[BIZTPOL] Közép- és Dél-Amerika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Dehogy tehetik meg.
Valóban megerősödtek katonailag, de a Karib-tenger és térsége az annyira USA érdekeltség, hogy gyakorlatilag otthon vannak. A saját előszobájuk. Viccnek is rossz és a valóságtól nagyon távol álló dolog az hogy bárki elhiszi egy másodpercre is hogy az USA flottának bármilyen gondot okozna beletúrni akármit abban a térségben a hullámsírba amit Kína vagy pláne Oroszország oda fel tudna vonultatni. Az oroszoknak a saját partjaiktól néhány száz km-en túl esélye nincs semmi ilyesmire, Kína is maximum a Dél-Kínai tengeren van nyeregben. Ez ott az USA szférája, olyan mint ha a partról bemászna a medve a vízbe birkózni önszántából a kardszárnyú delfinnel.
Régebben többször felbukkant pl. a Twitteren, hogy van valamilyen orosz katonai jelenlét Venezuelában és Kubában is. Ha komolyan gondolják a dolgot lehet,hogy nem lesz ez ilyen egyértelmű (Klub-K, Vagner). Az orosz flotta beavatkozása sci-fi, de egy intervenciós erőnek komoly gondot jelenthetnek akár egy helyi frakció sorai között is, nem orosz zászló alatt. "Mérsékeltek" vadászata szintén zenész. Megint a koszos AK-k és a HUMINT/OSINT fog dönteni, nem a csúcstechnika, azt hiszem.
A lehetőség ellenére szerintem is bukik Venezuela, nem fog ott senki Maduro védelmére kelni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Régebben többször felbukkant pl. a Twitteren, hogy van valamilyen orosz katonai jelenlét Venezuelában és Kubában is. Ha komolyan gondolják a dolgot lehet,hogy nem lesz ez ilyen egyértelmű (Klub-K, Vagner). Az orosz flotta beavatkozása sci-fi, de egy intervenciós erőnek komoly gondot jelenthetnek akár egy helyi frakció sorai között is, nem orosz zászló alatt. "Mérsékeltek" vadászata szintén zenész. Megint a koszos AK-k és a HUMINT/OSINT fog dönteni, nem a csúcstechnika, azt hiszem.
Ebben az esetben igen, ez lehetséges. DE ha az USA be akar menni, marhára bemegy, napok alatt kipucol ott mindenkit. Trumppból kinézem hogy rábólint Boltonra, és simán bemennek frontálisan. Az ott nekik hazai pálya, letakarítják őket Wagnerestül, Klub-K-stul, mindenestül.

Csak attól függ ott minden abban a térségben, hogy az USA mit akar, másnak nem osztanak lapot. Mivel közel a panama csatorna, ugyan úgy kellemetlen közelség az nekik ahhoz hogy ott Orosz-Kínai bázisok épülhessenek mint az Oroszoknak kulcs volt a Krím, nekem nincs semmi kétséges abban, hogy az USA azonnal be fogja magát dobni ha úgy látják, alakul valami nekik nem kívánatos.

Szárazon fognak ott megerőszakolni dörzsis hintőporral mindenkit aki keresztbe tesz nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 358
14 145
113
Dehogy tehetik meg.
Valóban megerősödtek katonailag, de a Karib-tenger és térsége az annyira USA érdekeltség, hogy gyakorlatilag otthon vannak. A saját előszobájuk. Viccnek is rossz és a valóságtól nagyon távol álló dolog az hogy bárki elhiszi egy másodpercre is hogy az USA flottának bármilyen gondot okozna beletúrni akármit abban a térségben a hullámsírba amit Kína vagy pláne Oroszország oda fel tudna vonultatni. Az oroszoknak a saját partjaiktól néhány száz km-en túl esélye nincs semmi ilyesmire, Kína is maximum a Dél-Kínai tengeren van nyeregben. Ez ott az USA szférája, olyan mint ha a partról bemászna a medve a vízbe birkózni önszántából a kardszárnyú delfinnel.

Esélytelen.



Oroszország és Irán ezzel kapcsolatban azt jelent ki amit akar, esélye nincs egyiknek sem semmire. A Venezuelaiakat most kb. pont annyira ringatják hamis ábrándokba az orosz/kínai/iráni ígéretek, mint tették azt a kurdokkal az amik.
Az első perctől kezdve fix kudarc bármilyen az USA-val történő szemben állás egy csóró Közép/Dél-Amerikai országnak, pláne ami ennyire kulcsfontosságú helyen és az USA-hoz közel fekszik.

Én már előre sajnálom őket...

Tökéletes meglátás.
Jelenleg csak az USA rendelkezik valódi expedíciós haderővel, szállítási kapacitással, etc... Kína jelenleg még Tajvant sem tudná lerohanni a jelenlegi partraszálló kapacitásával. Ráadásul a CONUS közelsége miatt hazai bázisról támogathatja őket a saját haderejük egésze - nincs a mindenhol tapasztalható legkisebb szűk keresztmetszet, a külföldi bázisok korlátozó kapacitása.
Lehet szeretni vagy utálni az USAt, de nem felimerni a történelmileg példátlan haderejüket simán hülyeség. Lényegében egy jóléti katonaállam.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Tökéletes meglátás.
Jelenleg csak az USA rendelkezik valódi expedíciós haderővel, szállítási kapacitással, etc... Kína jelenleg még Tajvant sem tudná lerohanni a jelenlegi partraszálló kapacitásával. Ráadásul a CONUS közelsége miatt hazai bázisról támogathatja őket a saját haderejük egésze - nincs a mindenhol tapasztalható legkisebb szűk keresztmetszet, a külföldi bázisok korlátozó kapacitása.
Lehet szeretni vagy utálni az USAt, de nem felimerni a történelmileg példátlan haderejüket simán hülyeség. Lényegében egy jóléti katonaállam.
Ott teljesen vitán felül áll abban a térségben az abszolút fölényük.

Szerintem meg egy rablóállam, egy folyamatos terjeszkedést erőfölényével visszaélve erőltető fenntarthatatlan birodalom, de amit el kell ismerni, attól még elismerem, általános jólét is van igen, meg katonaállamnak is katonaállam is. Csak azért így teljes ha kibontjuk hozzá azt is amit én hozzáfűztem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and b4l4g3
B

b4l4g3

Guest
Oroszország és Irán ezzel kapcsolatban azt jelent ki amit akar, esélye nincs egyiknek sem semmire. A Venezuelaiakat most kb. pont annyira ringatják hamis ábrándokba az orosz/kínai/iráni ígéretek, mint tették azt a kurdokkal az amik.
Az első perctől kezdve fix kudarc bármilyen az USA-val történő szemben állás egy csóró Közép/Dél-Amerikai országnak, pláne ami ennyire kulcsfontosságú helyen és az USA-hoz közel fekszik.

Én már előre sajnálom őket...
Nem hiszem, hogy Maduronak lennének ábrándjai az esélyeivel kapcsolatban egy usával kirobbanó fegyveres konfliktus esetén. A végkimenetel nem vita tárgya.
Viszont orosz és iráni szempontból a lényeg, hogy a konfliktusok inkább a yenkik előkertjében legyenek, mint a saját szomszédságukban. Valamint ha Venezuelát nem is "nyerik meg", időt (és pl. haditechnikai tapasztalatokat) mindenképpen nyernek egy esetleges csetepatéval.
Majd meglátjuk mi lesz, beleszólni, alakítani úgysem tudjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Nem hiszem, hogy Maduronak lennének ábrándjai az esélyeivel kapcsolatban egy usával kirobbanó fegyveres konfliktus esetén. A végkimenetel nem vita tárgya.
Viszont orosz és iráni szempontból a lényeg, hogy a konfliktusok inkább a yenkik előkertjében legyenek, mint a saját szomszédságukban. Valamint ha Venezuelát nem is "nyerik meg", időt (és pl. haditechnikai tapasztalatokat) mindenképpen nyernek egy esetleges csetepatéval.
Majd meglátjuk mi lesz, beleszólni, alakítani úgysem tudjuk.
Szerintem meg rossz ötlet olyan háborút megvívni(még ha nem is frontális, csak akár egy proxy, vagy COIN - hibrid) amit nem nyerhetsz meg. Ezt nem nyerhetik meg. Egy csomó pénzükbe bele fog kerülni, a végkimenetel nem lehet kérdéses, közben tele lesz a világsajtó azzal hogy az USA 2 nap alatt letarolt mindent, a random orosz/kínai fegyverek csődöt mondtak, az amerikai fegyverek csodásan teljesítettek.
A végén meg így is, úgy is viszik az olajat és az újjáépítési bizniszt az USA cégek, komoly orosz/kínai bázis meg nem lesz.

Csak szarul jöhetnek ki belőle. Oroszoknak a Krímet, és Szíriát, a Kínaiaknak Tajvant és a Dél-Kínai tengert kell erőltetni ha a siker reményében akarnak bármit is lépni az USA érdekekkel szemben. Odamenni a FIX pofonért, a világ hülyesége, szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ebben az esetben igen, ez lehetséges. DE ha az USA be akar menni, marhára bemegy, napok alatt kipucol ott mindenkit. Trumppból kinézem hogy rábólint Boltonra, és simán bemennek frontálisan. Az ott nekik hazai pálya, letakarítják őket Wagnerestül, Klub-K-stul, mindenestül.

Csak attól függ ott minden abban a térségben, hogy az USA mit akar, másnak nem osztanak lapot. Mivel közel a panama csatorna, ugyan úgy kellemetlen közelség az nekik ahhoz hogy ott Orosz-Kínai bázisok épülhessenek mint az Oroszoknak kulcs volt a Krím, nekem nincs semmi kétséges abban, hogy az USA azonnal be fogja magát dobni ha úgy látják, alakul valami nekik nem kívánatos.

Szárazon fognak ott megerőszakolni dörzsis hintőporral mindenkit aki keresztbe tesz nekik.
Nem kérdés az USA dominanciája a földrészen, azonban ez attól függ, hogy mekkora veszteséget tud az amerikai hadvezetés tolerálni. Földrajzilag Venezuela általában, de Caracas és környéke (ahogy a Google Mapsben nézegetem) kifejezetten előnyös helyzetet teremthet egy felkészült védelem számára.
Szerintem ha és amennyiben az oroszok/irániak/kínaiak megpróbálnak keresztbe tenni az USA-nak, nem a terület megtartására hanem az elfogadhatatlan veszteségek okozására fognak rámenni, így áttételes eredményeket érhetnek el.
DE
Az, hogy Kolumbiába 5000 főt vezényelnek, inkább jelent egy intenzívebb Szíria 2.0-át mint egy Desert Storm 2.0-át. Valószínűleg pontosan azért, hogy ne kelljen a csillagos-sávos koporsókat küldözgetni hazafelé. Létrejön valami nagy proxy, mondjuk VFA-Venezuelan Freedom Army, szépen felfejlődnek az esőerdőben, és elindulnak északnak. Ha odaérnek majd egy-két hordozócsoport megtámogatja őket mint Líbiában. S lőn demokrácia.

venezuela-oil-map.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and b4l4g3

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Nem kérdés az USA dominanciája a földrészen, azonban ez attól függ, hogy mekkora veszteséget tud az amerikai hadvezetés tolerálni. Földrajzilag Venezuela általában, de Caracas és környéke (ahogy a Google Mapsben nézegetem) kifejezetten előnyös helyzetet teremthet egy felkészült védelem számára.
Szerintem ha és amennyiben az oroszok/irániak/kínaiak megpróbálnak keresztbe tenni az USA-nak, nem a terület megtartására hanem az elfogadhatatlan veszteségek okozására fognak rámenni, így áttételes eredményeket érhetnek el.
DE
Az, hogy Kolumbiába 5000 főt vezényelnek, inkább jelent egy intenzívebb Szíria 2.0-át mint egy Desert Storm 2.0-át. Valószínűleg pontosan azért, hogy ne kelljen a csillagos-sávos koporsókat küldözgetni hazafelé. Létrejön valami nagy proxy, mondjuk VFA-Venezuelan Freedom Army, szépen felfejlődnek az esőerdőben, és elindulnak északnak. Ha odaérnek majd egy-két hordozócsoport megtámogatja őket mint Líbiában. S lőn demokrácia.

venezuela-oil-map.jpg
Nem hinném hogy annyira ráérősen, félbuzisba avatkoznának be annak tudatában már hogy az előszobájukban kiépülhet egy komolyabb orosz/kínai bázis. Az ilyet egyik nagy sem szereti. Bármit meg fognak tenni annak ellenében, hogy Venezuela kapituláljon ellenük. Az olaj is sok, ez csak ront a helyzetükön, közel a Panama-csatorna, az USA déli része. Kolumbiát - Brazilokat beugrasztják, totális tengeri blokád, onnan orosz-kínai-iráni segítség nyista, és napok alatt megbuktatják a mostani rendszert. Venezuela sem egységes, azt sem szabad elfejteni, bőven lenne olyan aki valódi felszabadítóként ünnepelné az érkező US MARINE-t.

Én még mindig azt mondom, ez már most bukó.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 878
5 189
113
Szerintem a Yenkik nem mennek be, max levegobol tamogatnak Kolumbiat, esetleg epp szabadsagukat tolto katonaik pont ott pecazgatnak....
De egy full frontalis tamadasnak nem hinnem hogy sok eselye lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Python

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Szerintem a Yenkik nem mennek be, max levegobol tamogatnak Kolumbiat, esetleg epp szabadsagukat tolto katonaik pont ott pecazgatnak....
De egy full frontalis tamadasnak nem hinnem hogy sok eselye lenne.
Elkezdenek nyomulni az oroszok és/vagy a kínaiak?

Azonnal elkezdenék összevonni a csapatokat. Gondoljatok már a Krímre! Ugyan az a szitu, csak fordítva.
 
B

b4l4g3

Guest
Szerintem meg rossz ötlet olyan háborút megvívni(még ha nem is frontális, csak akár egy proxy, vagy COIN - hibrid) amit nem nyerhetsz meg. Ezt nem nyerhetik meg. Egy csomó pénzükbe bele fog kerülni, a végkimenetel nem lehet kérdéses, közben tele lesz a világsajtó azzal hogy az USA 2 nap alatt letarolt mindent, a random orosz/kínai fegyverek csődöt mondtak, az amerikai fegyverek csodásan teljesítettek.
A végén meg így is, úgy is viszik az olajat és az újjáépítési bizniszt az USA cégek, komoly orosz/kínai bázis meg nem lesz.

Csak szarul jöhetnek ki belőle. Oroszoknak a Krímet, és Szíriát, a Kínaiaknak Tajvant és a Dél-Kínai tengert kell erőltetni ha a siker reményében akarnak bármit is lépni az USA érdekekkel szemben. Odamenni a FIX pofonért, a világ hülyesége, szerintem.
Túlzottan leegyszerűsíted a dolgot. Egyrészt szerintem nem lesz nyílt yenki támadás. Megy tovább a szankciózás, meg beleölnek egy valag pénzt (részben venezuela lefoglalt aranykészletéből) valamiféle mérsékelt fegyveres ellenzék létrehozására. Katonákat majd toboroznak hozzá a többi nyomorgó dél-amerikai országokból. (szíriai mintára). Amíg ott játszadoznak, addig se máshol a világban, de legalábbis osztott figyelemmel ill. erőforrásokkal.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Egyértelmű, én is csak azt saccolgatom, hogy ha már alkalom adódik, hogyan próbálják majd megszívatni az amerikai erőket.
Pont az mondom, hogy OTT lehetetlen! Kizárt! Nincs ilyen!

Egy régi kínai ember pont elmélkedik ilyesmiről, hogy hogy érdemes háborúzni, tananyag is itt ott ahol a témába vág a hadviselés, az egyik alapszabálya az, hogy sose vívj meg olyan harcot amit nem nyerhetsz meg.

Ez itt most erről szól. Ha belemennek egy ilyenbe az USA-val szemben, alapokkal, törvényszerűségekkel, axiómákkal mennek szembe.

Öntökönlövés tipikus esete lenne. De ennyire szerintem nem hülyék, simán megy a duma, cselekedet meg nem lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Túlzottan leegyszerűsíted a dolgot. Egyrészt szerintem nem lesz nyílt yenki támadás. Megy tovább a szankciózás, meg beleölnek egy valag pénzt (részben venezuela lefoglalt aranykészletéből) valamiféle mérsékelt fegyveres ellenzék létrehozására. Katonákat majd toboroznak hozzá a többi nyomorgó dél-amerikai országokból. (szíriai mintára). Amíg ott játszadoznak, addig se máshol a világban, de legalábbis osztott figyelemmel ill. erőforrásokkal.
Továbbra is tartom, csak az USA-tól függ ott minden, pontosan az és úgy fog alakulni az egész szituáció amit és ahogy ők alakítani akarnak.


Közben a venezuelai nép meg kivérzik és/vagy éhenhal. Ha én egy venezuelai államférfi lennék, O alakú szájjal járnék át az USA legnagyobb barátjaként gazsulálni az amikhoz, amikor csak lehetőségem lenne rá. Tenném ezt émelyegve akár hányva magamtól, de annak biztos tudatában hogy a népem boldogulásáért teszem.

Velük szembemenni ott ön és népsors rontás.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Egy régi kínai ember pont elmélkedik ilyesmiről, hogy hogy érdemes háborúzni, tananyag is itt ott ahol a témába vág a hadviselés, az egyik alapszabálya az, hogy sose vívj meg olyan harcot amit nem nyerhetsz meg.
Olvastam.
A győzelem és a nyereség között azonban nem teljes az átfedés. Ha már helyben vannak, az oroszok is kialakíthatnak kisebb proxykat, ha nem a saját tökükkel kell a növényzetet megilletni akkor a nyereség lehet valaminek a letesztelése is (technika, harceljárás, bármi). Akiket esetleg odabent hagynak azok feláldozhatók.
A nagy kérdés az, hogy lesz-e mostani vezetéshez hű katonai réteg akik felvállalják a gerillaharcot mint az irakiak Saddam után.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and b4l4g3

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Olvastam.
A győzelem és a nyereség között azonban nem teljes az átfedés. Ha már helyben vannak, az oroszok is kialakíthatnak kisebb proxykat, ha nem a saját tökükkel kell a növényzetet megilletni akkor a nyereség lehet valaminek a letesztelése is (technika, harceljárás, bármi). Akiket esetleg odabent hagynak azok feláldozhatók.
A nagy kérdés az, hogy lesz-e mostani vezetéshez hű katonai réteg akik felvállalják a gerillaharcot mint az irakiak Saddam után.
Amit akartak szerintem letesztelték és aktuálisan letesztelik, illetve még jó ideig le is fogják tudni tesztelni Szíriában. Abban a konfliktusban ahol valóban meg tudták és tudják vetni a lábukat, ahol a valós siker reményében rakták oda magukat. Ott lesz bázisuk a Földközi tengerre, lesz repterük, egy csomó újjáépítési projectet elnyernek majd, nyersanyagokhoz is hozzáférnek, mindeközben az USA pedig arcvesztést szenvedett el a térségben, ez már borítékolható. Gyengítették közben ezzel a NATO-t is, volt olyan időszak mikor benne volt hogy sikerül nagyon csúnyán összeugrasztani az USA-t meg a törököket.
A szíriai kaland szerintem egyértelmű siker.
Amit a Krímben megcsináltak, szintén.
Grúzia is az volt.

Ha ezek után belemásznak egy totálisan megnyerhetetlen Venezuelai kalandba, azt kell mondjam Putyint lehúzom arról a képzeletbeli listámról, ahol nem sokan vannak eddig azok a korszakos géniusz államférfiak, akik a szarból várat, vagy egy combosabb világbirodalmat építettek.
 
  • Tetszik
Reactions: aamen

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Amit akartak szerintem letesztelték és aktuálisan letesztelik, illetve még jó ideig le is fogják tudni tesztelni Szíriában. Abban a konfliktusban ahol valóban meg tudták és tudják vetni a lábukat, ahol a valós siker reményében rakták oda magukat. Ott lesz bázisuk a Földközi tengerre, lesz repterük, egy csomó újjáépítési projectet elnyernek majd, nyersanyagokhoz is hozzáférnek, mindeközben az USA pedig arcvesztést szenvedett el a térségben, ez már borítékolható. Gyengítették közben ezzel a NATO-t is, volt olyan időszak mikor benne volt hogy sikerül nagyon csúnyán összeugrasztani az USA-t meg a törököket.
A szíriai kaland szerintem egyértelmű siker.
Amit a Krímben megcsináltak, szintén.
Grúzia is az volt.

Ha ezek után belemásznak egy totálisan megnyerhetetlen Venezuelai kalandba, azt kell mondjam Putyint lehúzom arról a képzeletbeli listámról, ahol nem sokan vannak eddig azok a korszakos géniusz államférfiak, akik a szarból várat, vagy egy combosabb világbirodalmat építettek.
Mindhárom említett helyen konvencionális erővel vannak/voltak jelen.
De lehet tudni az afrikai jelenlétről is, ahol egy hadszíntéren mozognak a fél nyugati világ különlegeseivel és a kínaiakkal.
Na, meglátjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Mindhárom említett helyen konvencionális erővel vannak/voltak jelen.
De lehet tudni az afrikai jelenlétről is, ahol egy hadszíntéren mozognak a fél nyugati világ különlegeseivel és a kínaiakkal.
Na, meglátjuk.
Meg a Wagner Grouppal. Az igazán nagy dolgokat én fixre veszem, Szíriában is ők csinálták. Szép dolog a VVS támogatása, a nagy látványos kalibr szalvók, a Mi-28/Ka-52 által kilőtt HK, de az hogy a kritikus időszakban tudtak fordítani Asszadék, az szerintem a nem konvencionális erőkön múlt igazából. Na az volt a lényeg, és ott az oroszok bizony gyaníthatóan óriási erőket mozgattak meg. S nem csak kiképző, instruktori szinten.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 869
113
Úgy látom nem, hogy senki nem járt közületek azon a környéken de még csak nem is beszélt olyanokkal akik ott szolgáltak valamelyik környező területen.
Vietnam csak könnyű kis bemelegítés volt ehhez képest.
Oda normális katona nem fog bemenni.
Vietnamot tolta ám a határokon keresztül szárazföldön minden földi jóval egy szuperhatalom úgy folyamatosan, non stop éveken át, és az USA-nak a világ túloldalára kellett menni háborúzni.

Normális katona meg oda megy be ahová küldik. Abban sem vagyok biztos hogy pláne a Vietnami tapasztalatok miatt akiket az USA oda küldene háborúzni, nem jobban felkészítettek lennének az adott terepviszonyoknak megfelelő harceljárásokhoz, mint a venezuelai hadsereg katonái.

Esélytelen.