[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Putyin újjáépítené az orosz birodalmat? Itt a megállapodás Szlovákia, Lengyelország és Csehország között

Lengyelország és Csehország jövő héten, augusztus 27-én megállapodást ír alá a szlovák légtér közös őrizetéről - jelentette be Jana Cernochová cseh védelmi miniszter csütörtökön Varsóban, miután a lengyel hivatali partnerével, Mariusz Blaszczakkal tárgyalt.

:hadonaszos: A V3 működik!
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Ezzel meg mit is szeretnél?
Tök oké hogy az egész kampányban tolták a megvédjük a rezsi csökkentést dumát aztán szinte teljesen az ellenkezőjét csinálják?
Hihetetlen, hogy az Orbán-hívők bármit(!) elnéznek a csávónak...
(Még mielőtt bárki elkezdene DK-zni meg mittudom én: tőlem mindegyik formáció elmehet picsába! Nincs vállalható párt ma Magyarországon.)
Magyarország saját elitje által deklaráltan és valóságosan is illiberális.

Ukrán Köztársaság saját elitje által dekralártan és valóságosan is liberális demokrácia.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Putyin újjáépítené az orosz birodalmat? Itt a megállapodás Szlovákia, Lengyelország és Csehország között

Lengyelország és Csehország jövő héten, augusztus 27-én megállapodást ír alá a szlovák légtér közös őrizetéről - jelentette be Jana Cernochová cseh védelmi miniszter csütörtökön Varsóban, miután a lengyel hivatali partnerével, Mariusz Blaszczakkal tárgyalt.

Várható volt és logikus lépés.
Biztos voltam benne hogy a szlovákok déli szomszédjának heveskedése /fegyverkezése esetén ez lesz.
Nagyon könnyen megjelenhetnek a cseh és lengyel katonai erők ha a magyarok fenyegetni akarják szlovákiát.
Ez arra a esetre is igaz ha lesz egy mini elnökük r.fico személyében.
De gazdasági téren is csehek lengyelek némi még meglévő szlovák tőkével szövetkezve a magyar tőkét simán ki tudják szorítani Szlovákiából.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Ezzel meg mit is szeretnél?
Tök oké hogy az egész kampányban tolták a megvédjük a rezsi csökkentést dumát aztán szinte teljesen az ellenkezőjét csinálják?
Hihetetlen, hogy az Orbán-hívők bármit(!) elnéznek a csávónak...
(Még mielőtt bárki elkezdene DK-zni meg mittudom én: tőlem mindegyik formáció elmehet picsába! Nincs vállalható párt ma Magyarországon.)
A rezsicsökkentesben hogyan csinálják a teljesen ellenkezőjét? Hozzateve, hogy n is tudom hány évig minden korlátozás nélkül futott a rezsicsökkentés. És azért néznek el az Orbán hívők sokmindent mert tudják mi volt előtte. Látták ahogy kiárusítják az országot. A külföldi cégek úgy járkáltak a Parlamentben mintha haza jártak volna. Hamar Htka, a hadsereg allapotáert sem Orbánt teszik felelőssé.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Egy ország nemzetiségi jogokat korlátoznak, klasszikus szépirodalmat, ellenzéki tévécsatornákat és újságokat tiltanak be roppant liberálisnak hangzik...
Sokkal liberálisabb állam a meglévő jogszabályok és a napi gyakorlat alapján is mint Magyarország.
Tusványos 2014. 2022. mini elnöki beszéd meg van amit kajálnak a magyarok?
Nem hallottam egyik óta se 2,5 millió fős magyarországi tüntetésekről...

Történelmi előzmények egyike.
A belarusz, ukrán magyarok által megszállt területeken általános volt az a vélemény hogy a magyarok a ss nél is rosszabbak.

E tendenciákra akar rájátszani és ezzel brutális népszerűséget szerezni a napjaink magyar elitje is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 884
113
Sokkal liberálisabb állam a meglévő jogszabályok és a napi gyakorlat alapján is mint Magyarország.
A fentebb említett jogszabályok alapján? Ne nevettesd ki magad kérlek.
Furcsa mégsincs nálunk kollektív etnikai alapú megkülönböztetésre épített és 150 éve írt világszinten elismert szépirodalmi műveket betiltó jogszabály...
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
A fentebb említett jogszabályok alapján? Ne nevettesd ki magad kérlek.
Furcsa mégsincs nálunk kollektív etnikai alapú megkülönböztetésre épített és 150 éve írt világszinten elismert szépirodalmi műveket betiltó jogszabály...
Valamit lehet félre ért.
Helyesebb lenne ha Magyarország is liberálisabb lenne.

Amiket konkrét történészek meg népek által megélt példaként hoztam fel azokra nem reagált.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Dehogy liberális,nacionalista,de keményen.
Pontosítok.
A USA 41. ÉS 43. elnökei szerinti liberális konzervatív állam a jelenlegi Ukrajna.

Szeretnék arra is utalni hogy a donald általi állampuccs kísérlet környékén a 43. elnök annyit nyilatkozott: Joe jó ember.
És jelenleg a 46. USA elnököt Biden nek hívják!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 884
113
Amiket konkrét történészek meg népek által megélt példaként hoztam fel azokra nem reagált.
Mert semmi relevanciája nincs a világháborúban történteknek a mai ukrajna illetve magyarország jogállamisági mutatóira. Vagy kezdjem el emlegetni Bandera és partizánjainak "jótékony" munkáját mielőtt oldalt váltottak többször is?

Van kollektív állami szintű hátrányos jogalkotás nyelvi és etnikai alapon a mai ukrajnában ? Van
Van világszinten elismert klasszikus szépirodalmi szerzők állami szintá betiltása (és könyvégetést is láttunk) etnikai alapon? Van
Megtörtént az ellenzéki tévécsatornák, politikai vezetők tiltása még az oroszok inváziója előtt? Meg

Van ilyen magyarországon? Nincs.

Szóval szerintem itt végeztünk is.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 991
113
Dehogy liberális,nacionalista,de keményen.
Ami a gazdaság bolitikat illeti, nagyon is neoliberális! A kommunikáció persze más. Vannak területek ahol konzervatív az irányvonal.
Egyébként kár ezekkel a ideológiai címkékkel foglalkozni, mert mást jelentettek ezek még 30-50 évvel ezelőtt, és mást jelentenek Kelet Európában, és mást Amerikában..
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Negan

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 884
113
A USA 41. ÉS 43. elnökei szerinti liberális konzervatív állam a jelenlegi Ukrajna.
Ha egy papi kaszt által uralt teokratikus diktatúra lennétek ebben a helyzetben az USA aktuális elnöke akkor is méltatna titeket a világ előtt hiszen, elősegítitek a geopolitikai érdekeinek érvényesítését az ellenségeikkel szemben.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and arcas

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 983
113
Magyarország saját elitje által deklaráltan és valóságosan is illiberális.

Ukrán Köztársaság saját elitje által dekralártan és valóságosan is liberális demokrácia.
Hát deklaráltan lehet, de a valóságban se nem liberális, demokráciának pedig a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 983
113
Várható volt és logikus lépés.
Biztos voltam benne hogy a szlovákok déli szomszédjának heveskedése /fegyverkezése esetén ez lesz.
Nagyon könnyen megjelenhetnek a cseh és lengyel katonai erők ha a magyarok fenyegetni akarják szlovákiát.
Ez arra a esetre is igaz ha lesz egy mini elnökük r.fico személyében.
De gazdasági téren is csehek lengyelek némi még meglévő szlovák tőkével szövetkezve a magyar tőkét simán ki tudják szorítani Szlovákiából.
Szar lehet ez az örökös rettegés.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 208
67 091
113
Oke, akkor szerintem mindannyian vegyunk egy nagy levegot es nyugodjunk meg egy kicsit. En NEM tudom, hogy mennyit koltunk tankra, oszinten szolva nem is erdekel. Ne lassunk bele olyat egymas post-jaiba amit a masik nem irt. A lenyeg amit mondani akartam, hogy az ember altalaban jobb arat kap a szovetsegesetol, mint mastol, sot, eleve nem is adja el az ember a jobb fegyvereket a nem-szovetsegesenek. Konnyen lehet, hogy az Abrams-okat csak kicsit olcsobb darabaron kapjuk mint mondjuk mas a Leo-t. De egy kiragadott pelda nem valtoztat a lenyegen: normalis orszag a szovetsegesenek jellemzoen, osszessegeben olcsobban adja a fegyvert. Ezert kapott Lengyelorszag ingyen (szo szerint) fregattokat USA-tol es ezert nem kapott ingyen masik 100 orszag. Persze ettol meg lehet, hogy egy adott fegyver igyis-ugyis draga. De akkor meg ott a kulonbseg, hogy van vagy nincs? Tehat pledaul Abrams-ok mar itt vannak, mig a nemet oldalra allt Szlovakiaba meg egy Leo-sem erkezett meg, mikozben a T-72-iket meg mar elkuldtek. Es ez a lenyeg, lehet egy-egy fegyver draga a szovetsegesnek is, de ha hatekonyan akarod elkolteni a penzedet, akkor megbizhato szovetsegestol kell venni, mert osszessegeben, sokkal jobban jarsz. De persze nyilvan nem mindig lesz az osszes beszerzes egyszerre
- tobb
-ocsobb
-jobb
- es meg gyorsabban is.
De azert nezzetek meg, hogy mondjuk Izrael vagy Lengyelorszag mit, mennyiert, milyen gyorsan kap az USA-tol es mondjuk Romania. Van kulonbseg. Es ezen szempontokbol (visszakanyarodva az eredeti ponthoz) szerintem nem volt jo otlet a nemet szovetseg, mert nem latom, hogy olcson vagy gyorsan adnak, vagy legalabb sokat. Annyit lehet csak elmondani, hogy legalabb jo minoseget adnak, bar ezt is meg csak remelhetjuk, mert tobb prototipus meg csak.
Jaja. Làsd a szlovàk F-16 dolgàt. :D
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
az usa 43. elnöke belenézett Putyin szemébe és látta a lelkét és megállapította hogy jó ember és megbízható ..
"elnökei szerintit" írtam és nem azt hogy e elnökök véleménye szerint.
Azt próbáltam jelezni hogy angol szász országokban létezik és erős a liberális konzervatívnak nevezett irányvonal.
Ez alapból konzervatív irány /rossz fiúknak oda tudnak csapni és oda is csapnak, mint saddamnak vagy mint most a ukránok a megszállóknak/ de mély emberi jogi alapokon áll.
Ha Ukrajna jelenlegi többpártrendszerét szeretném jellemezni és azt elhelyezni úgy hogy közelíteni tudjam nemzetközi példákhoz nekem ez a liberális konzervatív irányvonal ugrik be.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Szar lehet ez az örökös rettegés.
Szerintem ezek biztonság politikai meg geopolitikai realitások.
Ha Budapest különösen a jelenlegi további komoly befolyás növekedést akarna Szlovákiában elérni /tudok én "virág nyelven" :pfogalmazni az sértené a csehek és lengyelek érdekeit és szerintem simán a szlovákok hóna alá nyúlnának.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby