• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 722
113
Európa nyugdíjrendszerei mellett, az európai gazdaságok (ipar + szolgáltatószektor) sem fenntarthatók bevándorlók nélkül, mivel óriási a deficit a kontinensen demográfiailag, amelyet az európai kivándorlás is felerősít (utóbbiról szinte nem is szoktak értekezni). Egyébiránt, ha Európa újra vissza szeretné magát iparosítani (ami persze lehetetlen a megugró energiaárak mellékhatásaként, így ennek inkább az ellentéte zajlik csendesen), akkor is bevándorlók tömegeire lenne szükség. Egyszerűen a technológiai fejlődés nem tudja lekövetni a népesség ilyen fokú csökkenését/elöregedését.
Tömörem ennyi, de ez off topic, elnézést.
Kell, de az módszer, hogy mkit beengedünk, aztán nem melóznak, hanem a szociális rendszeren élősködnek, az éppen kontraproduktív. Aztán munkanélküliek tömegeit termelik, elég ránézni a nyugati fiatalok közti munkanélküliségi arányra.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 722
113
Szerinted az arab világból érkező migránsok fogják megtermelni az európai nyugdíjakat?
Ha hiszed, ha nem ez van a németeknek betanitva és ezzel érveltek a jóemberkedésen kívűl 2015-ben. Egyébként jó érv, mert van igazság alapja a fenntarthatatlan nyugdíjrendszer, csak nem ez a megoldás, hogy mkit és épp ezeket gondolkodás nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 767
113
Attól még hogy nem vagyok mozgalmár lehet véleményem róla, sőt ismerhetem is, ha nem is annyira mint aki benne volt.
Én őszintén lexarom az Azovot tőlem Izraelben meg Ukrajnában is felfordulhatnak.
Sztem Nyugaton nem zsidó, hanem muszlim kérdés van, ezért kezd visszaszorulni a hagyományos zsidófóbia az egyszerűség kedvéért a White Powernél. Persze még vannak hagyományőrzők.
Kizárt,hogy ismered.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 722
113
Azt a nagy ipari fellendülést közülük az élősködő, az analfabéta, a dolgozni nem akaró, a drogdíler, a vallási fanatikus vagy a terrorista fogja elhozni?
Hát igen, ez a gond. Egyébként sokan dolgoznak, de sokan meg elősködnek a rendszeren. Célzottan feladatra kellett volna behozni, nem így.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 983
5 427
113
Volt merénylet annyi, mint a szar, csak az emberek elfelejtik és a média letagadja. Németeknél ment kamion a tömegbe, voltak robbantások, párizsban az újságírók lelövése, Karácsonykor a tömeges erőszak, a nogo zónák, a megnőtt bűnözés, bőven lenne ami miatt kibaszni az egészet az EU-ból, de inkább segííílyt, csökkentett bűntetést meg gyorsított állampolgárságot kapnak.
Németeknél a legjobban "erősödő" párt az ADF.Olaszroszágnak már jobboldali kormány van.Ha idővel ezek kerülnek többségbe akkor könnyen lehet több "eszközt" is kapnak a rendvédelmi erők a kezükbe(Leher éles lőfegyverrel is tömeget oszlatni).De lehet ez is a "cél" ezeket az erőket hatalomra juttatni "csak" előtte minnel inkább "muszlin" ellenessé kell tenni a médiának a közhangulatot.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Hát igen, ez a gond. Egyébként sokan dolgoznak, de sokan meg elősködnek a rendszeren. Célzottan feladatra kellett volna behozni, nem így.
Aki háborús övezetből érkezett, az előre meg volt válogatva, Szaúdiak vitték aki tényleg mérnök volt meg orvos, a selejt meg jött az EU-ba. Aki mg nem háborús övezetből jött, az nagyrész a felhívásra jött mert még otthon sem tudta megállni a helyét.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Németeknél a legjobban "erősödő" párt az ADF.Olaszroszágnak már jobboldali kormány van.Ha idővel ezek kerülnek többségbe akkor könnyen lehet több "eszközt" is kapnak a rendvédelmi erők a kezükbe(Leher éles lőfegyverrel is tömeget oszlatni).De lehet ez is a "cél" ezeket az erőket hatalomra juttatni "csak" előtte minnel inkább "muszlin" ellenessé kell tenni a médiának a közhangulatot.
Az AFD-s politikusokat ölik meg verik bűntetlenűl, nem úgy néz ki, mint akiket odaengednek a hatalomhoz, ha kell a megszálló csapatok megpuccsolják a német kormányt s odatesznek akit akarnak helyette. Az olaszoknál a jobboldali picsa egyből vett is egy 180 fokos fordulatot, sajnos nem 360 fokosat ahogy a német külügyminiszter mondta. Erre ne fogadj nagy pénzben, hogy így akarják deiszlamizálni az EU-t.
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
Attól, hogy ott harcol helyettünk még Izrael. Mert amikor Bizánc eltűnt, az egész keleti keresztény kultúra központja ( ma már full muzulmán Isztanbul ), utána jött tovább az offenziva Európára.

Ha most elesik Jeruzsálem, ugyanúgy nem áll meg az iszlám. Sőt igazából most ezzel párhuzamosan terjeszkedik, hála a nyugati idióta baloldali elitnek, akik saját rövid távú politikai céljaik érdekében (migráns szavazatokkal gyengítsék az európai ker.konzerv pártokat és saját maguk hatalmát betonozzák be) folyamatosan támogatják a bevándorlást. A szélsőbal igazából már keményen Izrael ellenes hisz a migransbázisuk és a fiatal kulrurmarxista egyetemeken ideológiailag agymosott támogatóbázisuk ezt kívánja.
Az európaiak önvédelmi ösztönét mi stimulálné jobban, Izrael sikere vagy megsemmisülése?
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Szerinted az arab világból érkező migránsok fogják megtermelni az európai nyugdíjakat?
Én csak leírtam a száraz tényeket. Nem írtam, hogy honnan fognak jönni a migránsok. Sőt azt se írtam, hogy a tömeges bevándorlás elkerülhetetlen, de sem vak nem vagyok, se homokba nem dugom a fejem, azért, hogy valami álomvilágba képzeljem magam, mert az nem fog megoldani semmit.

Azt gondolom, hogy kb. bármelyik országban megfordítható lehetne ez a folyamat. Például nálunk (mert engem ez érdekel) csak annyi kellene ahhoz, hogy 2050-ben ~stagnáljon a jelenlegi népességszámunk (bevándorlást nem számolva), hogy a következő 26 évben legyen 500 ezer olyan gyermeket vállaló magyar család, amelyek 2 helyett 5 gyermeket nemzenek és nevelnek fel. Magyarán még a teljes társadalom "oktrojálása" sem szükséges. Csak ezt nagyon könnyű leírni, a megvalósításához, pedig nagyon sokat kellene tenni, amin az se segítene, ha a babaváró holnaptól 20+ millió forint lenne, mivel ez egy komplex probléma.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Azt a nagy ipari fellendülést közülük az élősködő, az analfabéta, a dolgozni nem akaró, a drogdíler, a vallási fanatikus vagy a terrorista fogja elhozni?
Bocsánat, én ilyet nem írtam, s árnyaltan se utaltam rá.
Kell, de az módszer, hogy mkit beengedünk, aztán nem melóznak, hanem a szociális rendszeren élősködnek, az éppen kontraproduktív. Aztán munkanélküliek tömegeit termelik, elég ránézni a nyugati fiatalok közti munkanélküliségi arányra.
Egyetértek.
Szerk.: A nyugati fiatal munkanélküliségnek több oka is van. Az egyik a félreképzés, a másik hogy vannak azok a bizonyos rangon aluli munkák, amit az őshonos nép utódai már nem igazán akarnak elvégezni. Sokkal jobb a "kényelmes", semmittevő élet adott esetben.
Szerk.: A különböző függőségekről, mentális problémákról, ezek gyökereiről, pedig elég hosszasan lehetne értekezni, de nem akarom szétoffolni a topikot.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 790
113
Németeknél a legjobban "erősödő" párt az ADF.Olaszroszágnak már jobboldali kormány van.Ha idővel ezek kerülnek többségbe akkor könnyen lehet több "eszközt" is kapnak a rendvédelmi erők a kezükbe(Leher éles lőfegyverrel is tömeget oszlatni).De lehet ez is a "cél" ezeket az erőket hatalomra juttatni "csak" előtte minnel inkább "muszlin" ellenessé kell tenni a médiának a közhangulatot.
Az Olasz példa nem a legjobb példa. Tudom, már áttárgyaltuk Olaszország aktuális gazdasági helyzetét, de ha ilyen a jobb oldal akkor teljesen mindegy ki van hatalmon. Az egész jelenlegi korrupt ,rohadék , belterjes rendszernek kellene véget vetni, ezen leginkább az uniót, jelenlegi formájában értem
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Nem Izrael teszi hiv-pozitívvá Európa immunrendszerét. A lepra a tengerentúlról jön,nyugatról... Nem a Szentföld irányából. Ugyanúgy kikezdte Izraelt is, mint minket.
Az USA-ba akkora befolyásuk, hogy nem lehet őket is nem felelőssé tanni azért, ami ott van és ami onnan terjed. Ha nem így lenne, akkor minden elnökválasztás előtt a leendő amerikai elnökök nem mennének el Izraelbe letenni a hűségesküt és ott kampányolni.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 245
113
Sajnos elég zavaros a kép a fejekben. Ez némiképp érthető is, hisz annyi minden történik. Itt a fórumon is vannak néhányan, akik burkoltan, vagy nem burkoltan, érzékelhetően a palesztinoknak szurkolnak. Miközben, ugyan ezen emberek, a déli határunkon helyeselnének, ha végre fegyvert használnánk, a lényegében ugyan azon tőről fakadó primitív muzulmán migránsok ellenében.
Izrael az utolsó bástya képletesen, az európai életvitel, keresztény kultúra határán, az iszlám ellenében.
Amennyiben Izrael elesik, akkor nagy lesz a gond, itt nálunk is, még nagyobb mint azt itt sokan gondolják.
Franciaország félig már elesett, Olaszország ostrom alatt folyamatosan, Németország harcolni sem fog, annyira nemzetietlen balliberális barom az irányvonala. Balkánon pedig már Boszniában, Albániában, tulajdonképp otthon vannak a muszlimok.
Déli határunkon, mivel a szerbek egy sima, ellenállás nélküli átjáróház sajnos, már muszlim fegyveresek garázdálkodnak büntetlenül, akik hamarosan rá fognak lőni a magyar határvédőkre is. Idő kérdése csak, mikor próbálnak meg betörni az országba fegyveresen, csoportosan.
Izrael egy utolsó esély, hogy kapjanak egy olyan pofont képletesen, ami hosszú időre el veheti a kedvüket az erőszakra épülő vallási hódítástól.
A palesztin ügy, egy jó eszköz a Közel Kelet erőszakos vallási fanatikusainak, hogy folyamatosan szítsák a terrort és az európai emberek elleni gyűlöletet. Ez az erőszak szítás, sajnos nem néhány terrorcsoport, hanem egész államok hivatalos politikája. Lásd Irán.
Ahonnan az európai kultúrával bíró embert kirakták, vagy legyőzték, ott látható mi lett utána. Lásd. Dél Afrika.
Ne legyenek illúziói senkinek.

Vagy inkább fordítva. Izrael létrejötte egy tüske az arab-muszlim világban. És annak a jelképe, hogy a nyugat veszélyes rájuk nézve. És ez gerjeszti a feszültséget. Az arab-muszlim emberek meg Izrael megléte mellett mentek Európába tömegesen, és az utóbbi időkig az európai országok engedélyével vagy hívásával.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 637
48 346
113
Én csak leírtam a száraz tényeket. Nem írtam, hogy honnan fognak jönni a migránsok. Sőt azt se írtam, hogy a tömeges bevándorlás elkerülhetetlen, de sem vak nem vagyok, se homokba nem dugom a fejem, azért, hogy valami álomvilágba képzeljem magam, mert az nem fog megoldani semmit.

Azt gondolom, hogy kb. bármelyik országban megfordítható lehetne ez a folyamat. Például nálunk (mert engem ez érdekel) csak annyi kellene ahhoz, hogy 2050-ben ~stagnáljon a jelenlegi népességszámunk (bevándorlást nem számolva), hogy a következő 26 évben legyen 500 ezer olyan gyermeket vállaló magyar család, amelyek 2 helyett 5 gyermeket nemzenek és nevelnek fel. Magyarán még a teljes társadalom "oktrojálása" sem szükséges. Csak ezt nagyon könnyű leírni, a megvalósításához, pedig nagyon sokat kellene tenni, amin az se segítene, ha a babaváró holnaptól 20+ millió forint lenne, mivel ez egy komplex probléma.
Egy kommentet idézek:

"NORMALITÁS? - Herefordban, a nyelvtanfolyamon (amikor a kérdésekre került a sor) egy alkalmi haver Szaudi srác, azt kérdezte a tanárnőtől, hogy szokott e hotelbe menni. Nekem nem esett le, de a tanárnő válasza után rájöttem, a srác azt kérdezte ugye szoktál kurválkodni.? Az volt a tanárnő válasza, hogy IGEN egyszer voltunk hotelben a férjemmel a nászúton. És? Hirtelen nem is értettem, de később rájöttem a srácnak ez volt a NORMALITÁS. Ez a srác soha nem fog a szállítószalag mellett dolgozni. Soha nem fog eszébe jutni,hogy tisztelje az európai nőket etc. Most még meséljem el azt is milyen jól mulatott amikor állásinterjúra mentünk? Az ő világnézete, egyetlen ponton sem illeszkedett az angol realitáshoz. Miről beszélnek itt uraim egyszerre hárman is?"

Valóban komplex probléma, az anyagi elismerés megemelése csak az egyik faktora.