ha mi lennénk hasonló helyzetben, akkor most azon vitáznánk, hogy elég-e 3000 Leo2, 200 Apache, 200 Gripen stb..... A Mátrában lenne egy-két silónk turul-2-es nukirakétákkal...... Sőt, az amerikai Kongresszusban ülő magyar származású egyedek elintéznék nekünk, hogy mindent kedvezményesen kapjunk, sőt, a világminden pontján fellelhető magyarok hű tajai lennének a NBH-nak.... :) :)

Jelenleg is azon filozofalunk , de sem akarat , sem pedig penz nincs ra :) .
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Imike.....
Mint fentebb írtam, Izrael Európa számára előretolt Bástya. gazdaságilag, kulturálisan, etnikailag, millió gyökér, szál köti Európához (és az USA-hoz). Lehet szídni, elítélni Izraelt, de ha most nem lenne, akkor az USA-nak és Európának magának kellene egy részét megtenni annak, amit Izrael képvisel. Igen, szerintem hiba volt anno így megalakítani Izraelt, de MA létezik, számolni kell vele és amíg Európáának és az USA-nak több haszna van belőle, mint kára, addig létezni is fog.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Természetesen végtelenül elítélem, amit az izraeli erők és telepesek a palesztinokkal szemben elkövetnek (ez volt a tiszteletkör). De ne legyenek illúzióink. Ha Izraelt valami módon a palesztinok és a muszlimok a tengerbe szorítják és a megmaradó sugárzó, radioaktív vörös salakon új államot hoznának létre, akkor már másnap egymást ölnék a próféta nagyobb dicsőségére és egy részük már úton lenne ide.......
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>"De erről inkább valamely ott élő HTKA-kommenttárs véleményét olvasnám. (de szépen írtam)....."</i>
:D
 
M

molnibalage

Guest
Értem ezalatt, hogy indulhatnak az Európa bajnokságokon (pl.: a mostani műkorcsolya), meg indulhatnak az Eurovízión, ... stb.

A sportot ne keverjük már a politikával. Akkor estleg szóljál be Ausztráliának, akik az ázsai selejtező sorozatban játszanak fociban. Miért...? Mert így több esélyük van kijutni világversenyre. Ugyanis régen mindig győztek Óceániban, csak annak győztese meg asszem a dél-amerikai zóna éppen nem kijutójával játszott, ami ey Brazília, Argentína, és az utána levők színvonalát nézve is esélytlen kategória volt nekik. Ázsiából ellenben elég jó sanszuk van direkbe is kijutni meg fejlődni is az ellenfelek által.

Egyébként a kaukázusi ex-szovjet országok is az EB-be tartoznak. De erről is volt már szó...

Eszméletlen, hogy valami már a sporttal is jön. Ez már a vergődés csúcsa....
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Lehet szídni, elítélni Izraelt, de ha most nem lenne, akkor az USA-nak és Európának magának kellene egy részét megtenni annak, amit Izrael képvisel. Igen, szerintem hiba volt anno így megalakítani Izraelt, de MA létezik, számolni kell vele és amíg Európáának és az USA-nak több haszna van belőle, mint kára, addig létezni is fog.

Szerintem ők maguk az egyik probléma, ami miatt az USA-nak és az EU-nak is problémái vannak a muszlim világgal.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Orosz-kínai hadgyakorlat lesz a Földközi tengeren.

http://english.cntv.cn/program/china24/20140121/100459.shtml
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
http://m.washingtontimes.com/news/2014/jan/25/delta-force-commando-awarded-second-highest-milita/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Egyiptomi iszlámisták egy kínai FN-6 -tal lelonek egy Mi-8/17 katonai helikoptert. kb 2.00-tol
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=52FSbORUEp8
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Egész korrekt írás.... Egyet azonban nem értek.... Az Izraelita Államban hol a nemzet? Olyan nemzet nincs, hogy zsidó. Az egy vallási közösség. A cionista állam pedig vallási alapon szerveződött.... A nemzetállamhoz semmi köze....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Bocs, hyriu.....
Nem izrael-ellenes vagyok. Akik itt ismernek, tudják, hogy minden szélsőségtől távol vagyok. Tisztelem az ottani embereket, mint a világ összes emberét. A történelmi tények azonban makacs dolgok.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
"KEDVES OLVASÓM!
Megtisztelsz ha idézel, de kérlek, nevezz meg! Köszönöm."

Én meg azt köszönném meg, ha jól látható helyen föl lenne tüntetve a szerző neve...