[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Nem teheti meg, viszont remélheti, hogy majd a torokok elkaszálják és neki majd nem kell az oroszok számára enyire fontos ugyben égetnie a kezét.
Ugyan miért kéne ilyet remélnie? Azt meg nem teheti meg, hogy ne foglaljon állást mivel mindenkinek rá kell bólintani ahhoz hogy tagok lehessenek. Nem tudom hova tenni ezt a paranoiát. Mi meg fogjuk szavazni az biztos, hogy a törökök mit akarnak az meg nem a mi dolgunk.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Fikusz meg az adófizetők pénzéből,gátlástalanul.Plusz megjegyezném,hogy 89-90ben valahogy nem volt kifogása ez ellen a vajda elvtársnak....És egyébként teljesen tőrvényesen történtek a dolgok.
A NER a Haza legnagyobb ellensége.A NERt el kell pusztitani.(Cato után szabadon)
Oké, rádbízzuk, két rejszolás között pusztítsad csak. De csak tőrvényesen Matyi :D
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
A lengyelek vámkivetése
1. uniós jogszabályba ütközik
2. ha mégsem, akkor az összes ideérkező lengyel árura vámot kell kivetni, kölcsönösségi alapon.
3. A csehek és a szlovákok ugyanez.... ők is onnét kapják.
4. Ettől kb. bezuhan a lengyel gazdaság...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 601
113
Hozzánk a Barátság 2 jön, Ukrajnán keresztül. A Barátság 1-ről beszélnek. (Tehát a németeket zsarolják.)

Portfólión:

"Lengyelország most szankciókat szorgalmaz a vezeték északi szakaszára, ami jogi indokot teremt Varsó számára, hogy felmondja a meglévő szerződéseket Oroszországgal,

és egy tarifarendszert azok számára, akik továbbra is a Barátság kőolajvezeték déli szakaszán keresztül továbbra is hozzájutnak a relatíve olcsó orosz kőolajhoz."
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
684
2 705
93
Portfólión:

"Lengyelország most szankciókat szorgalmaz a vezeték északi szakaszára, ami jogi indokot teremt Varsó számára, hogy felmondja a meglévő szerződéseket Oroszországgal,

és egy tarifarendszert azok számára, akik továbbra is a Barátság kőolajvezeték déli szakaszán keresztül továbbra is hozzájutnak a relatíve olcsó orosz kőolajhoz."


Én elovastam ezt a cikket és nem tudom, hogy jól értem-e, de a lengyelek azt akarják, hogy uniós szintű szankciók sújtsák a Barátság 1-et, amire hivatkozva, ők felmondhatják az eddigi szerződéseket az oroszokkal, azért, hogy betartsák az év eleji ígéretüket, majd ezek után (hogy nem jön olaj ott), jó kis büntető vámot vetnek ki rá (ha mégis jönne)?! Miaf*sz??? Ja, és még jó kis ársapkát is!

Ebként meg sok sikert hozzá:
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 601
113

Én elovastam ezt a cikket és nem tudom, hogy jól értem-e, de a lengyelek azt akarják, hogy uniós szintű szankciók sújtsák a Barátság 1-et, amire hivatkozva, ők felmondhatják az eddigi szerződéseket az oroszokkal, azért, hogy betartsák az év eleji ígéretüket, majd ezek után (hogy nem jön olaj ott), jó kis büntető vámot vetnek ki rá (ha mégis jönne)?! Miaf*sz??? Ja, és még jó kis ársapkát is!

Ebként meg sok sikert hozzá:

Én azt vettem ki, hogy a Barátság 1-re szankciót akarnak, hogy arra hivatkozva felmndhassák a szerződéseiket, a Barátság 2-re meg büntetővámot.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 655
93
A jelen helyzetben tán nem mindegy? Az egyik nap megbukik az egyik, másnap megbukik a második és harmadnapra megbukhat akár a harmadik is, ha nem tanul meg "viselkedni". Buktatás az egyetlen mód, hogyan tud élni egy nép az alkotmányos hatalmával. E nélkul eluralkodik az onkény és kovetkezménynélkuliség ami semmiképpen se nevezheto nemzeti érdeknek, hanem a legjobb út a szopóagra kerulésre. Aki hagya magát zsarolni azzal, hogy ha bárki más jut hatalomra, akkor roszabb lesz, az végul a saját, más által ráeloltetet, gyenegeségének a túszává válik.
Azon azért szokásszerint nagylelkűen átsiklottál, hogy az ún. magyar baloldal jelenleg is egy korábban csúfosan leszerepelt, hazug, tolvaj, önfeladó, hazaeláruló, és ráadásul inkompetens ex-miniszterelnök gyurcsány, és köre által van leuralva.. Ezek akarnak ismét "bizonyítani"... Csak sajnos naponta azt bizonyítják bel, és külföldön, hogy megmaradtak hazug, tolvaj, önfeladó, hazaelárulô, ill mivel ugyanazok a személyek kerülnének vezető poziciókba, az inkompetencia is garantált... Thanks, but no thanks..
 
K

Kopi2000

Guest
Érdekes beszélgetés a szovjet blokk államainak az "átalakulásáról"....kis posztkommunista rendszerhatározó címmel, egy könyv apropóján...