[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Azt kell látni, hogy ez az egész most azért ilyen kényes, mert a szerbekkel most jó a viszony.

Ez amúgy pedig pont a horvát rövidlátásnak köszönhető, ők löktek minket a szerbekhez.
Azt kellene (kellett volna) csak látniuk, hogy Magyarország be van zárva, nekünk kellett az Adria vezeték meg az LNG terminál is, ezért ment oda a MOL és szerezte meg az INA-t. Ezt a stratégiai partnerséget ők a Magyarország-ellenes körök szirénhangjainak bátorítása mellett rövidtávú belpolitikai haszonszerzés céljából felrugták.
Mivel nem számíthattunk az együttműködésükre (beperelték a MOL CEO-ját és lesittelték egy előző elnöküket!), a terminálból szépen lassan kihátráltunk (csökkentett kapacitás épült ki és csak 25%-os a részesedésünk benne), és elkezdtünk alternatívákat keresni (Nabucco, Déli Áramlat, stb.), így lett ez a nagy szerbmagyar cimboraság.

Pedig nekünk az Adria, a fiumei kikötő és a horvát-magyar együttműködés lenne a legegyszerűbb, legcélszerűbb megoldás a problémáinkra.
De ők ezt nem akarták, most meg megy a durcimorc.
"így lett ez a nagy szerbmagyar cimboraság."
azért ezt gondolja át.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Persze. Van benzinkútjuk meg búzamezőjük. De olyan technologiai lemaradásban vannak, hogy 1 tengeri fúrótornyuk van, az is vagy 10 évig épült, de ma sem üzemel. Sok dolog kitermelhető, csak nrkik elavult technológiával kevésbé nyereségesen
Tok felesleges nekik a tengeri furotorony ami kibaszott drága dolog így mellékesen, amikor óriási olaj mezők vannak a szárazföldön is. Miért is sírnak az amerikaiak meg az angolok azóta is hogy ki kellett vonulniuk Oroszországból? Amúgy a kurva gazdag olajos arab államoknak milyuk is van csak? És abból elég jól megélnek. Ja és az oroszoknak az olajon kívül mindenüket is van !!!
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
senki ilyen hisztit nem ver le mint a horvátok. A múltkori történelmi érettségis posztnál is a horvátok tépték a szájukat. Szóval a többséget nem érdekli s a horvátokkal már ez elött is furcsa volt a kapcsolat.
Itt megint a horvátok reagáltak valamire.
Ukránok szintén reagáltak a magyar kurmány viselkedésére.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Égeti őket a lopott holmi.

Szerintem simulékonyan hirdessük meg a Szent Korona Országa programot.
1568280.jpg




Triesztről van szó, az még Olaszország.
Nézzen utána a horvát történelemnek.
Pápai dokumentumok is igazolják hogy már több száz éve ott voltak ahol kb. most.
Magyarok meg valahol kelet európában akkor még az is lehet hogy a volga környékén.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 770
113
Nézzen utána a horvát történelemnek.
Pápai dokumentumok is igazolják hogy már több száz éve ott voltak ahol kb. most.
Magyarok meg valahol kelet európában akkor még az is lehet hogy a volga környékén.
Pápai,mi? Bizánci feljegyzések alapján mondják,hogy a 7. században telepedtek le az akkori Dalmatia provinciában. A 10. századtól beszélhetünk horvát államról.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 318
12 688
113
Nézzen utána a horvát történelemnek.
Pápai dokumentumok is igazolják hogy már több száz éve ott voltak ahol kb. most.
Magyarok meg valahol kelet európában akkor még az is lehet hogy a volga környékén.
Csak ez alapján hullott bő 300 éven át sok-sok tízezer (százezer?) magyar katona vére a nyakkendősökért, arról nem is beszélve, hogy a '90-es évek elején a legkritikusabb időszakban szálítottunk nekik AK gépkarabélyokat és lőszert.
Ahogy a lengyeleket is a varsói csatában, úgy őket is a magyar fegyver- és lőszerszállítmányok mentették meg.

Legközelebb ne kövessük el még egyszer ezt a hibát!
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 901
113
"Jelenleg a legnagyobb kihívás a velünk nyíltan ellenséges Ukrajna. Nekik minden mindegy, csinálhatunk bármit, ha van sapka, ha nincs sapka belénk szállnak."
Muszály helyesbíteni.
Volt egy Grjoszmann nevezetű miniszterelnök Ukrajnában aki a folyamatos magyar szemétkedésre hetek hónapok !!! múlva olyasmit nyilatkozott hogy ők úriemberek és nem értik a egészet.
Ismétlem hónapok múlva jutottak el egy udvarias nyilatkozatig addig próbálták szakmai szinten külügyminiszteri szinten kezelni a budapestről érkező ellenséges viselkedést.

Aki elkezdene nyelvtörvényezni az nézze meg hogy hogy megy magyarországon mi a hivatalos nyelv a alaptörvény szerint?
Találsz e olyan néhány tízezres kisebbséget pl. a 2,5 milliós cigányságot? ahol nem beszélik alapfokon se a magyar nyelvet.
Szóval tipikus a szálkát a szomszédnál veszi észre a gerendát magánál nem esete.
Tehát mi a magyar gyakorlat? Vannak itt olyanak több tízezren akik nem beszélik alapfokon a magyar nyelvet?
Akkor?
Ha Magyarországhoz hasonlóan Ukrajnáról is leválasztjuk a kisebbségek által lakott területeket (meg még egy kicsit), akkor senki nem veti majd a szemére az ukránoknak a nyelvtörvényeiket, ha az kizárólagosságra törekszik.

De ha Ukrajna - az orosz ellehetetlenítése előtt hivatalos nyelvévé teszi a magyart (mondjuk a finnországi svédhez hasonlóan) akkor már Nato tag lenne (de legalábbis Mo nem blokkolta volna a tagságát).
De Ukrajnának úgy tűnik, hogy így jobb.

Menjen haza inkább trollkodni, engem meg hanyagoljon a továbbiakban. Köszke.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 581
32 071
113
Nézzen utána a horvát történelemnek.
Pápai dokumentumok is igazolják hogy már több száz éve ott voltak ahol kb. most.
Magyarok meg valahol kelet európában akkor még az is lehet hogy a volga környékén.
Hogyan mondta Nikola Zrinszki?
"Énnekem magamról más a tudomásom; úgy tudom, hogy nem fajultam el horváttá, hanem bizony Zrinyi vagyok."
Az un. horvát-dalmát identitás a Magyar Királyság kultúrális és katonai védőszárnya alatt alakult ki.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
Nézzen utána a horvát történelemnek.
Pápai dokumentumok is igazolják hogy már több száz éve ott voltak ahol kb. most.
Magyarok meg valahol kelet európában akkor még az is lehet hogy a volga környékén.
Kicsit lejebb,a Szávától délre.Zágrábi,eredeti nevén Gréc/Geréc nem tartozott a Horvát Királysághoz
Hungary_11th_cent.png
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
"Jelenleg a legnagyobb kihívás a velünk nyíltan ellenséges Ukrajna. Nekik minden mindegy, csinálhatunk bármit, ha van sapka, ha nincs sapka belénk szállnak."
Muszály helyesbíteni.
Volt egy Grjoszmann nevezetű miniszterelnök Ukrajnában aki a folyamatos magyar szemétkedésre hetek hónapok !!! múlva olyasmit nyilatkozott hogy ők úriemberek és nem értik a egészet.
Ismétlem hónapok múlva jutottak el egy udvarias nyilatkozatig addig próbálták szakmai szinten külügyminiszteri szinten kezelni a budapestről érkező ellenséges viselkedést.

Aki elkezdene nyelvtörvényezni az nézze meg hogy hogy megy magyarországon mi a hivatalos nyelv a alaptörvény szerint?
Találsz e olyan néhány tízezres kisebbséget pl. a 2,5 milliós cigányságot? ahol nem beszélik alapfokon se a magyar nyelvet.
Szóval tipikus a szálkát a szomszédnál veszi észre a gerendát magánál nem esete.
Tehát mi a magyar gyakorlat? Vannak itt olyanak több tízezren akik nem beszélik alapfokon a magyar nyelvet?
Akkor?
Szerintem fusd át a kisebbségi anyanyelvű oktatàsról szóló törvényeket mivel még a romàn kisebbségnek is van hazai oktatása pedig nincsenek sokan..
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Aki elkezdene nyelvtörvényezni az nézze meg hogy hogy megy magyarországon mi a hivatalos nyelv a alaptörvény szerint?
Találsz e olyan néhány tízezres kisebbséget pl. a 2,5 milliós cigányságot? ahol nem beszélik alapfokon se a magyar nyelvet.
Szóval tipikus a szálkát a szomszédnál veszi észre a gerendát magánál nem esete.
Tehát mi a magyar gyakorlat? Vannak itt olyanak több tízezren akik nem beszélik alapfokon a magyar nyelvet?
Akkor?
Én még életemben nem találkoztam olyan cigánnyal aki ne tudott volna magyarul. Pedig közöttük nőttem fel, és manapság is sokkal találkozom… Ellenben egész gyakran találkozom olyannal aki csak magyarul beszél… Én nem tudom te miről beszélsz őszintén szólva. Életemben nem halottam két cigányt mondjuk lovári nyelven beszélgetni egymással. A magyar nyelvet használják amibe beleszőnek cigány szavakat. Az a 2,5 millió cigány egyenlőre meg azért erős túlzás. Te Magyarországon élsz egyébként? Emlékeim szerint ezt a cigány nyelv témát másodjára tolod le. Egyébként minden kissebség tanulhat saját nyelvén nálunk. Sőt köztévébe saját műsor saját folyóirat stb. Mi városunkba az a maroknyi szlovák iszonyat támogatást kap.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Én még életemben nem találkoztam olyan cigánnyal aki ne tudott volna magyarul. Pedig közöttük nőttem fel, és manapság is sokkal találkozom… Ellenben egész gyakran találkozom olyannal aki csak magyarul beszél… Én nem tudom te miről beszélsz őszintén szólva. Életemben nem halottam két cigányt mondjuk lovári nyelven beszélgetni egymással. A magyar nyelvet használják amibe beleszőnek cigány szavakat. Az a 2,5 millió cigány egyenlőre meg azért erős túlzás. Te Magyarországon élsz egyébként? Emlékeim szerint ezt a cigány nyelv témát másodjára tolod le.
Nem itthon él az eléggé lesüt az írásaiból.

Amúgy lovári nyelven érettségizni is lehet...
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Ez egy 11. századi térkép.
Van a 8. századból /kr.u. 700-as évek vagy a 9. századból kr.u. 800-as évek kérem közölje azt is a témában.
Van itt egy a Triász korból, az nem jó?
content://com.android.chrome.FileProvider/images/screenshot/16522964076315602309443750695718.png

 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 770
113
Én még életemben nem találkoztam olyan cigánnyal aki ne tudott volna magyarul. Pedig közöttük nőttem fel, és manapság is sokkal találkozom… Ellenben egész gyakran találkozom olyannal aki csak magyarul beszél… Én nem tudom te miről beszélsz őszintén szólva. Életemben nem halottam két cigányt mondjuk lovári nyelven beszélgetni egymással. A magyar nyelvet használják amibe beleszőnek cigány szavakat. Az a 2,5 millió cigány egyenlőre meg azért erős túlzás. Te Magyarországon élsz egyébként? Emlékeim szerint ezt a cigány nyelv témát másodjára tolod le. Egyébként minden kissebség tanulhat saját nyelvén nálunk. Sőt köztévébe saját műsor saját folyóirat stb. Mi városunkba az a maroknyi szlovák iszonyat támogatást kap.
A stílus nem anyaországi,szerintem Délvidéki
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 666
113
Ez egy 11. századi térkép.
Van a 8. századból /kr.u. 700-as évek vagy a 9. századból kr.u. 800-as évek kérem közölje azt is a témában.



Lécci ne erőlködj,semmi bajunk az Ukránokkal,a vezetőiteket kellene felkötni az első uborkafára,meg a propagandistáitokat,írástudóitokat.
2 ezüstért eladták a seggeteket az ördögnek, lemészároltatnak benneteket,a végletekig eladósítanak,megszüntettek már kb minden termelő kapacitásotokat,stb.
8 évvel ezelőtt is messze előttetek voltak az Oroszok, csak üzletelni akartak,rajtatok keresztül, erre pofán köpették veletek őket, most van ennek a böjtje,kössétek Zelenszkijt egy lv gá elé,és egyezzetek meg az Oroszokkal, ahelyett, hogy itt szerepelsz.
;)
Sok sikert.
Szolgálati kérdés, miért dőlnek a betűim hirtelen? :confused: