• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

R

rejsz felügyelő

Guest
Pick-up volt a feldobott példa,arra reagáltam. Szóval miért jobb az egyszer használatos mint a többször használatos? Ha meg a Karl Gustav akkor annak a rakétáit hova teszed ha az RPG lőszerkészlete zavaró? Hosszra kb ugyanaz a két fegyver mint ahogy a többi hasonlóé is. Milyen rést töltesz ki vele? Mi akadályoz meg abban hogy minden járműben legyen RPG? Azt ne mond hogy az afgán meg iraki kecskepásztor tudja használni az RPG-t a kiképzett profi magyar katona meg nem, és ez a AT-4 még még az RPG-nél is egyszerűbb eszköz? Ne érts félre nem ragaszkodom az RPG-hez, de ennek olyan szaga van mintha valaki rá akarna sózni kis seregünk vezetésére pár ilyen holmit ami a jelenleginél semmivel se jobb de még talán annyit se ér, a vezetés valamiért hajlik rá, nektek meg bemagyarázzák mint szűzlánynak hogy azárt fáj mert jó.
Cseréljék le az RPG-t, bánom is én, régi darab bár de megbízható,olcsó. Legyen helyette Karl Gustav, vagy tudom is én melyik többször használatos holmi, nekem mindegy. Nem magához az eszközhöz ragaszkodom.
De minek venni mondjuk 30 db egyszer használatos valamit (mert 100% hogy nem nagy tételben 50000 db lesz) hogy még nagyobb legyen a katyvasz fegyverk terén? Az AT-4 akkora mint egy RPG kb, és azon is ravasz van, miért nem mindegy hogy melyiket rakod be a kocsiba melyikkel lősz? Nem értem. Ha nem fér el a plusz lőszer akkor a hátadra hogy fér el 3 az Rpg rakétákból amik még hosszabbak is mint az átlag újabb hasonszőrű lőszerek. Értem én hogy azt mondták ez raj szintű ,az meg szakasz szintű, de miért nem lehet rajszintű egy filléres RPG-7? Ahogy be van rakva a járműbe vagy hova ahogy mondtad az AT-4 úgy be lehet az RPG-t is mérete ugyanaz, ravasz van rajt, mitől különb? Legalább a lőszer kompatibililitása ugyanaz lenne, pukkantasz vele egyet gyakorlaton, vagy bárhol és utána csak lőszer kell bele nem egy komplett szerkezet. Olyan jól megy hogy megengedhetjük magunknak a rakéta árának és a komplett fegyver árának ablakon való kidobását?

A Carl Gustavnak nem rakétája van, hanem gránátja, mivel az hátrasiklás nélküli löveg(recoilless rifle).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 229
113
Egyiken sincs ravasz. Elsutő billenytű van :D de ne vedd kotekedesnek...
Többször írtam nem az rpg kiváltására lessz hanem annak reseinek kitöltésére.
Az rpg gránát oszzeszerelendo. Osszeszerelve csak a gránát tartoban hordhato. Mert veszélyes és sérülékeny. Ha nincs osszeszerelve (nekünk nincs fokos valtaozat) csak labdába szállítható ami az egyik oldali deszantot kukazza.
Azért nincs a rajokba rpgs mert 5fos a desszant és nincs hozzá ember.
A talibanok nem tudnak rpg vel lőni...
Minden lovesz katonának tudni kell kezelni az rpgt. De olyan szinten mint egy dedikált rpgs nem fogja tudni kezelni. (Rpg vel nem könnyű lőni 14+7+3 gránátot indítottam nem egyszerű pláne szélben)
Az at4 desdzanterbe szállítása egyszerűbb ahogy a hordozó katona se veszti el oly mértékben a loveszi képességeit...
De nem 1kategoria az rpg vel és nem is annak helyettesítésére szánják.
És mégegyszer egy általános lovesz raj deszantja 5 fő 1 parancsnok (ő nem lehet rpgs)
2 geppuskas ők se lehetnek rpgs ek
2karabelyos ők sem lehetnek mert a geppuskas iranyzo kiszolgálása mellett clst kell adni plussz cuccot lőszert muníciót cipelni esetleg egy rádiót...
Ha nem btr lenne hanem valami nagyobb 8-9 fő desszant szállítására alkalmas jármű más lenne a szitu. (9) desszant lenne az ideális. 1pk 2gpu 2kar (a gpuk mellé) 1 rpg 1 tavcsoves 1 cls 1 rádiós.
Miattam hívhatják Hófehérke pöckének is, ugyanarról beszélünk.
A Carl Gustavnak nem rakétája van, hanem gránátja, mivel az hátrasiklás nélküli löveg(recoilless rifle).
Ok, de a lényegen ez se változtat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 229
113
Egyiken sincs ravasz. Elsutő billenytű van :D de ne vedd kotekedesnek...
Többször írtam nem az rpg kiváltására lessz hanem annak reseinek kitöltésére.
Az rpg gránát oszzeszerelendo. Osszeszerelve csak a gránát tartoban hordhato. Mert veszélyes és sérülékeny. Ha nincs osszeszerelve (nekünk nincs fokos valtaozat) csak labdába szállítható ami az egyik oldali deszantot kukazza.
Azért nincs a rajokba rpgs mert 5fos a desszant és nincs hozzá ember.
A talibanok nem tudnak rpg vel lőni...
Minden lovesz katonának tudni kell kezelni az rpgt. De olyan szinten mint egy dedikált rpgs nem fogja tudni kezelni. (Rpg vel nem könnyű lőni 14+7+3 gránátot indítottam nem egyszerű pláne szélben)
Az at4 desdzanterbe szállítása egyszerűbb ahogy a hordozó katona se veszti el oly mértékben a loveszi képességeit...
De nem 1kategoria az rpg vel és nem is annak helyettesítésére szánják.
És mégegyszer egy általános lovesz raj deszantja 5 fő 1 parancsnok (ő nem lehet rpgs)
2 geppuskas ők se lehetnek rpgs ek
2karabelyos ők sem lehetnek mert a geppuskas iranyzo kiszolgálása mellett clst kell adni plussz cuccot lőszert muníciót cipelni esetleg egy rádiót...
Ha nem btr lenne hanem valami nagyobb 8-9 fő desszant szállítására alkalmas jármű más lenne a szitu. (9) desszant lenne az ideális. 1pk 2gpu 2kar (a gpuk mellé) 1 rpg 1 tavcsoves 1 cls 1 rádiós.
Ahhoz képest hogy nem tudnak mázlitok volt hogy a poroltót találták telibe Afganisztánban azon az MRAP-on. Igen elmondtad már hogy nincs Rpg-s a rajokban, ezt még értem. Tehát AT-4-et ügyesebben használod, pontosabban, mint az RPG-t? Mert ugye azt is tudnod kell majd kezelni, de úgy mint egy dedikált AT-4-s nem fogjátok tudni kezelni. Vagy igen? Mi az akadálya hogy küzdőtéren kívül szállítsd az Rpg lőszerkészletét míg a küzdőtérben csak 1-et? Azt se igen értem hova erőltetik ezt az 5 fős semmire se való felállást, ennyi erővel 5+5 fő is lehetne a két raj összevonásával és akkor szinte minden lehetne a rajban. De aztán nekem mindegy, igazából semmi jelentősége nincs hogy ez az operett sereg miben masírozik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 229
113
A jármű kapacitása végett akkora a raj amekkora... ennyi fér bele 3fo kezszem 5 fo desszant... nem eroltetes muszály...
Az rpg gránát harcjarmuvon kívüli szállítására inkább nem reagálok...
Annyi oka van hogy hosszan sorolhatnám.
Inkább mégis belemegyek mert úgyis az lenne sorold.
Biztonság. hely. Nem megfelelő rogzithetoseg. Súly feltornaszni a tetejére. Ha a járművön kívül van a gránát az indító meg bent. Desszant esetén pillangozas doboz nyitas a tetopancelon granat alkotoelemeinek kivetele fedezekbehuzodas osszeszereles betoltes kibuztositas tuzkesszetetel... tornyot akadályozhatja a szabad mozgásban. elet Veszélyes a pilangozok számára...nézz utánna milyen labdába történik az rpg gránát tárolása. Vagy bármilyen katonai ladanak... ezek szerint nem voltál katona.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 229
113
Annyit elarulok hogy a fenyő tarololadak olyan masdzivak. Hogy a 125 gránát halyitotoltet gyujto csomagolasok fa kalodak. Együtt voltak benne. Az ural platorol lábbal rugdostuk le menet közbe a földre (nem is tudom 150 cm) és semmi bajuk se volt... ez van ha 12 hkt kell bemalhazni rövid idő allatt (amúgy teljesen szabajos volt)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 229
113
Ha a járművön kívül van a gránát az indító meg bent.
Miért belülről tudod indítani? Mindenkinek jobb ha kijössz.

A jármű kapacitása végett akkora a raj amekkora... ennyi fér bele 3fo kezszem 5 fo desszant... nem eroltetes muszály...
Látom nem érted, 2 jármű, 2x3 kezelő,2x5 fő desszant= egy raj. De nekem mindegy, igazából lényegtelen, nem a kérdéshez kapcsolódik csak off.

Tehát AT-4-et ügyesebben használod, pontosabban, mint az RPG-t? Mert ugye azt is tudnod kell majd kezelni, de úgy mint egy dedikált AT-4-s nem fogjátok tudni kezelni. Vagy igen?
Ez volt a kérdés, és az RPG helyére beilleszthetsz bármi mást mert ahogy AT-4-et úgy mást is vehetnének akár ami nem egyszer használatos holmi és méretben ugyanaz.

Mi az akadálya hogy küzdőtéren kívül szállítsd az Rpg lőszerkészletét míg a küzdőtérben csak 1-et?
Az Rpg üresen még rövidebb is mint az AT-4.

[QUOTE Desszant esetén pillangozas doboz nyitas a tetopancelon granat alkotoelemeinek kivetele fedezekbehuzodas osszeszereles betoltes kibuztositas tuzkesszetetel... tornyot akadályozhatja a szabad mozgásban. elet Veszélyes a pilangozok számára...][/QUOTE]Nem gondoltam hogy a tetejére,hidd el eszembe se jutott. Bőven van hely az oldalán és a tetején is. Az meg pláne nem hogy fából legyen a tároló doboza.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 326
20 748
113
A kurdok török Kristályéjszakát emlegetnek.
Cz5vvS0WEAEgbQ4.jpg
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Miért belülről tudod indítani? Mindenkinek jobb ha kijössz.

Látom nem érted, 2 jármű, 2x3 kezelő,2x5 fő desszant= egy raj. De nekem mindegy, igazából lényegtelen, nem a kérdéshez kapcsolódik csak off.


Ez volt a kérdés, és az RPG helyére beilleszthetsz bármi mást mert ahogy AT-4-et úgy mást is vehetnének akár ami nem egyszer használatos holmi és méretben ugyanaz.

Az Rpg üresen még rövidebb is mint az AT-4.

[QUOTE Desszant esetén pillangozas doboz nyitas a tetopancelon granat alkotoelemeinek kivetele fedezekbehuzodas osszeszereles betoltes kibuztositas tuzkesszetetel... tornyot akadályozhatja a szabad mozgásban. elet Veszélyes a pilangozok számára...]
Nem gondoltam hogy a tetejére,hidd el eszembe se jutott. Bőven van hely az oldalán és a tetején is. Az meg pláne nem hogy fából legyen a tároló doboza.[/QUOTE]
Éles helyzetben a raj min. 8 fő. Az eszközök mennek a BTR be a deszant a tetejére. Legalábbis aki már látott kilőtt BTR r, az biztosan nem ül bele bevetéskor!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 229
113
Nálunk az RPG 7 raj szintű volt. Sőt követeltem, h legalább 3 man tudják használni magas szinten.
Néha túl kell lépni az iskolában tanuptakon ;)
Nálunk nem 3embernek kellet tudnia kezelni az rpgt hanem mindenkinek.
Régen maon is rám szintű volt.
De már nincs bmp... a btr ekbe meg ennyi fér... igen a tetején utazás igaz. De a rajok az esetben is maradnak amekkorak a plusz személy amasik raj adja akinek a gépe épp nem harcragoghato...
Sajnos ez van a btr egy nem loveszeknek való jármű de ez nem a jarmu hibája hisz nem is loveszeknek tervezték. Belügyi csapatoknak első osztályú a határőrségnek tökéletes eszköz...
 
  • Tetszik
Reactions: endre