[BIZTPOL] Közel-kelet

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
8 027
15 364
113
Hát egyáltalán nem, ha a Hamasz vahabita lenne nem támogatná őket Irán...A Hamasz iszlamista szervezet, amely a Muszlim Testvériség palesztinai ágából nőtt ki. A vahhabiták meg fundamentalisták, amely a szunnita iszlám hanbalita iskolájából nőtt ki. Tudom nagy a kavirc, de politikai iszlamizmus és szalafista-vahhabita ideológia nem ugyanaz. Bocsi az OFF miatt

Igen ahogy te is írtad az 1987-s gázai alapítású Iszlám Ellenállási Mozgalom – közismert nevén Hamasz – a Testvériség egyik fegyveres szárnya, amint azt alapító okiratuk második pontjában is említik.Tudomásom szerint illetve ahogy utána olvastam a dolognak a Hamasz a tiszta vahabizmust képviseli jó pár palesztin vezető nyilatkozatát olvastam ahol megerősítették a tiszta vahabiznus iránti elköteleződésüket.:)

• Tetszik
Reactions: tong djagbu

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
836
3 214
93
Igen ahogy te is írtad az 1987-s gázai alapítású Iszlám Ellenállási Mozgalom – közismert nevén Hamasz – a Testvériség egyik fegyveres szárnya, amint azt alapító okiratuk második pontjában is említik.Tudomásom szerint illetve ahogy utána olvastam a dolognak a Hamasz a tiszta vahabizmust képviseli jó pár palesztin vezető nyilatkozatát olvastam ahol megerősítették a tiszta vahabiznus iránti elköteleződésüket.:)
A Muszlim Testvériség az iszlamizmus vezető ereje a muszlim világban. A Hamász ennek a palesztinai ága. Az igaz, hogy a MT ideológiájában tetten érhetőek a szalafista nézetek, sőt egyes szakértők valóban szalafista szervezetként írják le a Hamaszt. De én erősen vitatnám, hogy vahhabiták lennének.
A Szaúd-Arábiában állami szinten jelenlevő vahhabita vezetés, illetve a tálib rendszer Afganisztánban kísérleteknek tekinthetők, hogy kiterjesszék a középkori iszlám egy eszményített változatát egy egész országra.(Ezek fundamentalisták) A fundamentalista rezsimek nem reagálnak a modern ideológiákra. Ezzel szemben az iszlamizmus a modern muszlim hívő válasza a modernitás által felvetett problémákra és ideológiákra.
Az iszlamizmust a vahhabizmustól vagy a tálib ideológiától az különbözteti meg, hogy az iszlamisták megpróbálják az iszlám törvényeket és szokásokat a mai kornak megfelelő közegbe helyezni, és puszta megőrzésük helyett azokat kiterjesztik, továbbfejlesztik. Az iszlám aktivizmust azonban nem a szélsőséges terrorista csoportok jellemzik, hanem olyan társadalmi és politikai erőnek tekinthető, amely a rendszeren belül próbál eredményeket elérni. Egyre több alapvetően iszlamista szervezet véli úgy, hogy elfogadható az, ha együttműködnek nem vallási pártokkal is.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
11 328
11 270
113
A Testvériség és a wahhabik halálos ellenségek, csak szólok...

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
6 076
13 307
113
Recep Tayyip Erdogan török elnök kedden feljelentést tett Geert Wilders, az iszlámellenes holland Szabadságpárt (PVV) vezetője ellen sértő Twitter-bejegyzése miatt - jelenti az NTV török hírtelevízió nyomán az MTI.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/219837/

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
2 697
2 453
113