[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 716
21 272
113
1. Kalinyingrádban eddig is voltak atomfegyverek, szóval Lukasenka bombát kap az kb. tök mindegy kategória
2. Amennyire be vannak a gőzölve a lengyelek, szerintem csak idő kérdése a saját atomfegyver-fejlesztés - pláne ha az amcsik nem adnak nekik.
Szerintem adnak.
Pontosabban odatelepítenek amcsi alakulatot, aki kompetens
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 336
39 090
113
Szerintem adnak.
Pontosabban odatelepítenek amcsi alakulatot, aki kompetens
Van érv arra is hogy adjanak, meg arra is hogy nem.
PRO: tükrözés vagyis meglépik ugyanazt amit az oroszok - ez a "szokás"
CON: hadászatilag nulla jelentősége szerintem, mert tengeralattjárókról vagy németországi bázisokról ugyanúgy csapást tudnak mérni rövid idő alatt. Atomfegyver telepítés újabb választ: "atomfegyver-telepítgető versenyt" okozhat. A lengyeleket sem tudom miért nyugtatná meg hiszen nem ők rendelkeznek ezekkel. Még ha totálisan begőzölve erővel meg is szerzik az amcsi bázisról, akkor sem fog nekik működni ellenben atomcsapás célpontjai lesznek. Összességében nem jó a mérlege a dolognak...

Szerintem nem fognak kapni - belátható időn belül biztos nem.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Pogány

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 716
21 272
113
Van érv arra is hogy adjanak, meg arra is hogy nem.
PRO: tükrözés vagyis meglépik ugyanazt amit az oroszok - ez a "szokás"
CON: hadászatilag nulla jelentősége szerintem, mert tengeralattjárókról vagy németországi bázisokról ugyanúgy csapást tudnak mérni rövid idő alatt. Atomfegyver telepítés újabb választ: "atomfegyver-telepítgető versenyt" okozhat. A lengyeleket sem tudom miért nyugtatná meg hiszen nem ők rendelkeznek ezekkel. Még ha totálisan begőzölve erővel meg is szerzik az amcsi bázisról, akkor sem fog nekik működni ellenben atomcsapás célpontjai lesznek. Összességében nem jó a mérlege a dolognak...

Szerintem nem fognak kapni - belátható időn belül biztos nem.
Szvsz ez főleg arról szól, hogy ki a megbízható szövetséges, aki továbbra
is vallja az euro-atlanti értékeket, és tudja honnan várható agresszió.
Mo is jöhetett volna ki jól a dologból, de egyedüliként -ismét- a rossz oldal felé kacsintgat...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 336
39 090
113
Szvsz ez főleg arról szól, hogy ki a megbízható szövetséges, aki továbbra
is vallja az euro-atlanti értékeket, és tudja honnan várható agresszió.
Mo is jöhetett volna ki jól a dologból, de egyedüliként -ismét- a rossz oldal felé kacsintgat...
Azért atombomba telepítést kérni az messze túl mutat a "megbízható szövetséges" kategórián!
Az más ha az USA akar oda telepíteni atomfegyvert (amúgy nem akar) és akkor lehet mondani igent vagy nemet. Konkrétan "atomfegyver kérni" - ez azért nagyon ritka! Szerintem nem racionális kérés lengyel szempontból sem: saját bevethető bomájuk nem lesz, ellenben célpontok lesznek még jobban!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 716
21 272
113
Azért atombomba telepítést kérni az messze túl mutat a "megbízható szövetséges" kategórián!
Az más ha az USA akar oda telepíteni atomfegyvert (amúgy nem akar) és akkor lehet mondani igent vagy nemet. Konkrétan "atomfegyver kérni" - ez azért nagyon ritka! Szerintem nem racionális kérés...
Sztem pont annak tudatában kérték, hogy tudják mi lesz rá a válasz,
aki pedig adja rá a választ, azt sem váratlanul érinti ez a 'spontán' kérés.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 336
39 090
113
Sztem pont annak tudatában kérték, hogy tudják mi lesz rá a válasz,
aki pedig adja rá a választ, azt sem váratlanul érinti ez a 'spontán' kérés.
1-2 év és meglátjuk mi lesz a válasz! :D

A frissen csatlakozott finnek már most megmondták, hogy atomot nem kérnek - pedig az igazán idegesítené a ruszkikat Pétervártól és Murmanszktól pár tíz km-re! :p
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 655
113
Szvsz ez főleg arról szól, hogy ki a megbízható szövetséges, aki továbbra
is vallja az euro-atlanti értékeket, és tudja honnan várható agresszió.
Mo is jöhetett volna ki jól a dologból, de egyedüliként -ismét- a rossz oldal felé kacsintgat...
Legfőbb euro-atlanti érték az öt centis segglyuk.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 387
21 062
113
Térkép 1914-ből.
(tud vki franciául, hogy lefordítsa a térképmagyarázatokat?)
Lengyel "testvéreink" igényei: Felvidék, Mátra, Bükk, Jászság egészen le Szolnokig.
Megakurvaanyjukat.
oYOTvNS.jpg
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 235
113
1. Kalinyingrádban eddig is voltak atomfegyverek, szóval Lukasenka bombát kap az kb. tök mindegy kategória
2. Amennyire be vannak a gőzölve a lengyelek, szerintem csak idő kérdése a saját atomfegyver-fejlesztés - pláne ha az amcsik nem adnak nekik.
A lengyel atombombát meg sok ország nem fogja hagyni/tűrni =vélhetőleg megint elfognak tűnni egy jó darabig a térképről.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 336
39 090
113
A lengyel atombombát meg sok ország nem fogja hagyni/tűrni =vélhetőleg megint elfognak tűnni egy jó darabig a térképről.
nem olyan biztos ez, sőt!
Lassan elérik hogy több tankjuk lesz mint pl. az EU-s országoknak együtt véve. Pont azért tolják ez az eszement fegyverkezést, hogy többet ne tűnjenek el a térképről...
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 235
113
nem olyan biztos ez, sőt!
Lassan elérik hogy több tankjuk lesz mint pl. az EU-s országoknak együtt véve. Pont azért tolják ez az eszement fegyverkezést, hogy többet ne tűnjenek el a térképről...
Most ezt komolyan elhiszed hogy a ruszkik el nézik, hogy a súlyosan russzófob, amerika csicska polákok majd atombomba fejlesztésbe kezdjenek? Nézd meg hogy mi lett a kárpátok géniuszával pedig '89-ben nem volt ilyen kiélezett a politikai helyzet.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 740
18 597
113
nem olyan biztos ez, sőt!
Lassan elérik hogy több tankjuk lesz mint pl. az EU-s országoknak együtt véve. Pont azért tolják ez az eszement fegyverkezést, hogy többet ne tűnjenek el a térképről...
Azt hiszem ma délelőtt Kirby lehűtötte őket,hogy felejtsék el az atomot.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby