• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
Szóval most egy hét alatt 700 civil halott nem népirtás. Jól van molni, hagyom a p*csába, nem érdekelsz. Ugyanúgy ahogy egy vallási fanatikusra sincs ahogy észérvekkel hatni, a te hülyeségeid is beléd vannak égetve.
Joker ne erőltesd a témát, úgyse akarja megérteni, s ezért még haragudni se lehet rá! Mindenkinek a sajátjaihoz húz a szíve, ő más értékrendszerben gondolkodik mint te vagy én! Tűz és víz esete, arról meg már nem is beszélve, hogyha nem vigyázol lecsaphat rád Gergely acélbetétes bakancsa!

Az orosz és a jordániai külügyminiszter a palesztin-izraeli tárgyalások felújítását sürgeti
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_07_25/Az-orosz-es-a-jordaniai-kulugyminiszter-a-palesztin-izraeli-targyalasok-feluj-tasat-surgeti-6593/
 
M

molnibalage

Guest
2014-ben a világ egyik legmodernebb hadseregénél (aminek a légiereje okosbombákat használ, jó a felderítése, a titkosszolgálata világszinten az egyik legjobb) ha arányosan sokkal nagyobb a járulékos veszteség (civil halottak / fegyveresek) mint a második világháborúban, aki megkérdőjelezi a szándékosságot, annak vagy baj van a fejével, vagy a végtelenségig elfogult, és egyik esetben sem érnek semmit az észérvek.

Ilyen pontos adataid vannak a ledobott bombamennyiségről...? Oszt meg velnük, hogy fajlagosíthassunk.

A II. Vh alatt senki nem használta a civiliket élő pajzsként...

A II. Vh alatt a lakosság egy része legalább óvóhelyre tudtott menni...

Gáza népsűrűsége minden II. Vh alatt bombázott városét meghaladja tudtommal...

Egy nagyobb légitámadás alatt a II. Vh idején százas nagyságrendben haltak meg civilek, néha ezer felett is. Nem hetek alatt. Egy támadásban néhány száz vagy 1-2ezer tonna ledobott bombánál. Pl. volt olyan, hogy rendezőpályudvar melletti lakótelepet is eltrafálták sajnálatos módon, több száz halott volt.

Ezek után relativizáld a 700 halottatt.

- hívd aminek akarod, két civil halott van izraeli oldalon, amiből az egyik szívrohamot kapott.

Ezek szerint te collateral damage és tűzerő alapján döntöd el, hogy mi a népirtés és nem a szándék szerint? Nem semmi öregem...

azt hiszem te vagy a legutolsó itt a fórumon, aki kioktathat bárkit is a kommentelési stílusáról
Nekem koherens és logiks érvrendszerem van. Ja, meg tettem le valamit az asztalra. Te meg gyakorlatialg folyamatosan műszaki téveszméket posztolt vagy totálisan inkoherens a gondolatmenet. Lásd fent...
 
M

molnibalage

Guest
Joker ne erőltesd a témát, úgyse akarja megérteni, s ezért még haragudni se lehet rá!
Óóóóóóóóóó, megszólalt a bölcs....

Mindenkinek a sajátjaihoz húz a szíve, ő más értékrendszerben gondolkodik mint te vagy én!
Nem vagyok sem zsidó - még vallásos sem vagyok - sem izraeli, sem jenki. Csak éppen sokkal ellentében a világot nem fehéren és feketén látom...
 

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
<blockquote>Joker ne erőltesd a témát, úgyse akarja megérteni, s ezért még haragudni se lehet rá!
Óóóóóóóóóó, megszólalt a bölcs....

Mindenkinek a sajátjaihoz húz a szíve, ő más értékrendszerben gondolkodik mint te vagy én!
Nem vagyok sem zsidó - még vallásos sem vagyok - sem izraeli, sem jenki. Csak éppen sokkal ellentében a világot nem fehéren és feketén látom...
</blockquote>

Lol :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 457
113
Mondjuk az tény, hogy a gázai övezet a világ egyik legsűrűbben lakot része.
De az is tény, hogy az izraeli hadsereg bármit bombáz amihez épp kedve van.
Tény az is, hogy kórházakban is rejtegetnek rakétákat a palesztinok.
De az is tény, hogy az izraeliek sokszor hamis információkat kapnak vagy rosszul azonosítják a célt és ezért olyan helyet is megbombáznak ahol egy deka fegyver nincs.
Az is tény, hogy a zsidó lakosság egy része, éjszaka kimegy a sivatagba és nyugágyból gyönyörködik a bombázáson....
(Azért ez elég beteg lelkületre vall szerintem.)

A sort persze lehetne még folytatni, de szerintem nem érdemes, nem nekünk kell igazságot tenni.

Viszont molni azon érve, hogy : Azért nem népirtás, mert magasabb a szaporulat, mint a halottak száma.- egyenesen vérlázító. Ilyen tuskóságot rég olvastam...
(Eredeti: "A kiirtás olyan "sikeres", hogy Palesztína lakossága folyamatosan nő. ")
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Annyira nem értem amúgy ezt a "finomítást"... Nyílván tény, hogy a Hamász kökemény terror szervezet, amit ilyen-olyan mértében a palesztinok többsége támogat... De az, hogy "csak" 700 ember, meg collateral dmg, az elég necces.. Ha jól emlékszem a hírekből, akkor kb. ilyen 100000 palesztint szólítottak fel, hogy hagyják el a kecót... Velük mi lesz? Boldogan élnek, míg meg nem halnak? :)
 
M

molnibalage

Guest
Az is tény, hogy a zsidó lakosság egy része, éjszaka kimegy a sivatagba és nyugágyból gyönyörködik a bombázáson....
(Azért ez elég beteg lelkületre vall szerintem.)
Vagy csak azért, mert a sivatag vélhetőleg az egyetlen terület, ahova szándékosan nem lő senki. Nem látok a fejükbe.

Viszont molni azon érve, hogy : Azért nem népirtás, mert magasabb a szaporulat, mint a halottak száma.- egyenesen vérlázító. Ilyen tuskóságot rég olvastam...
Látom a szövegértelmezése nem erősséged neked sem...

A népirtás lényege, hogy <b>irtani akarsz</b>. Az eszköz meglenne hozzá, akkor nem 700 halott lenne, hanem két-három nagyságrenddel több.

A népirtás másik sajátossága, hogy nem állnak le, nincs fegyverszünet (!) és békemegállapodás sem. Nem rémlik, hogy Ruandában leálltak volna, amik pofán nem baszták matchetés gyilkolókat. A nácik sem álltak le a háború végéig...

A kommentedben még azt sem ismerted fel, hogy a szándék és képességek mit jelentenek.

Komolyan mondom, hogy állam a földön csattant, hogy egyesek mennyire elvesztik a józan ítélőképességüket, ha egy bizonyos téma jön fel.

Csúny dolog bombázni? Igen, nem szép. Népirtás? Kurvára nem az. Vagy, ha az, akkor az palesztín rakétázgatás is az. Csak azért, mert a hatásfoka más, a szándék a lényeg...
 
M

molnibalage

Guest
Röviden, a népirtás szót már olyan könnyen és elcsépelten használják, mint itthon a hazaárulót. Ha bármi nem teszik valakinek, akkor az már hazaáruló....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Röviden, a népirtás szót már olyan könnyen és elcsépelten használják, mint itthon a hazaárulót. Ha bármi nem teszik valakinek, akkor az már hazaáruló....
azt hittem az az antiszemita
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Ezek után relativizáld a 700 halottatt.
Nem tudom, hogy az olvasással vagy a szövegeértelmezéssel van-e bajod, de azt írtam, hogy arányosan. Ha nem érted a szót akkor guglizz rá. A II. VH-ban kb egy halott fegyeveresre jutott egy halott civil. Ezek meg 2014-ben a csodafelszereléseikkel nem tudnak ennél jobb arányt összehozni? Sőt rosszabbat? Akkor biztosan szándékosan csinálják, szóval népirtás.

Ezek szerint te collateral damage és tűzerő alapján döntöd el, hogy mi a népirtés és nem a szándék szerint? Nem semmi öregem...
az a két halott gyilkosság, a 700 halott meg népirtás. Tudod a számok, arányok, stb.

Nekem koherens és logiks érvrendszerem van.
a saját logikája szerint mindenkinek koherens és logikus az érvrendszere. De mindentől függetlenül egy utolsó paraszt vagy.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Megint bombáztak Szudánban. Milyen ügyesek! Legutóbb egy C130assal, és négy drónnal csinálták. Ha jól emléxem. Betettem ide a cikket.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
joker

Ott még nem tartanak a fegyverek, hogy csak a fegyvereseket lehessen megölni. Kíváncsi vagyok, hogy milyen megoldást tudsz arra mikor direkt felterelik a tetőre a civileket, vagy mentőautóval szállítják fegyvereseket stb. Én csak simán patkányoknak tartom őket, hogy saját lakosságuk mögé bújnak. Persze tudom, hogy nincs semmi eszközük amivel kiállhatnának az izraeliek ellen. Ez az arányosság is érdekes. Az, hogy nem találnak el semmit a palesztin rakéták az annak köszönhető, hogy a Vaskupola leszedi azokat. végülis lövöldözzenek csak nem?
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom, hogy az olvasással vagy a szövegeértelmezéssel van-e bajod, de azt írtam, hogy arányosan. Ha nem érted a szót akkor guglizz rá. A II. VH-ban kb egy halott fegyeveresre jutott egy halott civil.
Honnan vetted ezt az arányt...? Csak Kínában milliós nagyságrendben haltak éhen alultápláltság és betegségek miatt, ami a háború közvetlen következménye volt. A SzU-ban dettó, meg a munkatáborokban is ennyien. A II. Vh volt az első modern kori háború, ahol több civil halt meg mint katona. Sokkal. (A.J.P. Taylor könyve is megemlíti.)

Ezek meg 2014-ben a csodafelszereléseikkel nem tudnak ennél jobb arányt összehozni? Sőt rosszabbat? Akkor biztosan szándékosan csinálják, szóval népirtás.

Mondom te zseni, ha van infód akkor add meg azt, hogy milyen és mennyi fegyvert használt fel az IDF/IAF, hogy legalább fajlagosítani lehessen.

Melyik részét nem érted annak, hogy Gáza sűrűbben lakott övezet, mint amit valaha is támadott az USAAF? Az ipari területek nagyrészt külvárosban voltak, ott a collateral damage "csak" a munkások voltak, de a bombatámadások után óvóhelyek is épültek. A városban levő rendezőpályaudvarok és hidak támadása szedett nagyon sok civilt.

Gázában gyakorlatialg egy hatalmas lakótelep, nem külváros vagy ipartelep. Óvóhely semmi és az IAF sokszor indokolatlanul használt 1 tonnás bombákat is.

az a két halott gyilkosság, a 700 halott meg népirtás. Tudod a számok, arányok, stb.
Potn erről beszélek te zseni. Nem a szándék, a tűzerő és képességek szerint relativizálsz. Röhejes bazdmeg. Ezek szerint, ha csak egy tollal próbálok valakit ledöfni és megússza akár 1000 ember is az ámokfutást és kettő hal, akkor az csak gyilkosság, de ha tankkal csinálom, akkor az népirtás, csak mert az eszközöm durváb...?

Atyaég...

De mindentől függetlenül egy utolsó paraszt vagy.
Az utlima ratio... Micsoda mázli, hogy téged óva a net anonomitása. Kíváncsi vagyok, hogy akkor is akkora lenne a szád, ha arccal kellene vállanod a véleményed...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
therob

Elméletileg azért találták fel az okos bombákat, hogy lecsökkentsék a járulékos veszteségeket. Gyakorlatilag meg azt látom, hogy csak arra jók, hogy lecsökkentsék a logisztikai költségeket. A tetőre, hogy felterelték vagy felment a civil azt nem tudom, de Szerbiában amikor a civilek felmentek a hídra, akkor a hidat nem bombázták az amerikaiak. Egy tüzelőállás nem valami kemény bolog, nem muszály mindenre 500-2000 fontos bombát dobni, egy 10 kilós töltet is szétkap bármit. Amit "kopogtatásra" használnak az is elintézne egy gránátvetőt vagy egy rakétaindítót. De nem, ott rájuk kell robbantsák az épületet. Nem mondtam, hogy úgy is nem lennének járulákos veszteségek, de látszik, hogy leszarják vagy még akarattal is csinálják,hogy minél több civil haljon meg. Elvégre gojok (<i>szalmát evő állat</i>-ot jelent), és egy állatot leölni számukra nem probléma, elvégre senki sem eszi sírva a csirkés szendvicsét.
 
M

molnibalage

Guest
Elméletileg azért találták fel az okos bombákat, hogy lecsökkentsék a járulékos veszteségeket

És ez sikerül is. A kopogtató videós felvételen úgy kapják szét a házat, hogy a mellett levő állva marad, talán még néhány ablaka is sértetlen marad, ami a lökéshullámmal ellentétes oldalon volt.

PGM nélkül közepes magasságból a CEP Mk bombával olyan 30 méter alsó hangon. Tehát a bombák fele esne ekkora körön belül. A videón azt látnád, hogy két Mk-84 vagy egy 6-12-es Mk-82 sorozat letarolná a fél környéket...

Mint mondtam azonban élő plajzs és a világ legsűrűbben lakott területe, célazonosítási problémák ennyit tesznek lehetővé kombinálva néha az IAF/IDF hülyeségével. Enélkül 10k nagyságrendű áldozat lenne.

Ha népirtás lenne a cél, akkor bezavarnák az IAF-et, ledobnának minden nap több ezer db Mk bombát, amíg tart a készlet és a tűzérség válogatás nélkül lőné a várost ahogy tette pl. a Vörös Hadsereg Berlin ostromakor. Ehhez képest Izraelből van közüzemi szolgáltatás Palesztína felé. Elég furcsa népirtás...
 

vulmax

Member
2014. július 21.
31
0
6
<blockquote>Micsoda mázli, hogy téged óva a net anonomitása. Kíváncsi vagyok, hogy akkor is akkora lenne a szád, ha arccal kellene vállanod a véleményed...
mért akkor mi lenne?</blockquote>
Valószínűleg semmi...-objektivitás-, vagy láthatnánk egy izgalmas bokszmecset...:) . Szerintem a feszültség oldása miatt hozzátok össze, utána egy sörözéssel egybekötve!
http://index.hu/kulfold/2014/07/23/ensz_haborus_bunt_kovethetett_el_izrael/
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<b>joker, molnibalage

PM-ben folytassátok a hisztizést és egymás körbesz*pkodását.

Utolsó figyelmeztetés.</b>