• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
A csalafinta oroszok a nem is hatnak rájuk a korlátozások:

Oroszország olajtermékeket irányított a Közel-Keletre - Bloomberg​

2022. 07. 13. 20:49
Az orosz olaj és olajtermékek behozatalára vonatkozó korlátozások bevezetése után az Orosz Föderáció gyorsan növelni kezdte a Közel-Keletre irányuló szállításaik mennyiségét.

Erről a Bloomberg ügynökség számolt be – írja az Ukrinform.

"A dízel üzemanyag és más termékek nagyarányú orosz exportja, amelyet Európában sokan elhagytak, gyorsan új célpont felé tart: a Közel-Kelet felé" - írja a kiadvány.

Megjegyzendő, hogy ezek az áramlások minden hónapban növekednek február óta, amikor megkezdődött az Ukrajna elleni teljes körű háború. A Vortexa elemző cég adatai szerint júniusban az Oroszországból a Közel-Keletre szállított szállítások mennyisége elérte a napi 155 ezer hordót. Júliusban ez a mutató várhatóan napi 220 000 hordóra nő. Ugyanakkor az európai import 30%-kal esett vissza ebben az időszakban. Oroszország túlnyomórészt fűtőolajat értékesít, míg a benzin, a gázolaj és a repülőgép-üzemanyag iránti kereslet valamivel alacsonyabb.
Olvassa el még: Az olajembargó nem elég ahhoz, hogy korlátozza Oroszország háborúfinanszírozási képességét – egy szakértő
Ugyanakkor a Közel-Keletre irányuló szállítások volumenének növekedése ellenére Oroszország nem fogja tudni kompenzálni az európai import csökkenését – írja a Bloomberg.

Mint arról az Ukrinform beszámolt, az USA már betiltotta az orosz kőolaj-üzemanyagot, és számos európai vállalat szankciókat szab ki. Az Európai Unió és Nagy-Britannia meg kívánja tiltani az orosz olaj és olajtermékek tengeri behozatalát.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 792
34 775
113
"Ez a döntés megnyitja az utat egy integráltabb, stabilabb és biztonságosabb közel-keleti régió felé, amely létfontosságú az Egyesült Államok és az amerikai nép biztonsága és jóléte, valamint Izrael biztonsága és jóléte szempontjából" - mondta a Fehér Ház nemzetbiztonsági Jake Sullivan tanácsadó nyilatkozott."

 
  • Szomorú
Reactions: Pogány

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 792
34 775
113
"Biden elnök és Jair Lapid izraeli miniszterelnök csütörtökön közös nyilatkozatot írt alá Jeruzsálemben , amely határozottan Irán ellen szólt.

A hivatalosan Jeruzsálemi Egyesült Államok-Izrael Stratégiai Partnerségi Közös Nyilatkozatnak nevezett dokumentum szerint az Egyesült Államok minden „nemzeti erejét” felhasználná az atomfegyverrel felvértezett Irán megakadályozására.

„Az Egyesült Államok hangsúlyozza, hogy e fogadalom szerves részét képezi az az elkötelezettség, hogy soha nem engedi meg Iránnak, hogy nukleáris fegyvert szerezzen, és kész nemzeti hatalmának minden elemét felhasználni ennek érdekében” – áll a nyilatkozatban."

 
  • Dühítő
Reactions: fip7 and Pogány

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 792
34 775
113
"A libanoni Hezbollah ember által hordozható légvédelmi rendszereket (MANPAD) csempészett Szíriába az Egyesült Nemzetek (ENSZ) jelképét szállító teherautókon – jelentette július 12-én a szíriai ellenzéki Thiqa hírügynökség.

A jelentés szerint a rakétákat Libanonból a szíriai Homsz déli vidékén található al-Qusayr városába szállították három Hyundai teherautóban, amelyeket ENSZ-szimbólumokkal díszített vászon borított, és humanitárius segély feliratú ládákban, hogy megakadályozzák a támadásokat a szíriai Homszban. Izraeli légierő. "

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 651
71 832
113
Az izraeli hadsereg szombat kora reggel csapásokat mért a Hamász radikális palesztin szervezet állásaira, miután a Gázai övezetből négy rakétát lőttek ki Izrael területére - jelentette közleményében az izraeli hadsereg.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/246238/
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Két kedvező hír a közel keletről:

https://www-ukrinform-ua.translate....tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

A Közel-Keleten az Egyesült Államok "nem hagy vákuumot" Oroszország, Irán vagy Kína számára - Biden​

2022.07.17. 00:24

Joe Biden amerikai elnök megígérte, hogy segít a Közel-Kelet országainak ellenállni Irán, Kína és Oroszország befolyásának.

Erről a Radio Liberty számolt be – írja az Ukrinform.

Megjegyzendő, hogy a Perzsa-öböl Együttműködési Tanácsának Jeddában (Szaúd-Arábia) tartott ülésén Biden biztosította, hogy országa továbbra is "aktív partner" marad a Közel-Keleten.

"Nem megyünk el és nem hagyunk egy vákuumot, amelyet Kína, Oroszország vagy Irán tölthet be" - mondta az amerikai vezető.

Szerinte az Egyesült Államok segíteni kíván a nemzetközi hajózás védelmének megerősítésében a Közel-Keleten. Ezt egyértelmű utalásnak tekintik Iránra , jegyzi meg az RFE/RL.

Olvassa el még: Az államok feloldhatják a támadófegyverek Szaúd-Arábiának való értékesítésének tilalmát
Biden ismét biztosított arról, hogy Washington nem engedi meg Teheránnak, hogy atomfegyverhez jusson.

Mint az Ukrinform beszámolt róla, az amerikai elnök közel-keleti körutat tett, melynek során Izraelt, a Jordán folyó ciszparti partját és Szaúd-Arábiát látogatta meg.

Fotó: Getty Images


https://www-ukrinform-ua.translate....tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

Szaúd-Arábia beleegyezett, hogy jelentősen növeli a napi olajtermelést​

2022. 07. 16. 21:57

Szaúd-Arábia beleegyezett az olajkitermelés növelésébe, miután Joe Biden elnök találkozott Szaúd-Arábia trónörökösével.

Erről az Insider című amerikai kiadvány számolt be szombaton a hercegnek az arab államok vezetőinek csúcstalálkozóján elmondott beszédére hivatkozva – számol be az Ukrinform.

"Mohamed bin Szalmán szaúd-arábiai koronaherceg beleegyezett abba, hogy napi 4 millió hordóval 13 millióra növeljék a kitermelést az arab vezetőkkel tartott csúcstalálkozó megnyitóján tartott beszédében" - áll a jelentésben.

Szaúd-Arábia fontossága energiatermelőként jelentősen megnőtt Ukrajna orosz inváziója és az Orosz Föderáció elleni szankciók bevezetése után, ami az olajárak gyors emelkedéséhez vezetett .

Mint arról beszámoltunk, az Egyesült Államok jelentős nemzetközi erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy Európa teljesen megszabaduljon az orosz gáztól, olajtól és egyéb energiaforrásoktól való függéstől. Ezt Jake Sullivan, az amerikai elnök nemzetbiztonsági kérdésekkel foglalkozó tanácsadója jelentette be pénteki tájékoztatóján.

Olvassa el még: Ukrajna felszólítja az amerikai és európai bankárokat, hogy szakítsák meg kapcsolataikat azokkal a cégekkel, amelyek olajat kereskednek az Orosz Föderációval
Szaúd-Arábia az egyik legnagyobb olajimportőr. Az OPEC szerint 2021-ben ez az ország körülbelül 9 millió hordó olajat termelt naponta. Az olajkartellben részt vevő többi ország a világjárvány idején csökkentette a termelést, és visszaesett a kereslet, és megállapodtak abban, hogy az árak szabályozása érdekében fokozatosan növelik a termelést.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113

Biden szövetségeseket keres: mit hozott az amerikai elnök a Közel-Keletről​

2022. július 18., hétfő, 09:40 — Szvitlana Kovalcsuk, az európai igazságért

2d3fa2b-biden-705.jpg

Fotó: Saudi Press Agency/Associated Press/East News
Joe Biden és Szaúd-Arábia koronahercege, Mohammed bin Szalman. Dzsidda, 2022. július 15

Vajon a Közel-Kelet országai, különösen Szaúd-Arábia, a Nyugat szövetségesei lesznek az Orosz Föderációval való konfrontációban?

Erre a kérdésre kellett választ adnia Joe Biden amerikai elnök nagy közel-keleti körútjának. Az amerikai elnök ellátogatott Izraelbe, a Jordán folyó ciszjordániájára, Szaúd-Arábiába, és részt vett az Öböl-menti Együttműködési Tanács + 3 csúcstalálkozójának munkájában, ahol több kétoldalú találkozót tartott Irak, Egyiptom és az Egyesült Arab Emirátusok vezetőivel.

Ennek az utazásnak a szimbóluma azonban egy „kézfogás” (még ha pandémiás stílusban is, „ököl”) lesz Mohamed bin Szalmán szaúdi herceggel. Hiszen egészen a közelmúltig a szaúdi herceget rakoncátlannak tartották. Személyesen vádolják Jamal Khashoggi újságíró meggyilkolásának megszervezésével.

Egy évvel ezelőtt az amerikai elnök ilyen lépése egyszerűen lehetetlen volt (persze, ha az elnök nem Donald Trump). Most azonban az USA-nak szövetségesekre van szüksége, és ez engedményekre kényszeríti.

De vajon jogosak voltak ezek az engedmények? Mit hozott vissza Biden elnök a Közel-Keletről?
Biden 5 alapelve
Az amerikai elnök körútjának fő üzenete az Öböl-menti Együttműködési Tanács + 3 konferenciáján Jeddahban tartott beszédében hangzott el. Ez a formátum Bahreint, Katart, Kuvaitot, az Egyesült Arab Emírségekben, Ománt, Szaúd-Arábiát egyesíti Egyiptom, Irak és Jordánia hozzáadásával.

Joe Biden biztosította őket arról, hogy egyre jobban megérti, "milyen szorosan összefonódnak az Egyesült Államok érdekei a Közel-Kelet sikerével".

"Nem fogunk elmenni, és nem hagyunk egy vákuumot, amelyet Kína, Oroszország vagy Irán tölthet be. És ezt az aktív, elvszerű amerikai vezetés segítségével igyekszünk fejleszteni" - tette hozzá az elnök.
Az amerikai elnök a közel-keleti országokkal való kapcsolatépítés öt fő elvét emelte ki.

Először is, az Egyesült Államok támogatni fogja és megerősíti a partnerségeket azokkal az országokkal, amelyek támogatják a szabályokon alapuló nemzetközi rendet. Biden elnök biztosította az Egyesült Államok készségét arra, hogy segítséget nyújtson ezeknek az országoknak, hogy megvédje őket a külső fenyegetésektől.
Biden elnök a térség vezetőivel folytatott beszélgetései során és a konferencián elhangzott beszédében nagy figyelmet szentelt a szabályokon és értékeken alapuló világrend kialakításának kérdésének, valamint egy olyan rendnek, amely megtagadja az erőszak alkalmazását az eléréshez. céljait, és megjegyezte, hogy a nehéz kérdéseket tárgyalások útján kell megoldani.

Másodszor , az Egyesült Államok nem engedi, hogy külföldi vagy regionális hatalmak (nyilvánvalóan Iránra utalva) veszélybe sodorják a hajózás szabadságát a közel-keleti vízi utakon, beleértve a Hormuzi-szorost és a Bab al-Mandabot. Az Egyesült Államok egy új haditengerészeti munkacsoportot is létrehozott a régió államainak haditengerészeti erőivel való együttműködésre a Vörös-tenger védelmében.

Harmadszor , az Egyesült Államok nem csak elriasztja a regionális stabilitást fenyegető veszélyeket; és aktívan dolgozni a feszültség csökkentésén, a konfliktusok enyhülésén és lehetőség szerint megszüntetésén. Itt is kiemelt figyelem irányul Irán kérdésére és az iráni atomprogramra vonatkozó korlátozások visszatérésére.

Negyedszer , az Egyesült Államok politikai, gazdasági és biztonsági kapcsolatokat épít ki partnereivel, tiszteletben tartva az egyes országok szuverenitását és független választását.

Ötödször , az Egyesült Államok mindig tiszteletben tartja az ENSZ Alapokmányában foglalt emberi jogokat és értékeket.
...
Beszéljen Ukrajna fegyvereiről

A közel-keleti turné első állomása Izrael volt.

A felek megvitatták Iránt és a Közel-Kelet országaival, köztük Palesztinával való együttműködés bővítésére irányuló közös erőfeszítéseket, valamint Izrael fegyverellátását Ukrajnának.

Ukrajnával kapcsolatban itt nézeteltérések vannak a felek között. Izrael többször is támogatását fejezte ki Ukrajnának, humanitárius segélyt nyújtott, ígéretet tett arra, hogy védőfelszereléseket küld, tábori kórházat hoz létre Nyugat-Ukrajnában, és megszavazta Oroszország kizárását az ENSZ Emberi Jogi Tanácsából.

Azonban továbbra sem hajlandó fegyvert szállítani Ukrajnának. Még inkább visszavonja korábban tett ígéreteit.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Ha a háború kezdete előtt Izrael beleegyezett abba, hogy drónokat legyőző rendszereket ad el Ukrajnának, akkor az orosz invázió kezdetétől az exportengedélyt befagyasztották. Az Egyesült Államok kérése ellenére Izrael megtagadta az engedélyt Németországnak, hogy Ukrajnát izraeli technológiával és licenccel gyártott páncéltörő rakétákkal szállítson.

Ráadásul Izrael nem vezet be formális szankciókat az orosz oligarchák ellen.

Washington azonban a háború kezdete óta továbbra is nyomást gyakorol Jeruzsálemre, ami abban is megmutatkozik, hogy fokozatosan megváltozik Izrael álláspontja Ukrajna nagyobb támogatása felé.

Néhány nappal Joe Biden látogatása előtt Benny Gantz izraeli védelmi miniszter jóváhagyta, hogy Ukrajnába szállítsanak "kiegészítő felszerelést a sürgősségi és állami szervezeteknek". A kiegészítő felszerelések közé tartoznak a sisakok, páncélok, aknamentesítéshez használt védőruhák és egyéb felszerelések.

Joe Biden azonban világossá tette, hogy az ilyen segítség nyilvánvalóan nem elég. Jeruzsálemben az amerikai elnök azt mondta: "Putyin háborúja kell, hogy legyen az ő stratégiai veresége, és a szabad világnak támogatnia kell elhatározásunkat, hogy segítsünk Ukrajnának megvédeni demokráciáját."

Valószínű, hogy a találkozó eredménye az Európából érkező, izraeli technológiákkal gyártott fegyverek leszállítása lesz.

De a legvalószínűbb, hogy az Ukrajnába történő fegyverszállítással kapcsolatos döntést hivatalosan nem hirdetik meg.

Izrael ilyen óvatos politikája többek között azzal magyarázható, hogy egyensúlyba kell hozni Oroszország érdekeit Szíriában, megpróbálja "nem bosszantani Moszkvát", és megakadályozni, hogy szíriai irányban lépjen be a játékba olyan epizódokban, amikor Izrael ott dolgozik. Az elmúlt évtized nagy részében az izraeli légierő katonai célpontokat mért Szíriában, hogy megállítsák az Irán által Szíriába és Libanonba küldött fegyverek áramlását.

Sokkal nagyobb visszhangot kapott a Jeruzsálemi Nyilatkozat aláírása, amely az Egyesült Államok és Izrael erőfeszítéseihez való csatlakozást irányozza elő Irán nukleáris fejlesztése ellen.

Ez különösen fontos Biden legutóbbi kijelentésével összefüggésben, miszerint „végső megoldásként” fontolgatja az Irán elleni erőszak alkalmazását.

A „Jeruzsálemi Nyilatkozat” ezt az Egyesült Államok irányvonalát hangsúlyozza. "Nem engedjük meg, hogy Irán atomfegyverhez jusson" - mondta Biden az aláírása után.

Emellett az amerikai elnök megbeszélést folytatott a Palesztin Hatóság vezetőjével, Mahmúd Abbászszal is, amelyen biztosította, hogy Washington támogatja a palesztin kérdés kétállami megoldását: „Izraelnek független, demokratikus zsidó államnak kell maradnia. Ennek legjobb módja továbbra is a kétállami megoldás, amikor két nép, amelyek mindegyikének mély és ősi gyökerei vannak ezen a földön, békében és biztonságban él egymás mellett."

Arra azonban nem válaszolt, hogy tervezik-e újra megnyitni a palesztinok számára a Donald Trump parancsára bezárt konzulátust.

Olaj és gáz keresésére

A térségbe vezető út kulcsfontosságú napirendi pontja azonban az, hogy megoldást keressen Biden egyik fő politikai problémájára saját országában - az egekbe szökő olaj- és gázárakra.

Ezt a problémát a globális olajkitermelés növekedése, vagyis elsősorban az OPEC+ tagországok meg tudják oldani (vagy legalábbis mérsékelni). Ilyen emelésről csak diplomáciai módszerekkel lehet megegyezni, és nem a teljes szervezettel, hanem annak egyes tagjaival. Objektíven csak két nagy termelő tudja biztosítani az olajtermelés jelentős növelését - Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek, amelyekkel az USA-nak meglehetősen nehéz viszonya van.
De Biden közel-keleti látogatásának leginkább a szaúd-arábiai látogatása, valamint a Szalmán királlyal és Mohammed bin Szalmán koronaherceggel való találkozás keltette fel a figyelmet.

Az amerikai elnök látogatása előtt Szaúd-Arábia egy mutatós gesztus mellett döntött - feloldotta a polgári repülőgépek Izraelből történő repülési tilalmát, ami Izrael és az arab világ viszonyának javulásának tekinthető.

Valójában Joe Biden volt az első, aki részt vett egy Tel-Avivból Jeddah-ba tartó közvetlen járaton.

Az amerikai nemzetközi békefenntartók, köztük az amerikai csapatok ellenlépése elhagyja Tiran Vörös-tenger szigetét, ahol a Camp David-egyezmény óta több mint 40 éve állomásoznak.
E látogatás részeként Biden elnök először találkozott Szaúd-Arábia hercegével, Mohammed bin Szalmánnal, aki apja, Bin Szalman szaúd-arábiai király helyett tartotta a találkozót.

Korábban Biden elnök nem beszélt a herceggel, mert Washington őt tartja felelősnek Jamal Khashoggi , a Washington Post aktivistája és rovatvezetője meggyilkolásáért .

Éppen ezért a herceggel való találkozás erős kritikát kapott Bidennel szemben még saját pártjának tagjai részéről is, jóllehet a demokratikus államok uniójának megalakításának kérdése, ellentétben Oroszország és Kína befolyási övezetének bővülésével és az ország normalizálódásával. napirenden van az olajárak.

Sikerült az USA-nak növelnie a szaúdiak olajtermelését?

A rövid válasz: még nem, de Biden reméli, hogy ez csak "egyelőre".

Washington jelentős nemzetközi erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy Európa teljesen megszabaduljon az orosz gáztól, olajtól és egyéb energiaforrásoktól való függőségtől, valamint csökkentse az energiaárakat.

Az orosz olajjal szembeni szankciók kezdete óta Szaúd-Arábia, a világ legnagyobb olajtermelője megduplázta orosz olajimportját. A Reuters ügynökség által feldolgozott adatok szerint Szaúd-Arábia áprilistól júniusig 647 ezer tonna orosz olajat importált. Igen, ez nem hiba: az állam, amely a világ egyik legnagyobb olajtermelője, ugyanakkor Oroszországból importál olajat, hogy saját energiaszükségletére használja fel.
Az a tény, hogy az oroszországi olajvásárlás lehetővé teszi Szaúd-Arábia számára, hogy felszabadítsa saját, jobb minőségű olajexportját, hogy profitáljon a rendkívül magas olajárakból.

Biden utazása nem vezetett azonnali ígéretekhez Szaúd-Arábia részéről saját termelésének, exportjának növelésére vagy az Orosz Föderációból történő vásárlások korlátozására. A várakozások szerint azonban az Öböl-menti Tanács következő, augusztusi csúcstalálkozóján döntés születik arról, hogy születnek-e egyoldalú nyilatkozatok az olajkitermelés növelése érdekében.

Adel al-Jubeir szaúdi külügyminiszter elmondta, hogy a termelésről szóló döntések a piac jelenlegi állapotán alapulnak majd. "Felmérjük a keresletet, és konzultálunk más termelőkkel az OPEC-en és az OPEC+-on belül annak érdekében, hogy elegendő kínálattal rendelkezzünk. Alapvető tényezőkön alapulunk, nem spekuláción, hisztérián vagy geopolitikán."

Mohammed bin Szalmán szaúd-arábiai koronaherceg az arab vezetőkkel tartott csúcstalálkozó megnyitóján egyetértett abban, hogy a hosszú távú kitermelési terveket napi több millió hordóval, 12-ről 13 millióra növelik, de itt azonnali növekedésről beszélünk, ill. a 2027-ig tartó gyártási tervekről, és ez a bejelentés nem volt újdonság – hangzott el július elején .

Az Egyesült Államok azonban üdvözölte a Szaúd-Arábia és más OPEC+ tagok által ebben és a következő hónapban már megtett termelésnövekedést.

"Szaúd-Arábia elkötelezett amellett, hogy fenntartsa a kiegyensúlyozott globális olajpiacot a fenntartható gazdasági növekedés érdekében" - áll a Fehér Ház közleményében.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Nem úgy, mint Trump?

Joe Biden közel-keleti turnéja arra van ítélve, hogy állandó összehasonlításba kerüljön elődje, Donald Trump tevékenységével mandátuma végén.

Abban az időben az Egyesült Államok elnökének sikerült elérnie az Izraellel való kapcsolatok normalizálását egyszerre három közel-keleti országban: az Egyesült Arab Emírségekben, Szudánban és Bahreinben, valamint Marokkóban.

Eddig a korlátozott sikerek ellenére Joe Bidennek nem sikerült elérnie a normalizálódást Szaúd-Arábia és Izrael között. Tisztviselőktől származó információk szerint Izrael titkos kapcsolatokat ápol Szaúd-Arábiával, bár hivatalosan diplomáciai kapcsolatok nem jöttek létre az államok között.

Ebben az esetben a normalizálás meglehetősen nehéz és hosszú folyamatnak bizonyult.

Tehát csak az olajos megoldás, ha megtörténik, megváltoztathatja a látogatás eredményét.

A közel kelet országai képesek növelni az olajtermelést, ami stabilizálja a világpiacokat. De még mindig nem világos, hogy Biden meggyőzte-e őket erről, mert eddig mindenki tartózkodott a nyilatkozatoktól. A növekedés mértéke és ennek megfelelően a piacra gyakorolt hatása sem tisztázott. Mert jelenleg nincsenek rózsás elvárások ezzel kapcsolatban.

Ha a hatása a szakértők előrejelzéseinél erősebbnek bizonyul, az nemcsak az árakra, hanem az Orosz Föderáció szükségleteinek finanszírozására is pozitív hatással lesz, beleértve az Ukrajnával vívott háborút is.

De Joe Biden közel-keleti turnéjának mérsékelt sikere reményt ad – a közel-keleti országok nemcsak hogy nem támogatják az Orosz Föderációt, hanem fokozatosan, lépésről lépésre hozzájárulnak annak vereségéhez.

Washingtonnak azonban még sokat kell dolgoznia ennek érdekében.

Szerző: Svitlana Kovalchuk,

az államtudományok kandidátusa, a YES ügyvezető igazgatója
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Megosztom a hírt azzal hogy kiegészíthetőek a szankciók ezekkel amik lehet még hatásosabbak is;)
#78 399
#78 402

Az Egyesült Államok szankciókkal fenyegette meg Iránt, ha úgy dönt, hogy Oroszországot harci drónokkal látja el​

Anastasia Kalatur – 2022. július 19., kedd, 1:46
16241

712279c-gettyimages-55710693--3-.png

FOTÓ: GETTY
Az Egyesült Államok megerősíti az Irán elleni szankciókat, ha úgy dönt, hogy drónokkal látja el Oroszországot.
Forrás : Ned Price, az amerikai külügyminisztérium elnöke, idézi az " Ukrinform "

Egyenes beszéd : "Már kifejeztük aggodalmunkat, amiért Irán dróntechnológiát biztosít. Továbbra is figyelemmel kísérjük a helyzetet. Minden szankciónk továbbra is érvényben marad. Minden ilyen művelet számos szankciót von maga után. valószínűleg számos szankciót szabnak ki a világ más országaitól."

Előzmények : Korábban ismertté vált, hogy Irán több száz drónnal készül Oroszország számára. Ezek a Shahed-191 és Shahed-129 harci drónok, amelyek nagy pontosságú rakétákkal felfegyverezhetők. Egy orosz delegáció júniusban legalább kétszer ellátogatott a közép-iráni Kashan repülőtérre, hogy tanulmányozza a drónokat.
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 776
39 097
113
Irak azzal vádolja Törökországot, hogy a támadások miatt Kurdisztánban kilencen meghaltak

Irak behívta Törökország bagdadi nagykövetét, hogy bocsánatot kérjen, és visszavonta ügyvivőjét a török fővárosból.
"A török erők nyilvánvalóan megsértették Irak szuverenitását" - írta Musztafa al-Kadhimi iraki miniszterelnök a Twitteren.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 776
39 097
113
Irak megkezdte az orosz Pantsir-S légvédelmi rendszerek bevetését a török Bayraktar drónok és a török légierő helikoptereinek megsemmisítésére
Miután Törökország agressziót mutatott az iraki állampolgárokkal és az iraki kurdokkal szemben. Bagdad nem csak törökországi nagykövetének visszahívása mellett döntött, hanem légvédelmi rendszereinek átcsoportosítását is, itt pedig a korábban Oroszországtól vásárolt Pantsir-S légvédelmi rakétarendszerekről van szó az ország északi részén - számos forrás szerint. , Irak le akarja lőni az illegális török iraki hadműveletben részt vevő török helikoptereket és drónokat.