[BIZTPOL] Közép- és Dél-Amerika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 450
17 965
113
Ja, és nekik ez tökéletesen megfelel, nem tudom melyik zseni nyögte be valahol itt, hogy DK meg Japán majd szövetségre lép Kínával az USA ellen - ekkora baromságot csak olyan írhat, akinek fogalma nincs a térségről...
Én voltam az a zseni, és nem azt nyögtem be, hogy DK meg Japán majd szövetségre fog lépni Kínával, hanem hogy Kínának geopolitikailag érdemes lehet erre kísérletet tennie. Te erre hoztál több ellenérvet, amit én arcoskodás nélkül elfogadtam...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 359
14 164
113
Én voltam az a zseni, és nem azt nyögtem be, hogy DK meg Japán majd szövetségre fog lépni Kínával, hanem hogy Kínának geopolitikailag érdemes lehet erre kísérletet tennie. Te erre hoztál több ellenérvet, amit én arcoskodás nélkül elfogadtam...

Tiszta sor, akkor rosszul emlékeztem, bocs. (vagy nem itt olvastam?)
Kína ezekben az országokban nagyon népszerűtlen (Japán és Korea), az esély erre nulla, mivel egyiknek sincs oka kimozdulni a jelenlegi szövetségi rendszeréből - főleg annak tudatában, hogy mi várna rájuk kínai megszállás alatt. Mivel pedig az USA revaszul nem tette bele őket eddig egyetlen olyan szövetségbe sem, amiben egymás iránt el kéne köteleződniük (mint NATO), így a helyzet meg is felel nekik. Kissé más jellegű, mint Európa, ők hajlandóak nagyobb áldozatot hozni anyagi (és adott esetben életben) téren a védelemre, csak hogy a szövetség befolyást csökkentsék.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Bár Abrams nem beszél spanyolul, a Reagan és a Bush kormányzatok alatt már több alkalommal játszott vezető szerepet dél-amerikai kormányok megrendítésében. Az oroszok most Venezuelában és Szudánban egyidejűleg próbálnak életben tartani megrendült önkényurakat.
Venezuela tegnap felfüggesztette az amerikai diplomaták három napon belüli távozására vonatkozó követelését, és 30 napot adott arra, hogy a felek úgynevezett érdekképviseleti irodát hozzanak létre a kapcsolatok fenntartására. Caracas megpróbálja enyhíteni a politikai feszültséget Washingtonnal, hiszen a kiszivárgó információk szerint Trump komolyan fontolgatja a teljes olajembargó bevezetését. Az USA tavaly napi 510 000 hordó olajat vásárolt Venezuelától és az esetleges amerikai lépés végzetes csapásnak bizonyulna a venéz gazdaság számára, miközben megrendítené Maduro elnök hátországát is. Az USA-ba irányuló olajszállítások adják a teljes venéz olajexport készpénzbevételének 75 százalékát.
Bizonyára nem a Pentagon előzetes tudta nélkül ugrott ki José Luis Silva ezredes sem, a Washingtonba akkreditált venezuelai katonai attasé. Az ezredes szombaton az amerikai spanyol nyelvű lapnak, az El Nuovo Heraldnak jelentette be, hogy már nem ismeri el Maduro elnökségét és szabad választásokra szólított fel. A venezuelai védelmi minisztérium válaszul hazaárulással vádolta meg a katonai attasét.
John Bolton amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó közben bejelentette, hogy az USA lefoglalja a venéz kormány bankszámláit és eszközeit és azokat Juan Guaidó, az ellenzéki többségű venezuelai parlament elnökének „átmeneti kormányához” irányítják. Az eszközök között szerepel a venéz állami olajtársaság amerikai olajfinomítójának (Citgo) ingatlanai Houstonban.
Washingtont Venezuelában nem csak a világ legnagyobb igazolt kőolajkészlete érdekli, hanem Maduro megbuktatásával szeretné visszaszorítani Peking és Moszkva befolyását Latin-Amerikában. Ez a törekvés harmonikusan illeszkedik a 2017 decemberében nyilvánosságra hozott amerikai Nemzetbiztonsági Stratégiához: ez egy új, hibrid háborús korszakot jelenít meg Washington, Moszkva és Peking viszonyában, amely a háborús küszöb alatt folyamatos küzdelmet vetít előre.
Trump titokban megkezdi Venezuela destabilizálását – kinevezte a végrehajtót
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 359
14 164
113
Miért írták alá? Őszintén csodálkozom, hogy ők is és DK is aláírta.

Yup, aláírták, mert nem kell nekik a balos sajtó negatív reklámja - és az elbírálást majd úgy végzik, mint eddig.
Néhány sandnigger miatt DKban mekkora balhé lett (tömegtüntetés) - szerinted egy kormány is ott beeresztené a majmokat? A földbe állnának azonnal.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 094
2 908
113
Az NSZK-t addig pénzelték hitelekből, amíg kellett egy kirakatország a szovjet blokk állampolgárainak bosszantására. Most, hogy már ez nem fontos, Németo. is mehet a levesbe. Észak-Koreát pedig szankciózzák, kis országként - egyedül - úgy áll helyt, ahogy tud, viszont Dél-Korea lakossága csökken, nem északé.
Venezuela esetében pedig valószínűleg azért nincs gyógyszer, mert nem szállítanak nekik külföldről, nem pedig azért mert szocializmus van.

A térségnél maradva, a gonosz multik (akik bármit megtesznek a profitért) ideológiából nem visznek gyógyszert, hagyján de az oroszok - kínaiak meg vannak félemlítve? É-korea az atombombán túl kőszenet meg a scud-ok klónjait tudja exportálni, és a fényes gazdaságszervezésének a következménye h ott tart ahol.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Igen, pár évnyi állami beavatkozás során elértek egy átmeneti jólétet. Ami aztán fenntarthatatlanná vált, részben ezért robbant ki a háború. A chilei gazdaság viszont fenntartható.
A Chilei gazdaság 88óta Pinochet nélkül köszöni jól van többek közt a saját parlamentjében a puccsközben meghalt Allende lánya is mint a parlament alsóházának elnöke dolgozik ezen mint baloldali politikus,magyarán nem akarjuk már a mostani stabilitást annak a baromnak betudni.
Ugye nem kell mondanom,hogy a mi lett volna Németországgal ha ez vagy az mint vitatkozási alap kicsit meg mosolyogtató.
Az viszont egyenesen vérlázító,hogy míg egyik oldalról támadsz egy maximum balféknek nevezhető """diktátort"" Maduro személyében,addig pusztán mert látszólagos jólétet kreált jelentős amerikai támogatás mellett egy tömeggyilkos Pinochet bocsánatos dolognak tartasz 30 ezer ember megkínzását és kivégzését.
De hát erről beszéltem mikor a kis kedvencemet a kettős mércét emlegettem mint pihi puhi takarót a retorikában.

Na, akkor. Az utolsó demokratikus választás során Maduró pártját úgy elpics**ták, hogy
még Chávez is felsírt a síron túlról. Ez egy parlamenti választás volt. Ezután
Maduro mindenféle jogi alapot nélkülözve teljesen ellehetetlenítette a parlamentet,
mert tudta, hogy életveszély a hatalmára. Magyarul már Maduro hatalma is illegális
ilyen szempontból nézve. Utána csalással újraválasztatta magát. Ez a Juan Guaidó
ennek a demokratikusan megválasztott parlamentnek az elnöke. Szóval kérdésedre válaszolva,
mivel Maduró illegitim, így az országgyűlés elnökének van bizonyos jogi alapja magát elnöknek kikiáltani.
Amit itt írsz egy teljesen egy irányba ferdített eseménylánc ami megfelel a fősodratú irányelvnek.Tele a sarokpontokat alaptalanul megtámogatott kijelentésekkel.

Utána csalással újraválasztatta magát

mivel Maduró illegitim
Ez a tényként beállított valójában beigazolatlan állítás és az ebből következő konklúzió ami jogot formál egy valójában antidemokratikus lépésre.

Egyébként nem ismerős ez a retorika szép magyar hazánk ellenzékének szájából?

De és én ezzel le is zárom a dolgot egyáltalán nem gondolom azt,hogy ez a Maduro Venezuella megváltója lenne csak rühellem ezt a szemellenzős csaholós démonizálást. Láttunk már elég ilyet és mindég vérfürdő majd káosz és háború követte.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
A Chilei gazdaság 88óta Pinochet nélkül köszöni jól van többek közt a saját parlamentjében a puccsközben meghalt Allende lánya is mint a parlament alsóházának elnöke dolgozik ezen mint baloldali politikus,magyarán nem akarjuk már a mostani stabilitást annak a baromnak betudni.
Ugye nem kell mondanom,hogy a mi lett volna Németországgal ha ez vagy az mint vitatkozási alap kicsit meg mosolyogtató.
Az viszont egyenesen vérlázító,hogy míg egyik oldalról támadsz egy maximum balféknek nevezhető """diktátort"" Maduro személyében,addig pusztán mert látszólagos jólétet kreált jelentős amerikai támogatás mellett egy tömeggyilkos Pinochet bocsánatos dolognak tartasz 30 ezer ember megkínzását és kivégzését.
De hát erről beszéltem mikor a kis kedvencemet a kettős mércét emlegettem mint pihi puhi takarót a retorikában.
Próbálj meg nem tulajdonítani nekem olyan dolgokat amiket nem mondtam. Én nem mondtam olyat, hogy bocsánatos dolog amit Pinochet művelt. Egyszerűen tényként jegyeztem meg, hogy ő alatta Chiléből egy virágzó ország lett, amihez hasonló Dél-Amerikában nem sok van.

Amit itt írsz egy teljesen egy irányba ferdített eseménylánc ami megfelel a fősodratú irányelvnek.Tele a sarokpontokat alaptalanul megtámogatott kijelentésekkel.




Ez a tényként beállított valójában beigazolatlan állítás és az ebből következő konklúzió ami jogot formál egy valójában antidemokratikus lépésre.

Egyébként nem ismerős ez a retorika szép magyar hazánk ellenzékének szájából?

De és én ezzel le is zárom a dolgot egyáltalán nem gondolom azt,hogy ez a Maduro Venezuella megváltója lenne csak rühellem ezt a szemellenzős csaholós démonizálást. Láttunk már elég ilyet és mindég vérfürdő majd káosz és háború követte.
Amint Maduro pártja vereséget szenvedett, mindent elkövetett, hogy lehetetlen helyzetbe hozza a parlamentet. Gyakorlatilag puccsot követett el. Ezek tények. Lehet ezeket szeretni, nem szeretni, de ettől még tények maradnak. Vagy szerinted az demokratikus, hogy a nép által választott parlamentet Maduro ellehetetleníti?
 
  • Tetszik
Reactions: angelsoul

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and Nemerson

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 359
14 164
113
Próbálj meg nem tulajdonítani nekem olyan dolgokat amiket nem mondtam. Én nem mondtam olyat, hogy bocsánatos dolog amit Pinochet művelt. Egyszerűen tényként jegyeztem meg, hogy ő alatta Chiléből egy virágzó ország lett, amihez hasonló Dél-Amerikában nem sok van.


Amint Maduro pártja vereséget szenvedett, mindent elkövetett, hogy lehetetlen helyzetbe hozza a parlamentet. Gyakorlatilag puccsot követett el. Ezek tények. Lehet ezeket szeretni, nem szeretni, de ettől még tények maradnak. Vagy szerinted az demokratikus, hogy a nép által választott parlamentet Maduro ellehetetleníti?

Amíg oroszbarát, a moszkovita szekta megvédi, egy csecsemőgyilkost is pedesztrálra emelnének, ha a táborukba tartozna, hirtelen még a mocsok Szaud A. sem lenne akkora gonosz iszlámhatalom (ahogy irán sem az furamód nekik, holott kiirtanák a zsidókat meg az amerikaiakat...).
Komolyan élvezet most idejárni, nézni a mosdató vergődést (látom kizavarták a szír topikból máshová is terjeszteni az igét, mióta a kolegát bannolták) és persze Amerikára kenni az egészet (naná azok sem ártatlanok, de ebben speciel a Maurha az illetékes):D.
(Bocs, de ennek a görény Mauakárminek a mosdatását jó érzésű ember nem viseli el)
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Nem te csak húztál két k..a rossz lapot Hitler meg Pinochet személyében Maduro-val szembe és most nem tudod hogy mássz ki belőle.
Te miről beszélsz?

Nem, ismét egy nagyvonalú ótvar csúsztatás a retorikád mellett mert amit csinált az nem nevezhető pucsnak.
Rendben, akkor minek neveznék a demokratikusan megválasztott parlament ellhetetlenítését?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Amíg oroszbarát, a moszkovita szekta megvédi, egy csecsemőgyilkost is pedesztrálra emelnének, ha a táborukba tartozna, hirtelen még a mocsok Szaud A. sem lenne akkora gonosz iszlámhatalom (ahogy irán sem az furamód nekik, holott kiirtanák a zsidókat meg az amerikaiakat...).
Komolyan élvezet most idejárni, nézni a mosdató vergődést (látom kizavarták a szír topikból máshová is terjeszteni az igét, mióta a kolegát bannolták) és persze Amerikára kenni az egészet (naná azok sem ártatlanok, de ebben speciel a Maurha az illetékes):D.
(Bocs, de ennek a görény Mauakárminek a mosdatását jó érzésű ember nem viseli el)
Ennyire azért ne szívd melre hogy a szír topikba párszór már felmosták veled a padlót
:D
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 550
15 351
113
Kedves Angelsoul....
Kérlek, magyarázd el nekem, ha esetleg Maduro eltűnik, akkor holnaptól lesz kaja a boltokban? Kaja akkor lesz, ha a választások után legitim kormány lesz és a befektetők visszatérnek. Maduronak (sajnos) van tömegbázisa még, lehet, hogy egy új választáson erős képviseletet szerezne. Ehhez az oroszbarátoknak nincs semmi köze.
Ha pedig azért vádolsz oroszbarátsággal egyeseket, mert O.V. beintett az USA-nak a szuverenitásunk miatt, akkor sajnálom, de igaza volt. Engem meg nem vádolhatsz előéletem alapján sem orosz, sem amerika fansággal...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Amíg oroszbarát, a moszkovita szekta megvédi,
Meg lennek lepodve ha barki is meg tudna vedeni. Az usa mar zarojelbe tette, de senki nem fogja megkonnyiteni az amik dolgat, foleg egy Sziria es egy Ukrajna utan. A ami-kinai keresekedelmi haboru sem segit. Ez van.
egy csecsemőgyilkost is pedesztrálra emelnének, ha a táborukba tartozna,
Ha a gyerekeket lefejezo dzsihadista a te szotaradban mersekelt lazado, akkor inkabb ne szolj egy szot sem.
hirtelen még a mocsok Szaud A. sem lenne akkora gonosz iszlámhatalom
A lancfureszes hulladarabolas utan talan most egy darabig ne mosdasd oket.
(ahogy irán sem az furamód nekik, holott kiirtanák a zsidókat meg az amerikaiakat...).
Tomegpusztito fegyverekkel is rendelkeznek. Kesz szerencse, hogy K-Europaban az amerikai patriotok megvedenek minket. :rolleyes:
(Bocs, de ennek a görény Mauakárminek a mosdatását jó érzésű ember nem viseli el)
Hogy mi? Kire gondolsz, AngelSoul? :D
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Rendben, akkor minek neveznék a demokratikusan megválasztott parlament ellhetetlenítését?
Hát például belpolitikai harc némi dél amerikai temperamentummal fűszerezve.De puccs nak semmi kép sem az.

2018 májusában 5.8millió vs. 1.8millió ellenében megnyeri az elnök választást a részvétel 46%-os volt (a 2013-ast 80%-os részvétellel nyeri). Az ellenzék nem ismeri el de nem a szavazat különbség elsöprő többségét vitatja hanem,hogy szerintük 30%-os volt a részvétel sőt van olyan régió ahol csak 17%-os. Tehát érvénytelen a szavazás.Persze kézzelfogható bizonyítékuk nincs rá.Minden esetre az usa. és Kolumbia (igen az a a Kolumbia amelyik a térség egyik leg amerika pártibb országa és hírnevét a mai napig tartó eszméletlen korrupcióról embertelen kartel háborúiról ismer a világ de persze ott demokráciai van) egyből illegitimnek tekinti a választást. Ezt követően sikertelen merényletet követnek el Mauro ellen aminek kidolgozásában több ellenzéki politikus is részt vett.Egy részük Kolumbiába menekült.
Most pedig ez a minek is nevezzelek dolog történik.

Ezeket nem orosz oldalakról szedtem össze csak simán ilyen olyan magyar híroldalakról. Figyelembe véve pl. a hazai népszavazások körül lefolyt hajcihőt és a nehezen nem észrevehető bizonyos fokú hasonlóságot az ellenzéki retorikában és tudván a hazai valós viszonyokat én személy szerint had éljek a lehetőséggel ,hogy osszam hárommal amit az amerikai szócső állít a Venezuellai politikai helyzetről.
És igen nevetséges dolognak tartom Madurot Hitlerrel párhuzamba állítani. Pinochetet meg nyugodtan állíthatjuk Hitlerrel párhuzamba hazájában meg is teszik.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
img-32a2d121cc67355df1713ffd01d1c0c6-jpg.535533

img-a06a42d76c45930bb843ef8d1a785243-jpg.535534

CPdn_AKWwAAnwQg.jpg
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Már megbocsáss, no offence, de te miről beszélsz???
Én huzamosabb időt éltem Japánban, nemzetközi hármas nyelvvizsgám van, így merek nyilatkozni - milyen kutyába megy le Japán??
Az megvan, hogy a legfőbb szövetséges USA meghatározott részeken mozoghat csak az országban? Hogy inkább egy szgetre száműzték őket, csak, hogy ne a Hokkaido vagy Honshun legyenek támaszpontjaik (a fő szigetek, melyeket Iganagi emelt ki az evezőjével a legenda szerint)?
Arról meg, hogy nem olyan savanyújóska az ország agyilag, mint Mo. az meg egy más tészta. Vidámak a műsoraik, vidámak az emberek, a politika ott nem a nyers hányadék mocskolódás - és a kedvenc témáid egyikeként xenofóbok mint az állat és leszarják az UN migrációs hülyeségeit, szóra se nagyon méltatják. Az emberek vidámak, jó kedélyűek, jól élnek, büszkék a hazájukra és a hagyományaikra, továbbviszik egyben megvédik őket. Felfogják, mit jelent egy szövetség tagjának lenni - nem csak elvenni abból, hanem adni is - de azt teszik ésszel, magukra igen jó eredménnyel. Nem hátbatámadják a szövetégesüket, mint sok másik újabban - nem csoda az USA legfontosabb szövetségese a térségben (lásd F-35 összeszerelő üzem).
Szóval nem látomn át, miért menne le kutyába Japán, csak mert egy szövetség részei, amiben megbízhatóan teljesítenek, cserébe pedig nem kérnek tőlük semmit, ami az identitásukat vagy bármit veszélyeztetné (pl. nem keresztények, a karácsonyt konkrétan buliból ünneplik, mert tetszik nekik. Az ország Sintoista). Ja, és nekik ez tökéletesen megfelel, nem tudom melyik zseni nyögte be valahol itt, hogy DK meg Japán majd szövetségre lép Kínával az USA ellen - ekkora baromságot csak olyan írhat, akinek fogalma nincs a térségről... (lásd a valahol linkelt videóról, ahol szépen elmagyarázzák, hogy DK azért nem lép be a helyi NATO szerű kezdeményezésbe - holott nekik lenne a legjobb - mert Japán is a részese).

Amúgy van itt olyan élőlény, amelyik É koreát jobbnak tarja valamit Délnél????? :D:D:D:D Wow, just wow, nem találok szavakat :D
Írhatnál néhány hasonló bejegyzést Japánról valamelyik nyugis topikban, régen keresgéltem de csak turistablogokat találtam olyan qrvaérdekes témákkal mint a köztéri wck zenélnek meg mittom én.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74