Megmarad-e a törékeny stabilitás Szíriában, meddig tart ki Amerika támogatása, és szerezhet-e területet magának Erdoğan?
privatbankar.hu
A cikkből kiderül hogy E. készül valamire de még sem hiszen minden érdekelt a status quo fenntartásában érdekelt.
Kurdok Szíria északi részén USA védelem alatt ezzel ellenőrizve kvázi 20%a a Szíriának.
Oroszok a kelet európai háború ellenére is beavatkoznának asszad védelmében.
Irán dettó.
/utóbbiak már mozgósítanak is/
Jövőre választások törökben ha új vezetés lesz az is kb. uazt csinálja majd mint a mostani a kérdésben.
A helyzet az hogy ez elóvatoskodták a törökök még néhány éve amikor jobban mozgásban voltak a frontok és a ellenzéknek is nagyobb területek voltak a ellenőrzése alatt.
Legkésőbb a afrini balhét követően közvetlenül tovább mehettek volna de nem tették meg /akkor most délebbre meg keletebbre lennének akár több 10 kilóméterrel a ellenőrző pontok.
Továbbra is az a véleményem hogy
korlátozott célok legfeljebb néhány ezer km2 elfoglalása reális lehet mire újra tárgyalások és új ellenőrző pontok lennének.
Itt nyilván a kurdok/USA ellenőrizte területek felé nem lehet menni.
A térségben néhány gránát szír irányból átrepül a török terület felé ez már elég is lehet a meginduláshoz ez a térségben nem egy ritkaság ld. a fenti hírt a ensz bt előtti török iraki csörtét.
Ennek értelme lehet
/korlátozott célok, kurdok kvázi "békén hagyása"/ hogy nagyobb területek legyenek de facto török ellenőrzés alatt, nyilvánvaló hogy a évek óta náluk lévő még mindig milliós számú menekültet valahova le kellene telepíteni.
Továbbá értelme lenne hogy a Fekete-tengeren jelenleg /Azovi-tengert is beleértve/ orosz térnyerés van ezt ellensúlyozni, lassítani, ellensúlyt kiépíteni egy szír kisebb terület nyeréssel /nem közvetlenül Törökországnak hanem egy de facto államnak/ reális cél lehet.
Ha oroszok további tért nyernek a Fekete-tenger parti részein és beüt a béke is kelet európában akkor meg aztán megoldhatatlan feladat előtt Ankara.