• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 471
21 360
113
A világ legnagyobb hajózási vállalata - Maersk - felfüggesztette a szállítást Katarba.
DBqW6hjXgAERNEP.jpg:large
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113


Újabb szintre lépett a Szaúd-Arábia és Irán közötti proxi háború a katari konfliktussal. Hírek szerint a szaúdiak már csapatösszevonásokat hajtanak végre a katari határ mentén és egyes feltételezések szerint szeretnék rátenni a kezüket a katari vagyonra. A művelet kiemelt célja lehet még Kína térségbeli behatolásának megakadályozása.
http://privatbankar.hu/makro/szaud-arabia-lerohanja-katart-308295
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 489
5 622
113


Újabb szintre lépett a Szaúd-Arábia és Irán közötti proxi háború a katari konfliktussal. Hírek szerint a szaúdiak már csapatösszevonásokat hajtanak végre a katari határ mentén és egyes feltételezések szerint szeretnék rátenni a kezüket a katari vagyonra. A művelet kiemelt célja lehet még Kína térségbeli behatolásának megakadályozása.
http://privatbankar.hu/makro/szaud-arabia-lerohanja-katart-308295

Mi a baja a szaudiaknak Katarral? Hogy terroristákat támogatnak, dehát ugyanazokat támogatják, akiket a szaudiak is. Katar is szuni vezetésű nem? Én úgy tudtam, hogy eddig nagyon jól kijöttek egymással. Vagy a szaudi király azzal próbálja a Jemeni háborúban megtépázott presztizsét növelni, hogy elfoglalja Katart?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 347
83 954
113
Mi a baja a szaudiaknak Katarral? Hogy terroristákat támogatnak, dehát ugyanazokat támogatják, akiket a szaudiak is. Katar is szuni vezetésű nem? Én úgy tudtam, hogy eddig nagyon jól kijöttek egymással. Vagy a szaudi király azzal próbálja a Jemeni háborúban megtépázott presztizsét növelni, hogy elfoglalja Katart?

Kis ország létére Katar jelentos politikai befolyásra tett szert a kozel-keleten. Ez persze nem tetszik a térség legnagyobb játékosának. Ahogy a kozmondás is mondja: "Két dudás nem fér meg egy csárdában" :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 489
5 622
113
Újabb szintre lépett a Szaúd-Arábia és Irán közötti proxi háború a katari konfliktussal. Hírek szerint a szaúdiak már csapatösszevonásokat hajtanak végre a katari határ mentén és egyes feltételezések szerint szeretnék rátenni a kezüket a katari vagyonra. A művelet kiemelt célja lehet még Kína térségbeli behatolásának megakadályozása.
http://privatbankar.hu/makro/szaud-arabia-lerohanja-katart-308295

A linkelt oldalt még csak most olvastam el. Szerinte az egész arab tavasz mögött Katar áll és a szaudiak ezt ellenzik. Hát én ezt fenntartással kezelem, szerintem a szaudiak még jobban benne voltak/vannak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 347
83 954
113
A mai teheráni terrorista támadások is osszefuggnek SZA-Katar konfliktussal.
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Mi a baja a szaudiaknak Katarral? Hogy terroristákat támogatnak, dehát ugyanazokat támogatják, akiket a szaudiak is. Katar is szuni vezetésű nem? Én úgy tudtam, hogy eddig nagyon jól kijöttek egymással. Vagy a szaudi király azzal próbálja a Jemeni háborúban megtépázott presztizsét növelni, hogy elfoglalja Katart?

A linkelt oldalt még csak most olvastam el. Szerinte az egész arab tavasz mögött Katar áll és a szaudiak ezt ellenzik. Hát én ezt fenntartással kezelem, szerintem a szaudiak még jobban benne voltak/vannak.

Katar a Muszlim Testvériség legfőbb támogatója, így alapból konfliktusban áll a Közel-Kelet monarchiáival és egyéb tekintélyelvű államalakulataival, mivel a szervezet programjában választások és "iszlám demokrácia" is szerepel, ami a sok sejk/király/"örökös elnök" számára semmi jót nem jelent. Emellett én abban látom a különbséget, hogy a szaudiak ugyan exportálnak ideológiát(wahabizmus/szalafizmus), de ezt egyelőre még nem váltották politikai tőkére, ezzel szemben a katariak már a kezdetektől a politikai befolyás megszerzését célozták meg. Az övék a Közel-Kelet legnagyobb médiabirodalma(Al-Jazeera), rengeteg külföldi befektetésük van, és a már említett Muszlim Testvériségen kívül egyéb szervezeteket is pénzelnek, illetve állnak kapcsolatban velük. Összességben a kis lakosság és a lepkefing hadsereg mellé hatalmas politikai befolyás társul.

Szerintem nem érdemes centivel méregetni, hogy melyik ország mennyire volt benne az arab-tavasz kirobbanásában, de szinte mindenütt a MT helyi szervezetei voltak az események középpontjában, az Al-Jazeera pedig a feszültségek szításában játszott döntő szerepet, tehát ki lehet jelenteni, hogy Katar nyakig benne volt a dologban. A szaudiaknak nyilván érdekükben állt, hogy néhány helyen (Líbia/Szíria) megbukjon a vezetés, de amikor a határaikra ért az arab-tavasz, akkor egyértelműen ellene voltak. Bahreinben a szaudi hadsereg segítségével folytották el a felkelést, Jemenben most is ott vannak, Egyiptomban a katonai puccsot támogatták az MT-s hátterű elnökkel szemben. Szerintem tartanak attól, hogy egy újabb arab-tavasz őket is elérheti, ebből a szempontból pedig Katar igenis fenyegetést jelent rájuk nézve.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 741
31 231
113


Újabb szintre lépett a Szaúd-Arábia és Irán közötti proxi háború a katari konfliktussal. Hírek szerint a szaúdiak már csapatösszevonásokat hajtanak végre a katari határ mentén és egyes feltételezések szerint szeretnék rátenni a kezüket a katari vagyonra. A művelet kiemelt célja lehet még Kína térségbeli behatolásának megakadályozása.
http://privatbankar.hu/makro/szaud-arabia-lerohanja-katart-308295
Vajon a szaúdiakat is elpicsázza majd az amerikai hadi gépezet ha Katart megtámadnák, ugyanúgy, mint tették Irakkal amikor az Kuvait ellen fordult? És elmondják, hogy nem terrorizálhatod a szomszédaidat? Ha tényleges csapatösszevonások vannak, akkor sürgetniük kellene a kínai jelenlétet, mert ugyanaz a semmirekellő banda mint a szaúdiak, csak kevesebben vannak, az ország is kisebb, és pénzük sincs annyi, így veszteni fognak.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz