[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 797
46 995
113
A sógornőm kb annyot mondott, ha valamit ki akartok vizsgáltatni még idén, mert gyakorlatilag az egész képalkotó diagnosztika fel akar mondani náluk, és máshol se jobb a helyzet. Na ennyire állunk jól az állami szolgáltatásokkal
Tisztában vagyok vele. Most hogy belengették a fegyverpénzt, ami azért egy fél éves fizu egyben, sokaknak, így nekem is milliós tétel, s még így is van olyan kollégám aki azt mondta ahogy lejárt a röghöz kötés, hogy neki nem éri meg KIVÁRNI sem, és megpattant! Rengetegen meg azt várják még, és utána lépnek, bevallottan. Megkapják, és utána mennek villanyt szerelni, gipszkartonozni, klímázni, taxizni, teher-fuvarozni, buszt vezetni, biztonsági főnöknek, aki ahová tud, és most ott tartunk hogy kapkodnak értük! Munkaerő hiány van, főleg olyan emberekből akik azért gyanúsan rendszeretőek, megbízhatóak, nem okoz nekik gondot hogy időre bent legyenek meló kezdetkor, az már csak bónusz ha ezt józanul is elő tudják adni!

Itt tartunk! A pénz meg amit ma egy tiszthelyettes kap, annyira tréfás, hogy ha lapátolni megy is, 2x többet keres hónap végén, ha valami szakmája is van, vagy tud teherautót - buszt vezetni, 3-4x annyi lesz a vége.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 797
46 995
113
A halogató taktika a közszféra életpálya rendezésével a kezére égett a kormánynak. Eddig lehetett kihasználni az ott dolgozók hivatástudatát és segíteni akarását ezzel sikerült elérni, hogy aki érzett némi indíttatást rá, hogy ebbe az irányban helyezkedjen el, ha utána néz, hogy mi zajlik inkább elmegy csomagolni az első gyárba...
Ezt nagyon csúnyán benézték, mert sokáig ez működött, amíg telítve volt a munkaerő piac. Mostanra ez 180-fokot fordult, s a Covid még a kezükre is játszott egy kicsit, kaptak vele kb. 2 év haladékot, de én úgy látom hogy itt a vége. Vagy csinálnak valamit ÉRDEMBEN, vagy kakukk lesz itt igen sok helyen, de úgy hogy azt már nem lehet majd a szőnyeg alá seperni...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 889
123 180
113
Tisztában vagyok vele. Most hogy belengették a fegyverpénzt, ami azért egy fél éves fizu egyben, sokaknak, így nekem is milliós tétel, s még így is van olyan kollégám aki azt mondta ahogy lejárt a röghöz kötés, hogy neki nem éri meg KIVÁRNI sem, és megpattant! Rengetegen meg azt várják még, és utána lépnek, bevallottan. Megkapják, és utána mennek villanyt szerelni, gipszkartonozni, klímázni, taxizni, teher-fuvarozni, buszt vezetni, biztonsági főnöknek, aki ahová tud, és most ott tartunk hogy kapkodnak értük! Munkaerő hiány van, főleg olyan emberekből akik azért gyanúsan rendszeretőek, megbízhatóak, nem okoz nekik gondot hogy időre bent legyenek meló kezdetkor, az már csak bónusz ha ezt józanul is elő tudják adni!

Itt tartunk! A pénz meg amit ma egy tiszthelyettes kap, annyira tréfás, hogy ha lapátolni megy is, 2x többet keres hónap végén, ha valami szakmája is van, vagy tud teherautót - buszt vezetni, 3-4x annyi lesz a vége.
Nekem egy nyomozó kötötte be a klímát a lakásba...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 889
123 180
113
Erről beszélek. S ha beszélgettetek is esetleg, tuti elmondta hogy 3-4x annyit keres "másodba" a klímázással ha tolja keményen, mint a tiszti fizetése... Erről van itt nagyBASZÓ...
2 hónapot rendőrködtem tavasszal megerősítő járőrben szóval nem kell bemutatnod sem a munkát sem amit érte kapnak a rendőrkollégák.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 797
46 995
113
2 hónapot rendőrködtem tavasszal megerősítő járőrben szóval nem kell bemutatnod sem a munkát sem amit érte kapnak a rendőrkollégák.
NA, és ahogy én tudom, a BV meg már gyakorlatilag le is könyökölt. Ők vannak a legnagyobb szarban, ott ami létszám kéne egy szintre hogy legyen, annak a fele van 2-re. Szóval addig vannak bent a rabok, amíg nem akarnak kijönni, kis túlzással. Hallottam olyan sztorikat, csak a fele igaz, az is félelmetes...
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 952
113
munkavégző állományok NEM ÉLNEK MEG a fizetésükből a rendvédelemben, s állva hagyott minket a versenyszféra.
Toronyóra kellene láncostúl? Menj el a versenyszférába dolgozni! Meglátod milyen kellemes életed volt idáig a seregben. Csak a gyomorgörcs, hogy megnyeritek-e az adott tendert/pályázatot, hogy legyen fél-egy évig jövőd neked és a családodnak(feltéve, ha egyedüli kereső vagy) életpálya modell nélkül. A választás rajtad áll. Egyébként megnyugtatlak a versenyszférában ugyan úgy nem lehet már megélni, mert golf helyett min. Passat még a Tuareg az elvárt igény, ami jár a dolgozónak, plusz a làtszat fenntartása.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 889
123 180
113
Toronyóra kellene láncostúl? Menj el a versenyszférába dolgozni! Meglátod milyen kellemes életed volt idáig a seregben. Csak a gyomorgörcs, hogy megnyeritek-e az adott tendert/pályázatot, hogy legyen fél-egy évig jövőd neked és a családodnak(feltéve, ha egyedüli kereső vagy) életpálya modell nélkül. A választás rajtad áll. Egyébként megnyugtatlak a versenyszférában ugyan úgy nem lehet már megélni, mert golf helyett min. Passat még a Tuareg az elvárt igény, ami jár a dolgozónak, plusz a làtszat fenntartása.
Ha mindenki elmegy a versenyszférába ki fog kimenni ha beleborulsz az árokba és ki kell vágni a Tuaregből ?
Ki fog ellátni, hogy ne vérezz el a helyszínen és ha lehet akkor megmaradjon kezed lábad? Annyira nagy kérés, hogy azok az emberek ne 160 ezer nettót keressenek kezdő fizuként, akik elméletben készek megdögleni az embertársaikért (érted is)?
Ekkora egy hányinger demagóg faszságot.....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 797
46 995
113
Toronyóra kellene láncostúl? Menj el a versenyszférába dolgozni! Meglátod milyen kellemes életed volt idáig a seregben. Csak a gyomorgörcs, hogy megnyeritek-e az adott tendert/pályázatot, hogy legyen fél-egy évig jövőd neked és a családodnak(feltéve, ha egyedüli kereső vagy) életpálya modell nélkül. A választás rajtad áll. Egyébként megnyugtatlak a versenyszférában ugyan úgy nem lehet már megélni, mert golf helyett min. Passat még a Tuareg az elvárt igény, ami jár a dolgozónak, plusz a làtszat fenntartása.
Az a büdös nagy helyzet drága barátom, hogy nem magam miatt sírok... Én századosként megélek, a 3 gyerek miatt egész jól. A lassan nem létező beavatkozó állomány miatt sírok, mert nekik rossz, és ennek folyományaként neked is lehet nagyon de nagyon rossz, csak mikor azzal szembesülsz, már késő lesz.

Ezért szólok időben. Remélem még időben.

Tűzoltó vagyok, nem katona.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 797
46 995
113
Nálam évek óta egy rendőr kertészkedik.
Igy épûl a háza....
Mult nyáron igazoltattak a 71-esen. Utána azt kerdezte a közeg, nem tudok-e neki valamilyen munkát Ausztriàban.
Ez ma a valóság. Aki csak tud "másodba" kényszerül hogy megéljen a családja, és a hivatástudat szépen elolvadt a tiszthelyettesi állománynál, mert nem hülyék annyira a matekhoz, hogy lássák, amit szabadidőben csinálnak, a többszörösét fizeti HA a szolgálati időben is azt csinálnák helyette.

Sokan ezért elmennek, és alig jön valaki a helyükre.
 
  • Szomorú
Reactions: Törölt tag 4082

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 694
113
Ezen a ber dolgon meg anno regen mikor a forumra jottem nagyon meglepodtem. Egyik info furabb volt mint a masik. Azt se tudom rendesen megertettem-e, bertablak, meg szorzok :eek:
1. Meglepodes: Mi a f@sznak kell mindent foloslegesen tulbonyolitani? Valasszak szet ezeket. Kit erdekel a titkarnonek a szorzoja, ha kulon akarnam emelni a jaroroket ????
2. Meglepodes: En abban eltem, hogy minden allamnak az onfenntarto osztonenek a resze, hogy ha senki nem kap semmi fizetest, a rendorok, meg a katonak akkoris kapnak. o_O
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 243
67 973
113
Az a baj ezert is ok lesznek a hibasak, mert az Eu fejlett nyugati nepe csak annyit let hogy jajj szegeny migransok meg a gonosz lengyel katonak...
Sokkal egyszerubb volna ha vonatra pakolnak oket es kiszornak oket a nemet hataron, mi meg az osztrak hataron. Az EU-nak ilyen teren mar ugyis reszeltek, de legalabb megkapnak a szeretett migransaikat, innet meg rendezett keretek kozt atvonulnanak. Sokkal humanusabb kep alakulna ki igy mindenkirol. A nyugati politikusok kenytelenek lennenek befogadni oket mert nem csinalhatnak a szajukbol segget a szavazoik fele.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 860
56 538
113
Ez ma a valóság. Aki csak tud "másodba" kényszerül hogy megéljen a családja, és a hivatástudat szépen elolvadt a tiszthelyettesi állománynál, mert nem hülyék annyira a matekhoz, hogy lássák, amit szabadidőben csinálnak, a többszörösét fizeti HA a szolgálati időben is azt csinálnák helyette.

Sokan ezért elmennek, és alig jön valaki a helyükre.
Azért ez màshol sincs màsképen. Ausztriàban is a rendőrök stb, akik ilyen 72 órás vàltószolgálatban dolgoznak a szabadidejûkben fusiznak. Igy meg van a biztos munkahely és a fusiból a ház.
De itthon is egesz csaladok dolgoznak pl a Balaton mellett, kerteszkedve, karbantartàsban stb. a rendes munkájukon kivűl.
Az állomàny letszámhiànyáról: Nálam a Balatonfelvidéken naponta 2x jàr végig a főszezonban egy jàrőr a nyaralók között fent a dombon is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 797
46 995
113
Ezen a ber dolgon meg anno regen mikor a forumra jottem nagyon meglepodtem. Egyik info furabb volt mint a masik. Azt se tudom rendesen megertettem-e, bertablak, meg szorzok :eek:
1. Meglepodes: Mi a f@sznak kell mindent foloslegesen tulbonyolitani? Valasszak szet ezeket. Kit erdekel a titkarnonek a szorzoja, ha kulon akarnam emelni a jaroroket ????
2. Meglepodes: En abban eltem, hogy minden allamnak az onfenntarto osztonenek a resze, hogy ha senki nem kap semmi fizetest, a rendorok, meg a katonak akkoris kapnak. o_O
Ez most is így van, hogy mikor a Covid miatt leállt a fél-háromnegyed ország, egy csomó ember elveszítette a civil versenyszférában a megélhetését, mi akkor is kaptunk. Csak annyira nem versenyképes a munkavégző-beavatkozó állomány fizetése mostanra, hogy már nagyon sokat a kiszámíthatóság sem érdekel, mert ebből bár kiszámíthatóan az igaz, de nem lehet megélni, ha nem 24 éves vagy és anyáddal élsz. Ebből a kezdő 160-170E ből havonta senkinek nem lesz családja, lakása. Ezek tények. Ahogy az is, ha bármi mást csinál, most a Covid után - közben - nézhetjük így is úgy is, már most megint el tudnak menni sok helyre akármit is csinálni, 2x ennyiért. S azoknak üzenem akik teli szájjal mondják, hogy "El lehet menni akkó' ha nem tetszik civilbe DOLGOZNI" hogy el is mennek!

S dolgoznak sokat is ha kell, megbízhatóan a legtöbben, azért hogy megéljenek. A legjobbjainkat veszítettük el első körben! Mostanra a másod és harmadvonal is menni készül, és ha nagy változás nem lesz, menni is fog...

El kell gondolkozni, hogy hosszú távon JÓ e az országnak, ha tényleg a szükségesnél kevesebb rendőr, börtönőr, mentős, katona vagy akár tűzoltó lesz mint a szükséges és elégséges minimum?!

Szerintem nem annyira, de hát addig amíg nincs baj, ezek az emberek az tény hogy a versenyszférában szerelnek majd villanyt, gipszkartont, vezetik a buszt, vagy épp betonoznak, szóval minden fasza minden jó! Aztán ha baj van, akkor meg majd marad pár tiszt, főtiszt, tábornok, mi is le tudjuk kapcsolni a villanyt, ez is igaz...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 797
46 995
113
Azért ez màshol sincs màsképen. Ausztriàban is a rendőrök stb, akik ilyen 72 órás vàltószolgálatban dolgoznak a szabadidejûkben fusiznak. Igy meg van a biztos munkahely és a fusiból a ház.
De itthon is egesz csaladok dolgoznak pl a Balaton mellett, kerteszkedve, karbantartàsban stb. a rendes munkájukon kivűl.
Az állomàny letszámhiànyáról: Nálam a Balatonfelvidéken naponta 2x jàr végig a főszezonban egy jàrőr a nyaralók között fent a dombon is.
Kiemelt fontosságú terület. Olyan is van ám, ahol több falura 20km-es körzetben meg egy KMB-s van, és ha hívod hogy nagy a tré, akkor már adott napon belül is ki tud jönni, majd valamikor. Nekem a családom/barátaim egyik fele rendőr, a saját szervezetemet igen jól ismerem, katonákkal - BV-sekkel is hivatalból sokat találkozom, igen szar a helyzet általánosan. Nem az átlagos középszar, ami évtizedek óta jelen van, hanem nagyon szar - szar...