[BIZTPOL] Közép- és Dél-Amerika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
A másik topikban Molni linkelt az F-35-ről és ott találtam ezt is... Érdekes lehet, felvonulás a kolumbiai határra..
https://defence-blog.com/army/venezuela-steps-up-armored-deployment-on-colombia-border.html

le is írja mért stabil és mért mégis ingatag a helyzet.
"Venezuela’s top commanders have pledged loyalty to Maduro’s government in the days since National Assembly President Juan Guaido declared himself interim leader with the aim of calling new elections in accordance with the constitution.

But support for Maduro’s rule is weaker among the rank and file, whose households are suffering from widespread shortages and hyperinflation like their civilian counterparts.
"

Én pont ezért inkább tippelnék arra, hogy Maduro marad. Alulról ritkán jön puccs. Az felülről szokott jönni. De simán lehet, hogy tévedek az is benne van.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
de az utolsót már elcsalta
hogyne persze hisz megmondták te meg el is hiszed....egyébként mennyivel demokratikusabb közfelkiáltással választani másikat :D
A történelem ismétli önmagát.
Maduro Hitler párhuzam...beszarok ennél drámaibbat már nehéz lenne összehozni ez még Szaddam-nak se járt :p
Ezen a minden kritikát nélkülöző és természetesen teljesen kettős mércés démonizáláson csak mosolyogni lehet.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Remélem megszabadulnak ettől a moszkovita baromtól és az a szerencsétlen nép végre normálisan élhet.
Ugye nem gondolod hogy azért mert a jelenlegi szart lecserélik egy USA-bábállamra akkor már egyből el is indul Venezuela a prosperitás felé?
Latin-Amerika nem véletlenül egy szeméttelep, az ott élő népek nagyjából ennyire képesek. Uruguay, Argentína, talán Chile és Brazília 2-3 déli állama az ami Európai mércével normális helyek, a többi csak néhány fokkal jobb mint Venezuela.
(Mitadisten pont ezekben élnek legnagyobb arányban fehérek. :) )
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 096
2 912
113
Azt kéne megérteni,hogy el kéne felejteni már a Szovjet korszakon való rugózást a világ változik vagyis változna ha hagynák.
Ebbe belekeverni minden szart csak,hogy kierőszakoljuk a gonosz oroszország fóbiát nevetséges.
Ha már annyira célirányosak akarunk lenni mért nem dél amerika csodás elmúlt 50 évét vesézzük ki.

Nekem úgy tűnik a módszerek maradtak -mindkét oldalon- és az eredmények szintén.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 096
2 912
113
Az NSZK-t addig pénzelték hitelekből, amíg kellett egy kirakatország a szovjet blokk állampolgárainak bosszantására. Most, hogy már ez nem fontos, Németo. is mehet a levesbe. Észak-Koreát pedig szankciózzák, kis országként - egyedül - úgy áll helyt, ahogy tud, viszont Dél-Korea lakossága csökken, nem északé.
Venezuela esetében pedig valószínűleg azért nincs gyógyszer, mert nem szállítanak nekik külföldről, nem pedig azért mert szocializmus van.

Ezt remélem te sem gondolod komolyan!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mind a kettőé 2.1 alatti. Innen nem lehet egészséges egyik sem. Igen emellett ROK nagyon csúnyán túlnépesetett, MO területű ország 50+millió lakossal.

És mit akarsz evvel mondani? Mert a kérdés nem az, hogy mennyire egészséges a korfa, hanem, hogy melyikbe jobb élni.

Nem lesz jobb élni egyikbe se, ha nem egészséges a korfa. Vagy szocializmus, vagy bevándorlás, vagy ha egyik sem - kihalás.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nem lesz jobb élni egyikbe se, ha nem egészséges a korfa. Vagy szocializmus, vagy bevándorlás, vagy ha egyik sem - kihalás.

Nem az volt a kérdés melyikbe lesz jobb élni hanem, melyikbe jobb most élni. Ahoz nagyon elvakultnak kell lenni, hogy szerinted jobb DPRKban mint ROKban.

De ha jövő a kérdés ott a világ egyik legfejlettebb/gazdagabb nemzete Samsung, Hyundai, LG....al a másik oldalon meg kb az éhezéssel. Nem nehéz megtippelni melyikbe lesz jobb élni 30év múlva. Nem nem abban ahol éheznek hanem ahol a csökkenő népesség helyett egyre inkább a robotok melóznak.

off: Megvan, hogy mana 1* elverte Alphastart?
Kiváncsi lennék mit müvel alpha Serral ellen...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ugye nem gondolod hogy azért mert a jelenlegi szart lecserélik egy USA-bábállamra akkor már egyből el is indul Venezuela a prosperitás felé?
Latin-Amerika nem véletlenül egy szeméttelep, az ott élő népek nagyjából ennyire képesek. Uruguay, Argentína, talán Chile és Brazília 2-3 déli állama az ami Európai mércével normális helyek, a többi csak néhány fokkal jobb mint Venezuela.
(Mitadisten pont ezekben élnek legnagyobb arányban fehérek. :) )

Azonnal nem és nem kell ehez semmien "bábállam", hanem jogállam, biztonság... egy venezuela adottságokkal rendelkező jogállamba... szivesen áramlik a tőke.

pl a PDVSA ha szeretne 10MMbblre felfuttatni a termelést kb kell neki 140-160b$ befektetés, knowhow... ez őrült összeg de ha biztosak a befektetők abban, hogy megtérül akkor összehozzák.
De ott a nehézipar vagy amit én nagyon sajnálok a turizmus. Inygen áram az év nagy részében... az elég tuti buli a nehéziparnak. Csodálatos hely margarita... én is mentem volna de iszonyatos a közbiztonság.
....

btw Venezuela egy nagyon király hely volt még 20éve. És nem hinném akkor több vagy kevesebb fehér élt volna arra...
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 689
9 550
113
Azonnal nem és nem kell ehez semmien "bábállam", hanem jogállam, biztonság... egy venezuela adottságokkal rendelkező jogállamba... szivesen áramlik a tőke.

pl a PDVSA ha szeretne 10MMbblre felfuttatni a termelést kb kell neki 140-160b$ befektetés, knowhow... ez őrült összeg de ha biztosak a befektetők abban, hogy megtérül akkor összehozzák.
De ott a nehézipar vagy amit én nagyon sajnálok a turizmus. Inygen áram az év nagy részében... az elég tuti buli a nehéziparnak. Csodálatos hely margarita... én is mentem volna de iszonyatos a közbiztonság.
....

btw Venezuela egy nagyon király hely volt még 20éve. És nem hinném akkor több vagy kevesebb fehér élt volna arra...

Embargózás, szankciózás ( "Pár százezer iraki gyermek halála,a demokráciáért cserébe olyan ár, ami megéri"- medeline albriht egykori jenki külügyminiszter) majd nagy kegyesen "felajálnják" a saját emberük segítségét. Ha ez sem megy akkor nyílt háború(az említett Irak esete) akár kamu indok alapján is.vagy proxy (pl.Szíria) háború Így dolgozik az USA, ha nagyon meg akar szerezni egy országot/ területet. Venezuelában ott a saját elbaszás is játszik, mert Maduronak nem ment az, amit Chavez sikerrel csinált. Maduro gyakorlatilag felélte azt, amit Chavez "összeszedett". Hagyott rengeteg mindent lepusztulni. Most ez az eredménye, hogy lehet, hogy "némi" amerikai segítséggel elhajtják. Chavez alatt működött az ország, volt minden, most meg,ahogy hallani, már a WC papírból is hiány van. Tehát ebben benne van Maduro saját elcseszése is, de vastagon benne van az amerikai szarkeverés is. Értem én,hogy nem tetszik az USA-nak a "hátsó udvarban" egy orosz bázis, de akkor talán nem kéne ilyesmi megjelenésétől tartani, ha például elhúznának Ukrajnából...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
hogyne persze hisz megmondták te meg el is hiszed....egyébként mennyivel demokratikusabb közfelkiáltással választani másikat :D
Te meg elhiszed, hogy ilyen katasztrofális körülmények között újraválasztanak egy vezetőt csalás nélkül. :)

Maduro Hitler párhuzam...beszarok ennél drámaibbat már nehéz lenne összehozni ez még Szaddam-nak se járt :p
Ezen a minden kritikát nélkülöző és természetesen teljesen kettős mércés démonizáláson csak mosolyogni lehet.
Nem azt mondtam, hogy olyan veszélyes mint Hitler. Erről szó sincs. Csak arról, hogy mindkettőt demokratikus körülmények között választották meg, utána meg nem tudtak tőlük megszabadulni. Tudod, szövegértelmezés.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Embargózás, szankciózás ( "Pár százezer iraki gyermek halála,a demokráciáért cserébe olyan ár, ami megéri"- medeline albriht egykori jenki külügyminiszter) majd nagy kegyesen "felajálnják" a saját emberük segítségét. Ha ez sem megy akkor nyílt háború(az említett Irak esete) akár kamu indok alapján is.vagy proxy (pl.Szíria) háború Így dolgozik az USA, ha nagyon meg akar szerezni egy országot/ területet. Venezuelában ott a saját elbaszás is játszik, mert Maduronak nem ment az, amit Chavez sikerrel csinált. Maduro gyakorlatilag felélte azt, amit Chavez "összeszedett". Hagyott rengeteg mindent lepusztulni. Most ez az eredménye, hogy lehet, hogy "némi" amerikai segítséggel elhajtják. Chavez alatt működött az ország, volt minden, most meg,ahogy hallani, már a WC papírból is hiány van. Tehát ebben benne van Maduro saját elcseszése is, de vastagon benne van az amerikai szarkeverés is. Értem én,hogy nem tetszik az USA-nak a "hátsó udvarban" egy orosz bázis, de akkor talán nem kéne ilyesmi megjelenésétől tartani, ha például elhúznának Ukrajnából...
Chavez semmit nem szedett össze. Az ország kb. egyetlen bevételi forrása, az olajipar már akkor kezdett leromlani. A hülye komcsiknak annyi esze nem volt, hogy az aranytojást tojó tyúkot etessék.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Ugye nem gondolod hogy azért mert a jelenlegi szart lecserélik egy USA-bábállamra akkor már egyből el is indul Venezuela a prosperitás felé?
Latin-Amerika nem véletlenül egy szeméttelep, az ott élő népek nagyjából ennyire képesek. Uruguay, Argentína, talán Chile és Brazília 2-3 déli állama az ami Európai mércével normális helyek, a többi csak néhány fokkal jobb mint Venezuela.
(Mitadisten pont ezekben élnek legnagyobb arányban fehérek. :) )
Venezuela most kivételesen szar helyzetben van a jelenlegi illetve volt vezetőinek köszönhetően. Ha lecserélnék USA-bábállamra, valamennyit azonnal javulna a helyzet. Persze nyilván nem lenne kánnán. De ahogy te is említetted vannak arrafelé is pozitív példák. Pl. Chile. Igen, lehet, hogy Pinochet csinált ezt-azt, de mégis Dél-Amerika legvirágzóbb országát hozta össze.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 459
10 400
113
Azért szerintem ne egyétek meg egymást a világ másik végén lévő szarfészek miatt. Tegyük hozzá a világ legtöbb ilyen szarfészke csodálatos adottságokkal rendelkezik ahhoz hogy az ott élők boldog és jó életet éljenek csak éppen alkalmatlanok hozzá. Norvégia például tudott élni az olajvagyonával más országok meg nem tudnak mert amíg dől a pénz sz*rnak mindenbe. Na ezek még egy rakat komcsit is a nyakukba vettek akik miután felélik a tehetségesek vagyonát magukra omlasszák a házat miközben más országok tehetségeseit szidják.
Egész éveben jó idő van, csomó hely van amiét a turisták bolondulnának, az sincs megírva hogy ne lehetne iparuk, ne kutathatnának, Az meg hogy mert szegényeket az USA cseszteti, hát miért állnak bele a környák nagykutyájába? Araboknak is van olajuk és mégis aki szövetséget kötött a jenkikkel azt nem fosztották annyira ki hogy agyon kelljen őket sajnálni ( véleményem szerint jobb lett volna nem fizetni érte, de tudom rossz gonosz rasszista vagyok :D )
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 689
9 550
113
Venezuela most kivételesen szar helyzetben van a jelenlegi illetve volt vezetőinek köszönhetően. Ha lecserélnék USA-bábállamra, valamennyit azonnal javulna a helyzet. Persze nyilván nem lenne kánnán. De ahogy te is említetted vannak arrafelé is pozitív példák. Pl. Chile. Igen, lehet, hogy Pinochet csinált ezt-azt, de mégis Dél-Amerika legvirágzóbb országát hozta össze.

Ha lecserélnék egy amerikai bábra, azonnal javulna a helyzet. Igen, például Ukrajnában is lecserélték Janukovicsot egy jenki bábra, aztán úgy megjavult a helyzet, hogy már a fővárosban is problémák vannak a vízellátással. Az tényleg nagy fejlődés lenne. Most nincs WC-papírjuk a venezuelaiaknak, ha jönne egy amcsi báb akkor már lehúzni se tudnák. Micsoda fejlődés lenne :D :D Pinochet meg egy tömeggyilkos volt, csak ugye az USA érdekében dolgozott.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nem azt mondtam, hogy olyan veszélyes mint Hitler. Erről szó sincs. Csak arról, hogy mindkettőt demokratikus körülmények között választották meg, utána meg nem tudtak tőlük megszabadulni. Tudod, szövegértelmezés.
hagyjuk már ezt a szövegértelmezős baromságot,tudod jól mire írtam max nem akarod érteni és ha már bedobtad hol írtam én azt ,hogy olyan veszélyes?!
Ezt a demokrácia bullshit-et is hanyagoljuk se Délamerikára se a Közel keletre meg Afrikára is felesleges ilyen szavak pazarolni.
Mégis miféle demokrácia az ahol valaki kikiáltja magát elnöknek majd azt elismeri a fejlett nyug. demokráciák egy része?!
Megmondjam! Semmilyen.;)
Vagy szerinted ez demokratikus? Komolyan kérdezem!