Mire a kényszerleszállás után telibetalálták a katonák már elhagyták:Tyuuuu, ha valóban elkaptak egy tele CH 53-ast, akkor az komoly balszerencse az IDF-nek.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Mire a kényszerleszállás után telibetalálták a katonák már elhagyták:Tyuuuu, ha valóban elkaptak egy tele CH 53-ast, akkor az komoly balszerencse az IDF-nek.
A GÁZAI HELYZET KATONAI PERSPEKTIVÁJA
mert itt a kis terület miatt sikeres az elektronikai zavarás. ezért a filléres dronok kiesnek. max ha a városokba tevődik át a hadszintér és ott házak árnyékolják a zavarást esetleg előkerülnek.Kíváncsian várom mikor indul meg az ukrán bulihoz hasonoló drónozgatás. Egyenlőre itt nem igen van hír arról, hogy mocorognak.
Tulajdonképpen összefoglalja azt, amit itt már sokan leírtak. Egy dolog, szerintem, nem stimmel. Egyiptom lezárta az átkelőt, jelen állás szerint nem engedi be a palesztin menekülteket. Másfelé pedig nem tudnak menni. Abban egyetértek vele, hogy jelenleg nem látok jó megoldást az ügyben.
Nyilván ez is propaganda. Mindkét oldalon vannak gyermekáldozatok, csak nem szabadna ferdíteni, mert az igazat sem fogjuk elhinni.Elég beteg...
Kiürítik és ledózerolják Gázát.A GÁZAI HELYZET KATONAI PERSPEKTIVÁJA
A Gázai övezet az 1967-es Izrael és Egyiptom közötti hatnapos háború terméke volt. Izrael Egyiptomból birkózott meg felette, és átadta a palesztin hatóságoknak. A palesztinok saját területüket irányították Izraelen belül, abban a reményben, hogy ez lehetővé teszi a zsidók és arabok harmóniában élését.
De Gáza túl kicsi terület volt ahhoz, hogy valaha is hatékony, hosszú távú megoldást jelentsen nemzsidó lakosságának. Ez az egyik legsűrűbben lakott városi terület a bolygón. A túlzsúfoltság és a szegénység állandó súrlódások forrása Palesztina és Izrael között. Gázát gyakran nyílt börtönként írják le, mert a véget nem érő erőszak a határok lezárásához vezetett.
A 7/10-i események csak Izrael saját szeptember 11-eként jellemezhetők. Bármi legyen is a vallási meggyőződése, politikai nézete vagy személyes véleménye, épeszű és ésszerű ember nem tudja elnézni a védtelen csecsemők és nyolcvanévesek lemészárlását. Bármely nemzet, amelyet így támadnak meg, úgy reagálna, ahogy Izrael tette, és megpróbálná kiküszöbölni ezt a fenyegetést. De hogyan teheti ezt Izrael gyakorlati katonai értelemben?
Izrael csökkentette Gáza létfontosságú erőforrásainak ellátását, mert tudja, hogy senki sem tud sokáig életben maradni víz és áram nélkül. Reméli, hogy ez emberek kivándorlását indítja el, ami szabad mozgást biztosít számára a sávon belül. Gáza azonban 2,2 millió embernek ad otthont egy 40 km x 12 km (365 négyzetkilométer) méretű földterületen. Izraelnek ellenőriznie kell az emberek kiáramlását, hogy bármi esélye legyen a sikerre.
Izrael teljes katonai műveletének sikere szempontjából kulcsfontosságú annak megtervezése és irányítása, hogy a hétköznapi palesztinok hogyan hagyják el Gázát, és hová mennek. A Hamász azonban megpróbálhatja megakadályozni a hétköznapi családok elhagyását, és emberi pajzsként használhatja őket. Ez elkerülhetetlenül további ártatlan vérontást okozna. Valójában a Hamász érzéketlen játékterve az lehet, hogy biztosítsa, hogy Izrael a lehető legtöbb polgári áldozatot okozza, mert tudja, hogy a 7/10-nél magasabb halálos áldozatok száma gyengítené Izrael nemzetközi támogatását.
Feltételezve, hogy Gázát meg lehet tisztítani, Izrael valószínűleg a földdel teszi egyenlővé. A környéken talált Hamász terroristákat megsemmisítik. De még ha a Hamász megszűnik is, kétséges, hogy a Gázát elhagyó palesztinok valaha is visszatérhetnek-e. Ha megteszik, az csak olyan feltételeket teremthet újra, amelyek lehetővé teszik a történelem megismétlését 20 év múlva.
Ez azt jelenti, hogy amint a helyi lakosság elhagyja Gázát, végleg kitelepül. Az Egyesült Nemzetek Szervezetének készen kell állnia a beavatkozásra, és biztonságos menedéket kell teremtenie számukra. A kérdés, hogy mi történik velük ezután, létfontosságú lesz, ha Izrael meg akarja őrizni az erkölcsi csúcsot ebben a helyzetben.
Katonailag a Hamász célja az lesz, hogy amennyire csak tudja, kárt tegyen Izraelben. A Hamász terroristái készen fognak meghalni, ha más közel-keleti államokat, például Szíriát vagy Iránt arra ösztönzi, hogy szélesebb körű konfliktusba lépjenek Izraellel, amely elpusztítja azt. Ahogy a "Gázai övezet problémája" megoldódott, nem lehet kérdés, hogy Izrael és a Hamász is a saját túléléséért küzd majd.
Ha az izraeli erők nagy városi hadműveletbe kezdenek úgy, hogy a helyi lakosság továbbra is Gázában él, lehetetlen lesz járulékos károk nélkül sikert elérni. A halálos áldozatok száma mindkét oldalon elképzelhetetlen lesz. Ezt akarja a Hamasz. Ha ez kiválthat egy humanitárius válságot, ez megerősíti Palesztina támogatását Izrael rovására.
Ezeknek a lehetőségeknek minden elemzése azonnal azt mutatja, hogy a Hamasz elleni harc nehéz, veszélyes és költséges lesz. könnyű azt mondani, hogy Izrael legjobb válasza az lenne, ha nem tenne semmit, de ez csak megkönnyítené a második, potenciálisan halálosabb támadást. Ez egy olyan eset, hogy átkozott, ha igen, és átkozott, ha nem.
Nagyon is fennáll annak a veszélye, hogy Izrael közelgő „Különleges Katonai Művelete” ugyanolyan legyőzhetetlen ingoványba kerül, mint amilyen Ukrajna volt Oroszország számára, vagy Afganisztán a Nyugat számára. Ami még rosszabb, a helyzet eszkalálódhat.
kívülről befelé nézve valami halszagú. A 7/10 egy gondosan megtervezett támadásnak tűnik, amelyet olyan despoták szponzorálnak és szereltek fel, akik olyan helyeken élnek, mint Teherán vagy Moszkva. Úgy tűnik, a szándék az, hogy maximális instabilitást okozzon a Közel-Keleten sok élet árán. Ha ez egy Izrael felszámolására irányuló szélesebb terv része, akkor nem fog sikerülni. Bármi is történik, a következő hónapokban bekövetkező események mindannyiunkra hatással lesznek.
Az egyiptomi közös határt egyszerűbb védeni. Egyiptom jobban biztosítja a túlfelét mint itt a Hamasz. Viszont lesz pár millió menekült. Ez generál majd terrortámadásokat. De ha Gáza kiürül, ennyire gyorsan és hatékonyan nem tudnak betörni a palesztinok.Kiürítik és ledózerolják Gázát.
És akkor vége lesz????
Izraeli szempontból vége... megoldódik a palesztin kérdés.Kiürítik és ledózerolják Gázát.
És akkor vége lesz????
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..