[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 893
22 325
113
Ezt a merész kijelentést illene valami példával alátámastani, mert bár tudom, mekkora rettegést okoznak ezek a szervezetek bizonyos korokben, azért még nemigazán látom ennek reális hatását. Mégis mikor buktatot egy NGO vagy civil szervezet bármilyen kormányt? :D
:rolleyes: Megint nem olvastad el rendesen amit irtam,...nem kell nekem semmit példával alátámasztanom.
Bizonyos mértéku nyomásgyakorlást lehet próbálni ezek támogatása által gyakorolni, de ha egy kormány/rendszer megdontésére kerul sor, akkor eleve nagyon más módszerek és eszkozok vannak alkalmazva. Az NGO-tól való rettegésnek nagy a fustje, de semmi lángja.
Akkor mesélj azokról a "más" módszerekről, látom képzett vagy a témában...:oops: Megértem, ha bagatlizálod a dolgot :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 030
26 575
113
Toroczkai most Orbán embere. De lehet korábban másoknak is a fizetési listáján volt (Gyurcsányék idején a szolgálatok). Meg van fizetve rendesen a szerepéért, ha túl nagyra nőne a MiHazánk ugyanúgy szétszedi mint Vona a Jobbik-ot.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 077
13 470
113
Megint nem olvastad el rendesen amit irtam,...nem kell nekem semmit példával alátámasztanom.
Rendben, van ott egy veszo.
Viszont ez semmit nem változtat a tényen, hogy aki komolyan egy kormányt akarna buktatni, annak eszébe se jutna valami civil szervezeten kerestul tenni ezt. Ezek csak amolyan huzavona eszkozei - és megjedzendo hogy mindkét oldal számára - amikor még nem megy "vérre" a dolog.

Akkor mesélj azokról a "más" módszerekről, látom képzett vagy a témában...:oops:
Elég viszanézni és látni lehet egy általánosnak mondható model kulonbozó variánsait.

Az alap egy desztabilizáció által láncreakciót létrehozni, minek kovetkeményében aktiválizálodnak a radikálisok és tovább destabilizálják a helyzetet, mélyétve az elletéteket.

Például vegyuk amikor Olaszországban komunisták nyerték a vállasztásokat és USA-ban megijedtek, hogy el fogják hagyni a NATOt (pedig azoknak ez eszuk ágába se volt). Majd mi tortént? Egy nyilván felbujtot (sot, ez már talán azóta bizonyítot is) fasiszta csoport robbantot egyet, mire aktiválódtak a Voros Brigádok is. Bár ez végul nem dontotte meg a komunista kormányt, mégis és egy évekig tartó balhésorozatra kerult sor.

Ehez a példahoz képest általába gazdasági problémák és kérdések szoknak gyujtózsinóként mukodni. Ennek a legismerteb példája a Kozponti hatalmak által moderált bolsevista pucs Oroszországban.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Rendben, van ott egy veszo.
Viszont ez semmit nem változtat a tényen, hogy aki komolyan egy kormányt akarna buktatni, annak eszébe se jutna valami civil szervezeten kerestul tenni ezt. Ezek csak amolyan huzavona eszkozei - és megjedzendo hogy mindkét oldal számára - amikor még nem megy "vérre" a dolog.


Elég viszanézni és látni lehet egy általánosnak mondható model kulonbozó variánsait.

Az alap egy desztabilizáció által láncreakciót létrehozni, minek kovetkeményében aktiválizálodnak a radikálisok és tovább destabilizálják a helyzetet, mélyétve az elletéteket.

Például vegyuk amikor Olaszországban komunisták nyerték a vállasztásokat és USA-ban megijedtek, hogy el fogják hagyni a NATOt (pedig azoknak ez eszuk ágába se volt). Majd mi tortént? Egy nyilván felbujtot (sot, ez már talán azóta bizonyítot is) fasiszta csoport robbantot egyet, mire aktiválódtak a Voros Brigádok is. Bár ez végul nem dontotte meg a komunista kormányt, mégis és egy évekig tartó balhésorozatra kerult sor.

Ehez a példahoz képest általába gazdasági problémák és kérdések szoknak gyujtózsinóként mukodni. Ennek a legismerteb példája a Kozponti hatalmak által moderált bolsevista pucs Oroszországban.
mindezt természetesen a népakarat nevében, hiszen a hülye nép nem tudja, hogy mit akar, így ha azt mondta, hogy azt akarja, akkor meg kell neki mondani, hogy nem akarja.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 863
27 400
113
Ezt a merész kijelentést illene valami példával alátámastani, mert bár tudom, mekkora rettegést okoznak ezek a szervezetek bizonyos korokben, azért még nemigazán látom ennek reális hatását. Mégis mikor buktatot egy NGO vagy civil szervezet bármilyen kormányt? :D

Bizonyos mértéku nyomásgyakorlást lehet próbálni ezek támogatása által gyakorolni, de ha egy kormány/rendszer megdontésére kerul sor, akkor eleve nagyon más módszerek és eszkozok vannak alkalmazva. Az NGO-tól való rettegésnek nagy a fustje, de semmi lángja.
Bulgária, Észak-Macedónia, Ausztria (jó, a BND nem annyira ngo).
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Akár az oroszok is csinálhatnak valamit, ha netán elárulva éreznék magukat (nem vagyok tisztában, mi volt nekik igérve és mik az elvárasaik Mo-al szemben).
De nem, nem hiszem, hogy katonai beavatkozásra kerulne sor. Vanak más módok is.
Amibe viszont meg vagyok gyozodve, hogy ha akárkiáltal balhé lenne, arra a torockaiék lennékek felhasználva, mert ez a modusz operandi.
Ha valaki itt meg tudná buktatni a kormányt az pont az USA, ha éppenséggel nagyon akarná. Azt a szerencsétlen Merkelt is lehallgatta az NSA, pont a mi politikai elitünk lenne a kivétel? Mindent is tudnak Orbánról meg az egész kormányról... Az oroszok zsarolási potenciálja nem az, hogy valamit tudnak Orbánról, hanem az ország teljes mértékű energetikai kiszolgáltatottsága. Ha lenne is valamilyen ügy az oroszok kezében amit felhasználhatnak a kormány ellen, borzasztó könnyen rá lehetne sütni, hogy fake news kb a kutya nem hiszi el az oroszoknak amit mondanak manapság. Szóval ők a gáz és olaj utánpótlást tudnák elzárni, de ezt nem teszik meg sem veletek sem a Csehekkel ennek vajon mi az oka? Bevallom nem tudom.
Orbán csak kifele megy az USA érdekeivel szembe ő is tudja, hogy pillanatok alatt bukna ha komolyan USA érdekek ellen agitálna. Többek között ezért nem is értem a Finn meg Svéd hisztit a NATO szavazásról, Orbán nem teheti meg, hogy ne szavazza meg... Ugyan ez a véleményem az EU hitelről amit az ukránoknak akarnak adni, az masszivan USA érdek, hogy az EU fininszírozza ezt a háborút. Ha Orbán USA érdekek ellen megy, vagy komlyan felmerül a gyanú, hogy az oroszok kottájából játszik ugyan úgy fog bukni mint a Bulgár meg Macedón kormány... Ezért is tratom nevetségesnek mikor valaki nyomja, hogy Orbán az orszok trójai falova.
Mellesleg nálatok szerinted ki hozta nyilvánosságra a lehallgatási botrányt? Kiváncsi lennék a véleményedre.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 893
22 325
113
Az alap egy desztabilizáció által láncreakciót létrehozni, minek kovetkeményében aktiválizálodnak a radikálisok és tovább destabilizálják a helyzetet, mélyétve az elletéteket.
Valahogy -egyenlőre és szerencsére- nem érzem ennek lehetőségét MO-n. Még mindig inkább ideológiai alapon politikai jellegű az ellentét, azaz aki OV-t utálja azt nem győzöd meg hiteles számokkal, hogy az ország gazdasága egyébként jól teljesit, ill. aki OV-vel szimpatizál azt sem győzöd meg, hogy a számok ellenére milyen szar minden, mert leszűkült az egész feketére meg fehérre. Az emberek többsége pedig nyugalmat akar (a családjának is!), nem balhét, nem tüncikét, nem káoszt,...és bátrabban vállalja fel a fejlődést felmutatni tudó és a közrendet garantáló oldalt, mégha az aranyozott felszin mögött néha szar is van.
Nekem is jobban bejön egy az én érdekeimért harcot hirdető kommunikációt nyomó politikai platform, mint egy feltétel nélküli (!) seggnyaló politikát folytató külföldi érdekek és értékekért kardoskodó szedett-vedett identitászavaros katyvaszé.
Világos -és szerintem tény- hogy az Unió vezetése olyan mélyre süllyedt az ideológia buzulós szuperzöld hitvilágban, hogy már nem is rejtik véka alá az új neo/eu-kommunista rendszer kiépitését, amelyből anno lényegében menekültünk a nyugat felé...Több egyébként liberális világlátású kollégám is ma már azt mondja, hogy ez az EU nem az az EU, mint amibe beléptünk.
Értelmes emberek között pusztán jelszavakkal már nem tudsz destabilizációs erőket mozgósitani,...a bőrén kell, hogy érezze vérre menően a dolgot az átlagpolgár, hogy a rendszer ellen forduljon. És ehhez kevés, hogy a FOS leirja 100x, hogy szar az egészségügy, meg ez meg az...Létkérdésekben mozdulnak meg a tömegek.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
A jelen helyzetben tán nem mindegy? Az egyik nap megbukik az egyik, másnap megbukik a második és harmadnapra megbukhat akár a harmadik is, ha nem tanul meg "viselkedni". Buktatás az egyetlen mód, hogyan tud élni egy nép az alkotmányos hatalmával. E nélkul eluralkodik az onkény és kovetkezménynélkuliség ami semmiképpen se nevezheto nemzeti érdeknek, hanem a legjobb út a szopóagra kerulésre. Aki hagya magát zsarolni azzal, hogy ha bárki más jut hatalomra, akkor roszabb lesz, az végul a saját, más által ráeloltetet, gyenegeségének a túszává válik.
Szerintem buktass. Szavazati jogod van már?
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Valahogy -egyenlőre és szerencsére- nem érzem ennek lehetőségét MO-n. Még mindig inkább ideológiai alapon politikai jellegű az ellentét, azaz aki OV-t utálja azt nem győzöd meg hiteles számokkal, hogy az ország gazdasága egyébként jól teljesit, ill. aki OV-vel szimpatizál azt sem győzöd meg, hogy a számok ellenére milyen szar minden, mert leszűkült az egész feketére meg fehérre. Az emberek többsége pedig nyugalmat akar (a családjának is!), nem balhét, nem tüncikét, nem káoszt,...és bátrabban vállalja fel a fejlődést felmutatni tudó és a közrendet garantáló oldalt, mégha az aranyozott felszin mögött néha szar is van.
Nekem is jobban bejön egy az én érdekeimért harcot hirdető kommunikációt nyomó politikai platform, mint egy feltétel nélküli (!) seggnyaló politikát folytató külföldi érdekek és értékekért kardoskodó szedett-vedett identitászavaros katyvaszé.
Világos -és szerintem tény- hogy az Unió vezetése olyan mélyre süllyedt az ideológia buzulós szuperzöld hitvilágban, hogy már nem is rejtik véka alá az új neo/eu-kommunista rendszer kiépitését, amelyből anno lényegében menekültünk a nyugat felé...Több egyébként liberális világlátású kollégám is ma már azt mondja, hogy ez az EU nem az az EU, mint amibe beléptünk.
Értelmes emberek között pusztán jelszavakkal már nem tudsz destabilizációs erőket mozgósitani,...a bőrén kell, hogy érezze vérre menően a dolgot az átlagpolgár, hogy a rendszer ellen forduljon. És ehhez kevés, hogy a FOS leirja 100x, hogy szar az egészségügy, meg ez meg az...Létkérdésekben mozdulnak meg a tömegek.
Szerintem ha az oroszok elzárnák a gázcsapot, vagy megszűntetnék az olaj ellátást az jelentős destabilizációs tényező lenne jelenleg. Mellesleg azt sem értem hogyan lehetséges az, hogy a szlovák kormány még nem bukott meg? Elvileg 2000 orvos adta be a flemondását a "bátor" Heger meg miután Orbán nyakába akasztotta a sálját, azért rimánkodott a V4 partnereknek, hogy segítsék ki orvosokkal ha esetleg túl sok orvos adná be a felmondását. Én azt gondolom, hogy nálunk egy ilyenbe a FIDESZ belebukna. Ott viszont vígan megy tovább az élet... és ez csak egy ez elmúlt évek eseményeiből aminél csak kapkodom a fejem. Szóval nem vagyok benne biztos elég ha az emberek a bőrükön érzik a dolgokat, erre a legjobb példa pont a szlovák kormány regnálása.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Ezt a merész kijelentést illene valami példával alátámastani, mert bár tudom, mekkora rettegést okoznak ezek a szervezetek bizonyos korokben, azért még nemigazán látom ennek reális hatását. Mégis mikor buktatot egy NGO vagy civil szervezet bármilyen kormányt? :D

Bizonyos mértéku nyomásgyakorlást lehet próbálni ezek támogatása által gyakorolni, de ha egy kormány/rendszer megdontésére kerul sor, akkor eleve nagyon más módszerek és eszkozok vannak alkalmazva. Az NGO-tól való rettegésnek nagy a fustje, de semmi lángja.
Nem önmagukban és nem direkt buktatnak így kormányokat (/presszurizálják őket enyhébb esetben).
Mondok példákat:

  • önjelölt factchecker portál, külföldi pénzből fenntartva
  • önjelölt “jogvédő szervezetek”, külföldi pénzből fenntartva
  • hírportáloknak EUs “pályázati pénzek”, bizonyos típusú-tartalmú cikkek elkészítésére (természetesen szigorúan az ojrópai értékek szem előtt tartásával)
  • teljes hírportálok üzemeltetése külföldi pénzből
  • nagy látogatottságú, ellenzéki politikai youtube csatorna, nagyrészt külföldi zsetonból finanszírozva
  • a komplett ellenzéki kampány külföldi pénzből finanszírozva

Ennyi elég, vagy mondjak még?
Talán megfigyelheted, a fenti példákból nem valami produktum (pl egy gyárban) fog születni idehaza, hanem közhangulat, narratíva ésatöbbi.
Ezek a puha eszközei egy kormánybuktatásnak.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 238
113
Valahogy -egyenlőre és szerencsére- nem érzem ennek lehetőségét MO-n. Még mindig inkább ideológiai alapon politikai jellegű az ellentét, azaz aki OV-t utálja azt nem győzöd meg hiteles számokkal, hogy az ország gazdasága egyébként jól teljesit, ill. aki OV-vel szimpatizál azt sem győzöd meg, hogy a számok ellenére milyen szar minden, mert leszűkült az egész feketére meg fehérre. Az emberek többsége pedig nyugalmat akar (a családjának is!), nem balhét, nem tüncikét, nem káoszt,...és bátrabban vállalja fel a fejlődést felmutatni tudó és a közrendet garantáló oldalt, mégha az aranyozott felszin mögött néha szar is van.
Nekem is jobban bejön egy az én érdekeimért harcot hirdető kommunikációt nyomó politikai platform, mint egy feltétel nélküli (!) seggnyaló politikát folytató külföldi érdekek és értékekért kardoskodó szedett-vedett identitászavaros katyvaszé.
Világos -és szerintem tény- hogy az Unió vezetése olyan mélyre süllyedt az ideológia buzulós szuperzöld hitvilágban, hogy már nem is rejtik véka alá az új neo/eu-kommunista rendszer kiépitését, amelyből anno lényegében menekültünk a nyugat felé...Több egyébként liberális világlátású kollégám is ma már azt mondja, hogy ez az EU nem az az EU, mint amibe beléptünk.
Értelmes emberek között pusztán jelszavakkal már nem tudsz destabilizációs erőket mozgósitani,...a bőrén kell, hogy érezze vérre menően a dolgot az átlagpolgár, hogy a rendszer ellen forduljon. És ehhez kevés, hogy a FOS leirja 100x, hogy szar az egészségügy, meg ez meg az...Létkérdésekben mozdulnak meg a tömegek.
Vagy mèg akkor sem.A "mindeszarozók" meg csak a billentyük mögött ülnek.
Inkább az "aktivista"kissebbség mozog, balhèzik. De az is elèg lehet egy majdanhoz...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 926
82 655
113

Inkább ide tettem, mert nekünk lesz jó meg az ottani magyaroknak, ha végeznek velük.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 077
13 470
113
Ukrajna is fel lesz fegyverezve. Viszont Belarusz meggyengul, mivel az oroszok már kitalicskáztak onnan majdnem száz harckocsit és meganyi páncélost, loszerrol nem is beszélve, ráadásul van hozzá egy alternatív elnok Tihanovska személyében.

Talán megfigyelheted, a fenti példákból nem valami produktum (pl egy gyárban) fog születni idehaza, hanem közhangulat, narratíva ésatöbbi.
Ezek a puha eszközei egy kormánybuktatásnak.
Hangulatkeltéssel igazad van, de talán inkább kulfoldre irányítva, míg belfoldon eppenségel a kormány ellenségképpel hagolja a kozt - ezert neveztem ezt huzavonának.

Mellesleg azt sem értem hogyan lehetséges az, hogy a szlovák kormány még nem bukott meg? Elvileg 2000 orvos adta be a flemondását
Akkora fizetésemelést kovetelnek (pont a mostani általános helyzetben), hogy azzal inkább maguk ellen hergelik a kozvélenényt.

nem is értem a Finn meg Svéd hisztit a NATO szavazásról, Orbán nem teheti meg, hogy ne szavazza meg...
Nem teheti meg, viszont remélheti, hogy majd a torokok elkaszálják és neki majd nem kell az oroszok számára enyire fontos ugyben égetnie a kezét.

Mellesleg nálatok szerinted ki hozta nyilvánosságra a lehallgatási botrányt? Kiváncsi lennék a véleményedre.
Melyiket? Ezt olvasva hirtelen megijedtem, hogy pár órát nem figyelem a híreket és már van újjab lehalgatási botrány. :D
Amenyiben a vadászházast gondolod, ki tudja - valaki azt gondolta hogy jó otlet kivinni a nyilvánosságra, vagy hogy az egyk, vagy a másik oldalt próbálva diszkreditálni ezzel, de simán az is lehet hogy egészen egyszeruen el volt adva a híréhes médiának ...
Szinte nincsen ami ki nem lenne szivárogtattva, és ez azelot is így volt.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 635
113
Hangulatkeltéssel igazad van, de talán inkább kulfoldre irányítva, míg belfoldon eppenségel a kormány ellenségképpel hagolja a kozt - ezert neveztem ezt huzavonának.
Ez annyiban igaz, hogy a kormany elég dedós módon alakítja az ellenségképet, de sajnos (!) mindegyik általuk tálalt narratívának komoly valóságalapja van.
Nekem, magyar állampolgárnak egyébként az ún. ellenzék kampányfinanszírozása volt a legdurvább ezekből. Az utolsó pillanatig nem akartam elhinni, hogy idáig tudnak lealacsonyodni, és mégis. Nettó hazaárulás, amit a “baloldal” művelt-művel (legutóbb az EP szavazáson a minap).
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 005
30 905
113
Ez annyiban igaz, hogy a kormany elég dedós módon alakítja az ellenségképet, de sajnos (!) mindegyik általuk tálalt narratívának komoly valóságalapja van.
Nekem, magyar állampolgárnak egyébként az ún. ellenzék kampányfinanszírozása volt a legdurvább ezekből. Az utolsó pillanatig nem akartam elhinni, hogy idáig tudnak lealacsonyodni, és mégis. Nettó hazaárulás, amit a “baloldal” művelt-művel (legutóbb az EP szavazáson a minap).
A Haza,az nem a NER,hanem Magyarország.A NER az a bitang maffia,ami a pártállami államszervezettel karöltve élősködik a Hazán,elszívva életerejét.Megsemmisülése a Haza létérdeke.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 005
30 905
113
Ennek mi köze ahhoz, hogy külföldi pénzből finanszírozták az ellenzék kampányát?
Fikusz meg az adófizetők pénzéből,gátlástalanul.Plusz megjegyezném,hogy 89-90ben valahogy nem volt kifogása ez ellen a vajda elvtársnak....És egyébként teljesen tőrvényesen történtek a dolgok.
A NER a Haza legnagyobb ellensége.A NERt el kell pusztitani.(Cato után szabadon)