• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Érdekes.
Szaúdi tisztviselő puccsal és börtönnel fenyegeti a katari herceget.
DBG0s-tWAAAbDMA.jpg
És ezt az "ős-demokratikus" Szaúd-Arábiát támogatja és szállít nekik (és rajtuk keresztül az ISIS-nek) fegyvereket az USA?!! Hát brávó, úgy tűnik ezek jó ideje elérték a Szovjetúnió szintjét - lesüllyedve odáig.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 440
113
A végén kezdem: Elképzeltem, ahogyan Aszad egy páncélosroham élén éppen Törökországi Kurd régióban lévő török főhadiszállást támad. A Kurd testvérei és szövetségesei oldalán. (éppen teát ittam..)
A kérdésre a válasz:
- Attól függ mi az ár. És még így is kérdéses kivel állapodik meg a Kurdok közül- mert nem olyan egyszerű a válasz, hogy hát a Szíriai Kurdokkal.. És még érdekesebb kérdés: Mikor mennyire lesznek egységesek a Kurdok. És mely csoportjuk kinek a szövetségese.
És persze Aszad szövetségesei, kiváltképp Oroszország... és sorban a többi... éppen mit akar. És hogy azért milyen árat hajlandók ők éppen megfizetni. Ők ki akarnak e egyezni a Kurdokkal. És vállalják e annak a következményeit.

De a rövid válasz: Éppenséggel előfordulhat.

Én inkább az ellenkezőjét látom. Ha abból indulok ki, hogy Asszad nem adta fel a harcot az FSA és az IÁ ellen azért, hogy megőrizze a hatalmát és az országa területi egységét, akkor én a kurd kérdésnél sem gondolom, hogy ezt másképpen látja. A jelenlegi helyzetben persze igen, hisz él azzal a régi mondással, hogy az ellenségem ellensége a barátom, de szerintem ez csak ideiglenes. Egy ország vezetése sem nézi jó szemmel ha az országáról területek válnak le és lesznek önállóak. Szerintem ezt Asszad sem látja másképpen, csak most ez a kérdés még nem érdekes.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Én inkább az ellenkezőjét látom. Ha abból indulok ki, hogy Asszad nem adta fel a harcot az FSA és az IÁ ellen azért, hogy megőrizze a hatalmát és az országa területi egységét, akkor én a kurd kérdésnél sem gondolom, hogy ezt másképpen látja. A jelenlegi helyzetben persze igen, hisz él azzal a régi mondással, hogy az ellenségem ellensége a barátom, de szerintem ez csak ideiglenes. Egy ország vezetése sem nézi jó szemmel ha az országáról területek válnak le és lesznek önállóak. Szerintem ezt Asszad sem látja másképpen, csak most ez a kérdés még nem érdekes.
Nem nagyon fog tudni mást csinálni, és ha nem teljesen hülye, rá kell jönnie, hogy inkább egy vele szimpatizáló szomszédos Kurdisztán, mint az hogy egy elhúzódó SAA-Kurd viszályt kihasználó vele ősellenség szunnita államalakulat jöjjön létre. Az egységes régi határok közt értelmezett Szíria illúzió, ezt még az Oroszok is megmondták már neki számtalanszor.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 473
113
Ezért is csodálkozom azokon a felvételeken, amikor valamelyik terrorcsoport tagjai megadják magukat, és le kell mindegyik adjon valami kézifegyvert meg gránátot meg ilyeneket amilye van. Hogy azoknál hogy nem robbantja fel egyik sem magát vagy nyit tüzet mindenkire?

Attol, hogy ISIS oldalon harcolnak meg nem jelenti azt, hogy egymast felrelokdosve tulekednenek a "paradicsomba". Biztos vagyok benne, hogy akik ott AK-val szaladgalnak azok legnagyobb resze igen boldogtalan lenne, ha megtudna, hogy a kovetkezo napon fel kell robbantania magat valami osszetakolt autoval.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Attol, hogy ISIS oldalon harcolnak meg nem jelenti azt, hogy egymast felrelokdosve tulekednenek a "paradicsomba". Biztos vagyok benne, hogy akik ott AK-val szaladgalnak azok legnagyobb resze igen boldogtalan lenne, ha megtudna, hogy a kovetkezo napon fel kell robbantania magat valami osszetakolt autoval.
Ezt én is így gondolom, de ha 1% elég hülye az önrobbantáshoz, és 500 megadja neked magát, akkoris van 5 embered aki lehet he a nála levő gránátokat nem leadja hanem felrobbantja magát amikozben fegyverletételt szimulál.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezt én is így gondolom, de ha 1% elég hülye az önrobbantáshoz, és 500 megadja neked magát, akkoris van 5 embered aki lehet he a nála levő gránátokat nem leadja hanem felrobbantja magát amikozben fegyverletételt szimulál.
Ezt csak egyszer lehet eljatszani, de utana a tobbi "500" is minden alkalommal be lesz daralva, mindegy mennyire lobogtatjak a feher zaszlot.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Ezt csak egyszer lehet eljatszani, de utana a tobbi "500" is minden alkalommal be lesz daralva, mindegy mennyire lobogtatjak a feher zaszlot.
Pedig mindig benne van ez a dologban. Most a videón szétkapták őket, mert kiszúrták mire készülnek, de mindig nem kaphatják szét az egészet, mert akkor nem marad senki az országban és főleg nem adná meg senki magát az SAA-nak. Nekik is az az egyszerűbb ha megvan harc nélkül egy-egy terület és pár megtévedt vagy megzsarolt hofitársuk visszatér a normális életmódjához és nekifog lángost sütni.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Ezt csak egyszer lehet eljatszani, de utana a tobbi "500" is minden alkalommal be lesz daralva, mindegy mennyire lobogtatjak a feher zaszlot.
Ez ugye pont extra motivacio az onrobbantonak, hisz igy meg azt is eleri, hogy a hittestverei meg se probaljak megadni magukat legkozelebb.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Pedig mindig benne van ez a dologban. Most a videón szétkapták őket, mert kiszúrták mire készülnek, de mindig nem kaphatják szét az egészet, mert akkor nem marad senki az országban és főleg nem adná meg senki magát az SAA-nak. Nekik is az az egyszerűbb ha megvan harc nélkül egy-egy terület és pár megtévedt vagy megzsarolt hofitársuk visszatér a normális életmódjához és nekifog lángost sütni.
Aki "megtéved", az átszalad a piroson, vagy kocsiba ül 2 sörrel a fejében. Aki az ISIS-el "lógott" egy ideig, néhány embert lefejezett, kurd-alavita falvakat kiirtott, az nem megtévedt, és sosem lesz már normális lángossütő honfitárs, hanem egy potenciálisan harcba hívható alvó terrorista marad. Az ilyet el kell pusztítani.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Aki "megtéved", az átszalad a piroson, vagy kocsiba ül 2 sörrel a fejében. Aki az ISIS-el "lógott" egy ideig, néhány embert lefejezett, kurd-alavita falvakat kiirtott, az nem megtévedt, és sosem lesz már normális lángossütő honfitárs, hanem egy potenciálisan harcba hívható alvó terrorista marad. Az ilyet el kell pusztítani.
Ez is egy meglátás, és teljesen jogos. Arra gondoltam, amikor pl K-Aleppo(?) visszafoglalása után élelmiszerraktárakra bukkantak a városban, ahonnan a terroristák kajáért toboroztak harcosokat. Most vagy igaz vagy nem, hogy azért állt be valaki közéjük, de valószínűleg van olyan aki nem önként és dalolva csatlakozott az ISIS-hez. Kérdés, hogy mennyi és mennyire éri meg emiatt válogatni közöttük, illetve a tömeges gödörbelövése a megadni készülőknek vagy "megadni készülőknek" milyen egyéb folyamatokat indít el vagy erősít.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 473
113
Ez is egy meglátás, és teljesen jogos. Arra gondoltam, amikor pl K-Aleppo(?) visszafoglalása után élelmiszerraktárakra bukkantak a városban, ahonnan a terroristák kajáért toboroztak harcosokat. Most vagy igaz vagy nem, hogy azért állt be valaki közéjük, de valószínűleg van olyan aki nem önként és dalolva csatlakozott az ISIS-hez. Kérdés, hogy mennyi és mennyire éri meg emiatt válogatni közöttük, illetve a tömeges gödörbelövése a megadni készülőknek vagy "megadni készülőknek" milyen egyéb folyamatokat indít el vagy erősít.

Plusz ne felejtsuk ki azokat sem, akiket Europabol vagy egyeb helyekrol toboroztak, es azt gondoltak ez egy kibaszott nagy COD moka lesz muszlim beutessel es ott dobbentek ra, hogy valoban ez mit is jelent es ide nem eleg a kalandvagy, idealizmus vagy barmi ami miatt elindultak. Biztos vagyok benne, hogy a legnagyobb szazalekuk megbanta az elindulast, de mar nem volt visszaut es mas lehetoseguk. Ezzel nem vedem oket, nehogy azt olvassa ki barki is e sorokbol. De akik igy jartak es nem a hardcore-ba nyomjak azokat azt gondolom valoban maskepp kell kezelni es lehetoseget adni nekik. Europan kivul! Ide senkit nem engednek vissza semmilyen korulmenyek kozott!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Biztos vagyok benne, hogy a legnagyobb szazalekuk megbanta az elindulast, de mar nem volt visszaut es mas lehetoseguk. Ezzel nem vedem oket, nehogy azt olvassa ki barki is e sorokbol. De akik igy jartak es nem a hardcore-ba nyomjak azokat azt gondolom valoban maskepp kell kezelni es lehetoseget adni nekik. Europan kivul! Ide senkit nem engednek vissza semmilyen korulmenyek kozott!
Ha az ilyen "eltevelyedetteknek" uj eselyt adsz, akkor azt az osszes eszetlen ki fogja hasznalni. Sot, sok kozuluk azon fog agyalni, a kovetkezo alkalommal milyen egyeb okossaggal harcolhatna ugy, hogy o maga nem kerul celkeresztbe. Veszelyes jatek.
En a zero toleranciat tamogatom ebben az ugyben. Van eppen eleg epeszu muzulman, akik szeretnenek normalisan elni. Oket kell minden forrassal segiteni, mert azt a rendszert leginkabb csak belulrol lehet megvaltoztatni. Majd ok tudjak azt is, hogy mivel kell buntetni a dzsihadistakat.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 172
23 473
113
Ha az ilyen "eltevelyedetteknek" uj eselyt adsz, akkor azt az osszes eszetlen ki fogja hasznalni. Sot, sok kozuluk azon fog agyalni, a kovetkezo alkalommal milyen egyeb okossaggal harcolhatna ugy, hogy o maga nem kerul celkeresztbe. Veszelyes jatek.
En a zero toleranciat tamogatom ebben az ugyben. Van eppen eleg epeszu muzulman, akik szeretnenek normalisan elni. Oket kell minden forrassal segiteni, mert azt a rendszert leginkabb csak belulrol lehet megvaltoztatni. Majd ok tudjak azt is, hogy mivel kell buntetni a dzsihadistakat.

Lehet, hogy igazad van, s valoban igy lenne. De szerintem a lefejezos, kibelezos hardcore arcokat pontosan ismerik es egyik fel sem igazan szeretne, ha eletben maradnanak, meg ezek az "eltevelyedettek" sem. Az elmebeteg f*szfejeket mind egy szalig meg lehet talalni.