• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Újabb 107 korábbi tanár ellen adtak ki elfogatóparancsot hétfőn Ankarában és környékén. A tanárokat azzal a gyanúsítják, hogy kapcsolatban állnak a tavaly nyári puccskísérletért felelőssé tett gülenista hálózattal. A hétfői rendőrségi akcióban 51 embert már előállítottak.

A török vezetés a 2016. július 15-i puccskísérletért az Amerikában élő Fethullah Gülen muszlim hitszónokot és mozgalmát teszi felelőssé. Ankara szerint a hálózat tagjai céltudatosan, hosszú évek alatt szivárogtak be az állami, valamint a magánszférába, és ebben a folyamatban Gülen a saját iskoláira támaszkodott. Ugyanakkor Gülen tagadja, hogy bármi köze lett volna a történtekhez.

Törökországban az elmúlt 16 hónap alatt mintegy 111 ezer állami alkalmazottat rúgtak ki, illetve 38 ezret felfüggesztettek állásából, összesen 134 ezer embert őrizetbe vettek, legalább 50 ezret pedig előzetes letartóztatásba is helyeztek. A török oktatásügyi minisztérium legutóbbi összesítése alapján a kormány az eltelt időszakban több mint ezer gülenista magániskolát bezárt.

Jelenleg nagyjából 48 500 gyanúsított van előzetes letartóztatásban. A mindennapos tisztogatások nem csak a katonai puccs résztvevőit sújtják, hanem Gülen feltételezett támogatóit is. (Reuters/MTI)
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Újabb 107 korábbi tanár ellen adtak ki elfogatóparancsot hétfőn Ankarában és környékén. A tanárokat azzal a gyanúsítják, hogy kapcsolatban állnak a tavaly nyári puccskísérletért felelőssé tett gülenista hálózattal. A hétfői rendőrségi akcióban 51 embert már előállítottak.

A török vezetés a 2016. július 15-i puccskísérletért az Amerikában élő Fethullah Gülen muszlim hitszónokot és mozgalmát teszi felelőssé. Ankara szerint a hálózat tagjai céltudatosan, hosszú évek alatt szivárogtak be az állami, valamint a magánszférába, és ebben a folyamatban Gülen a saját iskoláira támaszkodott. Ugyanakkor Gülen tagadja, hogy bármi köze lett volna a történtekhez.

Törökországban az elmúlt 16 hónap alatt mintegy 111 ezer állami alkalmazottat rúgtak ki, illetve 38 ezret felfüggesztettek állásából, összesen 134 ezer embert őrizetbe vettek, legalább 50 ezret pedig előzetes letartóztatásba is helyeztek. A török oktatásügyi minisztérium legutóbbi összesítése alapján a kormány az eltelt időszakban több mint ezer gülenista magániskolát bezárt.

Jelenleg nagyjából 48 500 gyanúsított van előzetes letartóztatásban. A mindennapos tisztogatások nem csak a katonai puccs résztvevőit sújtják, hanem Gülen feltételezett támogatóit is. (Reuters/MTI)
Szerintem az, hogy az USA nem adja ki Gulent, meg a NATO szovetseges Toroko elvesztese aran sem egyertelmuen azt bizonyitja, hogy az amcsik puccsoltak meg Erdogant, csak nem jott be. Eredetileg talan pont Toroko-t kapta USA Sziriaert cserebe az uj Molotov-Ribbentrop paktumban, csak aztan Erdogan elcseszte, igy mas teruleten kellett az Oroszoknak kifizetniuk az Amcsikat (pl: kevesebbet vesznek at Ukrajnabol vagy valahol mashol).
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 789
113
Iraki menekülthelyzet.
DPBVXLmV4AAIly4.jpg:large
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Szerintem az, hogy az USA nem adja ki Gulent, meg a NATO szovetseges Toroko elvesztese aran sem egyertelmuen azt bizonyitja, hogy az amcsik puccsoltak meg Erdogant, csak nem jott be. Eredetileg talan pont Toroko-t kapta USA Sziriaert cserebe az uj Molotov-Ribbentrop paktumban, csak aztan Erdogan elcseszte, igy mas teruleten kellett az Oroszoknak kifizetniuk az Amcsikat (pl: kevesebbet vesznek at Ukrajnabol vagy valahol mashol).[/QUOTE

5d-tinfoil-hat-.jpg
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Újabb 107 korábbi tanár ellen adtak ki elfogatóparancsot hétfőn Ankarában és környékén. A tanárokat azzal a gyanúsítják, hogy kapcsolatban állnak a tavaly nyári puccskísérletért felelőssé tett gülenista hálózattal. A hétfői rendőrségi akcióban 51 embert már előállítottak.

A török vezetés a 2016. július 15-i puccskísérletért az Amerikában élő Fethullah Gülen muszlim hitszónokot és mozgalmát teszi felelőssé. Ankara szerint a hálózat tagjai céltudatosan, hosszú évek alatt szivárogtak be az állami, valamint a magánszférába, és ebben a folyamatban Gülen a saját iskoláira támaszkodott. Ugyanakkor Gülen tagadja, hogy bármi köze lett volna a történtekhez.

Törökországban az elmúlt 16 hónap alatt mintegy 111 ezer állami alkalmazottat rúgtak ki, illetve 38 ezret felfüggesztettek állásából, összesen 134 ezer embert őrizetbe vettek, legalább 50 ezret pedig előzetes letartóztatásba is helyeztek. A török oktatásügyi minisztérium legutóbbi összesítése alapján a kormány az eltelt időszakban több mint ezer gülenista magániskolát bezárt.

Jelenleg nagyjából 48 500 gyanúsított van előzetes letartóztatásban. A mindennapos tisztogatások nem csak a katonai puccs résztvevőit sújtják, hanem Gülen feltételezett támogatóit is. (Reuters/MTI)

Egyébként bárki is szervezte azt a puccsot, belegondolt abba, hogy milyen jó is lett volna, ha egy újabb 80 milliós országban egy muzulmán vallási vezető kerül hatalomra? Szép lett volna egy újabb muszlim fanatikus ország. Erdogan se egy selyemfiú, de szerintem sokkal jobb, mint egy hitszónok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Egyébként bárki is szervezte azt a puccsot, belegondolt abba, hogy milyen jó is lett volna, ha egy újabb 80 milliós országban egy muzulmán vallási vezető kerül hatalomra? Szép lett volna egy újabb muszlim fanatikus ország. Erdogan se egy selyemfiú, de szerintem sokkal jobb, mint egy hitszónok.
Abban hogy fanatikusabb muzulmán hülye lett volna Güllen, én nem vagyok biztos. Erdogan is egyértelműen az iszlám felé közelít a világi vonaltól, s akik be lettek börtönözve az utóbbi időben, sokszor a szekularizált Törökországot képviselték. Ami viszont tény, hogy Güllen aztán 100% hamisítatlan amerikai báb, és a világnak a lehető legrosszabb lett volna, ha ők páros lábbal stoplival beleszállnak a térségben Iránba, vagy az Oroszokba. Most nagyjából ott tartunk, hogy Izraelnek és Szaud Arábiának kell majd elvégezni a mocskos munkát, ami azért az USA-nak nagyobb fejfájást okozhat.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
681
2 086
93
Szerintem az, hogy az USA nem adja ki Gulent, meg a NATO szovetseges Toroko elvesztese aran sem egyertelmuen azt bizonyitja, hogy az amcsik puccsoltak meg Erdogant, csak nem jott be. Eredetileg talan pont Toroko-t kapta USA Sziriaert cserebe az uj Molotov-Ribbentrop paktumban, csak aztan Erdogan elcseszte, igy mas teruleten kellett az Oroszoknak kifizetniuk az Amcsikat (pl: kevesebbet vesznek at Ukrajnabol vagy valahol mashol).
Ha igy lenne, miert eppen az Oroszok koptek bele a jol indulo puccsba? Ok szoltak Kardigannak hogy vigyazzon mert mennek erte azon az ejszakan..
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Abban hogy fanatikusabb muzulmán hülye lett volna Güllen, én nem vagyok biztos. Erdogan is egyértelműen az iszlám felé közelít a világi vonaltól, s akik be lettek börtönözve az utóbbi időben, sokszor a szekularizált Törökországot képviselték. Ami viszont tény, hogy Güllen aztán 100% hamisítatlan amerikai báb, és a világnak a lehető legrosszabb lett volna, ha ők páros lábbal stoplival beleszállnak a térségben Iránba, vagy az Oroszokba. Most nagyjából ott tartunk, hogy Izraelnek és Szaud Arábiának kell majd elvégezni a mocskos munkát, ami azért az USA-nak nagyobb fejfájást okozhat.

Hát nem tudom, amennyit én Güllenről tudok, számomra rejtett fanatikusnak tűnik. Nem szereti a szekularizált országokat, nem szereti a kurdokat (pedig kurd volt a mentora), a feministákat sem szereti (na jó, őket ki szereti? :) na de ő inkább a vallásos hablaty miatt nem szereti őket), konzervatív muzulmán nézetei vannak.
Ezeket a nézeteket annak ellenére nem rejti a véka alá, hogy az Egyesült Államokban van. Mi lenne, ha hazamenne és vezető lenne belőle? Simán el tudom képzelni, hogy egy újabb Szaud-Arábiát építene ki.
Talán Erdogan pont azért nyitott kicsit a vallás felé is, hogy elszedje a támogatóit. Persze ez csak az én véleményem, sokat nem tudok egyikről sem.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ha hinni lehet az RT-nek, a libanoni haderő teljes készültségét rendelték el a déli határon, egy izraeli támadást megakadályozandó.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ha igy lenne, miert eppen az Oroszok koptek bele a jol indulo puccsba? Ok szoltak Kardigannak hogy vigyazzon mert mennek erte azon az ejszakan..
Pont ezt irtam, hogy USA akarta megpuccsolni Erdogant, de nem jott ossze. Erdogan nyilvan nem orul neki, hogy az USA le akarta cserelni, tehat ment az oroszokhoz, pedig elotte le is lotte egy gepuket. Megha Toroko most "ajandek" is igy az oroszoknak, azert valahol ezt ki kell fizetniuk az USA-nak, gondolom talan Ukrajnaban vagy ki tudja hol. (ahogy Sztalin is osztozkodott Churchillel). Ha nem az USA akarta volna lecserelni Erdogant, hogy kezivezerelhesse a Torokot mint mondjuk Romaniaval teszi, akkor siman kiadna Gulent es megmaradna Toroko a NATO-ban, rendezhetnek a viszonyt. Igy viszont elveszitik Torokot.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Abban hogy fanatikusabb muzulmán hülye lett volna Güllen, én nem vagyok biztos. Erdogan is egyértelműen az iszlám felé közelít a világi vonaltól, s akik be lettek börtönözve az utóbbi időben, sokszor a szekularizált Törökországot képviselték. Ami viszont tény, hogy Güllen aztán 100% hamisítatlan amerikai báb, és a világnak a lehető legrosszabb lett volna, ha ők páros lábbal stoplival beleszállnak a térségben Iránba, vagy az Oroszokba. Most nagyjából ott tartunk, hogy Izraelnek és Szaud Arábiának kell majd elvégezni a mocskos munkát, ami azért az USA-nak nagyobb fejfájást okozhat.

egy januári összefoglaló:

http://168ora.hu/kulfold/vigyazat-terrorveszely-erdogan-rendszere-maga-gerjeszti-a-bajokat-9682
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Palesztína nincs elzárva a külvilágtól - na itt én is lefordultam a székről. Szerinted a blokát meg a fal mit takar, ha nem elzárást?


Vajon mi az oka hogy az palesztin útlevéllel kb sehová sem lehet beutazni, ha jól emlékszem az ötödik leghasznaveehtetlenebb ilyen irat a Földön?

Egyiptom miért húzott fel falat?

Bár épp most adta vissza határátkelőket a palesztin hatóságnak...