• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 756
15 687
113
Ez nincs teljesen így. Elég egyértelműen az izraeli-szaudi-amerikai új barátság felrobbantására megy ki ez az egész (a zsidók legyilkolasan kívül.)
Mondjuk a szaudi-amerikai-izraeli kapcsolatokban már érezhető volt az "elhidegülés" Biden óta. Olyan magas szinten vannak a szaudi-iráni kapcsolatok, mint az arab tavasz óta soha.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 874
113
A magyarságra nézve ezek nem voltak 5 milliós veszteségek. Magyarország egész lakossága nem volt ennyi. Úgy emlékszem 4 millió volt, és ebből 2 millió maradt a török hódoltság után. De ezek nem sziklaszilárd számok ma sem. A többi példa több nagyságrenddel nagyobb népesség körében történt. A holokauszt szinte örök bélyeg a németeken, ma sem tudják kezelni. A holodomor nem fegyverrel történő elpusztítás volt, és nem csupán egy nemzetiséget érintett. Ilyen erővel néhány járvány is többet pusztított a középkorban Európában. De ennek a megítélése teljesen más dimenzióba tartozik.
Elhiszem, hogy az izraeli nép és vezetés feldúlt állapotban van, és nyilatkozik súlyos dolgokat. De egy ilyen népirtást a világ jelen állapotában egész biztosan nem tudna elfogadni.
1915.Aprilis...1.5 millio ormeny...Orok belyeg a torokokon.Semmi elismeres,semmi karpotlas,folyamatos tagadas.Akkor a kisazsiai gorogok,asszirok 1.2millios veszteseget meg nem is emlitettem.Mindezt honapok alatt elintezve.Erre mondta Hitler...Ki emlekszik mar az ormenyek kiirtasara.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 911
113
Értem én amit mondasz, de hova megy 5 milla ember? Annyit senki se bír el! Ez lenne a 21. századi holokauszt...
Hova hova, hat a muttihoz, meg Ushihoz, hova menne?
Amugy nem akarok hulyeseget mondani de mintha Chileben elne a legtobb palesztin a kozel keleten kivul. Vagy Bolivia, vagy Peru, de inkabb Chile lesz a Pinochet miatt.

Itt van 5 millio szir, meg 15-16-bol.Azota jott vagy 5 millio afrikai, meg egy rahedli afgan, paki, bangladesi.
Az elobb jott 10 millio ukran, azok is elfertek. 5 millio palesztin mar rutin szeruen fog menni, ki sem tunnek majd a 20 milio itt élő eszak afrikai, es 20 millio torok - kurd kozul.
A 120000 karabahi ormeny tortenete a cimlapokra se kerult fel abban a par napban...
Tolem mehetnek,csak itt meg ne alljanak. Jojjon a DB mint regen csinalta, aztan vigyek oket mind nyugatra az ukran, roman, meg szerb határtól ha annyira ra vannak izgulva a welcome refugies témára.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Ez is érdekes. Honnan ez a magabiztosság? még soha nem viselkedtek ennyire határozottan:

"Most, hogy a megszállók lebombázták a Gáza közepén lévő palesztin tornyot, Tel-Avivnak fél lábon állva várnia kell a földrengető válaszunkra

– mondta Abu Obaida, az al-Kasszám Brigád szóvivője a Telegramon."

Szereztek/építettek egy taktikai atomot és ma becsempészték izraelbe? Vagy valami nagy leszámolás lesz kiképzett felszerelt iráni meg szír és iraki támogatással és maradék ISIS-el? Vagy csak a pofájuk nagy? Mert, ha csak a szájkarate megy és nincs semmilyen lap a kezükben, akkor bár ügyesen meglepték ma Izraelt de azért a törzsi un. kecskeb.szó style nem lesz sikeres taktika a Merkavák meg apache-ok ellen. Még Arafat is megalkudott mindig ha nagy volt a gebasz, de ezek a fiatalabb generációk ...kiszámíthatatlanok.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
Azt se felejtsük el megvizsgálni, hogy a környező országok közül kinek van (lenne) szüksége a palesztinokra? Vajon melyik ország fogadná be őket? lehet úgy hiányzik nekik a palesztin menekült áradat, mint üveges tótnak a hanyattesés, egyébként ez valahol igaz az ukrán konfliktusra is, meg a migrációs áradatra, mert (bár itt közvetlen vallási kapcsolat van a palesztinok meg a szomszédok közöt, ami egy kicsit mássá teszi a történetet) az ukránokkal meg a közép-ázsiai, afrikai migránsokkal is csak addig szolidáris a nyugati ember, amíg nincs velük 0-24-es napi kontaktban,aztán meg jönnek azok a bizonyos "problémák", ami miatt az utca embere legszivesebben vissza küldené a 99%-ukat oda, ahonnan jöttek...

Szóval a kérdés, hogy ki lesz a legszolidáriabb ezekkel a menekültekkel, illetve kinek, melyik szomszédnak hiányzik két olyan szervezet mint a Hamasz és a Hezbollah, Gázából a házába? (elnézést a szóviccért)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 456
79 468
113
Gáza.Lessz itt is civil áldozat bőven.
Ha IAF "bedurvul" nem számit civil áldozat akkor a Gázai civilek fogják igazán megfizetni ennek a támadásnak az "árát".Sokkal "durvább" pusztitás mint amikor "csak" tüzerség lövi a tömbházakat mint Ukrajnában.Itt van amelyik össze is dőlt
Nyilván patakokban folyik a vér Gázában, de azt ne felejtsük el, hogy a célzott civil mészárlást most a HAMASZ kezdte, az IDF meg nem fogja magát visszafogni okyan módon, hogy előre értesíti a gázai lakosságot, hogy mire fognak lecsapni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Nyilván patakokban folyik a vér Gázában, de azt ne felejtsük el, hogy a célzott civil mészárlást most a HAMASZ kezdte, az IDF meg nem fogja magát visszafogni okyan módon, hogy előre értesíti a gázai lakosságot, hogy mire fognak lecsapni.
Ha az a célja, hogy elmenjenek, akkor - a humánum töredékét mutatva - szólni fognak. Szóltak is! Lásd Netanjahu poszt!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 911
113
Én is lettem volna benne, de persze megint akkor történt valami, amikor épp programon voltam. Anno a Prigo puccs, jelenleg a Hamasz, csak hát a szürettel meg nem lehetett várni, szóval ezt most kihagytam. De próbálom behozni a lemaradást.

Annyit előre, hogy igen, főleg jóm kippúr végének 50. évfordulóján ezt benézni valami kurva nagy szervezeti hibára vall, ám cserébe tényleg a tengerbe lesz Gáza visszatolva. Azt nem mondom, hogy totálisan kiszorítják onnan a palesztinokat, de, hogy a szart is kibombázzák belőlük az fix.

Ami meg az oroszokat illeti, ott Dugin jól mondja, nekik speciális az egész kapcsolatuk a Közel-Kelettel. Én azt mondom, amíg a szíriai pozijaik nincsenek veszélyeztetve, addig ők szépen outsider-ként ellesznek. Nem kell ez nekik semennyire sem, mivel egyik oldalt a drónjaikat Irántól kapják, cserébe Izraellel meg nem rossz ám a viszony. Plusz hát nem szokták mondani, de Izrael nem csatlakozott ám a szankciós rezsimhez
Kb ugy lesznek a sztorival mint mi vagyunk veluk. Ugyis van eleg tennivalo a haz körül nekik, Ukrajna meg Kaukazus alsón. 1 napot voltak a palesztinok az izraeli oldalon, jó nagy zaj, 150-200 civil aldozat, gyerekek is, oregek is, seggriszalo csajok is. Szerintem ennyit az izraeli titkosszolgalat es a vezetes megengedett maganak, cserebe az EU nyivakolasat kipipalhatja, felhergelte a zsido lakossagot de teljesen, es ki fogja pucolni a Hamaszt a rezervatumbol, de lehet meg lekanyarit egy reszt is belole.
Szerintem egy hetre most a latvanyos dolgokhoz szabad kezet kaptak a vilag kozvelemenyetol.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 041
18 722
113
Kb ugy lesznek a sztorival mint mi vagyunk veluk. Ugyis van eleg tennivalo a haz körül nekik, Ukrajna meg Kaukazus alsón. 1 napot voltak a palesztinok az izraeli oldalon, jó nagy zaj, 150-200 civil aldozat, gyerekek is, oregek is, seggriszalo csajok is. Szerintem ennyit az izraeli titkosszolgalat es a vezetes megengedett maganak, cserebe az EU nyivakolasat kipipalhatja, felhergelte a zsido lakossagot de teljesen, es ki fogja pucolni a Hamaszt a rezervatumbol, de lehet meg lekanyarit egy reszt is belole.

Én is épp azon gondolkodtam, a Mossad mit tudott erről ? Mert ilyen akciót, méretében, kiterjedésében, a felhasznált rakéták mennyisége, harcoló terroristák létszáma miatt, nem lehet titokban tartani csak úgy, a felkészülés alatt. Erről a palesztin oldalon sem csak 3 ember tudott.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Azt se felejtsük el megvizsgálni, hogy a környező országok közül kinek van (lenne) szüksége a palesztinokra? Vajon melyik ország fogadná be őket? lehet úgy hiányzik nekik a palesztin menekült áradat, mint üveges tótnak a hanyattesés, egyébként ez valahol igaz az ukrán konfliktusra is, meg a migrációs áradatra, mert (bár itt közvetlen vallási kapcsolat van a palesztinok meg a szomszédok közöt, ami egy kicsit mássá teszi a történetet) az ukránokkal meg a közép-ázsiai, afrikai migránsokkal is csak addig szolidáris a nyugati ember, amíg nincs velük 0-24-es napi kontaktban,aztán meg jönnek azok a bizonyos "problémák", ami miatt az utca embere legszivesebben vissza küldené a 99%-ukat oda, ahonnan jöttek...

Szóval a kérdés, hogy ki lesz a legszolidáriabb ezekkel a menekültekkel, illetve kinek, melyik szomszédnak hiányzik két olyan szervezet mint a Hamasz és a Hezbollah, Gázából a házába? (elnézést a szóviccért)

Nézd historikusan és egyszerű a válasz. Semelyik monarchia/rezsimnek nem kellenek.
Ukránok keresztény gyökerekkel rendelkeznek a szláv országokba pl Lengyeleknél nyelvet gyorsan tanulják, lokális tapasztalatok alapján jó munkaerők. És jórészt nők.
Ez nagyon más mint amikor arab muszlim testvériség gyökerekkel jönnek jórészt férfi migránsok.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
Nézd historikusan és egyszerű a válasz. Semelyik monarchia/rezsimnek nem kellenek.
Ukránok keresztény gyökerekkel rendelkeznek a szláv országokba pl Lengyeleknél nyelvet gyorsan tanulják, lokális tapasztalatok alapján jó munkaerők. És jórészt nők.
Ez nagyon más mint amikor arab muszlim testvériség gyökerekkel jönnek jórészt férfi migránsok.
Igen valahol pont erre akartam kilyukadni, hogy egy dolog támogatni és ideologizálni a Gázában elő palesztinokat, meg egy másik dolog lesz/lenne befogadni őket, aztán az ember a közeli rokonait is megunja a saját házában, ha hosszú ideig vannak ott.

Szóval egy dolog, hogy palesztinok, a másik dolog meg az, hogy a szomszédok lehet nem repesnek az örömtől, hogy esetlegesen be kell majd őket fogadni. Gáza szerintem vagy hermetikusan le lesz zárva itt arra gondolok, hogy az alagutakon kívül, egyáltalán nem lesz bejárásuk Izraelbe, sőt az ilyen hétköznapi dolgokat, mint az áram, az ivóvíz, az élelem,a gyógyszerek is nagyon nehéz lesz beszerezniük.. nem lesz most jó annak aki ott él és mint az előttem szólók is írták, ha az IDF le akarja takarítani, akkor le fogja takarítani ehhez most a videók alapján (ártatlan civil halottak) minden felhatalmazásuk meg lesz,és amire a világ feleszmél és elkezdi majd vizsgálni pro és kontra az eseményeket, akkorra be is fejezik a gázai műveletet...


ami biztos, hogy nem fognak finomkodni, meg jóembereset játszani, eddig se tették, ezután meg pláne nem
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 060
16 223
113
Rybar összefoglaló.


Ami nekem a híradásokból feltűnt - látványosan mutatják hogy a Merkavák vonulnak a ‘déli határra’ (=megszállt területekre) bár hogy ez csak a lakosság megnyugtatására van vagy tényleg olyan hülyék hogy a mai leszereés után beküldjék őket a 2 milliós Gázába, ahol nyílván szeretettel és felkészülve várják őket, esetleg valamiféle ostromhoz akarják őket mozgó támaszpontként használni, nem tudni.

Askelonban az izraeli különleges erők egymással vívtak tűzharcot, és győztek. Több halott, sebesült.

Rengeteg tartalékost behívtak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 855
86 849
113
Mi történik a Közel-Keleten?

Kim Dotcom nevű blogger megosztotta a gondolatait az X-en:

A Hamász Izrael elleni támadás megértése:

Irán konfrontációra törekszik Izraellel és az USA-val. Oroszország ukrajnai sikere arra bátorítja Iránt, hogy visszafordítsa az USA évtizedes ellenséges közel-keleti külpolitikáját. A csődbe ment amerikai kormányt most hívták meg egy újabb háborúba.

Az időzítés opportunista. Az USA kormánya kénytelen dollárbilliókat nyomtatni, miközben az új adósság felvételéért küzd. Egy újabb háború az infláció jelentős növekedéséhez és az USA gazdasági hanyatlásának felgyorsulásához vezetne.

Ha Irán aláaknázza a Hormuzi-szorost, a globális energiaválság kritikussá válna. A Biden-kormányzat az USA olajtartalékainak nagy részét a hazai olajárak stabilizálására használta fel. Irán jelentősen növelheti az USA kormányának fájdalmát.

Ukrajna jelentős vereséggé válik az USA és a NATO számára. Egy új közel-keleti front felgyorsítaná az USA hanyatlását. Az USA kormánya és nyugati partnerei egyszerűen nem engedhetik meg maguknak. Oroszország és Kína járna a legjobban. Irán megérti ezt, és partnerei kezére játszik.
Bohócok.

Ultra pofáraesés lesz ez ha bemennek. Tudjátok mit fogunk látni? Mint amikor a nagypofájú Colonial Marines az Alien 2ben bement a tojásokhoz, és a fele ottmaradt. Olyanokkal akarnak modern légierővel megtámogatott háborút vívni, akik erre készülnek évek óta. A palesztinok segítőikkel minimum 5:1es emberfölényben vannak. Az izraeli tankokat drónokkal, a repülőket pedig vállról indítható rakétákkal fogják tizedelni. Mellé megkapják Irán teljes felderítését, és még teljes Izraelszerte is megtámadják őket. Igazából milliárdnyi dollár fog elfüstölni úgy, hogy ha Izrael meg is menekül, annyi pénzt kell majd az újjáépítésére költeni, hogy Ukrajnának már nem is marad. És amikor a felek megszopatták egymást, sok civil halott, elpusztult az izraeli hadsereg jórésze (az araboknak ez nem fog számítani, a családoknak igen, de ők így élnek évtizedek óta, megszokták), jön Irán, és végleg lerendezi Izraelt. Atom ide v. oda. Nagyon elszántnak tűnnek az arabok, az IÁ visszaszorításával sikerélményre várnak, mindenre elszántak, ahogy láttam mindennek neki mennek, akármekkora is. Mert, mint írtam, akkora fába vágták az arabok a fejszéjüket, hogy KIZÁRT, hogy nincs mögötte ország. És ha sikeresek hetekig, hosszútávon menni fog az emberanyag harcolni, mint történt Libanon első háborúja kapcsán is vagy amikor az USA megtámadta Irakot 2003ban. Akkor tízezrével mentek, pedig vesztes volt a szitu. Abból lett később az IÁ.

Én az izraeliek helyében - főleg, hogy a normális arabokkal közel voltak a megállapodáshoz, aztán lett belőle egy Rabin szintű mindennek elbaxása - nem mennék be erővel Gázába, hanem ahogy megtisztítottam Izraelt, tényleg megkötném az arabokkal a békét.

Nagy kirohanások voltak, itt is a fórumon mindenki biztosra veszi az izraeli sikert, mert, mert csak, mert ők Izrael, pedig 2023 van. Mindenki fél, hogy Gázának vége, jól rendet teremtenek, de nem, szerintem se valódi erejük, se lehetőségeik nincsenek rá. Ugyanolyan bukta lesz, mint sz ukránoknak voltak a szakadárok 2014-2015ben, csak itt zsebkendőnyi méretű területen zajlanak majd az események.
Ha le tudták volna győzni a terrorszervezetként nyilvántartott félkatonai szervezeteket, már rég megtették volna.

Az egész MOSZAD ott qurta el, hogy előtérbe helyezte a külföldi műveleteket, Örményország fontosabb volt, meg Ukrajna, mint Izrael. Pedig tudták, hogy lehet valami, de elhanyagolták. A méretekre nem számítottak.

Van atomjuk, talán teljes összeomlás nem lesz, de ha bevetik, elindul a dominó. Ha a civilekkel végeznek ezrével, ugrik az erkölcsi fölény is. Mellé kapnak egy elhúzódó háborút.

Meg kell tisztítani Izraelt, arra azonnal van esély, de bemenni Gázába ..., nos, minden rájuk zúdulhat. Én nem tenném. Főleg, hogy ha így benéztem a szombatot. De ők tudják. Ha az arabok nyernek, felbátorodnak a migránsok. Béke kell, kb. azonnal. De Bibi sajnos katona úgy gondolkodik, mint egy katona. Sok jót ez nem jelent. A családi vonalát már nem is említem a palesztinok ellenében ...
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
Bohócok.

Ultra pofáraesés lesz ez ha bemennek. Tudjátok mit fogunk látni? Mint amikor a nagypofájú Colonial Marines az Alien 2ben bement a tojásokhoz, és a fele ottmaradt. Olyanokkal akarnak modern légierővel megtámogatott háborút vívni, akik erre készülnek évek óta. A palesztinok segítőikkel minimum 5:1es emberfölényben vannak. Az izraeli tankokat drónokkal, a repülőket pedig vállról indítható rakétákkal fogják tizedelni. Mellé megkapják Irán teljes felderítését, és még teljes Izraelszerte is megtámadják őket. Igazából milliárdnyi dollár fog elfüstölni úgy, hogy ha Izrael meg is menekül, annyi pénzt kell majd az újjáépítésére költeni, hogy Ukrajnának már nem is marad. És amikor a felek megszopatták egymást, sok civil halott, elpusztult az izraeli hadsereg jórésze (az araboknak ez nem fog számítani, a családoknak igen, de ők így élnek évtizedek óta, megszokták), jön Irán, és végleg lerendezi Izraelt. Atom ide v. oda. Nagyon elszántnak tűnnek az arabok, az IÁ visszaszorításával sikerélményre várnak, mindenre elszántak, ahogy láttam mindennek neki mennek, akármekkora is. Mert, mint írtam, akkora fába vágták az arabok a fejszéjüket, hogy KIZÁRT, hogy nincs mögötte ország. És ha sikeresek hetekig, hosszútávon menni fog az emberanyag harcolni, mint történt Libanon első háborúja kapcsán is vagy amikor az USA megtámadta Irakot 2003ban. Akkor tízezrével mentek, pedig vesztes volt a szitu. Abból lett később az IÁ.

Én az izraeliek helyében - főleg, hogy a normális arabokkal közel voltak a megállapodáshoz, aztán lett belőle egy Rabin szintű mindennek elbaxása - nem mennék be erővel Gázába, hanem ahogy megtisztítottam Izraelt, tényleg megkötném az arabokkal a békét.

Nagy kirohanások voltak, itt is a fórumon mindenki biztosra veszi az izraeli sikert, mert, mert csak, mert ők Izrael, pedig 2023 van. Mindenki fél, hogy Gázának vége, jól rendet teremtenek, de nem, szerintem se valódi erejük, se lehetőségeik nincsenek rá. Ugyanolyan bukta lesz, mint sz ukránoknak voltak a szakadárok 2014-2015ben, csak itt zsebkendőnyi méretű területen zajlanak majd az események.
Ha le tudták volna győzni a terrorszervezetként nyilvántartott félkatonai szervezeteket, már rég megtették volna.

Az egész MOSZAD ott qurta el, hogy előtérbe helyezte a külföldi műveleteket, Örményország fontosabb volt, meg Ukrajna, mint Izrael. Pedig tudták, hogy lehet valami, de elhanyagolták. A méretekre nem számítottak.

Van atomjuk, talán teljes összeomlás nem lesz, de ha bevetik, elindul a dominó. Ha a civilekkel végeznek ezrével, ugrik az erkölcsi fölény is. Mellé kapnak egy elhúzódó háborút.

Meg kell tisztítani Izraelt, arra azonnal van esély, de bemenni Gázába ..., nos, minden rájuk zúdulhat. Én nem tenném. Főleg, hogy ha így benéztem a szombatot. De ők tudják. Ha az arabok nyernek, felbátorodnak a migránsok. Béke kell, kb. azonnal. De Bibi sajnos katona úgy gondolkodik, mint egy katona. Sok jót ez nem jelent. A családi vonalát már nem is említem a palesztinok ellenében ...
Tényleg nem tudjuk mi lesz... de ahogy említetted a dominót, meg hogy Bibi katonaként gondolkodik, mi van akkor ha Netanjahu (mint katona) kiadja a parancsot, hogy irány Gáza és "takarítás", de nem a klasszikus értelemben bevonulással, hanem, házról házra rombolással? nekik (zsidóknak) mindegy, mert ha meg szerzik majd újjá építik, számottevő veszteséget nem szenvednek, ha tényleg a domino elv alapján kezdenek el rombolni, minden házat egymás után. Ehhez meg tökéletesen megfelelnek a páncélosok és a repülőgépek,a tankokkal sem kell bemenni, csak majd a romokon keresztül hajtani.

Jó tudom, hogy meredeken hangzik, de tegnap még meredeken hangzott volna a mai eseménysorozat is, sőt ha leírja ide a fórumra bárki, tuti, hogy elmeorvos elé citalták volna páran, ezzel szemben meg páros lábbal rugott minket pofán a valóság.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 855
86 849
113
Tényleg nem tudjuk mi lesz... de ahogy említetted a dominót, meg hogy Bibi katonaként gondolkodik, mi van akkor ha Netanjahu (mint katona) kiadja a parancsot, hogy irány Gáza és "takarítás", de nem a klasszikus értelemben bevonulással, hanem, házról házra rombolással? nekik (zsidóknak) mindegy, mert ha meg szerzik majd újjá építik, számottevő veszteséget nem szenvednek, ha tényleg a domino elv alapján kezdenek el rombolni, minden házat egymás után. Ehhez meg tökéletesen megfelelnek a páncélosok és a repülőgépek,a tankokkal sem kell bemenni, csak majd a romokon keresztül hajtani.

Jó tudom, hogy meredeken hangzik, de tegnap még meredeken hangzott volna a mai eseménysorozat is, sőt ha leírja ide a fórumra bárki, tuti, hogy elmeorvos elé citalták volna páran, ezzel szemben meg páros lábbal rugott minket pofán a valóság.
Lehet ilyet tervezni, de millás városról, ellenséges területeken át vezető utánpótlás vonalakról beszélünk. Ha meglèpik, új frontot nyitnak Izraelben. 7k rakétaszetűséget lőttek ma át Izraelbe. Én nem hallottam a kilövő állomások megsemmisítéséről. Láttad miket szedtek ma is élő. Ha bemennek, az egy viszonylag rövid frontszakasz, ugyan fölény lenne papíron, közben egymást érve tömörülnének. Nem folytatom. Utoljára Oroszország volt az, aki bement egy felfegyverzett millás nagyvárosba. Nem vette be Kijevet, de legalább jó sok haditechnikát és embert vesztett.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Lehet ilyet tervezni, de millás városról, ellenséges területeken át vezető utánpótlás vonalakról beszélünk. Ha meglèpik, új frontot nyitnak Izraelben. 7k rakétaszetűséget lőttek ma át Izraelbe. Én nem hallottam a kilövő állomások megsemmisítéséről. Láttad miket szedtek ma is élő. Ha bemennek, az egy viszonylag rövid frontszakasz, ugyan fölény lenne papíron, közben egymást érve tömörülnének. Nem folytatom. Utoljára Oroszország volt az, aki bement egy felfegyverzett millás nagyvárosba. Nem vette be Kijevet, de legalább jó sok haditechnikát és embert vesztett.
Nem jó városon jár az eszed. Nem Kijevben gondolkozz, hanem Grozníjban! :(
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
Lehet ilyet tervezni, de millás városról, ellenséges területeken át vezető utánpótlás vonalakról beszélünk. Ha meglèpik, új frontot nyitnak Izraelben. 7k rakétaszetűséget lőttek ma át Izraelbe. Én nem hallottam a kilövő állomások megsemmisítéséről. Láttad miket szedtek ma is élő. Ha bemennek, az egy viszonylag rövid frontszakasz, ugyan fölény lenne papíron, közben egymást érve tömörülnének. Nem folytatom. Utoljára Oroszország volt az, aki bement egy felfegyverzett millás nagyvárosba. Nem vette be Kijevet, de legalább jó sok haditechnikát és embert vesztett.
Elméleti síkon beszélgetünk, de jelenleg a zsidóknak nem fontos az, hogy kíméletesen bánjanak bárkivel is, sőt igazából Gáza sem fontos,a palesztinok meg végképp nem, a túszok fontosak egyedül más nem,az sem baj ha egy kutyaólnál magasabb épület sem marad állva,nekik mindegy, abban viszont igazad van, hogy a légierő hamarabb megoldja ezt a problémát.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Hamas and Israel at war: what we know on day 2

------

2h ago02.09 CEST

Netanyahu: "We are embarking on a long and difficult war."​

Israeli prime minister Benjamin Netanyahu has said online that the country is “embarking on a long and difficult war” and that the first stage would be over in the coming hours, a possible reference to the elimination of the estimated 200-300 militants that entered Israeli territory on Saturday morning.

“The first phase ends in these hours by destroying most of the enemy forces that have penetrated our territory. At the same time, we started the offensive formation and it will continue without reservation and without respite - until the goals are achieved. We will restore security to the citizens of Israel and we will win.”



------

9m ago03.55 CEST

Hostages in Ofakim rescued - report​

Israeli broadcaster Kan has reported that an Israeli couple being held hostage in Ofakim has been rescued, with three soldiers “moderately and lightly wounded” and the hostage takers killed.

It has also reported that Israeli forces have regained complete control of the police station in the city of Sderot, saying 10 terrorists had been killed.