• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 098
113
Ha Izrael "elpusztul" akkor repülnek a Jerichok és Moszkva is "elpusztul". Meg Leningrád. Meg Novosibirsk. Meg Yekaterinburg. Meg Kazan. Meg... Mind kapna pár gombafelhőt.
Így működik a MAD. Igazából ez a MAD lényege. Ami ennyi év után se tiszta/ismert egy HT forumon.

"és az orosz határt meg át sem lépnék az izraeli gépek, már le volna járva."

Mi lenne "lejárva"? Amúgy is minek mennének Izraeli gépek?

Nem 200 de ha 2000 orosz mérnök hal is meg Izraeli légicsapásban akkor se kockáztatja meg Moszkva azt, hogy a nagyobb Orosz városok "elpusztuljanak". Nem a fenti felsoroltakat hanem egyet sem.
Nem mellesleg ld egyel feljebb Izrael biztos szólna az Oroszoknak, hogy iszkiri. És gondolom anno a Franciáknak is azért volt 0 veszteségük mert nekik is szóltak. Vagy csak elképesztően jól időzítették a támadást.

Na ne viccelődjünk már!

Ha az oroszok indítanak, akkor Izraelnek imádkozni sem marad ideje, nem hogy egy válaszcsapásra.
Tartuszból még a Negev-sivatag is 500 km, Hmeimimből meg mondjuk 600 km. Az Iszkander és az Onix pedig nem épp lassú eszközök. Az orosz Kilo tengók jó közel tudnak menni észrevétlenül és az alacsonyan repülő robotrepülőik, rakétáik percekkel az észlelés után elérik a célpontokat, tetszőleges irányból érkezve. A torpedóik meg az izraeli kikötőket akár 100 km-ről is. A Kalibr még a Kaszpi-tengerről indítva is eléri végig fűnívóban közlekedve Izrael legtávolabbi pontját is. Az alacsony észlelhetőségű H-102 közvetlenül a felszállás után, Engelszből is indítható ellenük. A Kalibrnek van olyan változata, ami az utolsó 40 km-t 40 másodperc alatt sprinteli le. Egy Tu-22-ről akkor vennék észre, hogy nem szír célpont ellen megy, ha már elindította a rakétáit. Vagy akkor sem,mert a H32-t radarhorizont alól indítja. A H-32 pedig elég gyorsan célba ér és nem nagyon van mivel lelőni az utazómagasságán a zsidóknak. A Damaszkusz-Jeruzsálem távolság expressz járatban megvan nekik kevesebb, mint 3 perc alatt. De ezt még az ősöreg H-15 is tudja. Hogy holmi Cirkonokról, Kinzsalokról, a hmeimimi Szu-34-esek fegyvereiről és egyéb nyalánkságokról már ne is beszéljünk!

A Jerikók is, meg az izraeli repterek is, meg az izraeli kikötők is ki lennének ütve reakcióidőn belül, még akkor is, ha véletlenül az izraeli atomfegyverek hordozóra szerelve, készültségben várakoznának.
És akkor az orosz rakéta elhárítás még el sem kezdett dolgozni.

A zsidók az arabokkal, palesztinokkal, perzsákkal szívózhatnak (utóbbi népséggel azért már nem ártana vigyázniuk), de az oroszokhoz képest a bolha tökén lévő pattanás hegyén lévő szőrszál végéhez képest is eltörpülő kerekítési hiba a zsidók eszköztára.

Ha a zsidók szólnak az oroszoknak, hogy iszkiri, akkor esetleg az oroszok visszaszólnak, hogy: ül, fekszik, nyugszik, engedélyt kért meghunyászkodni, apró pici ponttá fejlődni és nagyon nem csinálni semmit, mert ellenkező esetben Vlagyimir megharagszik.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
A samson opció nem hiszem hogy ellenfelek ellen van, ahogy értettem mindenfelé lőni fognak ha az ország végveszélybe kerül, inkább egyfajta zsarolás hogy ha mi megyünk akkor magunkkal rántunk mindenkit. Ez főleg akkor lehet veszélyes ha igaz az oroszok csapás utáni ellencsapás rendszere (valami halott ember ujja vagy mi.) De lehet rosszul értettem.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A samson opció nem hiszem hogy ellenfelek ellen van, ahogy értettem mindenfelé lőni fognak ha az ország végveszélybe kerül, inkább egyfajta zsarolás hogy ha mi megyünk akkor magunkkal rántunk mindenkit. Ez főleg akkor lehet veszélyes ha igaz az oroszok csapás utáni ellencsapás rendszere (valami halott ember ujja vagy mi.) De lehet rosszul értettem.
Olyasmi mint Zrínyiék utolsó felvonása a szigetvári vár ostromakor. Senki nem akarta túlélni azt sem, mert nem akartak fogságba esni. Ilyesmiről szól az izraeli samson opció is.

Amúgy Sámson úgy végezte az írások szerint, hogy vakon magára döntötte az épületet az ellenségeivel együtt, tehát olyan öngyilkos akció volt mint Zrínyiéké.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Olyasmi mint Zrínyiék utolsó felvonása a szigetvári vár ostromakor. Senki nem akarta túlélni azt sem, mert nem akartak fogságba esni. Ilyesmiről szól az izraeli samson opció is.

Amúgy Sámson úgy végezte az írások szerint, hogy vakon magára döntötte az épületet az ellenségeivel együtt, tehát olyan öngyilkos akció volt mint Zrínyiéké.
Akkor miért írnak arról hogy európai városok is a célpontok között lesznek? Na nem mintha lenne hivatalos célpont lista mert ugye azt se ismerik el hogy van atomfegyverük. Mert ha az lenne amit írsz akkor gyakorlatilag magukat lőnék szét, robbantanák fel egy sikeres megszállás közben-után.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Akkor miért írnak arról hogy európai városok is a célpontok között lesznek? Na nem mintha lenne hivatalos célpont lista mert ugye azt se ismerik el hogy van atomfegyverük. Mert ha az lenne amit írsz akkor gyakorlatilag magukat lőnék szét, robbantanák fel egy sikeres megszállás közben-után.
Ez nem egészen így van. Olvass kicsit izrael történetében. Egyszer már a határán voltak az arab-izraeli háborúban az atomfegyverek bevetésének, már kiadták a készenléti parancsot. A történet szerint az utolsókat rúgták az arabok ellen. Ha összeomlott volna a védelmi rendszerük, kilövik az atomtölteteket a háborúban résztvevő arab országok ellen. Nem került rá sor, mert az US katonai segítséget nyújtott, és megúszták az összeomlást. Nem ismerem a sámson opciót mélyebben, de lehet hogy téged valami szélsőséges oldalon rászedtek. Sok ilyen van manapság. Meg kéne kérdezni egy izraeli szakértőt a sámson opcióról, szerintem nem az lesz benne hogy mindenkire lőnek akit elérnek. Fals információkra pedig szerintem ne alapozd a véleményed.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Akkor miért írnak arról hogy európai városok is a célpontok között lesznek? Na nem mintha lenne hivatalos célpont lista mert ugye azt se ismerik el hogy van atomfegyverük. Mert ha az lenne amit írsz akkor gyakorlatilag magukat lőnék szét, robbantanák fel egy sikeres megszállás közben-után.
Tessék !

"Samson Option" a wikiről.

Ha te ebben olyant találsz hogy ebben az esetben lőni fogják európát is, mindenkit akit érnek válogatás nélkül, akkor el fogom hinni ! Ha pedig ilyen nincs benne, akkor téged csúnyán rászedtek valami defektes szélsőséges oldalon. :eek::)


Amúgy a története Sámsonnak az amit mondtam. De fel is dolgozták színpadon a "Sámson és Delila" darabban, valamint filmen is. Az eredeti történet pedig az Ószszövetségben van.

 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 007
113
Ez nem egészen így van. Olvass kicsit izrael történetében. Egyszer már a határán voltak az arab-izraeli háborúban az atomfegyverek bevetésének, már kiadták a készenléti parancsot. A történet szerint az utolsókat rúgták az arabok ellen. Ha összeomlott volna a védelmi rendszerük, kilövik az atomtölteteket a háborúban résztvevő arab országok ellen. Nem került rá sor, mert az US katonai segítséget nyújtott, és megúszták az összeomlást. Nem ismerem a sámson opciót mélyebben, de lehet hogy téged valami szélsőséges oldalon rászedtek. Sok ilyen van manapság. Meg kéne kérdezni egy izraeli szakértőt a sámson opcióról, szerintem nem az lesz benne hogy mindenkire lőnek akit elérnek. Fals információkra pedig szerintem ne alapozd a véleményed.
Hát az érdekes lenne, ha Izrael indítana tömeges atomcsapast a világ ellen. Ugye először egy kicsit még kellene szórnia azt a pár vele ellenséges arab országot, aztán az oroszokat, kovetkezne akkor ezek szerint az EU. Gondolom nem mindenhova 1db robbanofejjel szamolunk, mert az lofutty meg ha atom is. Ahogy így szamolgatok ez pár szaz robbanofej minimalisan.

Nem is tudtam, hogy Izrael tobbszaz atomtoltettel rendelkezik. Illetve gondolom akor ez inkabb kozeliti az ezres nagysagrendet, raketara szerelt robbanofejben mérve. Valahol én maradtam le, vagy tényleg ez egy hülyeség?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Tessék !

"Samson Option" a wikiről.

Ha te ebben olyant találsz hogy ebben az esetben lőni fogják európát is, mindenkit akit érnek válogatás nélkül, akkor el fogom hinni ! Ha pedig ilyen nincs benne, akkor téged csúnyán rászedtek valami defektes szélsőséges oldalon. :eek::)


Amúgy a története Sámsonnak az amit mondtam. De fel is dolgozták színpadon a "Sámson és Delila" darabban, valamint filmen is. Az eredeti történet pedig az Ószszövetségben van.

Valószínűleg igazad van mert nem emlékszem honnan szedtem hogy európai városokat is támadnának, a neten meg nem nagyon találtam erre utaló írást csak olyat ahol cáfolják hogy ilyen lenne szóval ja.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hát az érdekes lenne, ha Izrael indítana tömeges atomcsapast a világ ellen. Ugye először egy kicsit még kellene szórnia azt a pár vele ellenséges arab országot, aztán az oroszokat, kovetkezne akkor ezek szerint az EU. Gondolom nem mindenhova 1db robbanofejjel szamolunk, mert az lofutty meg ha atom is. Ahogy így szamolgatok ez pár szaz robbanofej minimalisan.

Nem is tudtam, hogy Izrael tobbszaz atomtoltettel rendelkezik. Illetve gondolom akor ez inkabb kozeliti az ezres nagysagrendet, raketara szerelt robbanofejben mérve. Valahol én maradtam le, vagy tényleg ez egy hülyeség?
Írd át a wikit is ha kérhetlek. Köszi ! :rolleyes::D

(ja, amúgy a samson opció a téma... ;) )
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Mert Ahmenidzsihád nem volt elég keményvonalas?
Most mégis kizárták az indulók közül. Mondjuk néztem vele egy riport legelejét, kb köszönt neki a riporter, ez meg belekezdett szó szerint egy párdikációba Allahhal meg ami vele jár. Lehet ha szempont volt az épelméjűség a mostani indulóknál keményvonal ide vagy oda.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A wiki mint hiteles forrás?
Szerintem nyaljál sót ! :D:D (na ez vajon mint jelent ? :D)

De mi a gondod a wikivel ? Nem mered átírni a saját nézeteid szerint ? Félsz hogy nem engedik ? :rolleyes::D:D:p

Hozzál jobb hitelesebb forrást ! Ja, hogy az nem megy ? Csak a nagy arc van ? Vagy szélsőjobbos / szélsőbalos a "forrásod" ? Fejezd be ezt a gyökkettő stílusú kötözködést és obstrukciót vagy kérjek egy hónap "pihenőt" neked ? :oops: :hadonaszos: :cool: Nagyon unom már az óvodás hisztit amit csinálsz itt.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 007
113
Bocs de nem értelek. Volt 2 azaz 2 hozzaszolasom itt, meg csak nem.is hisztiztem ahogy te irod, csak megjegyeztem, hogy talan Izrael atom kapacitasa nem elég egy talan létező, de inkább nem "samson options"-hoz. Erre mint egy sertodott gyerek akinek elvettek a jatekat nekiallsz minosithetetlen stilusban fenyegetozni. Ne haragudj, de ez egy fórum, ahol bárki leírhatja a nézeteit. De ha nem így van akkor szólj, és nem teszem.

Amúgy az egész samson opciórol nem tudunk semmit, meg a wikipedia említett oldala is csak különböző teljesen hitelesnek és komolynak nem tekinthető forrásokra hivatkozik. Mint például egy író, aki válaszolt egy masik írónak. Valószínű, hogy az Izraeli kormány majd pont egy íróval megosztja a legtitkosabb terveit, hogy az valaszolhasson Graasnak. Aha. Vagy a mennyiségek, amik egyesek szerint 50 de lehet, hogy 100, sőt 200 sot 400. Szóval szerintem az egész nem más mint egy tultolt képzelges és osszeeskuves elmélet. Vagy csak egy szimpla blöff, ami talán elrettenti az arabokat egy komolyabb akciotol. Ez az én véleményem, de elfogadom,hogy neked más véleményed van. A wikipedia oldalt pedig nem fogom atirni, mert minek is tenném?
 
  • Tetszik
Reactions: vata and Pogány

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 831
35 399
113
Mert Ahmenidzsihád nem volt elég keményvonalas?
Akkor még nem volt ennyi rakétájuk, meg drónjaik mint most, meg a kínaiak segítettek nekik a radarokkal is, most már azok is sokkal jobbak. Gyártanak már egy F5 klón harci gépet is modern avionikával meg radarral felszerelve.
Ebben a palesztin rakétázásban is besegítettek valószínűleg és az kismiska lesz ahhoz képest ami készül. A Hezbollahot majdnem kifelejtettem, na azok meg pont ott vannak a szomszédban gyártják a rakétákat meg a drónokat a sufniban ezerrel az irániak pénzéből meg a technológiájukat felhasználva.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
milehet a terv? valami nagyméretű drónt csinálnak?
Szerintem vadászgépet szeretnének erőltetett tempoban, mert már az F-35 is labilis egy ideje. A SU-57 is felejtős... (sokat húzták a kéziféket nekik) Valami meg kéne... Egy "nagyhatalomnak" pedig saját gép dukál, majd most megmutatja Erdogan. (a nép meg majd rágja a küszöböt addig)