• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Szerintem a Trophy nem annyira jó top-attack elleni védelemben, de ezt majd valaki más megszakérti.

A másik szempont pedig az, hogy az IDF harckocsizók sokszor teljesen "békeidős" magatartást mutatnak, mindezt a Hamász lesállásaihoz túl közel. Az APS ilyenkor nincs bekapcsolva (a tank áll, a személyzet, meg több más katona ott flangál körülötte). Legalábbis több videó is van, amelyen láthatóan nem volt bekapcsolva az APS, amikor betalált az ATGM (legalábbis ezt feltételezem, mert semmilyen ellentevékenységet nem láttunk).
Szerintem ezek a rácsok nem is annyira az ATGM ellen vannak, hanem a drónról dobott gránátok ellen. Legalábbis nem hiszem, hogy a palesztinok tele lennének top-attack ATGM-ekkel.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 726
14 550
113
Az biztos hogy a leghatékonyabb az lenne ha kilehetne őket rakni de ez sosem fog megtörténni. Ha Izrael megszűnne az hatalmas trófea lenne a muzulmán világnak, valami olyasmi mintha egy megerősített állást foglalnának el, mégjobban felturbózná őket. Elég sok országban hallottam már a saját fülemmel hogy rohadt hitetlen fehér vagyok, egy nap eljönnek európába , megbasszák a feleségem és megölik a gyerekeim Allah dicsőségére. Na az ilyen élményeim miatt nem érzek semmiféle szimpátiát velük. Mindig is utálni fognak minket mert jobban élünk mint ők, más a vallásunk, fehérek vagyunk, stb. Rengeteg okot találnak amiért utálhatnak minket, én meg nem tudom azt szeretni aki utál engem.
Vannak egyébként muzulmán cimboráim is mielőtt még rám fogjátok hogy a "whitepower" szimpatizáns vagy valami szélsőséges náci vagyok:)

 
  • Tetszik
Reactions: balsteffl

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 543
10 790
113
Jelenleg nincs top attack ellen hatásos aps rendszer már amennyire nyilvános infók alapján következtetni tudunk.
Attól még a hk. fölé berepülő drónt sz@rrá lehetne zavarni gombokért, hogy ne tudjon pontosan dobni, de alig-alig látni rá próbálkozást. Mert ez a "cope cage" és a légrés vagy eredményes a kumulatív sugár ellen, vagy nem.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Attól még a hk. fölé berepülő drónt sz@rrá lehetne zavarni gombokért, hogy ne tudjon pontosan dobni, de alig-alig látni rá próbálkozást. Mert ez a "cope cage" és a légrés vagy eredményes a kumulatív sugár ellen, vagy nem.
Valamiért ezt a szarrá zavarást se nagyon látjuk, se orosz, se ukrán oldalon. (OK, az oroszok nemrég mutattak be valami zavarókütyüt kifejezetten tankokra)
Nem lehet, hogy pl azért nem csinálják, mert így a saját - például közelfelderítésre használt, az alakulathoz viszonylag közel repkedő - drónjaikat is zavarnák?
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 543
10 790
113
Valamiért ezt a szarrá zavarást se nagyon látjuk, se orosz, se ukrán oldalon. (OK, az oroszok nemrég mutattak be valami zavarókütyüt kifejezetten tankokra)
Maradjunk kizárólag a topiknak megfelelő témánál, úh. az orosz és ukrán részre nem válaszolok :p de az izraeliek nyugodtan szanaszét zavarhatnák a 2,4Ghz-es sávot a páncélosaik közelében (felfelé irányítva) mert a saját eszközeik nem ott üzemelnek (tudtommal), a Hamasz civil piacos cuccai meg igen.
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Attól, hogy ott harcol helyettünk még Izrael. Mert amikor Bizánc eltűnt, az egész keleti keresztény kultúra központja ( ma már full muzulmán Isztanbul ), utána jött tovább az offenziva Európára.

Ha most elesik Jeruzsálem, ugyanúgy nem áll meg az iszlám. Sőt igazából most ezzel párhuzamosan terjeszkedik, hála a nyugati idióta baloldali elitnek, akik saját rövid távú politikai céljaik érdekében (migráns szavazatokkal gyengítsék az európai ker.konzerv pártokat és saját maguk hatalmát betonozzák be) folyamatosan támogatják a bevándorlást. A szélsőbal igazából már keményen Izrael ellenes hisz a migransbázisuk és a fiatal kulrurmarxista egyetemeken ideológiailag agymosott támogatóbázisuk ezt kívánja.
Ez most komolyan is gondolod?
Ember, jártál te mostanában nyugat európában? Drezdában a központi pályaudvaron nem hallasz német szót csak a hangosbemondóból!! És? Jeruzsálem Zsidó! Menj Bajorországba! Szó szerint arab negyedek vannak ahova nem nagyon megy be még a jard se! És? Jeruzsálem még mindig Zsidó! Voltam 2 éve Frankfurt mellett! Albérletett nem kaptál mert mind mind a miráncsoknak vette ki állambácsi!!! És? Jeruzsálem még akkor is Zsidó volt! Tök mindegy hogy az a város vagy terület kinek a kezén van! Akkor is európa pár évtizeden belül iszlám lesz!!! Tudod ha kardal nem tudsz hódítani akkor csinálj annyi gyermeket amenyivel tudsz hódítani!!!

Izrael egy célból van még, mert az usának kell hogy a közel-keletett sakkban tarthassa. Addig is az arabok a zsidókal vannak elfoglalva
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 150
113
Sokan kinevették az oroszokat mert "ketreceket" hegesztetek a harckocsik tornyára. Íme a zsidók is tanultak tőlük:

ZpNPoZux3uI.jpg



UJUsV0apKM8.jpg
Úgy néznek ki, mint a második világháború elején a rádió antennák a parancsnoki páncélosokon.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 637
48 364
113
Hírek:

-A @DubaiPoliceHQ cáfolta azokat a híreket, amelyek arról szóltak volna, hogy Dubajban megkéseltek 4 izraelit. A biztonság kiemelten fontos az Egyesült Arab Emírségekben. A dubai rendőrség arra biztat mindenkit, hogy a pontos információkért forduljon hivatalos csatornákhoz.
-Az ABC egy amerikai tisztviselőt idézve: Egyiptom tájékoztatott bennünket olyan biztonsági fenyegetések létezéséről, amelyek megakadályozzák, hogy segítséget nyújtsanak polgárainknak Gázában.
-Erdogan: Megbeszéltem az iráni elnökkel a palesztin-izraeli konfliktus lezárásának módjait.
-Iráni Külügyminisztérium: A Hamász szabadon akarja engedni a foglyokat, de az izraeli bombázás miatt nem teheti meg.
-Kanada: Libanoni polgárainknak fontolóra kell venniük az ország elhagyását, amíg még elérhetők a járatok.
-Abbász Putyinnak: meg kell állítani az izraeli támadásokat, és meg kell akadályozni a palesztinok kiszorítására irányuló kísérleteket.
-Megölték a Hamász általános hírszerző szolgálatának vezetőjét egy izraeli csapásban a dél-gázai Khan Juniszban – izraeli hadsereg.
-CNN: 6 ENSZ üzemanyagszállító teherautó lépett át Gázába a rafahi átkelőn keresztül.
-Az iráni elnök azt mondtza Putyinnak, hogy a gázai helyzet azzal fenyeget, hogy a háború hatókörét más frontokra is kiterjeszti.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 595
113

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113

Mit is lehet erre mondani ...? Mit is ...?
Múltkor Kamm barátunk fikázta itt Kastély Robit (szerintem teljesen alaptalanul) de ezt az igazi fekete öves ro..kot. nem. Na ezt kellett volna de rendesen. Csak olyan Dánielesen Pedig én egy szelíd jobboldali békés srác vagyok de ezzel találkoznék egy sötét sikátorban szívesen. ;)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 595
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby