• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 180
113
Kíváncsi vagyok itt mi történhetett (18+)

A két A319-esünk közben megérkezett.
Erről beszéltem az előbb, ez nem úgy megy, hogy ma megtámadom Izraelt, és ha lelövöldözök pár civilt, meg váratlanul lerohanok egy laktanyát, akkor nyertem. Ne írjuk már le az izraaeli hadsereget. Itt éppen az látható, hogy a pickupockon érkező dzsihadisták nem golyóállóak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 999
32 973
113
De, nehéz összehozni. Egy rendes kőműves vagy burkoló csapatot is nehéz összehozni, akik legalább egy munkát normálisan megcsinálnak. Ehhez képest itt egy háborúról beszélünk a Közel-Keleten, ahol épp pár ezer rakétával küldték meg Izraelt és izraeli területre vitték a konkrét akciókat, több száz halottal eddig.
Negan, ne legyél már naiv, próbáld már felmérni, hogy a mostani akcióhoz, ami szó szerint Izrael "tökön rúgása" volt nyitányként milyen szintű háttérapparát kell. De mindegy, hagyjuk is, a semmiről vitázunk...
A háttéraparát megvolt hozzá.A fegyveresek és a fegyverek megvoltak hozzá.Azokat nem kellet oda szállitani direkt a művelet kedvéért.Maga a művelet volt a meglepetés,nem az abban résztvevő erők léte.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
De, nehéz összehozni. Egy rendes kőműves vagy burkoló csapatot is nehéz összehozni, akik legalább egy munkát normálisan megcsinálnak. Ehhez képest itt egy háborúról beszélünk a Közel-Keleten, ahol épp pár ezer rakétával küldték meg Izraelt és izraeli területre vitték a konkrét akciókat, több száz halottal eddig.
Negan, ne legyél már naiv, próbáld már felmérni, hogy a mostani akcióhoz, ami szó szerint Izrael "tökön rúgása" volt nyitányként milyen szintű háttérapparát kell. De mindegy, hagyjuk is, a semmiről vitázunk...
Nem normális szélsőségesekből ott nincs hiány, mint nálunk normális meteremberből...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Nem gondolom hogy az oroszok csak úgy állnának magukban a háttérben? Ehhez több hatalmi rábólintásra lenne szükség keleti oldalon.
Tény hogy az usanak úgy jött mint a tevének a harmadik a púp...
Viszont a keleti hatalmak még talán nyerhetnének is rajta? Kína pl elvonja Taiwanrol a figyelmet vagy az oroszok kelet ukrajnáról
Iránnak vajon itt milyen szerep jutna? Túl sok a kérdőjel?

Én arra az anti-konteós változatra teszem a voksom az események háttere kérdésében ,hogy valójában nem áll semelyik nagyhatalom az események mögött!
  • Irán 12-24 órán át mukkanni sem tudott! Ez nem jellemző rá: "nem-pipa"!
  • Egyetértek azokkal, akik szerint ez az esemény meglékeli az ukrán (kamikaze-)akciót! USA:"nem-pipa"
  • Kína semmilyen kapcsolattal/megvalósítási képességgel nem rendelkezik(még!) ebben az alapvetően más kultúrális/politikai mechanizmussal működő területen. Kína:"nem-pipa"
  • Oroszországnak jól jön, ki is fogja használni a média-figyelem-elterelődést --hülye lenne, ha nem--, de enélkül is már jó irányba mennek az ukrán-dolgok, nem szorul rá egy ilyen kockázatos lépésre! ... -:Ismeri már ezt a csúszós/csecsenes/afgános területet és kockázatokat! Oroszország:"nem-pipa"
  • Közel-Keleti országok: olyan megosztottak és MOSZAD-osak, hogy a VALÓS veszély ordított volna ebből az irányokból: Közel-Keleti országok: "nem-pipa"

Szerintem válasz a kérdésre egy korábban is létező belső palesztin erő, amelyik "jókor jó helyen", nagy véletlennek köszönhetően: tolt egy "All-in"-t, és túlnyerte magát, a "nagyok" médiában is szemmel látható meglepetésére!
Ez egyébként nem szokatlan a történelemben:
  • ahogy például a Barbarossa fedőnevű "mint-kés-a-vajba" eset is mutatta. Akkor is a támadásra --a felvonulás közepén "menetelő"-- orosz haderőt sikerült megcsípni kb. "zsebre tett kézzel", a németeket is meglepő sikerekkel!
  • ilyen volt az ismert, elsöprő angol íjászos győzelem is Francúzban --nem ugrik be--,,
  • de a magyar történelem is tud ilyet, a Kapisztrán félreértő keresztesek és a félreértésből gyors helyzetfelismeréssel győzelmet kovácsoló Hunyadi János!

Visszatérve a pillanatnyi helyzethez:
Mi lehetett ez esetben a több tényezős háttér:
  • A valamilyen jól sikerült álcázással felére (sem) becsülték a támadó palesztin erőket,
  • ezeket is a belpolitikai háttér miatti belső erők még tovább alábecsülve adták tovább(Bibi-buktató remények?),
  • az ünnepek miatt a tapasztaltabb legénység lazíthatott: a véres áldozatok tapasztalatlan, új-generációs hiszékeny/megadós, lassan reagálós/pánikba-esős legénységre utalnak,
  • ...ééés már el is jutottunk a meglepő palesztin sikerek lehetséges összetevőihez, amik gyorsan fognak olvadni a valós erőviszonyok némi késéssel történő érvényesülésével.

A sok --"Mindent-is-tudó"--, médiában mutogatott szakértő helyett javallom a saját józan használatát, és akár saját LMzésekkel SOKKAL jobb, valós eredményekre juthatunk. Önállón, magunktól. :oops:


U.I.: Javasolt ehhez az adott terület "Kő-Papír-Olló" szabályait használni!

.

... ;) + :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos: !!!

.


.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 180
113
Szerintem nagyon. Ez meg volt szervezve rendesen.
ATGM, Stinger dögivel, meg egy végeláthatatlan dzsihadista utánpótlás.
Ami 2022 tavaszán volt volt Ukrajnában, azt holnap Gázában látjuk.
Dögivel kapják az utánpótlást Iránból, meg a rakétákat maguk készítik. Ezek azért nem Storm Shadow-ok. Az érdekesebb kérdés, hogy az USA mit fog szólni, ha kiderül, hogy a fegyverek egy része tényleg az általuk Ukrajnának adottakból van. Ott lesz szemöldök ráncolás vastagon.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Nem ez lenne az első alkalom emikor megteszik. Nem szeretném, ha egy iráni atomerűmú egyszer csak "elpukkanna". A másik, hogy a moszad eléggé ügyel rá, hogy levadássza a vezetőket, akik részt veszenek egy ilyenben. Itt is ez várható. Akár évek, évtizedek múlva is.
Így van. DE ha egy Iráni erőmű elpukkan, akkor egy Izraeli is el fog pukkanni, az biztos. A perzsák nem fogják lenyelni!
Egyébként is nincs miért pattogni amikor Perzsia 80 milliós ország, Izrael pedig 7 milliós (azt számolva, akire lehet számítani, mint zsidóra).
A védelemről annyit, hogy amint láttuk túl lehet terhelni a vaskupolát!
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 180
113
Így van. DE ha egy Iráni erőmű elpukkan, akkor egy Izraeli is el fog pukkanni, az biztos. A perzsák nem fogják lenyelni!
Egyébként is nincs miért pattogni amikor Perzsia 80 milliós ország, Izrael pedig 7 milliós (azt számolva, akire lehet számítani, mint zsidóra).
A védelemről annyit, hogy amint láttuk túl lehet terhelni a vaskupolát!
Minden védelmet túl lehet terhelni. Viszont én nem úgy számolnék,hogy Irán 80 misi, Izrael meg csak 7. Egy hordozó kötelék máris oda tart, van másik is. Nem, az nem olyan egyszerű, hogy akkor majd elsűlyesztem azokat is. Kéz ki a biliből.

Amúgy egy erőmű, mint pont cél, megfelelő méretű robbanófejjel való eltalálása nem egyszerű. Ahhoz nem elég a házibarkács kendács rakéta by gáza.

Amikor ilyen dolgok történnek, mint most ez a támadás, akkor mindig megjelennek a csodavárók. A perzsáknak meg nem éri meg túlfeszíteni a húrt.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Nem gondolom hogy az oroszok csak úgy állnának magukban a háttérben? Ehhez több hatalmi rábólintásra lenne szükség keleti oldalon.
Tény hogy az usanak úgy jött mint a tevének a harmadik a púp...
Viszont a keleti hatalmak még talán nyerhetnének is rajta? Kína pl elvonja Taiwanrol a figyelmet vagy az oroszok kelet ukrajnáról
Iránnak vajon itt milyen szerep jutna? Túl sok a kérdőjel?
Kimondta, hogy az oroszok.
Szerintem a Globális Dél művelete ez. Aztán az USA nézeget, mint Gizi a moziban.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
609
7 378
93
Már ma is mutogatták, mindig mutogatják, sokan ezt valami erkölcsi versenynek élik meg, hogy jaj a civilek, jaj a gyerekek, egyén szintjén ez létezik is, lehet sajnálni, törött szíves emojit írni és imádkozni az ártatlanokért, de a valóságban a civilizációk harcában nincsenek civilek, mert a másik civilizáció egyedeinek puszta léte a fenyegetés, az anyaméhek pedig fegyvernek számítanak. én nem titkolom hogy véleményem szerint a civilizációk harcában a saját oldalam érdekében bármit megengedettnek tartok és nem érdekel az igazságosság csak az hogy ne az enyémek legyenek vérbe fagyva hanem az övéik.
Göbbels is megkönnyezné ezt a beszédet. Amikor találkozik két így gondolkodó fél, na akkor lesz ám 'szép' világ...

Az iszlámmal nem lehet együtt élni
Ha ez így van, akkor kifejezetten okos lépés volt a nyugati zsidó-keresztény kultúrkörtől, hogy az arab világ közepében verte fel a sátrát.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Minden védelmet túl lehet terhelni. Viszont én nem úgy számolnék,hogy Irán 80 misi, Izrael meg csak 7. Egy hordozó kötelék máris oda tart, van másik is. Nem, az nem olyan egyszerű, hogy akkor majd elsűlyesztem azokat is. Kéz ki a biliből.

Amúgy egy erőmű, mint pont cél, megfelelő méretű robbanófejjel való eltalálása nem egyszerű. Ahhoz nem elég a házibarkács kendács rakéta by gáza.

Amikor ilyen dolgok történnek, mint most ez a támadás, akkor mindig megjelennek a csodavárók. A perzsáknak meg nem éri meg túlfeszíteni a húrt.
Kurva életbe nem vagyok csodaváró. Egy porcikám sem kívánja, hogy Izrael veszítsen. Amíg van, addig jó nekünk is. Meg egyébként is.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 458
10 391
113
Arra gondolsz az erőszak kapcsán, hogy 10 bosnyák csaj halálra erőszakol?
Vállalom, hogy hősi halált halok hazámért:D!

Viccet félre téve, én már jártam Szarajevóban. Hát gyerekek, amilyen "kivégző" osztagok ott estenként korzóznak, hát nem semmi (a magyar csajok a fasorban sincsenek hozzájuk mérten, de tényleg). Egy ilyen alakulat kézbe vesz, reggelre véged.
Értlek és értem hogy értettél te is :) a baj nem is azokkal a szekuláris emberekkel van akik úgy nőnek fel hogy saját választásuk van, és a környezetük nem szélsőséges iszlámot él meg. Az azeriek nagy része nem vallásos vagy egyenesen ateista, most képzeld el őket ha irán elfoglalná őket... alapból jelen van az iszlám mint vallás de nincs még egy kis szélsőséges bázisa sem, sőt hátrány ha hijabot viselsz.....ugyan ez a volt szovjet tagköztársaságok,(kirgiz lányok :rolleyes:) de pl képzelj el egy tálib beszivárgást ahol egyre veszélyesebb világi módon élni, és helyiek között is talál pár százalék szélsőséges táptalajt, elkezdenek majd az egyszerű emberek megalkudni, felveszik a hijabot, elkezdenek mecsetbe járni ott átmossák az agyukat stb...

Nézd meg az előző évszázadban hogyan életek a nők afganisztánban, iránban, irakban, stb..... sokkal szabadabban mint ma. Az hogy egy muszlim ország alapjába véve szekuláris, sajnos nem jelenti azt hogy egy kicsi de agresszív csoport nem érvényesítheti az akaratát és formálhatja radikális iszlámmá a társadalmat. A muzulmán közegben is gyorsan teljesül az agresszív akarat, de pl nyugat európában is a harangozást be lehet tiltani de a müezzin az ordíthat, ott pedig azért történik ez mert üres térben halad az agresszív hódítás sokszor.

Látod én nem vagyok vallásos, eredetileg református vagyok családi hatásra még konfirmáltam is, de nem igazán jelent semmit, tanmesék inkább csak, de mégis támogatom pl a keresztény térítést, de erre sokszor csak speciális körülmények között van lehetőség, pl afrikában évente 6-8 millió ember tér át az iszlámról kereszténységre, de igaz, a muszlimoknál sokkal nagyobb a tfr. Másik dolog látod, pl egy kenyai keresztény csaj idejön nem fog 5-6 gyereket szülni, hanem 30 évesen is munka, üzlet, szórakozás. Nem is a keresztény országokból jönnek a "menekültek", ez invázió amit szponzorálnak a mecsetekben, mert tudják hol van gyenge védelem, a fekete bevándorlók keresztény részével nemigazán van probléma kivétel ez alól a nigériai szervezett bűnözés....nem is akarnak tömegesen jönni olyan módon mint a muszlimok/ fekete muszlimok. Ott van algéria, annyian kezdtek el áttérni a kereszténységre hogy az államnak reagálnia kellet és hátráltatni ezt... banglades..... óriási a rejtett keresztény közösség, és csak növekszik.

Arra akarok kilyukadni hogy legyőzhető az iszlám, de a saját földjén is támadni kell, és látod én sem igazán azonosulok kereszténységgel, mégis támogatom mert ezzel a kultúrával együtt tudok élni, ez az én kultúrám is , számomra ezért szövetséges a zsidóság is. Szeretem e őket? Semleges, de a világi zsidók úgy élnek mint én és az ellen harcolnak ami ellen én is, tehát a szövetségeseim, a vallás károsultak meg nem sok vizet zavarnak, megtéríteni nem akarnak engem.

Összefoglalva, a szekularizációt nem szabad készpénznek venni, mert ha bosznia következik, ott sem a helyiek fogják a bajt okozni hanem a világ mecsetjeiben kiforralt terv szerint összedobott pénzen jövő dzsihadisták, akiik átformálják az általad látott bosnyák lányokat, társadalmat, vagy az albánt.... tehát ahol rés van az iszlám pajzsán ott támadnunk kell, térítéssel, társadalom átalakítással, stb.....

Igen, van aki a woke ellen védekezik de én inkább bedugom a tigris szájába a karomat nem kihúzom hogy széttépje :)
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Van bárkinek bármilyen információja arról, hogy a palesztinok által kilőtt 2500/3500/5000/7000 rakéta mifélék voltak? Csak a fosadék kályhacsövek (kasszam vagy mi a f'szom) vagy valami komolyabbak? De az is érdekelne, ha van valakinek a becsapódásokról képe, vagy legalább az okozott károkról listája. Előre is köszi!

Kilőttek belőle 5000 darabot és van pár száz halott, abból is egy részét lelőtték, kaszabolták a földön. Jó eséllyel tényleg kályhacsövek gázolajból és műtrágyából kotyvasztott robbanófejjel.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Nem normális szélsőségesekből ott nincs hiány, mint nálunk normális meteremberből...
Tehát egymillió kreténnel akkor bármilyen feladat megoldható? Csak ennyi kell? Komolyan?

Nézzétek, ezt a felesleges szófosást ebben a témában javaslom befejezni.

Ez nagy izraeli benézés volt és én ennek az okára lennék kíváncsi, ellenben lassan nem értem, hogy most mi a fenét akartok megmagyarázni...?
Izrael ellen piti ügy egy ilyen szervezett műveletet megindítani és piti ügy ezt az orruk előtt úgy leszervezni, hogy észre sem veszik?
Ezt kéne bekajálnom?

Lépjünk túl ezen, szerintem ez a palesztinoknál nagyságrendekkel komolyabb erő/hatalom művelete és lényegi kérdések ezek:
Tudott erről Izrael előre vagy sem?
Ha igen, akkor miért nem lépett időben, hogy megvédje több száz (vagy ezer?) ártatlan ember életét?
Ha pedig nem, akkor hogy is áll az izraeli hírszerzés és a hadsereg?


Ezekre várnék épkézláb válaszokat, ne térjünk át vakvágányokra.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Tehát egymillió kreténnel akkor bármilyen feladat megoldható? Csak ennyi kell? Komolyan?
Na most gondolj bele: beküldenének Magyarországra egymillió kretént pick up-al ls Kalasnyikovval meg pár tartalék tárral, hogy lőjjék le, aki nem kretén. Szerinted mit tudnánk tenni ellene? Még jó, hogy nincsenek 1 millióan az Izraelt támadók. Esetleg pár RPG meg Stinger/Strela/Igla is befigyelne.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
No most egy friss hír: Kardigán nyilatkozott, hogy Amerika tartsa magát távol Palesztinától mert Törökország minden eszközzel megvédi őket. Gondolom most melegében egyeztetett a hozzá menekült Palesztin vezetővel..
Eddig is benne volt az első 2 legvalószínűbb értelmi szerzőben, de ezek után elég nehezen fogja tudni magát kimagyarázni...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
???
"As of 10:51 AM EDT on Sunday, October 8, 2023, it is confirmed that three Israeli Radar stations in the north have been attacked and destroyed. Israel has no radar to monitor into Lebanon. It is also confirmed that Americans have been killed, wounded, and captured/kidnapped inside Israel."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113