• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Ma hallottam az egyik rádióban (talán: Hit Rádió) Kastély Robi 10 mp-es üzenetét.
Hát gyerekek, nagyon rossz hangú volt. Mintha Káron csónakjából beszélt volna. Nem lehet egyszerű a helyzet, ha ő - aki azért rendesen benne van a hírszerzésben - is így le van törve.
Hasonlóan az ukrán helyzethez, szerintem itt is sok mindent elhallgatnak, félretájékoztatnak.
Mert, így részinfók alapján teljesen őrültségnek néz ki ez a palesztin akció. De vajon tényleg őrültség? Nincs több mögötte, mint amit velünk kommunikálnak?
Vagy Robi csak fáradt volt és azért volt olyan szar a hangja?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Irjak itt is meg a mediaban is hogy az izraeli fiatalsag meg tarsadalom mar nem annyire kemeny mint regen. Ez most egy komoly ebreszto volt nekik. De most epp ezert hogy legyen ido bekessegben a felfejlesztesre most szerintem ugy oda fognak b@szni hogy az ellenseg 10-20 evig fogja a sebeit nyalogatni. Aztan meg persze kezodik minden elolrol.
Nincs új a nap alatt ! Minden társadalom beleesik ebbe !

neh-z-id-k-2.jpg
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
999
2 855
93
Igen ? Most es ott voltál a leltárnál ? Valaha lehet így gondolták és cselekedtek ! De most a mai viszonyok között amikor semmi se az aminek hisszük azért ilyen bizton állítani valamit , mint te azért az már valami ! De ugye az is kiderült nemrég , hogy az a qrva nagy készlet az USA-é és akkor vesz belőle amikor akar és meg is tette ez kb fél éve a kaproknak adandó segély keretében ! Tehát ismerve az ukrajnai és NATO viszonyokat én nem tudnék ilyen határozottan állítani semmit se ami katonai / politikai dolog ! Mondjuk nem is vagyok képzett NATO katona !
Bazmeg odament 3 db repülő és ebből levonjátok a következtetést hogy a világ második legmilitánsabb állama 48 óra alatt kifogyott a lőszerből. Azért ez elég nagy ugrásokkal teli elmélet. Amúgy mennyi terhet bír el 3 db Globemaster? Ennyi erővel biztos a magyar gépek is hadianyagot vittek odafele vissza meg az embereket.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 419
5 026
113
Pont úgy mind Dudi az IDF készletekről ! Mellesleg valami kellett de qrva gyorsan ezt tagadni se lehet !
Senki nem tudja mi volt azon a gepen, de rogton azt vizionalni, hogy tobbezer bombat hozott, hat kicsit eros . Fene tudja , higy az IDF keszletei meddig tartanak ki, lehet, hogy holnap elfogy, lehet, hogy egy év múlva nem tudom. De ne allitsunk mar baromsagokat. Simán lehet, hogy pl. Verkeszitmenyeket hozott, mert parezer sebesultnek az pont, hogy kell.

Joker meg megy a letilttottba, mert a stilusa mocsadek
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 381
113
Ma hallottam az egyik rádióban (talán: Hit Rádió) Kastély Robi 10 mp-es üzenetét.
Hát gyerekek, nagyon rossz hangú volt. Mintha Káron csónakjából beszélt volna. Nem lehet egyszerű a helyzet, ha ő - aki azért rendesen benne van a hírszerzésben - is így le van törve.
Hasonlóan az ukrán helyzethez, szerintem itt is sok mindent elhallgatnak, félretájékoztatnak.
Mert, így részinfók alapján teljesen őrültségnek néz ki ez a palesztin akció. De vajon tényleg őrültség? Nincs több mögötte, mint amit velünk kommunikálnak?
Vagy Robi csak fáradt volt és azért volt olyan szar a hangja?
Én is hallottam. Úton volt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 937
78 200
113
Irjak itt is meg a mediaban is hogy az izraeli fiatalsag meg tarsadalom mar nem annyire kemeny mint regen. Ez most egy komoly ebreszto volt nekik. De most epp ezert hogy legyen ido bekessegben a felfejlesztesre most szerintem ugy oda fognak b@szni hogy az ellenseg 10-20 evig fogja a sebeit nyalogatni. Aztan meg persze kezodik minden elolrol.
Én nem hiszek ebben a mai fiaalság nem olyan kemény lózungban. Az 50-60 évvel ezelőtti fiatalokra pont ugyanezt mondták, az akkor 50-60 éves emberek...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 482
121 061
113
Bazmeg odament 3 db repülő és ebből levonjátok a következtetést hogy a világ második legmilitánsabb állama 48 óra alatt kifogyott a lőszerből. Azért ez elég nagy ugrásokkal teli elmélet. Amúgy mennyi terhet bír el 3 db Globemaster? Ennyi erővel biztos a magyar gépek is hadianyagot vittek odafele vissza meg az embereket.
Őszintén szólva nem sokat. Esetleg a Vaskipába való rakétát tudok elképzelni vagy ahhoz való amerikai alkatrészt, hogy gyorsan pótolni tudják a készleteket.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
367
2 452
93
Nem pártolom Izraelt semmilyen formában, de ki kell mondani, hogy amit most csinálnak, az az egyetlen járható út számukra.

Sőt! Ha életben akarnak maradni, akkor sajnos azt is ki kell mondaniuk, hogy a lefejezések feljebb tekerik a visszavágás erősségét.

Nem teljesen értem, milyen alapon feltételezi bárki, hogy egy ilyen szintű támadásnál a túszok miatt megállnak. Volt valaha a 20. századi történelemben olyan, hogy egy komoly háborút sikerült megállítani a foglyok fenyegetésével? (Őszintén megvallva nem tudom, de kíváncsi vagyok volt-e ilyen.)

Izrael nem egy kedves társaság, iszonyatos dolgokat csinálnak a katonáik (Arafat életrajzban olyanok vannak, amik még a 18+ kategóriába sem férnek el kényelmesen.)

Mondjuk ha a palesztínok az elmúlt 50 évben értelmesen építkeztek volna emberi erőforrásból, akkor réges-rég gondtalanul élnének. Csak könnyebb gyűlölni, mint dolgozni.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
999
2 855
93
Most gondold magad a helyükbe 2-3 kisgyerekkel és utána értékeld ezt a hírt !
Olvass vissza. Itt a józanabbja azt lájkolta hogy pont nem gondol bele sem a palesztin sem az izraeli helyzetbe mert a magyar érdekeket nézi. Ráadásul erkölcsileg, érzelmileg úgyse magyarázható a helyzet. Nem lehet egyik vagy másik oldalt kikáltani jónak vagy rossznak mert mindig van egy jogos ellenérv a túloldalról. Persze szíved joga oldalt választani de annyi értelme van mint focimeccsen drukkolni
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Bazmeg odament 3 db repülő és ebből levonjátok a következtetést hogy a világ második legmilitánsabb állama 48 óra alatt kifogyott a lőszerből. Azért ez elég nagy ugrásokkal teli elmélet. Amúgy mennyi terhet bír el 3 db Globemaster? Ennyi erővel biztos a magyar gépek is hadianyagot vittek odafele vissza meg az embereket.
Értelmezésből egyes ! Nincs következtetés de ugyan így nem lehet azt se állítani , hogy azok a készletek elegek lesznek !
De azért nézzük a tényeket !
1.Meglepték őket ? Igen .
2.Fájt ? Igen !
3.Repülőgépek landoltak még az nap ? Igen !
4.8,5mrd Dolláros gyorssegély még az nap ? Igen oszt még nem is biztos kérték !
5.Rephordozó kötelék Izraeli partokhoz vezénylése ? Igen .
6.Lófaszt se tudunk csak okoskodunk !

Kérdés ?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Senki nem tudja mi volt azon a gepen, de rogton azt vizionalni, hogy tobbezer bombat hozott, hat kicsit eros . Fene tudja , higy az IDF keszletei meddig tartanak ki, lehet, hogy holnap elfogy, lehet, hogy egy év múlva nem tudom. De ne allitsunk mar baromsagokat. Simán lehet, hogy pl. Verkeszitmenyeket hozott, mert parezer sebesultnek az pont, hogy kell.

Joker meg megy a letilttottba, mert a stilusa mocsadek
Hol olvastál tőlem olyat , hogy bombát hozott ? Amúgy bármi lehet !
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 171
12 282
113
Libanon: hezbollah készültségbe helyzett mindenkit.
IZRAEL: nyilt támadás a hezbollah beavatkozása esetén libanon ellen és sziria ellen.
Irak: USA támaszpontokat meg támadják egy esetleges beavatkozásnál.
Gáza ma folyamatos támadás az övezet északi régiói ellen.

nah meg locsolták benzinnel a közel-keletet és többen már csak levegőt kérnének,mert ha ez beindul lesz itt besza-behú.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 937
78 200
113
Te nézz már rá az újoncokra meg azokra akikkel együtt végezted az alapkiképzést.
Van egy halom életképtelen ez biztos, de azt is látom, hogy jönnek értelmes okos emberek is. Az én tapasztalatom a két véglet, vagy Taigetosz pozitív vagy nagyon jó képességű. De abban biztos vagyok, hogy ha úgy indulnánk neki egy kiképzésnek, hogy a végén 100%, hogy mész harcolni, akkor még a degeneráltja is minimum használható lenne.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Libanon: hezbollah készültségbe helyzett mindenkit.
IZRAEL: nyilt támadás a hezbollah beavatkozása esetén libanon ellen és sziria ellen.
Irak: USA támaszpontokat meg támadják egy esetleges beavatkozásnál.
Gáza ma folyamatos támadás az övezet északi régiói ellen.

nah meg locsolták benzinnel a közel-keletet és többen már csak levegőt kérnének,mert ha ez beindul lesz itt besza-behú.
Szerintem is ! Az elkövetkező napok eldöntik , hogy helyi akció volt vagy ha nem akkor az ukrán buli babazsurrá fog változni ehhez képest !
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 698
46 742
113
Őszintén szólva nem sokat. Esetleg a Vaskipába való rakétát tudok elképzelni vagy ahhoz való amerikai alkatrészt, hogy gyorsan pótolni tudják a készleteket.
Akármilyen furcsa, de én még sima 5,56-os lőszerre is gondoltam. Annyira gyorsan került elő ez a szállítmány, hogy én inkább valamilyen konvencionálisabb dologra gondolok. Ha pedig belegondolunk, hogy hirtelen kellett 300.000 embert berántani. Még ha fegyverből volt is elég, a lőszerből nem feltétlenül.
Ráadásul az köztudott, hogy az USA vitt el készleteket Izraelből az ukránoknak. Biztos vagyok benne, hogy olyan dolgokról lehetett csak szó, amit azonnal pótolni kell tudjon az USA.
Karabélylőszerből pedig várhatóan piszok sokra lesz szükségük. Nem tudjuk, hogy mennyire apasztották le a készleteket korábban, de az izraeli vezetés most több hét intenzív harcra készül.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 698
46 742
113
Én nem hiszek ebben a mai fiaalság nem olyan kemény lózungban. Az 50-60 évvel ezelőtti fiatalokra pont ugyanezt mondták, az akkor 50-60 éves emberek...
Ment a like, azonban ugyanakkor van is ebben valami. Mert generációkra visszamenve látszik, hogy az eltérő generációknak mik a szükségleteik.
Ha viszont kirántod őket a konfortzónájukból, és rákényszeríted őket a teljesítményre, - lehet, hogy hosszabb idő kell hozzá - de képesek lesznek ugyan olyan teljesítményre.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 482
121 061
113
Van egy halom életképtelen ez biztos, de azt is látom, hogy jönnek értelmes okos emberek is. Az én tapasztalatom a két véglet, vagy Taigetosz pozitív vagy nagyon jó képességű. De abban biztos vagyok, hogy ha úgy indulnánk neki egy kiképzésnek, hogy a végén 100%, hogy mész harcolni, akkor még a degeneráltja is minimum használható lenne.
Az arànyok ami nem mindegy. Nagyon nem.