• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Csak szólok, hogy olyan országban laksz ahol az összes környező ország potenciális ellenség és a fajtád kilóg tehát utálnák mint a sz@rt. Ahol lehet gáncsolnak minket. Igaz rakétákkal MÉG nem lőnek minket de az ukromán agyhalottakból bármi kinézhető akár közép távon is.
Mégsem mész el. Ha zsidó lennél valszeg katona lennél és vernéd az 5,56-ost a palók pofájába..... velem együtt. :)
Szerencsére itt azért másabb egy egy hétköznap mint ott, de lehet hogy igazad van :D !
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Friss hírek

Eddig az IDF több mint 600 célpontnak csapott oda Gázában.

Újabb Hamasz vezéráldozat, egy biztonsági főnök. Már nagyon sok Hamasz vezetőt kilőttek, szerintem ezért is kezdtek lőni az atomerőműre.

Eddig 1600 rakétát lőttek ki összesen Gázából a háború kezdete óta.

Az IDF kilőtte a Gázai Nemzeti Bank 2 fiókját amelyet a Hamasz használ.

Az IDF szerint kilőtték a Hamasz hírszerzési központját is Gázában.

Az IDF kilőtt egy Hamasz ATGM-et mielőtt az tüzelhetett volna. (1 napja kilőtt a Hamasz egy határőr dzsipet, 1 halott 1 életveszêlyes és 1 könnyű sérült)
https://mobile.twitter.com/manniefabian/status/1392741061693526017
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 654
3 250
113
Remélem ezt nem gondolod komolyan!
Egyetlen zsidó ember sem lenne biztonságban innentől kezdve sehol a világon!
De az sem kizárt, hogy full-scale támadást kapnának minden irányból, aztán nyekk az egész Izrael-projektnek!
Nem is beszélve arról, hogy a "Sziklazsinagóga" mivel járna:
"A következő templom az ortodox zsidók nézete szerint csak a Messiás eljövetelekor fog felépülni, és amikor azt Isten elrendeli; a keresztények számára ez lesz Jézus második eljövetele. Mindkét nézet számára ez lesz a Napok Vége."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
És ezt Oroszország, Irán, Egyiptom, Törökország meg szépen csöndben végignézi...
Elmúltak azok az idők, nem az 1960-as években vagyunk. Izrael is borotvaélen táncol, nem csak az arabok!

"Erdogan a beszélgetés során hangsúlyozta, hogy a nemzetközi közösségnek "hathatós és elrettentő leckét kell adnia" Izraelnek a palesztinok elleni "vakmerő" támadásai miatt. A török államfő egyúttal nyomatékosította: fontos, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa (BT) még azelőtt beavatkozzon a történesekbe, hogy a válság súlyosabbá válik. Aláhúzta, hogy az ENSZ BT-nek határozott és világos üzeneteket kell küldenie Izraelnek a támadások leállításáról.
..
Erdgan azt is szorgalmazta, hogy gondolkodjanak el azon a felvetésen, amely szerint a palesztin civilek védelme érdekében nemzetközi békefenntartókat kéne küldeni a térségbe. A nemzetközi békefenntartók igénye 2018 májusában az Iszlám Együttműködés Szervezetének rendkívüli isztambuli ülésén fogalmazódott meg."
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 779
113
Soha nem lesz ott béke. Soha. Én ha oda születnék is, ha lenne rá lehetőségem valószínűleg fájó szívvel de fognám a családomat aztán elvinném onnan valahova messzire. Kilátástalan teljesen az, hogy normális - nyugodt légkörben lehessen élni. Az a szintű különbség ami az izraeliek-arabok közt van, egyszerűen számomra áthidalhatatlannak tűnik. Lehet ezt még erőltetni száz évekig, folyamatosan lincselések, oda - vissza jogos sérelmek lesznek. Amíg valamelyik el nem megy, vagy ki nem pusztítja a másikat teljesen, ott béke és prosperálás nem lesz.
Volt regebben egy zsidó ismerősöm, ak Erdelyből Izraelbe vandorolt ki, onnan meg Ausztriàba. Kerdeztem, miert nem maradt ott. A válasz:"Hogy lehet egy olyan helyen elni, ahol a parasztok meg a taxisofőrök is zsidók"? Megszokta, hogy mint kissebség él egy nemzsidó közösségben.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Volt regebben egy zsidó ismerősöm, ak Erdelyből Izraelbe vandorolt ki, onnan meg Ausztriàba. Kerdeztem, miert nem maradt ott. A válasz:"Hogy lehet egy olyan helyen elni, ahol a parasztok meg a taxisofőrök is zsidók"? Megszokta, hogy mint kissebség él egy nemzsidó közösségben.
Ezek szerint ő egy szemellenzős nagyképű ortodox zsidó akinek felsőbbrendűségi mániája van. (a goj-ok dolgoznak zsidók nem) Van sok ilyen bolond. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gergo55

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 779
113
Ezek szerint ő egy szemellenzős nagyképű ortodox zsidó akinek felsőbbrendűségi mániája van. (a goj-ok dolgoznak zsidók nem) Van sok ilyen bolond. :)
Éppen nem volt othodox. És sokat dolgozott.
Ha egyszer mint kissebbség éltél sokàig, nehéz beilleszkedni egy tiszta " zsidó" târsadalomba, mert ott szembesülsz a fajtàd negativ oldalàval is: Hogy vannak " zsidó" betörők, gyilkosok, hazudozók stb.
Ez egy àltalànos jelenség, szerintem.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Éppen nem volt othodox. És sokat dolgozott.
Ha egyszer mint kissebbség éltél sokàig, nehéz beilleszkedni egy tiszta " zsidó" târsadalomba, mert ott szembesülsz a fajtàd negativ oldalàval is: Hogy vannak " zsidó" betörők, gyilkosok, hazudozók stb.
Ez egy àltalànos jelenség, szerintem.
Igen, ez így van, igazad van. De a megadott információk viszont arra utaltak amit írtam, mert sok olyan van. Nagyon kevés és egyoldalú infót adtál róla. Az alapján csak arra lehetett következtetni és azok klappoltak is. Ha ezt előbb tudom amit másodszor írtál nem is jutott volna eszembe ilyeneket írni. :). Az információ fegyver és könnyen elferdíthető.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and aquarell

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 263
8 182
113
Unom a mellébeszélést, tisztában vagy vele, hogy igazam van, csak valamilyen okból neked azt az oldalt kell képviselned és Izrael álláspontját védened, ezért sem adsz semmire egy egyenes választ meg féligazságokkal próbálod alátámasztani a mesédet.
Tisztában vagyok: unod, hogy nincs igazad. Ebben maradunk.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A határon és Gázában erősen "ritkítják" a Hamasz ATGM-es egységeket, már 8-at kilőttek.

Ezek és más információk viszont erősen arra utalnak hogy a határon átdobott IDF különleges alakulatok is... hm... "rendezkednek" Gázában. Ez lehet az amire Netanjahu korábban a vészhelyzeti ülés után (még hétfő éjjel) utalt.

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 654
113
Miután megszórták Dimona-t,bármit elnézek nekik.(Izrael)
Dobáljanak rájuk amit csak akarnak.
Dimona-val, Engem-Téged-Minket is megtámadtak mert abból mi is kaptunk volna.
Tehát semmi cicó, ami raktáron van mehet.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 779
113
Igen, ez így van, igazad van. De a megadott információk viszont arra utaltak amit írtam, mert sok olyan van. Nagyon kevés és egyoldalú infót adtál róla. Az alapján csak arra lehetett következtetni és azok klappoltak is. Ha ezt előbb tudom amit másodszor írtál nem is jutott volna eszembe ilyeneket írni. :). Az információ fegyver és könnyen elferdíthető.
Igen, szűkszavuan fogalmaztam talàn. De semmi gond. Viccesnek talàltam, hogy elmenekült egesz csalàdja Izraelből... :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Miután megszórták Dimona-t,bármit elnézek nekik.(Izrael)
Dobáljanak rájuk amit csak akarnak.
Dimona-val, Engem-Téged-Minket is megtámadtak mert abból mi is kaptunk volna.
Tehát semmi cicó, ami raktáron van mehet.
Vannak atombombák is raktáron...

Azért mindent nem kéne előkotorni a raktárakból. Nem ? :rolleyes: :)
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 263
8 182
113
Éppen nem volt othodox. És sokat dolgozott.
Ha egyszer mint kissebbség éltél sokàig, nehéz beilleszkedni egy tiszta " zsidó" târsadalomba, mert ott szembesülsz a fajtàd negativ oldalàval is: Hogy vannak " zsidó" betörők, gyilkosok, hazudozók stb.
Ez egy àltalànos jelenség, szerintem.
Az én erdélyi (magyar) zsidó ismerősöm sem Izraelbe szökött még a nyolcvanas években. Mellesleg svéd lett :)
Egy olyanról is hallottam, aki azt mondta, hogy azért él Izraelben, mert ott elfelejtheti, hogy zsidó....
 
T

Törölt tag 2361

Guest

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
inkabb dronok lesznek...,
Igen, az ATGM-ek esetében ez lehetséges. (azóta még lőttek ki újakat)

Viszont azért gondolom hogy vannak bent gázában izraeli különleges egységek, mert konkrét parancsnokokról beszéltek, hogy melyik halt meg csapásmérésben. De ehhez a helyszínen kellet ellenőrizniük hogy valóban ők haltak meg. Szóval sok korábbi híradás burkoltan arról árulkodott hogy bizony az IDF-nek egységeik vannak bent a gázai csapásmérések helyszínein. Szóval számomra ez jön ki.

Egyébként a Hamasz nemrég küldött támadó drónokat, úgy hogy drón támadási riadó van az IDF-nek meg a lakosságnak is. A Hamasz "meglepetés" ígéretei...

"Drone beszivárgási riasztás a határ menti közösségekben"

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
BedwzkSvJ2k.jpg