Már megbocsájs, de te pont egy olyan konceptusban gondolkozol, ami már az atom miatt nem lehetséges, márpedig kizárolag egy honvédo háborúban lenne esélyes Oo Nyugattal szemben, semmi másban nem. Jó és hatékony stratégiának mutatkozott a folyatos gyengítésuk és kulonbozo konfliktusokba való belekeveresuk, melyekben kenytelenek túlkoltekezni, majd egy sor kudarc által alkalmatlannak látsatni az orosz vezetést, ami majd a bukásához vezet és akár egy oszeomláshoz is. Mert "az oroszok ereje a saját erejukben való bizalomban rejlik". Ha felbomlik ez az bizalom, minden bomlik - a huszadik századi bukásaik is pont ebbol fakadtak.Amíg az USA az Orosszal hadakozna, Kína lerendezné Tajvant, aztán nyomná a naftát az oroszoknak, pont mint anno a II. Vh.-ban, az USA a SZU-nak. Aztán belépne ő is a vége felé, pont mint az USA az I. és II. Vh.-ban. Kínát nem lehet úgy legyőzni, hogy előtte leamortizáljuk magunkat egy Oo elleni háborúban.
Először Oo. meg kell nyerni, hogy nyugton maradjon. Vagy: 1. Pacifikálni kell különböző narancsos forradalmakkal, embargókkal, telepített ellenzékiekkel (amint látjuk ez nem ment 6 év alatt és az idő fogy, Kína napról napra erősödik, így további kísérletezgetésre nincs idő), 2. Alkut kell vele kötni (még ha azt úgy is kötik, hogy a jövőben már nem kívánják betartani - kérdés, hogy az orosz kiszagolja-e az ármányt). Szerintem most értünk ebbe a fázisba. Valamit valamiért. Lehet, hogy Kubáért cserébe Ukrajna hullik az oroszok ölébe. De lehet ennél vadabb alkú is, de ebben már Haubagoly az illetékes.
Nem fognak az oroszoknak nekimenni, mert ahhoz nem elég erősek, hogy Oroszország területén egy hazáját szerető nem elkényelmesedett kemény katonanéppel megharcoljanak. A NATO nehéz technika már ősszel (nem beszélek tavaszról) bele ragadna a nagy orosz sártengerbe, előtte meg utána a -40 C jól lehűtené a medvehúsra turbózott étvágyukat. De eddig el sem jutnának, mert az orosz katonai doktrína szerint a támadó felet akár Oo. területén elhamvasztják nukleáris fegyverekkel.
Egyébként tényleg eltköltek az amik egy csomó időt. Többek között a kecskepásztorok kergetésével. De igazából abban is volt stratégiai elképzelésük (Afganisztán kulcs pozícióban van), de elszámolták magukat. Így van amikor ember tervez és Isten végez. És az USA sem isten, bár mennyire is azt gondolja magáról, vezetői patrónusának okán. Másik nagy időveszteség a neokonoknak a terveik kivitelezése kapcsán Trump megválasztása és négy év semmittevése a tervek megvalósítása kapcsán. Most aztán elkezdtek kapkodni, mintha be lehetne hozni a négy elmulasztott évet, ami alatt Kína nagyon megerősödött. Korábbi (2012-es) elemzésben olvastam, hogy az USA-nak 2020-ig van esélye lerendezni Kínát, utána már nem fogja tudni, sem katonailag, sem gazdaságilag. És most 2021-et írunk, úgy, hogy négy évig állt a neokon terv kivitelezése. Pénzt tud az USA szerezni annyit amennyit akar, de időt nem. Abból neki is annyi van, mint az utolsó putris afrikai országnak.
Igazábol hoszutávulag inkább Kína az, akinek fogy az ideje az elhibázot népességpolitika miatt. Raádásul a számukra kedvezo globalizációs hatások is megszunhetnek, ha tovább élesedik a viszály. Szoval még mesze nincsen lejátszva a mecs, nem is beszélve, hogy az afgáni kivonulás és Oo paralizációja után rengeteg forrás fog szabadulni, amit Kína ellen lehet majd vetni.