Ezt részletesebben le lehetne írni, de részben már más is leírta. Zanzásítva, ollózva, de remélem átmegy, hogy mire gondolok:Hat a kettő egymásra. Illetve arra biztosan, hogy mennyire szemtelenednek el a bűnözők, mivel pontosan tudják hogy azzal hogy kevesebb a rendőr adott településeken, mennyivel lassabban/erőtlenebbül jön a hülyeségeikre a válaszreakció. Az sem jótékony hatású pl. nyomozati szakaszban lévő ügyeknél, hogy egy egy nyomozóra olyan számú ügy hárul, amit FIZIKAILAG lehetetlen feldolgozni. Pl. 50 ügy/nyomozó. Sok sikert!
"Amit a rendőrök látnak, az első sorban a mennyiség." "... nem a megelőzés szempontjából foglalkozik."
"A rendőrparancsnok a problémákra egyszerűen úgy reagál, hogy több rendőrt vezényel az utcákra, vagy "polgárőrséget" szervez, jóllehet az ilyen megoldások eddig elég kevés eredménnyel jártak ... ki lehet jelenteni, hogy legjobb esetben is, a rendőrjárőr, vagy a polgárőrség csak közvetlen tetten érés, csak közvetlen jelenléte esetén volt képes megelőzni a bűncselekményt."
"A jó megoldás tehát az, ha a megelőzésre koncentrálunk, fokozzuk a felderítő tevékenységet, ha közvetlenül ellenőrizzük a feltételezett elkövetőket, a visszaeső bűnözőket, korlátozzuk lehetőségeiket."
"Talán a legnagyobb hiányosság az, hogy a rendőrség nem helyez kellő hangsúlyt az elemzésre és a bűnmegelőzési stratégiára."
"A hírszerzési erőfeszítések többnyire taktikai jellegűek, és nem szorosan integrálódnak be a rutinszerű műveletekbe, pedig ez biztosítaná a munka eredményét"
"információ"
"hálózati központúság"
stbstb.
De ahogy apósom mondani szokta, rendet nem csinálni, hanem tartani kell. Avagy mondhatnánk, a rendetlenséget megelőzni kell. A rendőrség zömében pedig csinálná a rendet.
Tehát prevenciós jelleggre kellene nagyobb hangsúlyt fektetni, illetve a különböző módszerekkel az erőforrás optimizálására törekedni. Nem csak a rendőr a rend őre és a bűnözés elleni eszköz.
(Illetve hatékonyabb ítélethirdetés, büntetésvégrehajtás stb.)