Többször megnéztem a videót és elsőre azt mondanám, hogy az összeomló épületszerkezet vagy csúszózsalus monolit vasbeton szerkezet, vagy vegyes szerkezetű (részben monolit, részben előre gyártott lemezvázas épület), bár a leomló szerkezet inkább olyan monolit vasbetonszerkezetekre utal, amelyek több ütemben készültek, nem pedig egy komplex lemezvázas rendszer kialakítására.
Ezeknek az épületeknek az alapozási rendszere (alépítménye) általában ellenfödémre épített pillérváz vagy faltárcsákból épített dobozalap, ritkábban cölöpökkel erősített gerendarács.
Ami szerintem lényeges, az az, hogy az alépítmény valószínűleg valamilyen formában vb. dobozalap (nagy eséllyel monolit lemezalap, monolit faltárcsák és monolit födém), amely zárt merev szerkezetként többek között kiváló fojtást ad a belső térben történő robbanáshoz, azaz a detonációból felszabaduló energia nem igazán talál "rést" a szökésre, így szinte a teljes energia a szerkezet rombolására mehet el. Azaz, ha olyan bombákkal találták el az épület alsó traktusát, amelyek a fal és födémszerkezeteket átütve az alépítményi belső térben (pincetérben) késleltetéssel robbantak, azok gyakorlatilag teljesen kiüthették (pontosabban elnyírhatták) az adott épületrész alatti teherhordó szerkezeteket (pinceszint + földszint), így a teljes felső épülettraktus hirtelen közvetlen alátámasztás nélkül maradt.
Nagy valószínűséggel erre még az is rásegíthetett, hogy a közművek is az alépítményi szinten vannak be- illetve kivezetve - gondolok itt elsősorban például a vezetékes gáz gerincvezetékére is - ami egy komoly beltéri robbanás esetén szintén detonálhat, mégpedig a szakasz nyomvonalának megfelelően, ez pedig tovább roncsolhatja a vízszintes és függőleges épületszerkezeteket a detonációt szenvedő vezetékszakasz irányának és helyének megfelelően.
Az épületszerkezet részleges - ebből eredően látványos - leomlása tehát nem a bevetett fegyver "érdeme", hanem a több ütemben épített, egymással ugyan összekapcsolt, de önállóan is állékony monolit épületváz kialakításának a sajátossága.
Egy klasszikus lemezvázas vagy pillérvázas és kitöltő fallal készült szerkezet esetén a leomlás nagy eséllyel nem lenne ennyire szakaszos és elhatárolható - összekapcsolt lemezváz esetén csak részleges leomlás lenne adott oldalakon, pillérvázas-falazott szerkezet esetén meg nagy eséllyel szinte a teljes szerkezet összeomlása bekövetkezne.
Mivel az épület konkrét szerkezeti kialakítása/tervei, illetve a bevetett fegyverzet pontos hatásmechanizmusa per pillanat nem ismertek, így a fentiek elsősorban csak elméleti lehetőségek, nem tények.