• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Mindannyain tudjuk mi szukseg volt erre, (USA-nak ez a velt vagy valos erdeke) ezt folosleges kerdezni, nincs mirol beszelgetni.
A masik tema, meg hogy abszurd lenne parhuzamokat talalni a magyar es a zsido tortenelem kozott szerintem nem helytallo. Sokkal tobb a parhuzam, mint elsore gondolnank. Mindket nep kiemelkedik a kornyezetebol, nagysagrendekkel fejlettebb kulturat hozott letre mint a kornyezete (Mo vs pravoszlavok, Izrael vs arabok) es mindketto folyamatosan ostrom alatt all a korulakok(helotak) alltal, egyedul van, a leteert kuzd. Noha kisebb latszamu mint a kornyezete valahogy megis fennmaradt mindketto, mig sokkal hatalmasabb birodalmak (Asszir,...) meg megszuntek reg. Raadasul napjaink legfontosabb kozeleti kerdeseben (futbalstadionok) is hasonloak: valjuk be, hogy mindket nep futbalja tavol all a vilag elvonalatol.:p
Egy kis különbség azért mégis csak van.Mi magunk hoztunk létre egy nem is akármilyen országot míg Izrael mesterséges a mai napig infúzión élő önmagában valószínűleg életképtelen egy ország.Kiemelkedik kulturálisan, hát legyen ,inkább hallgatok nincs kedvem antiszemita bélyegeket kapni.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Egy kis különbség azért mégis csak van.Mi magunk hoztunk létre egy nem is akármilyen országot míg Izrael mesterséges a mai napig infúzión élő önmagában valószínűleg életképtelen egy ország.Kiemelkedik kulturálisan, hát legyen ,inkább hallgatok nincs kedvem antiszemita bélyegeket kapni.
Ha mi éltünk volna abban az ellenséges környezetben, nekünk se lenne államunk, vagy mi is "wcpapírtnemismerő" muszlimok lennénk.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Szerintem ez nagy hulyeseg, hogy Mo akadalyozott volna meg EU-s elismerest, az EU sok allama epphogy antiszemita vezetesu (Fro,...) majd pont mi fogunk megakadalyozni egy ilyet... (cikket nem olvastam, csak a lead-et)
Ja jo, felreertettem, szoval az logikus hogy Mo vetozta meg az EU-s elitelest, mar egy oldalon vagyunk.
Ettol a konkret esettol fuggetlenul szerintem tok jo, hogy ma mar csak ugy vetozgathat Mo, gyurcsany alatt mikor volt ehhez eronk?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
nem tudom mostani e de sokan ezt teszik a hírhez...
kiRqMkjd
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azért amikor szembe találkoztunk a muszlim hordákkal az ország harmadát elvitték, másik harmada adót fizetett nekik, a harmadik harmadot meg német, olasz, pápai, és lengyel segítséggel védtük.
Szóval ha Árpád annó lemegy izraelig és ott telepedünk le, nem biztos, hogy most ebben a formában léteznénk. Nem lehet hosszútávon körbevéve 20x túlerő ellen harcolni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pal

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 974
113
Szóval ha Árpád annó lemegy izraelig és ott telepedünk le, nem biztos, hogy most ebben a formában léteznénk. Nem lehet hosszútávon körbevéve 20x túlerő ellen harcolni.
Amennyiben a nagytestvér évi x milliárd katonai segélyt folyósí,t valamint jelzi a mindenkori fizikai segítségnyújtási szándékot, akkor hosszútávon lehet ezt folytatni bármeddig.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Azért amikor szembe találkoztunk a muszlim hordákkal az ország harmadát elvitték, másik harmada adót fizetett nekik, a harmadik harmadot meg német, olasz, pápai, és lengyel segítséggel védtük.
Szóval ha Árpád annó lemegy izraelig és ott telepedünk le, nem biztos, hogy most ebben a formában léteznénk. Nem lehet hosszútávon körbevéve 20x túlerő ellen harcolni.
Tényleg nem értem mért lovagoltok a magyar történelmi példákon ,ez valami perverzió?Tudod kik hédereltek a törökkel a szétrabolt és teveszarral összekent Budán? Hát a zsidók. Nyugodtan utána lehet járni nem egy utazó leírja részletesen.Sémi ez is az is zsák a foltját.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
"jamja dzsurnaliszt, allah, jamja dzsurnaliszt,..." -tolem nagyobbat kapott volna, ha en lettem volna az idf-es helyeben. Ki nem allhatom amikor ujsagirok azt hiszik, hogy ok valakik. Az ujsagiro az egyetlen ember a foldon akinek arrol van papirja, hogy semmihez sem ert, de irni barmirol tud... (tisztelet a keves kivetelnek).
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Tényleg nem értem mért lovagoltok a magyar történelmi példákon ,ez valami perverzió?Tudod kik hédereltek a törökkel a szétrabolt és teveszarral összekent Budán? Hát a zsidók. Nyugodtan utána lehet járni nem egy utazó leírja részletesen.Sémi ez is az is zsák a foltját.
Zsidok kb .700 eve elnek Mo-n, tehat joval a torokok elott is eltek Mo-n. Es semmi baj sem volt veluk, az szdsz-ig, de Orban mar evek ota dolgozik azon, hogy a magyar jobboldalt visszategye oda, ahol mindig is volt, es ahol az europai jobboldal is van, a filoszemita oldalra. Europaban a marxistak az antiszemitak. Egyszeruen a zsido is csak egy nep a sok kozott, alapvetoen nincs bennuk semmi kulonos, legalabbis nem tobb mint mas nepekben. Koztuk is van sok kocsog meg sok jofej is. Csak egy pelda Weiss Manfred csinalta meg a teljes magyar hadipart a ket VH kozott es zsido volt.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
"jamja dzsurnaliszt, allah, jamja dzsurnaliszt,..." -tolem nagyobbat kapott volna, ha en lettem volna az idf-es helyeben. Ki nem allhatom amikor ujsagirok azt hiszik, hogy ok valakik. Az ujsagiro az egyetlen ember a foldon akinek arrol van papirja, hogy semmihez sem ert, de irni barmirol tud... (tisztelet a keves kivetelnek).
ez a demokrácia és ezért nincs izraelben ;)