[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Nem hat, de ez alapvetoen amiatt van, hogy az atlag lengyel, barmennyire is az ellenkezoje a valosag, meg van gyozodve arrol, hogy ok kulon szlav genetikaju etnikum - ami termeszetesen egy boduletes okorseg. :)
A lengyelek legkozelebbi genetikai rokonai az eszaknemetek, csak ezt keptelenseg a vastag koponyaju lengyel birodalomrol kepzelgo lengyeleknek elmagyarazni...

"Nem hat, de ez alapvetoen amiatt van, hogy az atlag magyar, barmennyire is az ellenkezoje a valosag, meg van gyozodve arrol, hogy ok kulon finnugor genetikaju etnikum - ami termeszetesen egy boduletes okorseg. :)
A magyarok legkozelebbi genetikai rokonai a finnek, csak ezt keptelenseg a vastag koponyaju magyar birodalomrol kepzelgo magyaroknak elmagyarazni..."
- mondaná erre egy lengyel, ha annyi esze volna, mint neked.

Azt mindig imádom, amikor X etnikumú ember elmagyarázza Y etnikumú embernek, hogy szerinte olyan, hogy Y nem is létezik. De ha nincs olyan hogy Y, akkor nem lehet, hogy X csak magában beszélget?

Szerintem, ha Y entitás azt állítja magáról hogy létezik, és képes is a saját létét fenntartani, saját entitását más entitással szemben megvédeni, akkor Y entitás márpedig létezik. És ez tök független attól, hogy mit mond X vagy akár Z, ha X vagy Z gyengék ahhoz, hogy eltöröljék vagy entitásváltásra kényszerítsék Y-t, akkor Y entitás márpedig létezik.

Szóval te magyarázhatsz itt amit akarsz, ők ettől még leszarják az etnogenetikai okoskodásodat. Inkább menj oda, nyomd le őket, aztán majd utána megmondhatod nekik, hogy kik is ők valójában.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Amúgy a szlovákok és a horvátok.

A jelenlegi lakosságállomány tekintetében és szigorúan biológiai/genetikai (tehát nem kultúrális/nyelvi/vallási stb.) alapon én úgy tudom, hogy az osztrákok, köszönhetően a több száz éves Osztrák-Magyar Monarchia-beli intenzív keveredésnek. Volt erre valami átfogó kutatás, még a csehek genetikai állományával is nagyfokú az átfedés, szintén a Monarchia miatt.
 
K

kamm

Guest
"Nem hat, de ez alapvetoen amiatt van, hogy az atlag magyar, barmennyire is az ellenkezoje a valosag, meg van gyozodve arrol, hogy ok kulon finnugor genetikaju etnikum - ami termeszetesen egy boduletes okorseg. :)
A magyarok legkozelebbi genetikai rokonai a finnek, csak ezt keptelenseg a vastag koponyaju magyar birodalomrol kepzelgo magyaroknak elmagyarazni..."
Huh? Senki nem allitotta, hogy genetikailag lenne koze a magyaroknak a finnekhez.
A magyaroktol messze van a finnek genetikaja, ez alapveto tudomanyos teny, valoszinuleg a nyelvi rokonsaggal kevered...?


Azt mindig imádom, amikor X etnikumú ember elmagyarázza Y etnikumú embernek, hogy szerinte olyan, hogy Y nem is létezik. De ha nincs olyan hogy Y, akkor nem lehet, hogy X csak magában beszélget?

Szerintem, ha Y entitás azt állítja magáról hogy létezik, és képes is a saját létét fenntartani, saját entitását más entitással szemben megvédeni, akkor Y entitás márpedig létezik. És ez tök független attól, hogy mit mond X vagy akár Z, ha X vagy Z gyengék ahhoz, hogy eltöröljék vagy entitásváltásra kényszerítsék Y-t, akkor Y entitás márpedig létezik.

Szóval te magyarázhatsz itt amit akarsz, ők ettől még leszarják az etnogenetikai okoskodásodat.
Teljesen irrelevans, mit imadsz, nem imadsz, avagy milyen zoldsegeket beszelnek egymas fejebe a lengyelek, vannak a tudomanyos tenyek, amelyek alapvetoen meghatarozzak a kerdeskort.
A magyarok es a delnemetek egyarant 1.04 tavolsagra vannak az osztrakoktol, egymastol meg 1.08-ra - ez a harom terulet kb egy es ugyanaz a genetikai pool. (FYI a delnemetek az eszaknemetektol is 1.08-ra vannak, azaz ugyanannyira, mint a magyaroktol, es tavolabb, mint
az osztrakoktol.)

Mindket nemet egy kicsivel tavolabb van a csehektol, 1.15-16, de az eszaknemetek csaknem ugyanannyira, 1.18, mig a deliek mar odebb, 1.23 a lengyelektol - mindez ugy, hogy rengeteg eroszakos kitelepites-betelepites, lakossagcsere zajlott le.
Mas szoval lengyelek alapvetoen az eszaknemetekkel kozos genetikai poolt alkotnak, egyaltalan nem torvenyszeru, hogy ne johetne letre barati nemet-lengyel viszony, ha a tisztan kulturalis ellensegeskedesre utazo lengyel populistak alol kihuzza a szonyeget egy valasztason a nep.

Inkább menj oda, nyomd le őket, aztán majd utána megmondhatod nekik, hogy kik is ők valójában.
Erre nem is tudom mit irjak, ez mar annyira ostoba es egyszeru reakcio... hogy mit tetszik? :confused:
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Huh? Senki nem allitotta, hogy genetikailag lenne koze a magyaroknak a finnekhez.
A magyaroktol messze van a finnek genetikaja, ez alapveto tudomanyos teny, valoszinuleg a nyelvi rokonsaggal kevered...?



Teljesen irrelevans, mit imadsz, nem imadsz, avagy milyen zoldsegeket beszelnek egymas fejebe a lengyelek, vannak a tudomanyos tenyek, amelyek alapvetoen meghatarozzak a kerdeskort.
A magyarok es a delnemetek egyarant 1.04 tavolsagra vannak az osztrakoktol, egymastol meg 1.08-ra - ez a harom terulet kb egy es ugyanaz a genetikai pool. (FYI a delnemetek az eszaknemetektol is 1.08-ra vannak, azaz ugyanannyira, mint a magyaroktol, es tavolabb, mint
az osztrakoktol.)

Mindket nemet egy kicsivel tavolabb van a csehektol, 1.15-16, de az eszaknemetek csaknem ugyanannyira, 1.18, mig a deliek mar odebb, 1.23 a lengyelektol - mindez ugy, hogy rengeteg eroszakos kitelepites-betelepites, lakossagcsere zajlott le.
Mas szoval lengyelek alapvetoen az eszaknemetekkel kozos genetikai poolt alkotnak, egyaltalan nem torvenyszeru, hogy ne johetne letre barati nemet-lengyel viszony, ha a tisztan kulturalis ellensegeskedesre utazo lengyel populistak alol kihuzza a szonyeget egy valasztason a nep.


Erre nem is tudom mit irjak, ez mar annyira ostoba es egyszeru reakcio... hogy mit tetszik? :confused:

Nézd, értem, hogy genetikus vagy, de azt meg te nem érted, hogy egy nemzet vagy entitás léte vagy nemléte nem a fehérköpenyes rasszgenetikai laboratóriumokban, kinyúlt mûszálas kockáspulóveres történészkonferenciákon és pogácsamajszolós bölcsészkaros lingvisztikai szimpóziumokon szokott eldôlni, hanem gazdasági versenyben meg háborúkban. Értem én a tudományos érveidet, de a lengyel lét-nemlét kérdésében végül mindig annak lesz igaza, aki ésszel-erôvel kivívja magának, genetikai távolság ide vagy oda.
 
K

kamm

Guest
Nézd, értem, hogy genetikus vagy, de azt meg te nem érted, hogy egy nemzet vagy entitás léte vagy nemléte nem a fehérköpenyes rasszgenetikai laboratóriumokban, kinyúlt mûszálas kockáspulóveres történészkonferenciákon és pogácsamajszolós bölcsészkaros lingvisztikai szimpóziumokon szokott eldôlni, hanem gazdasági versenyben meg háborúkban. Értem én a tudományos érveidet, de a lengyel lét-nemlét kérdésében végül mindig annak lesz igaza, aki ésszel-erôvel kivívja magának, genetikai távolság ide vagy oda.
Err, valamit nagyon elnéztél, en informatikus vagyok eredetileg is, és abban is dolgozom 25+ eve. :cool:

Meg egy utolso probalkozas, hatha atmegy: arra a kijelentesedre reagáltam, ahol úgy próbáltad (mindenfele tajekozatlan elkepzelessel megindokolva) beállítani, mintha eleve kizárt lenne barmi más, mint egy amerikai segbbe maszni a lengyeleknek...
Nem az, és pont a nemetekkel egyáltalán nem törvényszerű a távolságtartás, sokkal inkabb a lengyel prolipopulista politikusok vesszoparipaja ez a rohejes nemetellenesseg.
A lengyeleknek ez az allando kenyszeres megalomaniajuk, az ellenuk tortent serelmek a legnagyobbak, ok a legkemenyebbek stb stb - tipikus kelet-europai traumas szemelyisegzavar; ez megint olyasmi, amivel nyugatabbra nemigen tudnak mit kezdeni, inkabb hagyjak oket a fenebe (mert ne tevedjunk, az amerikaiakat sem erdekelne Lengyelorszag egyaltalan, ha nem lehetne az orosz medvet hergelni meg gyengiteni veluk, anelkul vastagon sz@rna az erdekek altal iranyitott amerikai politika rajuk.)
FYI egy zsido allam képes volt nemhogy kiegyezni, de konkrétan szinte mindenben az oldalára állítani a németeket, kozben tengeralattjarotol motorokig-hajtasig mindenfélét megkapni tőlük, akkor talan a sokkal inkabb raszorulo lengyel iparnak és gazdasagnak is a javára válna egy közeli német kapcsolat (hogy messze ne menjunk, a lassan evtizedes kuzdelmet a Borsukkal, csak mert szokasosan a megaloman idiotizmus diktalt, mikozben lof@sz nem volt meg hozza belfoldon, se szakertelem, se tapasztalat, se eroforrasok.)
 
K

kamm

Guest
Na az mondjuk pont elkészült. Úgyhogy keress másik érvet.
Fckx1r0XoAAML_p
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
"Nem hat, de ez alapvetoen amiatt van, hogy az atlag magyar, barmennyire is az ellenkezoje a valosag, meg van gyozodve arrol, hogy ok kulon finnugor genetikaju etnikum - ami termeszetesen egy boduletes okorseg. :)
A magyarok legkozelebbi genetikai rokonai a finnek, csak ezt keptelenseg a vastag koponyaju magyar birodalomrol kepzelgo magyaroknak elmagyarazni..."
- mondaná erre egy lengyel, ha annyi esze volna, mint neked.

Azt mindig imádom, amikor X etnikumú ember elmagyarázza Y etnikumú embernek, hogy szerinte olyan, hogy Y nem is létezik. De ha nincs olyan hogy Y, akkor nem lehet, hogy X csak magában beszélget?

Szerintem, ha Y entitás azt állítja magáról hogy létezik, és képes is a saját létét fenntartani, saját entitását más entitással szemben megvédeni, akkor Y entitás márpedig létezik. És ez tök független attól, hogy mit mond X vagy akár Z, ha X vagy Z gyengék ahhoz, hogy eltöröljék vagy entitásváltásra kényszerítsék Y-t, akkor Y entitás márpedig létezik.

Szóval te magyarázhatsz itt amit akarsz, ők ettől még leszarják az etnogenetikai okoskodásodat. Inkább menj oda, nyomd le őket, aztán majd utána megmondhatod nekik, hogy kik is ők valójában.
Hát a finnek pont nem.(genetikai távolság)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 757
122 528
113
A jelenlegi lakosságállomány tekintetében és szigorúan biológiai/genetikai (tehát nem kultúrális/nyelvi/vallási stb.) alapon én úgy tudom, hogy az osztrákok, köszönhetően a több száz éves Osztrák-Magyar Monarchia-beli intenzív keveredésnek. Volt erre valami átfogó kutatás, még a csehek genetikai állományával is nagyfokú az átfedés, szintén a Monarchia miatt.
Igen erre gondolok.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Nem erossege a tema, ne bantsd. :cool:
Valóban, nem vagyok genetikus. Meg rasszfixált náci se.

Mondjuk azt nem értem, mit keresel egy haditechnikai-biztonságpolitikai fórumon, ha szerinted mindent előre eldönt a genetika, a társadalmak-nemzetek akarata és gazdasági-katonai versengése ugyan mit számít, az csak szemfényvesztés, minden a génlaborban, lombikban dől el.

Felvilágosíthatnál minket arról is, hogy mit mond a genetika, mi lesz az ukrán háború végeredménye?
Mert gondolom ezt is a génszekvenciák fogják eldönteni, mi más?
Pontosabban már előre el is döntötték, hisz az orosz és ukrán génállomány már gondolom ismert.
A lövöldözés csak egyfajta színjáték, hogy mi itt ne unatkozzunk, meg a médiának is legyen mivel kitölteni két tamponreklám között a műsoridőt.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
FYI egy zsido allam képes volt nemhogy kiegyezni, de konkrétan szinte mindenben az oldalára állítani a németeket, kozben tengeralattjarotol motorokig-hajtasig mindenfélét megkapni tőlük, akkor talan a sokkal inkabb raszorulo lengyel iparnak és gazdasagnak is a javára válna egy közeli német kapcsolat (hogy messze ne menjunk, a lassan evtizedes kuzdelmet a Borsukkal, csak mert szokasosan a megaloman idiotizmus diktalt, mikozben lof@sz nem volt meg hozza belfoldon, se szakertelem, se tapasztalat, se eroforrasok.)
Ajánlom becses figyelmedbe, hogy Izrael 2,500 km-re fekszik Németországtól, így utóbbi akkor se nagyon tudna katonailag fenyegetést jelenti előbbire, ha akarna.
Lengyelországnak viszont van egy közel 500 km hosszú közös határa Németországgal. És a történelemben volt már rá precedends, hogy Németország erőszakkal terjesztette ki a hatalmát a lengyelek rovására, területileg és népírtásilag is. Izrael "jogelődjének", a zsidó népcsoportnak utóbbiban volt része, előbbiben nem, mert akkor még nem volt saját területe.
Azért ez két nagyon eltérő biztonságpolitikai helyzet, ennélfogva merőben eltérő reakciókat szül Izrael és Lengyelország részéről.

A köztünk lévő távolság (nem genetikai, földrajzi!!!) nekünk sincs sok bajunk Új-Zélanddal, és erősen gyanítom, hogy a jövőben sem lesz. Itt a földrajz és a nemzetek öndefiníciója, akarata, ereje és elszántsága a döntő, nem a genetika, szóval felesleges tovább elemezned, hogy mekkora a genetikai távolság a németek meg a lengyelek között, az erre a kérdésre nem fog választ adni.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 969
22 892
113
Nem kivánom feleslegesen a szót szaporitani, de pár megjegyzést azért elengedek:
Tudod nekem az a bajom ezzel, hogy amit a kormány részéről te erőnek meg határozottságnak hiszel, az nem több mint üres pofázás az itthoni szavazóproletár közönségnek, aki a nem hogy a világot nem ismeri, de még csak a saját járásából se teszi ki a lábát soha.
Ezt olyan belpesti qrvaokos egyetemet végzett "értelmiségi" szövegnek érzem, hogy megint midnenki hülye -vidék az végképp- és csak etetik a "proletárt", mert nem lát. Nekem ezzel csak az a bajom.
Például évek óta megy ez a nagy dírrel-dúrral előadott magyar haderőreform, ami nem más, mint a politikai félrenézés megvásárlása a mindenkori német kormánytól.
Szerintem nem igy van, de tény, hogy a német magyar kapcsolatok gazdaság téren igen erősek voltak mindig is és azok is lesznek, amit én nem tartok hátránynak. Ezt a F.O.S. megfoglamazást, hogy "félrenézés" meg nemigazán sikerült eddig bizonyitani, a kialkudott pozicióink és a néhány dologban fennálló megkerülhetetlen voltunk az, ami ott tart minket ahol...
A haderőreform meg a maga hibái (mert vannak) ellenére is hosszú távon messzemenően jobb lesz,mint néhány szomszédos országé... ;) ha tetszik, ha nem.
Erre jönnek a lengyelek és fél év alatt összerakják ennek a 20-szorosát, okosan diverzifikálva a beszerzési forrásokat.
"Okosan diverzifikálva" - aztamindenit. A magyar haderőfejlesztés "20-szorosát". Ez aztán a jó példa...o_O
Dél-Koreának nem lesznek politikai fenntartásai se gendervécé, se abortusz ügyben, ha időben fizetnek a lengyelek, azonnal szállítanak, nem véletlenül nem támaszkodik a lengyel vezetés kizárólag az USA-ra. A koreaiak töredék idő alatt legyártják azt a mennyiséget és minőséget, amivel a lassan évszázados békemámborban fetrengő német hadiipar hosszú évekig pöcsörészik.
A bolygó másik felén lévő Kórea, meg az ezer szálon ránk kapcsolt Németország. "Töredék idő"...feltehetnék pár érdekes kérdést, de nem akarok ezzel itt "pöcsörészni".
A lengyelek másként gondolják és nekik van igazuk. Ha engem kérdezel, még 5 év, és a németeknek meg az oroszoknak lesz majd félnivalója a lengyelektől, nem pedig fordítva.
Hogy kinek "van igaza" az majd kiderül, idővel. Megmondom őszintén magyar-lengyel tekintetben még lehet örülnék is neki. Viktor is. :D
Lengyelországot nem fogják még egyszer felosztani, meg ide-oda tologatni a térképen a fritzek meg a muszkák.
..fura, lengyel terveket ukrajna felosztásáról már láthatott itt a nagyközönség...:confused:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 222
113
A jelenlegi lakosságállomány tekintetében és szigorúan biológiai/genetikai (tehát nem kultúrális/nyelvi/vallási stb.) alapon én úgy tudom, hogy az osztrákok, köszönhetően a több száz éves Osztrák-Magyar Monarchia-beli intenzív keveredésnek. Volt erre valami átfogó kutatás, még a csehek genetikai állományával is nagyfokú az átfedés, szintén a Monarchia miatt.
Rosszul tudod. Genetikailag a szlovének, horvátok, utánuk a szlovákok. Közepes távolság van ukránoktól, németektől és jelentős a románoktól (vallási és kulturális okok akadályozták a keveredést) és szerbektől.
Azokkal a szomszédos népekkel vagyunk a legközelebbi távolságban, akikből sokat asszimiláltunk a honfoglalást követő évszázadokban. Ezek a pannonszlávok (Dunántúl) és a keleti-szlávok (Kelet-Szlovákia, Kárpátalja, Erdély). A magyar egy ugor-szláv keveréknép, amelynek a legugorabb részét a török háborúk idején kiirtották, ezért a szlávabb keverék maradt fenn döntően.
 
  • Tetszik
Reactions: grabo112

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
A magyar haderőfejlesztés "20-szorosát". Ez aztán a jó példa...o_O
Nézd meg, hogy a lengyeleknek a saját reformjuk után mennyi tankjuk és vadászgépük lesz, még akkor is, ha csak a terveik fele-harmada valósul meg, és nézd meg, hogy nekünk mennyi lesz. 44 Leo 2-vel sokra nem megyünk, Ukrajnában egy hét alatt fogy el ennyi az orosz oldalon.

De sebaj, a kormány ezzel csak a német kormány kritikáját tompítja (értsd: vásárolja ki) meg a Mi Hazánk revizionista szavazótáborát eteti a szavazatukért cserébe, mert ennyivel garantáltan nem húzzuk be még Kárpátalját se, hogy a Felvidékről, Erdélyről, Vajdaságról és Őrvidékről ne is beszéljünk, ahhoz a jelenlegi haderőreform édeskevés lesz. Ahhoz, hogy merjünk nagyok lenni, kellenének a számok is, nem csak a szándék.

Lófaszt neked katonanemzet, merjünk kicsik lenni, ez az nagy orbáni-gyurcsányi-kádári-horthyi közös nemzeti minimum.