• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 658
32 270
113
Dimonára milyen valós veszélyt jelent néhány elfuserált Kasszam rakéta?
Ami raktáron van mehet? Valóban? Van ott olyan raktáron, amiből szintén kapnánk mi is, ha egyszer eldurran.
Dimona valójában nincs is. Vagyis csak annyira van, mint az izraeli atomfegyverek. Tehát az üres sivatagban valami deszkabódét lőnek nagy ügyesen. Érdekes, amikor az iráni atomlétesítményeket támadták azok, akik se megerősíteni, se cáfolni nem szokták ezt, akkor kevesebben berzenkedtek. Pedig a hatás ugyan az lett volna. Persze én egy szimulált univerzumban élek, ahol Greta Thunberg negatív hős.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 327
55 752
113
Az IDF felvétele amint levadászott egy gépe egy drónt ma délután. A Hamasz drónos parancsnokának lehetséges tartózkodási helyeit ma délután kilőtték.


Izraelben fontolgatják egy szárazföldi akció indítását Gázába. Más hírekből tudható, hogy az IDF már 2 napja koncentrál erőket a Gázai határhoz, így hamarabb indítható egy esetleges akció. Egyik hír szerint ma elviekben már jóváhagyást is kapott. Ezen túl jóváhagyták 9000 tartalékos behívását is. Lassan tényleg invázió lesz.


Itt van a Gázai szárazföldi katonai beavatkozás jóváhagyásának híre.




Hmm, hmm mi van ha erre várt a hamasz, hogy bemenjenek a szárazfoldon is?
Esetleg van még ott ez-az amit nem derítettek fel? :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 070
16 292
113
Akkor jó utat neked Eilatba!

A jelentések szerint egy Hamasz rakéta Eilat közelében csapódott be.

Ha Havar Eilatot elérték, gyakorlatilag egész Izrael területét tudják lőni. ű

Persze ettől még a gyakorlatban érdemes közelebbi célokat támadni, mert kisebb az elfogás esélye.

Amúgy iszonyat mennyiségű rakétát halmozhatott fel a Hamasz. Naponta 150-200 rakétát lőnek ki, kíváncsi vagyok mikor fogy el az ájrondóm raktárkészlet.. izraeli oldalon a Gázába történő szárazföldi bevonulást mérlegelik éppen, amiből arra következtetetek hogy ez meglephette őket, és hosszú távú prognózisaik nem jók..

Hamasznak win-win az is ha marad a jelenlegi helyzet, az is ha bevonulnak, mert az csúnya lesz.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 070
16 292
113
Miután megszórták Dimona-t,bármit elnézek nekik.(Izrael)
Dobáljanak rájuk amit csak akarnak.
Dimona-val, Engem-Téged-Minket is megtámadtak mert abból mi is kaptunk volna.
Tehát semmi cicó, ami raktáron van mehet.

Dimona egy majomreaktor, ha még működik egyátalán. 26 és 150 MW közé becsülik a teljesítményét.

Összehasonlításként: egyetlen Paksi blokk 500 MW-os, a Budapesti műszaki egyetem teljesítményű kutatóreaktorja 10 MW-os (ha használnák teljes teljesítményen). Csernobilban egyetlen blokkonként tudott 1 GW-ot...
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 340
20 791
113
Most jól érzed magad ? :D

Elég volt a kötözködés, vagy kell még egy kicsi a szervezetednek ??? :p:D:D. A napi adagod ennyi ??? :rolleyes::p:D

Többet néztem ki belőled, de úgy néz ki kár volt... Mindig túlbecsülök embereket, pedig a részletek és jelek rólad is mutatták világosan hogy nem kéne. Sokkal mélyebben húz a szinted mint elsőre látszik. :p:D:cool: Ez már pitiánerség... :D De engem nem zavar, üsse kavics, lenézhetek rád ha neked így jobban esik. :) ("mert megérdemled" :D:D:cool: )

Talán hanyagolhatnád a velem való foglalkozást mielőtt leesik a karikagyűrű az ujjadról "királyfi"... :D:D:D
Neked alapvető értékelési és ÖNÉRTÉKELÉSI problémád van!
A nagy többség, ha betesz ide egy hírt (és nem véleményt), az nem azt jelenti, hogy azonosul vele. Nyugodtan meg lehet köpködni, cáfolni, kiegészíteni, stb..
Nem egyszer a betevő is tudja, hogy hazugság, de hát pl. egy hivatalos állásfoglalás/közlemény/akármi, lehet látni hogy hazudnak mások.
Te nem vagy képes ezt felfogni, megemészteni.
Magánügy.

Ja, és kevés volt a szmájli, legközelebb tegyél többet!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 935
113
Dimona egy majomreaktor, ha még működik egyátalán. 26 és 150 MW közé becsülik a teljesítményét.

Összehasonlításként: egyetlen Paksi blokk 500 MW-os, a Budapesti műszaki egyetem teljesítményű kutatóreaktorja 10 MW-os (ha használnák teljes teljesítményen). Csernobilban egyetlen blokkonként tudott 1 GW-ot...
Gondolom az atomfegyverekhez kellett inkább, mint áramtermelésre, így nem annyira szempont.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
Nos a vaskupola hiába fogja el a rakétékat, azok már nem olyan kis méretüek mint régen. Az elfogó közelségi gyujtója a robbanással nem semmisíti meg a rakétát, az megsérül, de a robbanófej megy tovább, becsapódéskor robban , illetve a törmrlékei tüzet okoznak, nem is kicsit. A statisztika ezért nem mérvadó.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 935
113
Azért gondolom van némi korreláció a potenciális bumm és a reaktorban lévő üzemanyag / teljesítménymaximum között.
Nem a szakterületem, de nem hiszem. A robbanás mérete a használt U235 dúsítási szintjétől, ennek mennyiségétől és a bombatechnológia kiforrottságától függ, meg bejön még a plutónium is valahol a képletbe, ehez kell a reaktor.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 935
113
Nos a vaskupola hiába fogja el a rakétékat, azok már nem olyan kis méretüek mint régen. Az elfogó közelségi gyujtója a robbanással nem semmisíti meg a rakétát, az megsérül, de a robbanófej megy tovább, becsapódéskor robban , illetve a törmrlékei tüzet okoznak, nem is kicsit. A statisztika ezért nem mérvadó.
Azért egy átlagos BLM tűntetésen is néz ki így egy városközpont. Ez még messze nem egy Groznij 1994-ben, azelőtt meg nem fognak az izraeliek tárgyalóasztalhoz űlni, mert végülis miért tennék.
 
  • Tetszik
Reactions: Tomsan1974 and fip7

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Neked alapvető értékelési és ÖNÉRTÉKELÉSI problémád van!
A nagy többség, ha betesz ide egy hírt (és nem véleményt), az nem azt jelenti, hogy azonosul vele. Nyugodtan meg lehet köpködni, cáfolni, kiegészíteni, stb..
Nem egyszer a betevő is tudja, hogy hazugság, de hát pl. egy hivatalos állásfoglalás/közlemény/akármi, lehet látni hogy hazudnak mások.
Te nem vagy képes ezt felfogni, megemészteni.
Magánügy.

Ja, és kevés volt a szmájli, legközelebb tegyél többet!
Hanyagoljál "királyfi" ha újra megkérhetlek. Számomra kiestêl a világűrbe. (jóval a galaxis határain túlra az igazi világűrbe)

Apropó - mindig is hazudtak, ez nem új, a közel-keleten is ! Meg az egész világon bármerre is mész. A politikusok és a katonák folyamatosan ! Mi ebben az új ? :D:cool: Azért én tökéletesen eligazodok így is a világpolitikában több évtizede. Az idő rendszeresen visszaigazol engem. Ennyi.

Ha pedig te azt hiszed hogy én "azonosulok" minden hírrel akkor csak higgyed azt, mindenki azt hisz amit akar, te is ! :) Azt viszont nem értem hogy ezeket honnét szeded. De hagyjuk mert abszolúte nem is érdekel. Ezt a sértettséget is látom rajtad egy ideje, csak rohadtul nem érdekelt. A miértje sem ! :) Ez a te (szoc.) problémád. Nem most kezdődött, már az Irán topikban is érzékeltem. Az is a te problémád ! I'm sorry ! :) Ennyi !!!

További jó "Leonidas értékelgetést" kívánok !! :D:D De sajnos a hülyeségeiddel nem kívánok foglalkozni.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
mert valahonnan jön a segíííly és kifizeti más helyettük.
De ha fizikailag nincs ott a csőben, akkor időbe telik odavinni, legyártani, pótolni...
Szerintem ott lehet a zabszem azért, hogy elpuffogtatják a speckó cuccot szúnyogocskákra, holott a böglyök még meg sem indultak.
 
  • Tetszik
Reactions: Tomsan1974