[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 352
16 237
113
Az Erdélyi fejedelemség része. Tehát az . Persze lehet ezen vitatkozni. De minek...

Hol a része volt, hol nem.

Az Erdélyi Fejedelemség amúgy egy szakadár csatlós állam volt, a magyar történelemben betöltött szerepe kifejezetten káros, nem kéne hozzá pozítívan viszonyulni.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 418
13 017
113
Hirtelen nem is tudom ezt a hírt hova tegyem:

“Magántőkealap létrehozásáról döntött a kormány azzal céllal, hogy termőföldet vásároljon a közép-kelet-európai régióban. A Termőföld Magántőkealappal a hazai mezőgazdasági vállalkozások nemzetközi terjeszkedésének alapjait szeretnék megteremteni”

Nem tudom környező országokban milyen a föld törvény, de nekem gyanús hogy esetleg sok helyen törvényileg nem olyan egyszerű földhöz jutni (mint ahogy nálunk sem) Bár olvastam róla hírt hogy Ukrajna hatalmas területeket adott el kínai cégeknek. Lehet ebbe szállunk be? Esetleg Szerbia?
Kiváncsi vagyok hol lesznek ezek a földek.
És meg is tudjuk védeni a földeket egy esetleges elkobzás ellen?
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Hol a része volt, hol nem.

Az Erdélyi Fejedelemség amúgy egy szakadár csatlós állam volt, a magyar történelemben betöltött szerepe kifejezetten káros, nem kéne hozzá pozítívan viszonyulni.
„Átkozott ember volna, ki titeket arra kísztetne, hogy töröktől elszakadjatok, ellene rugoldozzatok, míg Isten a kereszténységen másképpen nem könyörül; mert ti azoknak torkában laktok [...], tekéntetünk van mostan az mi kegyelmes keresztény császár urunk előtt, de csak addig durál az az német nemzet előtt, míglen Erdélyben magyar fejedelem hallatik floreálni, azontúl mindjárt contemptusban jutván, gallérink alá pökik az német, akár pap, barát, vagy akárki légyen.”

Pázmány Péter
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 526
113
Erdélybe szerintem.
Szerintem most a szíveddel gondolkodsz, amit megértek. De ez üzlet.
Emlékeztek még erre:

Szerintem ez a második felvonás.
A cél a feldolgozó ipar megteremtése idehaza. A maximális 80% nemzeti önrészt akarják hozzá rakni a mezőgazdasági EU-s pénzekhez. Az így létrehozandó új feldolgozó iparnak nagy mennyiségben kell majd az olcsó alapanyag. Nyílt titok hogy nálunk a mezőgazdaságnak váltani kell, mert a nagyüzemi növénytermesztésben Ukrajna verhetetlen. Soha nem fogunk olyan költség szinten búzát, kukoricát termeszteni mint ami ott lehetséges azokon a hatalmas, jó minőségű nagy összefüggő földeken. Ilyen földek pedig nincsenek Erdélyben. Ukrajnában megtermelik Magyar cégek ami kell, aztán itthon feldolgozzuk és mehet uniós piacra.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 448
69 268
113
Hmm... nekem mondjuk Bulgaria ugrott be. Delebbre van, hamarabb beerik a zoldseg/gyumolcs aminek hagyomanya is van arrafele. A Tesco az utolsokat rugja, ha lesz nemzeti/magyar szupermarket (lexarom hogy Lorince vagy Csanyie) akkor eppeszu ember ott vasarol, oda pedig kell a holmi akkor is mikor itt nincs meg vagy mar. Ahhoz pedig hogy nepszeru legyen olcsonak is kell lenni, ki kell iktatni az arfelhajto tenyezoket, egy tulajtol johetne nagyreszt minden. A nemet + spanyol+francia+cselak muttyok meg legyenek csak a kulfoldi aruhazlancokban.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 966
32 853
113
Hmm... nekem mondjuk Bulgaria ugrott be. Delebbre van, hamarabb beerik a zoldseg/gyumolcs aminek hagyomanya is van arrafele. A Tesco az utolsokat rugja, ha lesz nemzeti/magyar szupermarket (lexarom hogy Lorince vagy Csanyie) akkor eppeszu ember ott vasarol, oda pedig kell a holmi akkor is mikor itt nincs meg vagy mar. Ahhoz pedig hogy nepszeru legyen olcsonak is kell lenni, ki kell iktatni az arfelhajto tenyezoket, egy tulajtol johetne nagyreszt minden. A nemet + spanyol+francia+cselak muttyok meg legyenek csak a kulfoldi aruhazlancokban.
Pedig Erdély lesz.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 352
16 237
113
„Átkozott ember volna, ki titeket arra kísztetne, hogy töröktől elszakadjatok, ellene rugoldozzatok, míg Isten a kereszténységen másképpen nem könyörül; mert ti azoknak torkában laktok [...], tekéntetünk van mostan az mi kegyelmes keresztény császár urunk előtt, de csak addig durál az az német nemzet előtt, míglen Erdélyben magyar fejedelem hallatik floreálni, azontúl mindjárt contemptusban jutván, gallérink alá pökik az német, akár pap, barát, vagy akárki légyen.”

Pázmány Péter

Ezt Pázmány egy adott helyzetben mondta, de ugye az adott helyzet kialakulásához Zápolyáék árulása is kellett, és volt időszak, amikor bizony volt rá esély, hogy újra egyesüljön az ország, és ezt Erdélyből gáncsolták el.

Ráadásul Erdély elrománosodása is ehhez az időszakhoz köthető.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 474
10 558
113
Én nem erőltetném az uniós területen való földvásárlást, főleg annak fényében amilyen világmegváltó hülyeségeket találnak ki az unión belüli mezőgazdaság szabályozására. Akkor már inkább Moldovat céloznám meg ,ha már európa, bár most kissé ingatagnak tűnik, de igazából mindig ingázik ide oda az ország nyugat és kelet barát vezetés között. Ezzel unión kívül tudnánk termelni, alacsony bérköltségek mellet, szankció mentesen, és olcsón jutnánk hozzá a területekhez. Ha pedig mégis idővel csatlakoznának az unióhoz rögtön megindul felfelé az ára a földeknek. Ukrajna jó lenne, de most ott éppen a nagyok osztozkodnak azon ki mit szeretne belőle megkapni, és mi vagyunk az a méret ahol az ukrán vezetés úgy érezné tud erőt felmutatni belülre, ez veszélyeket hordoz magában. Illetve még Szerbia is opció lenne.
Viszont, magánbefektetőkkel én nem Európában gondolkoznák, pont a napokban láttam hogy most van egy 11000 hektáros egybefüggő terület Zambiában 50 kilométerre Kitwe városától két folyó is érinti, ami ugye fontos öntözés és energiatermelés szempontjából, amúgy az elektromos hálózat 5 kilométerre van, kavicsos karbantartott úton megközelíthető a terület. Annyi hogy még nem folyt a területen mezőgazdasági termelés, szóval van vele munka, na de mindez csak 3 millió dollár, durván számolva hektáronként 85 ezer forint, :) És ez csak egy magánbirtok.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 966
32 853
113
Én nem erőltetném az uniós területen való földvásárlást, főleg annak fényében amilyen világmegváltó hülyeségeket találnak ki az unión belüli mezőgazdaság szabályozására. Akkor már inkább Moldovat céloznám meg ,ha már európa, bár most kissé ingatagnak tűnik, de igazából mindig ingázik ide oda az ország nyugat és kelet barát vezetés között. Ezzel unión kívül tudnánk termelni, alacsony bérköltségek mellet, szankció mentesen, és olcsón jutnánk hozzá a területekhez. Ha pedig mégis idővel csatlakoznának az unióhoz rögtön megindul felfelé az ára a földeknek. Ukrajna jó lenne, de most ott éppen a nagyok osztozkodnak azon ki mit szeretne belőle megkapni, és mi vagyunk az a méret ahol az ukrán vezetés úgy érezné tud erőt felmutatni belülre, ez veszélyeket hordoz magában. Illetve még Szerbia is opció lenne.
Viszont, magánbefektetőkkel én nem Európában gondolkoznák, pont a napokban láttam hogy most van egy 11000 hektáros egybefüggő terület Zambiában 50 kilométerre Kitwe városától két folyó is érinti, ami ugye fontos öntözés és energiatermelés szempontjából, amúgy az elektromos hálózat 5 kilométerre van, kavicsos karbantartott úton megközelíthető a terület. Annyi hogy még nem folyt a területen mezőgazdasági termelés, szóval van vele munka, na de mindez csak 3 millió dollár, durván számolva hektáronként 85 ezer forint, :) És ez csak egy magánbirtok.
3.000.000 zambiai dollár?
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 474
10 558
113
Szal hektáronkén 85.000 ft. De Zambiában mégis mit keresnénk?
Nekem egészen kicsi korom óta van egy olyan szokásom hogy nem akarok éhen halni :D.Pénzt,erőforrást mi mást? Én annak vagyok híve hogy mindig arrafelé kell keresni az irányt ahol könnyebb haladni, és soha nem szabad mindent egy lapra feltenni. Nem gyengén imperialista a gondolkodásom, ami egy magyartól furcsa, viszont afrikában alacsony költségen gyors megtérülésen lehet nagy pénzt csinálni. Viszont ehhez az kell hogy legyen egy, vagy max 2-3 célország amire rászállunk, mert ha kimegy az egyszeri magyar befektető akkor megeszik reggelire. Erősen jelen kell lenni állami szinten is, olyan kapcsolatokkal hogy ha baj van akkor a dolgok gördülékenyek legyenek, a papírok gyorsan készüljenek,stb... és akkor a pénzszívagyú beindul. Önmagában a kemény munkával sose leszünk gazdag ország ha csak a kárpát medence erőforrásait használjuk fel a céljainkhoz.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 380
21 008
113
Az Erdélyi Fejedelemség amúgy egy szakadár csatlós állam volt, a magyar történelemben betöltött szerepe kifejezetten káros, nem kéne hozzá pozítívan viszonyulni.
Ez mondjuk a Felvidékre nem igaz? A Csákoktól Rákócziig?
Csatlós államnak meg csak 1541 után, Buda elvesztésével vált. Azt pedig, hogy a török után a Habsburgok nem csatolták vissza, ne nekik ródd fel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Nekem egészen kicsi korom óta van egy olyan szokásom hogy nem akarok éhen halni :D.Pénzt,erőforrást mi mást? Én annak vagyok híve hogy mindig arrafelé kell keresni az irányt ahol könnyebb haladni, és soha nem szabad mindent egy lapra feltenni. Nem gyengén imperialista a gondolkodásom, ami egy magyartól furcsa, viszont afrikában alacsony költségen gyors megtérülésen lehet nagy pénzt csinálni. Viszont ehhez az kell hogy legyen egy, vagy max 2-3 célország amire rászállunk, mert ha kimegy az egyszeri magyar befektető akkor megeszik reggelire. Erősen jelen kell lenni állami szinten is, olyan kapcsolatokkal hogy ha baj van akkor a dolgok gördülékenyek legyenek, a papírok gyorsan készüljenek,stb... és akkor a pénzszívagyú beindul. Önmagában a kemény munkával sose leszünk gazdag ország ha csak a kárpát medence erőforrásait használjuk fel a céljainkhoz.

Hat a vetelaron kivul adj meg hozza evi parszazmillio dollart a privat, nem helyiekbol toborzott 800-1000 fos hadsereg fenntartasara, ami biztositja, hogy a tied marad...
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 352
16 237
113
Én nem erőltetném az uniós területen való földvásárlást, főleg annak fényében amilyen világmegváltó hülyeségeket találnak ki az unión belüli mezőgazdaság szabályozására. Akkor már inkább Moldovat céloznám meg ,ha már európa, bár most kissé ingatagnak tűnik, de igazából mindig ingázik ide oda az ország nyugat és kelet barát vezetés között. Ezzel unión kívül tudnánk termelni, alacsony bérköltségek mellet, szankció mentesen, és olcsón jutnánk hozzá a területekhez. Ha pedig mégis idővel csatlakoznának az unióhoz rögtön megindul felfelé az ára a földeknek. Ukrajna jó lenne, de most ott éppen a nagyok osztozkodnak azon ki mit szeretne belőle megkapni, és mi vagyunk az a méret ahol az ukrán vezetés úgy érezné tud erőt felmutatni belülre, ez veszélyeket hordoz magában. Illetve még Szerbia is opció lenne.
Viszont, magánbefektetőkkel én nem Európában gondolkoznák, pont a napokban láttam hogy most van egy 11000 hektáros egybefüggő terület Zambiában 50 kilométerre Kitwe városától két folyó is érinti, ami ugye fontos öntözés és energiatermelés szempontjából, amúgy az elektromos hálózat 5 kilométerre van, kavicsos karbantartott úton megközelíthető a terület. Annyi hogy még nem folyt a területen mezőgazdasági termelés, szóval van vele munka, na de mindez csak 3 millió dollár, durván számolva hektáronként 85 ezer forint, :) És ez csak egy magánbirtok.

Ne kívánj másnak olyat, amit magadnak sem kívánnál.

Ugye mi sem szeretnénk hogy idegenek vásárolják fel amagyar termőföldeket, ezért nekünk sem kellene beszállni ebbe a buliba.