[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Orbán népszerűsége és népszerűtlensége is paralell nő Nyugaton. De az őt elgáncsolók döntő fölényben vannak. A Nyugati politika fősodrában nincs semmi változásra utaló jel. Ha van is, az is egyre rosszabb, tovább tolódnak balra, De ez már nem a hagyományos szakszervezeti alapon álló baloldal. Ez egy egyetemi humán szakokon burjánzó, újbalos, racionalitásokat mellőző zöld - LMBTQ, őrület, vegyítve régi marxista tanokkal. Egy modern világ proletárjai egyesüljetek. Ugyanolyan lumpenek, csak ma már egyetemre járnak. No border, no nation!!

A nyugati fiatalok vonzódása a kommunizmushoz vagy marxizmushoz - vagy nevezzük bárminek azt a fajta ideológiát, ami körüllengi az egészet- az ékes példája annak, hogy aki nem tanul más hibájából az majd a magáéból fog. Nekik nem elég, hogy mi itt keleten beszoptuk ezzel a rendszerrel, ők addig nem nyugszanak, míg ők maguk is be nem szopják. Hiszen törvényszerű, ha nem működött x évvel ezelőtt, akkor most sem fog, mert eleve működésképtelen ideológia. Csak mire odáig eljutnak, hogy ezt felismerjék(illetve majd csak az utódaik), megint elmennek évtizedek. Ez mondjuk a németeknél igazán ciki, ahol nemrég az ország egyik fele ilyen volt, a másik meg olyan. Aztán ott is jelen van ez a fajta újbalos vonal és még népszerű is.

A "migráns az új zsidó" felkiáltással meg fellendül a nacionalizmus (párban ezzel az újbalos hullámmal), majd mehet ugyanaz, mint ami úgy 100 éve, amikor a jobb és baloldal fizikailag esik egymásnak. Jó esetben nem lesz belőle világháború, de amúgy az lesz. Hiszen "hála az égnek" az USA-ban az újbalos trend tombol, keletről a konzervatívabb nézőpont, így ez nem is csak egy "helyi" EU-n belüli vita lesz, hanem globális "rohaggyámeg".
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 400
113
A nyugati fiatalok vonzódása a kommunizmushoz vagy marxizmushoz - vagy nevezzük bárminek azt a fajta ideológiát, ami körüllengi az egészet- az ékes példája annak, hogy aki nem tanul más hibájából az majd a magáéból fog.
A felmérések szerint az az érdekes, hogy egyértelműen kimutatható nemzedéki alapon, a huszonévesek közt, iskolázottsági alapon felsőfokú humán szakok és a nők közt hasit ezerrel.

Még 1 terulet van, ahoo kiemelkedő a tamogatottságuk, a média. Készült a ZDF/ARD német kozszolgálati dolgozok közt 1 felmérés. Nem akarok hazudni, de a Zöldek-Linke-SPD volt a sorrend. A CDU 5% alatt, a liberálisok nagyjából hozták az átlaguk, 10% körül, az AFD-t senki sem vállalta. A negyedik hatalmi ág 1 kézben van.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 797
46 993
113
Baromság az egész. Ezen logika alapján az előző választás is illegitim. Vagyis pl az elmúlt 8 év összes törvénye melyet az ellenzék is mellesleg megszavazott, ott ültek az összes vitán, a bizottságokban, a a parlamentben ott nyomkodták a gombokat. Akkor ez most ami eddig volt mind illegitim? Ilyen a világon nincs lol
Ez olyan basszátok meg, mikor a Dallasban megébredt Pamela, kiment a fürdőbe és ott találta az előző pár évben - néhány évadban a sorozatban meghalt és kiírt Bobby-t!

Csak álmodtuk mi is!


Elmennek a picsába, de már komolyan :D!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 797
46 993
113
Magánszálláson voltam, igaz, ott is 20 fok volt csak :)
A saját német sztorim nem a fűtésről, a zuhanyzásról, lehet volt már de még egyszer, mert engem megdöbbentett:

Csere diák programon keresztül voltam kb. 20+ éve a még FÉNYKORÁT élő Németországban 2 hétig, befogadó családnál, amúgy is az ország egy leggazdagabb régiójában, Dortmund mellett tip-top kisváros elit részében.
Első hét közepénél kérdezgették, hogy minden nap keményen sportolok, vagy mi van? Szó szót követett, nem értettem mi van, aztán rám szóltak finoman hogy ne zuhanyozzak már minden nap, mert náluk ez nem divat, csak ha nagyon koszos munkát végez, vagy minimum félmaratont fut valaki... Pofám leszakadt!

Feleségem alapból naponta kétszer legalább lezuhanyzik, én is egyszer, nem lennénk jók németeknek...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
A saját német sztorim nem a fűtésről, a zuhanyzásról, lehet volt már de még egyszer, mert engem megdöbbentett:

Csere diák programon keresztül voltam kb. 20+ éve a még FÉNYKORÁT élő Németországban 2 hétig, befogadó családnál, amúgy is az ország egy leggazdagabb régiójában, Dortmund mellett tip-top kisváros elit részében.
Első hét közepénél kérdezgették, hogy minden nap keményen sportolok, vagy mi van? Szó szót követett, nem értettem mi van, aztán rám szóltak finoman hogy ne zuhanyozzak már minden nap, mert náluk ez nem divat, csak ha nagyon koszos munkát végez, vagy minimum félmaratont fut valaki... Pofám leszakadt!

Feleségem alapból naponta kétszer legalább lezuhanyzik, én is egyszer, nem lennénk jók németeknek...
Barmok mindenhol vannak... nekem magyar kolléga mondta, hogy náluk a család télen csak 3 naponta zuhanyzik/fürdik mert olyankor nem izzadnak meg. Nyáron megizzadnak szóval olyankor gyakrabban :D Nem mertem megkérdezni mikor kezdődik náluk a nyár? Ez be van-e nekik jelölve valahol a naptárba, hogy akkor eddig napig heti 3 aztán lehet gyakrabban mert mér meleg van.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 403
67 563
113
Káros mítosznak és álhírnek nevezte vasárnap éjjel közzétett Facebook-bejegyzésében Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő az Európai Unióból történő lengyel kilépés lehetőségét, amelyet polexit néven szoktak emlegetni, s amelynek témája az aznapi varsói ellenzéki tüntetésen is felmerült.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/234687/

Milos Zeman cseh államfő egészségi állapota stabil - közölte hétfőn Jitka Zinke, a prágai Központi Katonai Kórház szóvivője.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/234694/

Az eddig kormányzó ANO mozgalom veresége a képviselőházi választáson azt eredményezheti, hogy elnöke, Andrej Babis kormányfő megpályázza a cseh államfői tisztséget - állította hétfőn több cseh napilap a hétvégi választásokat kommentálva.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/234688/
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Itt egy korrekt összegzés a Babis és Kurz teremtette helyzetről magyar viszonylatban.

https://mandiner.hu/cikk/20211012_ilyen_elszigetelodest_kivanok_mindenkinek

"Csehországban Andrej Babiš pártja, az ANO 2011 a legnagyobb maradt a cseh parlamentben, és négyéves kormányzása alatt csak minimális veszteségeket szenvedett. Akikre megszűnt az igény, következésképpen ki is estek a parlamentből, azok az ő baloldali koalíciós partnerei.

Aztán ott van Sebastian Kurz esete, ahol őszintén nem értem, minek nem örülünk. Az osztrák kancellár és köre is machinált az ibizai videó körül, amivel megbukott Ausztria legmagyarbarátabb kormánya a Schüssel-Haider-kabinet óta. És most annyi történt, hogy az osztrák politika elmúlt tíz évének legsikeresebb machinátoráról kiderült, hogy machinátor. ...

"
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 757
15 688
113
Kisebb habveréssel, magánbefektetők útján kell intézni ezt.
Ha már a Fideszt annyian szidják a strómanjai miatt, akkor most jó lett volna használni őket. Bár biztosan megvan az oka, hogy miért direktben akarták megoldani.