• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 936
48 701
113
Hát a közzétevő azért finoman csúsztatott Nem minden Binance acc-ot kapcsoltak le, hanem azokat amelyek köthetőek a HAMASZ-hoz.

"The world's largest cryptocurrency exchange reportedly froze all accounts linked to Hamas in the wake of the terrorist organization's invasion of Israel."

Nem csúsztatott. A mondanivalója arra próbált utalni, hogy a kriptózás semennyire sem véd meg. Ha valaki meg akar találni, akkor így is meg fog.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Morishima

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Kellemetlen kérdések - én még mindig itt vagyok leragadva:

1. A kerítés riasztórendszerei több km szakaszon miért nem jeleztek semmit?
2. Ejtőernyővel meg mindenféle csodamasinával repkedtek szupermenek, az izraeli légvédelem közben hol volt?
3. Órákon át lövöldöztek egy fesztiválon, az ott lévők telefonálgattak mindenkinek, mégsem ért oda sem rendőr, sem katona… 3 órán keresztül! WTF?
4. A határmenti laktanyákban a katonák nyugodtan aludtak, őrszolgálat pedig zéró. A gázai övezet határán nincs őrszolgálat az IDF alakulatainál?
5. Egyiptom fél évvel ezelőtt jelezte Izraelnek, hogy balhé készül Gáza környékéről és az izraeli vezetés erre magasról tett. Miért?
6. A Hamasz felépített egy gyakorló települést Izrael orra előtt és ezek ott vígan gyakorolgattak, ez pedig nem tűnt fel az égvilágon senkinek Izraelben?

Nem gyártok magyarázatokat, no konteó…, de a hozzá értőktől hihető és épkézláb válaszokat/magyarázatokat azért várnék ezekre a kérdésekre. Feltéve, ha vannak ilyen válaszok.
Attól tartok, hogy fel vagyunk ültetve valamennyien egy nagy körhintára. Röviden, folyamatosan átba@nak.
Csak nézzük a felhozatalt, a mivel etetnek!
2015. Migrik, 2017 Grétácska-klimácska, 2019. COV19.-os cirksuz, 2022. ukrán balhé, most meg 2023 végén Izraeli felfordulás.
Senkinek nem tűnik fel az események közötti időközökben rejlő furcsaság?
Ütemesen, mint az Úttörők!
Ahogy a nemlétező bábmester elrendelte.
Szépen sorban, alaposan felépítve mindent.

Putyin is csak immel ámmal tesz vesz Ukrajnában. Nem kapkod. Mintha valami előre megírt forgatókönyv alapján lépne.
Mi meg itt habzó/csorgó szájjal és kidülledt szemekkel szakértünk, úgy hogy a valóság 10%-át sem ismerjük.

Szerintem, a sok takarófüst mögötti valóság az, hogy van egy kicseszettül elcseszett globális gazdaság, ami éppen készülne összedőlni és hogy ezt megelőzzék, illetve azt, hogy annak romjai őket is maguk alá temessék, a világ urai, irányított káoszt teremtenek (nem mellékesen erről többször is írtak az USA nagy stratégái). Ezzel próbálják szép lassan lehűteni a robbanás előtt álló globális gazdaság kazánját. Kínától Oo.-ig, onnan USA-ig és EU-ig valamennyien benne vannak ebben a nagy felszültséglevezető terv végrehajtásában.
Ezenkívül ott van számukra a nem kívánt túlnépesedés. És nem a klíma miatt probléma ez nekik, hanem, mert felzabálják előlük a természetet és a benne rejlő javakat. Ezzel az irányított káosszal ez a népességgond is megoldható.

Meglátásom szerint ez az Izraeli cirkusznak is nagyon megrendezett illata van. Na nem az országot vezető mezei/átlag és bármikor lecserélhető politikus által, hanem sokkal magasabb szinten. Ezeknek a köröknek, akik keverik a globális fekáliát és már 3-5 ezer éve nem is léteznek, pár ezer/tízezer vagy akár millió halott (legyen az bár milyen nemzetiségű, akár zsidó is) semmit sem jelent. Nekik a cél(-ok) a fontos(-ak)! Sokkal több szárad a lelkükön, mint ami most termelődik folyamatosan, és attól sem estek depresszióba. Igaz, majd egyszer ők is elszámolnak, ugyanis nem mindenhatók! Ellenkezőleg nyomorult szolgák - még ha jelenleg nem is látszanak annak. Nagy árat fognak fizetni a sok szemétségükért, többek között a most Izraelben megöletett sok ártatlan zsidó emberért is!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 936
48 701
113
Valaki ezt engedélyezte nekik.Már a "bulvár" is írja hogy kaphatott figyelmeztetést Izraeli titkosszolgálat.Izraelben hatalmas tüntetések voltak a mostani "nacionalista" kormány ellen.100-ezer felett volt azoknak az Izraeli fiataloknak a száma akik megtagadták a tartalékos katonai szolgálatot.Ennek most vége.Netanjahu "legnedvesebb" álma válhatott valóra.Ő mindig is erővel oldotta volna meg a kérdést és így még a "liberális" ellenzéket is megszüntette.Lényegében azokat az "erőket" nullázta le a Hamasz Izraelben és szövetsegeseinél akik megakadályozták eddig is hogy "népirtással" oldja meg azt a kérdést az IDF.Mert ez kezd most kibontakozni.
Azért abba is gondoljunk bele, hogy mennyire kellett idiótának lenni ahhoz, hogy a gázai határ mellé kibucokat költöztessenek. Tucatnyi ilyen van ott, a határtól 2km-en belül!

Ez, kombinálva az önhittségükkel, elég jó alapot teremtett a hétvégi eseményeknek (is).
A bulikáról meg ne is nyilatkozzunk, az önmagában mindennemű életösztöntől mentesnek tűnik - nyilván szipi-szupi ötlet volt az elnyomók részéről goapartyt szervezni az elnyomottak orra alá. És utána eufemisztikusan "peace partynak" hívni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 665
55 384
113
Attól tartok, hogy fel vagyunk ültetve valamennyien egy nagy körhintára. Röviden, folyamatosan átba@nak.
Csak nézzük a felhozatalt, a mivel etetnek!
2015. Migrik, 2017 Grétácska-klimácska, 2019. COV19.-os cirksuz, 2022. ukrán balhé, most meg 2023 végén Izraeli felfordulás.
Senkinek nem tűnik fel az események közötti időközökben rejlő furcsaság?
Ütemesen, mint az Úttörők!
Ahogy a nemlétező bábmester elrendelte.
Szépen sorban, alaposan felépítve mindent.

Putyin is csak immel ámmal tesz vesz Ukrajnában. Nem kapkod. Mintha valami előre megírt forgatókönyv alapján lépne.
Mi meg itt habzó/csorgó szájjal és kidülledt szemekkel szakértünk, úgy hogy a valóság 10%-át sem ismerjük.

Szerintem, a sok takarófüst mögötti valóság az, hogy van egy kicseszettül elcseszett globális gazdaság, ami éppen készülne összedőlni és hogy ezt megelőzzék, illetve azt, hogy annak romjai őket is maguk alá temessék, a világ urai, irányított káoszt teremtenek (nem mellékesen erről többször is írtak az USA nagy stratégái). Ezzel próbálják szép lassan lehűteni a robbanás előtt álló globális gazdaság kazánját. Kínától Oo.-ig, onnan USA-ig és EU-ig valamennyien benne vannak ebben a nagy felszültséglevezető terv végrehajtásában.
Ezenkívül ott van számukra a nem kívánt túlnépesedés. És nem a klíma miatt probléma ez nekik, hanem, mert felzabálják előlük a természetet és a benne rejlő javakat. Ezzel az irányított káosszal ez a népességgond is megoldható.

Meglátásom szerint ez az Izraeli cirkusznak is nagyon megrendezett illata van. Na nem az országot vezető mezei/átlag és bármikor lecserélhető politikus által, hanem sokkal magasabb szinten. Ezeknek a köröknek, akik keverik a globális fekáliát és már 3-5 ezer éve nem is léteznek, pár ezer/tízezer vagy akár millió halott (legyen az bár milyen nemzetiségű, akár zsidó is) semmit sem jelent. Nekik a cél(-ok) a fontos(-ak)! Sokkal több szárad a lelkükön, mint ami most termelődik folyamatosan, és attól sem estek depresszióba. Igaz, majd egyszer ők is elszámolnak, ugyanis nem mindenhatók! Ellenkezőleg nyomorult szolgák - még ha jelenleg nem is látszanak annak. Nagy árat fognak fizetni a sok szemétségükért, többek között a most Izraelben megöletett sok ártatlan zsidó emberért is!
Màsodik bekezdés màsodik mondata jól leirja a helyzetet. :)
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 012
23 333
113
Nem lettek kiírtva, csak megfogyatkozott a magyar népesség ezen a területen. És igen a harcok elől a kisebb települések lakossága a városokba menekült. És a következmény az, amit írtál, a nemzetiségek számosabban lettek, mint a magyar lakosság. A folyamat vége: Trianon.
így van,tehát Trianon az valójában Mohácsnál kezdődött .. de inkább maradjunk a jelen témánál.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Kellemetlen kérdések - én még mindig itt vagyok leragadva:

1. A kerítés riasztórendszerei több km szakaszon miért nem jeleztek semmit?
2. Ejtőernyővel meg mindenféle csodamasinával repkedtek szupermenek, az izraeli légvédelem közben hol volt?
3. Órákon át lövöldöztek egy fesztiválon, az ott lévők telefonálgattak mindenkinek, mégsem ért oda sem rendőr, sem katona… 3 órán keresztül! WTF?
4. A határmenti laktanyákban a katonák nyugodtan aludtak, őrszolgálat pedig zéró. A gázai övezet határán nincs őrszolgálat az IDF alakulatainál?
5. Egyiptom fél évvel ezelőtt jelezte Izraelnek, hogy balhé készül Gáza környékéről és az izraeli vezetés erre magasról tett. Miért?
6. A Hamasz felépített egy gyakorló települést Izrael orra előtt és ezek ott vígan gyakorolgattak, ez pedig nem tűnt fel az égvilágon senkinek Izraelben?

Nem gyártok magyarázatokat, no konteó…, de a hozzá értőktől hihető és épkézláb válaszokat/magyarázatokat azért várnék ezekre a kérdésekre. Feltéve, ha vannak ilyen válaszok.
Castel is elmondta egy nem olyan régi üzenetben, hogy a 6 napos háborúnál is tudták, hogy jönnek, de direkt nem léptek mert akkor őket vádolják a támadással.
Ezt is figyelembe kell venni, ha most is tudták és előre léptek volna akkor a föld összes országa legalábbis az arab világ azzal vádolná, hogy ők támadtak először még, ha védelemből tették volna akkor se mosnák le róluk. Így viszont megdönthetetlen az a tény, hogy őket támadták és jogosan védekeznek, támadnak vissza.
Így is véleményeket alkot mindenki ott a fórumon, hogy mi történt aztán valószínüleg fingunk sincs semmiről.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 385
45 847
113
Aki meg nem hagyta el nagyrészt "behódolt" a Töröknek.Mindenesetre ha Izrael "ellenfelei" nem indítanak átfogó támadást amíg Gázaval van "elfoglalva" akkor ezt nagyon "benézte" a Hamasz.Nem véletlen már most "magyarázkodnak" hogy csak "szük" kör tudott róla.Hogy "csak" korlátozott sikert érnek el és Izrael egyből reagál nagyrészt csak túszokat ejtenek.És maguk részérők akár tűzszünetre is hajlandóak lennének.És már a sokak álltal "fos" média is arról ír hogy előre kaphatott figyelmeztetést Izrael akit nem vettek vagy nem akartak!komolyan venni.

Ezzel konkrétan egyenlőre úgy néz ki "szabad kezez" adtak akaratlanul is az IDF-nek hogy akár teljesen elpusztitsák gázát.Eddig az Izraeli ellenzék-USA demokrata kormány "fékezte" az Izraeli "jobboldali" erőket.
Nekem az a megérzésem (Konkrét tényekkel, információkkal nem tudom alátámasztani, csak logikai érvekkel.), hogy a most folyó világátrendeződés egyik epizódját látjuk. Ahol Izrael és a palesztinok is gyalog a sakktáblán. Az USA most kezdett komolyabb fegyvereket küldeni Ukrajnának, állítólag már megérkeztek. Meg kell osztani az USA erejét. Valaki írta (Ha igaz?), hogy olyan egységeket vezényeltek egy Izrael közeli országba, amelyek a szerb-koszovói konfliktus miatt állomásoztak ott beavatkozási szándékkal. A palesztinok előretolt helyőrség szerintem, hogy miért vállalták ezt a veszélyes szerepet, nem tudom.
Valaki írta (Úgy emlékszem, nem te.), hogy a palesztinok nem érdemelnek földet, mert csak krumplit öntöznének ott. Tény, hogy Izrael lényegesen fejlettebb ország, zongorázni lehetne a különbséget, de mindenkinek joga van úgy élni, ahogyan tud és szeretne. Ráadásul én elég veszélyesnek tartom a modern mezőgazdaság eljárásait a földi egyensúlyra és reprodukciós rátára nézve. Annyira torz a Föld népeinek fogyasztási szekezete, hogy borítékolva van a konfliktus. Ugyanakkor az erőforrások nem teszik lehetővé a kiegyenlítését. Szerintem erról szólnak ezek a konfliktusok! Ki tudja megőrini, és illetve javítani az életszínvonalát. Azt hiszem, kegyetlen lesz ez a harc, mert létharc.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 898
5 205
113
Nekem az a megérzésem (Konkrét tényekkel, információkkal nem tudom alátámasztani, csak logikai érvekkel.), hogy a most folyó világátrendeződés egyik epizódját látjuk. Ahol Izrael és a palesztinok is gyalog a sakktáblán. Az USA most kezdett komolyabb fegyvereket küldeni Ukrajnának, állítólag már megérkeztek. Meg kell osztani az USA erejét. Valaki írta (Ha igaz?), hogy olyan egységeket vezényeltek egy Izrael közeli országba, amelyek a szerb-koszovói konfliktus miatt állomásoztak ott beavatkozási szándékkal. A palesztinok előretolt helyőrség szerintem, hogy miért vállalták ezt a veszélyes szerepet, nem tudom.
Valaki írta (Úgy emlékszem, nem te.), hogy a palesztinok nem érdemelnek földet, mert csak krumplit öntöznének ott. Tény, hogy Izrael lényegesen fejlettebb ország, zongorázni lehetne a különbséget, de mindenkinek joga van úgy élni, ahogyan tud és szeretne. Ráadásul én elég veszélyesnek tartom a modern mezőgazdaság eljárásait a földi egyensúlyra és reprodukciós rátára nézve. Annyira torz a Föld népeinek fogyasztási szekezete, hogy borítékolva van a konfliktus. Ugyanakkor az erőforrások nem teszik lehetővé a kiegyenlítését. Szerintem erról szólnak ezek a konfliktusok! Ki tudja megőrini, és illetve javítani az életszínvonalát. Azt hiszem, kegyetlen lesz ez a harc, mert létharc.
Rosszul emlékszel nem én irtam hogy nem érdemelnek földet és csak krumplit öntöznének.Annyit írtam hogy Jasszer Arafat volt az a vezető aki a lehető legtöbbet tudta kiharcolni a Palesztínoknak a helyzetükből.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 898
5 205
113
Ez ilyen zsidó visegrád24 akar lenni? Ugyanaz a szint.
Itt a fórumon is írtam már valaki hogy vannak zsidó ismerősei és mennek haza bevonulni.Viszont egyenlőre palesztinokhoz közel álló hirportálok se ossztanak meg olyat hogy a nyugaton élő most tüntető palesztínok indulnának a közel keletre haza harcolni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 385
45 847
113
Hírek:

-A gázai energiahatóság főnöke: A gázai erőmű 14:00-kor (1100z) teljesen leállítja működését.
-Egyiptom figyelmezteti Izraelt a gázai „kollektív büntetés” politika következményeire-
-Az egyiptomi parlament külügyi bizottságának tagja,
-Dr. Imad Gad: Élelmiszert és orvosi segélyt szállító egyiptomi konvojok ma délelőtt a Gázai övezet felé indulnak a rafahi átkelőn keresztül.
-Az Egyesült Államok védelmi minisztere: Gondoskodunk arról, hogy Izrael megkapja azt, amire szüksége van, hogy megvédje magát-
-Libanoni hírügynökség: Hevesebb ütemben újult meg az izraeli bombázás a határ menti városok környékén, és gépfegyverek hangjai is hallatszottak.
-Al-Mayadin arról számolt be, hogy a Hezbollah utasította a libanoni hadsereget és az UNIFIL-t, hogy evakuálják a galileai határvidéket.
-Az izraeli hadsereg azt állítja, hogy dróntámadást hajtott végre a Hezbollah egyik állása ellen Libanon déli részén, válaszul a hadsereg egyik állását ért ATGM-támadásra, és tüzérségi csapásokat is indított a térségben.
-Erdoğan török elnök: "Mindenkinek tartózkodnia kell az olyan impulzív döntésektől, amelyek célja a palesztin nép teljes megbüntetése, például a humanitárius segítségnyújtás megszakítása."
A Reuters két egyiptomi biztonsági forrásra hivatkozva: Kairó arra törekszik, hogy megakadályozza a tömeges kivándorlást Gázából a Sínai-félszigetre.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 012
23 333
113
Nekem az a megérzésem (Konkrét tényekkel, információkkal nem tudom alátámasztani, csak logikai érvekkel.), hogy a most folyó világátrendeződés egyik epizódját látjuk. Ahol Izrael és a palesztinok is gyalog a sakktáblán. Az USA most kezdett komolyabb fegyvereket küldeni Ukrajnának, állítólag már megérkeztek. Meg kell osztani az USA erejét. Valaki írta (Ha igaz?), hogy olyan egységeket vezényeltek egy Izrael közeli országba, amelyek a szerb-koszovói konfliktus miatt állomásoztak ott beavatkozási szándékkal. A palesztinok előretolt helyőrség szerintem, hogy miért vállalták ezt a veszélyes szerepet, nem tudom.
Valaki írta (Úgy emlékszem, nem te.), hogy a palesztinok nem érdemelnek földet, mert csak krumplit öntöznének ott. Tény, hogy Izrael lényegesen fejlettebb ország, zongorázni lehetne a különbséget, de mindenkinek joga van úgy élni, ahogyan tud és szeretne. Ráadásul én elég veszélyesnek tartom a modern mezőgazdaság eljárásait a földi egyensúlyra és reprodukciós rátára nézve. Annyira torz a Föld népeinek fogyasztási szekezete, hogy borítékolva van a konfliktus. Ugyanakkor az erőforrások nem teszik lehetővé a kiegyenlítését. Szerintem erról szólnak ezek a konfliktusok! Ki tudja megőrini, és illetve javítani az életszínvonalát. Azt hiszem, kegyetlen lesz ez a harc, mert létharc.
és ugye a kérdés is adott valahol,hogy ha tudják (és tudják) hogy milyen reakciót vált ki Izraelből egy ilyen volumenű támadás .. mert ez nem egy szimpla rakétázás,vagy egy buszmegállóba hajtás kocsival,esetleg egy rendőr megszúrkálása,hanem egy jól megtervezett.profin végrehajtott összehangolt támadás sorozat,akkor valahol tudták azt is hogy Gáza szarrá lesz bombázva.

Szerintem az ukrán folyamatokra ez igazából nincs hatással (ha csak nem ez lenne a kihátrálási folyamat része,de ezt kétlem) mert az USA rendelkezik olyan hadianyag készlettel,hogy simán fel tudja turbózni az ukrán haderőt emellett az eset mellett is,nekik nem okozna gondot 2-300 tankot behajózni,vagy a Fighting Falconokból 100-200 db-ot átadni az ukránoknak.

azt lenne jó megvizsgálni,hogy a közel-keleten végbemenő folyamatok pl iráni-szaudi viszony vagy a török-izraeli viszony stb .. kinek áll vagy nem áll érdekében ? illetve hogy az afrikai kontinensen,vagy a kaukázusi régióban zajló folyamatok mögött kinek milyen érdeke húzódhat ?

azt hiszem írtam még egyszer ide (de lehet máshová) hogy az ukrajnai háború vitorlájából a szelet, vagy egy közel-keleti ,vagy egy délkelet-ázsiai folyamat fogja majd ki.

de az is lehet,mint ahogyan azt írta már előttem valaki,hogy most érezték úgy az arabok (esetleg Irán) hogy túlontúl le van kötve az USA keze,és itt az ideje egy támadásnak .. de azt ne mesélje be nekem senki,hogy azért robbant ki ez a jelenlegi háború,úgy és ahogy,mert a zsidók nem engedtek fel valami arabot a templom-hegyre,vagy azért mert részeg zsidók dorbézoltak volna a Sziklamecsetnél,ez ahhoz túlságosan jól összehangoltan ment le, ezt gondosan előkészítették,és nem 2 nap alatt dobták össze .. arra ott lettek volna a második sorban felvázolt opciók is,amit hirtelen felidulásból elkövethetnek,de egy ilyen összehangolt támadás sorozatot tuti nem.

arra meg már nem is merek gondolni,hogy ez belső munka legyen,hogy végleg felszámolják ennek kapcsán a gázai övezetet.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 385
45 847
113
Rosszul emlékszel nem én irtam hogy nem érdemelnek földet és csak krumplit öntöznének.Annyit írtam hogy Jasszer Arafat volt az a vezető aki a lehető legtöbbet tudta kiharcolni a Palesztínoknak a helyzetükből.
"(Úgy emlékszem, nem te.)" -talán figyelmesebben olvass!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 112
26 778
113
nem, nem lettek kiírtva ..

pl Kecskemét lakossága ki lett írtva ? vagy Szolnok ? Buda ? (sőt Budán éltek zsidó kereskedők akiket nem basztattak a törökök) stb ..
Igen. Egy-két lakott település maradt, köztük a lakatlan pusztaság. Buda - Kecskemét - Szeged. Ennyi azon a vonalon például. A királyság lakosságának kétharmadát, a magyarság nyolcvan százalékát irtották ki a törökök.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 385
45 847
113
Szerintem az ukrán folyamatokra ez igazából nincs hatással (ha csak nem ez lenne a kihátrálási folyamat része,de ezt kétlem) mert az USA rendelkezik olyan hadianyag készlettel,hogy simán fel tudja turbózni az ukrán haderőt emellett az eset mellett is,nekik nem okozna gondot 2-300 tankot behajózni,vagy a Fighting Falconokból 100-200 db-ot átadni az ukránoknak.
Nem akarok okoskodni, csak az itt tőletek olvasottak alapján: a háború nem csupán a fegyverekből áll, és nem csupán tankokból. Szerintem kulcskérdés lesz, hogy meddig tart ez a konfliktus, és kik vonódnak bele. Ha rövid lesz, kisebb hatással lesz az ukránok támogatására.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 385
45 847
113
Igen. Egy-két lakott település maradt, köztük a lakatlan pusztaság. Buda - Kecskemét - Szeged. Ennyi azon a vonalon például. A királyság lakosságának kétharmadát, a magyarság nyolcvan százalékát irtották ki a törökök.
Sok ez a szám. Én úgy tudom, hogy 4 millió lakosból 2 millió maradt. De akkoriban nem volt népszámlálás, Statisztikai hivatal, ezek csupán becslések, azaz bizonytalanok. és azért nem egy-két település maradt.