[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 807
113
Nem csak ők látják ezt, itt élősködnek 1 éve, ruhabutikok, cipőboltok belőlük élnek, köpködik a szotyit mindenhova, tolják egyik cigit a másik után, leszarva hol vannak, eltrécselgetnek egymás között oroszul, közben aki itt él és dolgozik egyre nagyobb aggodalommal számolgatja hónap végén hány napot kell még túlélni fizetésig.
Cigók meg aggódnak a konkurencia megjelenése miatt? :D
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 306
14 049
113
Ugyanerről a propimédiáról egy érdekesség, ami árnyalja, de lehet cáfolja is a közvéleménykutatásokat, politikusok FAcebook interakciói, mint pl. lájkok:
Szalmaszálba kapaszkodsz. Az emberek altalába nem szoknak a FB-on politikusokat komentelni vagy lajkolni (például én se), ilyet csak egy meghatározot csoport tesz (azok viszont agyolajlolják a kedvencuk oszes szoszenését).

Gratulálok a liberálisoknak és progressziveknek ehhez a szép szóval is mondva "hatalombitorláshoz".
Ebben a ciklusban szinte kizárolag konzervativ miniszterelnokok voltak (sot, Matovič hajlik az ultrakonzervativizmus felé), és a koalíció oszetétele is inkább a konzervativ volt, ami az SaS kilépésével még tovább erosodott. Kollárék kifejezetten mint ha amolyan szlovákiai FIDESZ akarnának lenni. Viszont inkább a konkrét személyeken siklot ki az egész, nem pedig azon, ki mit képvisel. :oops:
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 133
113
Szalmaszálba kapaszkodsz.
Én csak egy statisztikát tettem be, a kedvenceidtől. Nem kell kapaszkodnom semmibe, a tények magukért beszélnek.

(Anno azt beszélték, hogy Obama a Twitteren nyerte meg a választásokat. Azóta láthattuk, a média és maga a közösségi média mekkora szerepet játszik a választásokban.)
Ebben a ciklusban szinte kizárolag konzervativ miniszterelnokok voltak
Ez a megfogalmazás egyébként önmagában vicces...ezek meg a konzervativizmus...lol
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 463
67 807
113
Megjegyzés: V4 az értékcsökkenéshez. Violet sztárpillanatát elrontották a magyarok

Szûken lefordítanàd? Nem csak ezt, amiket beteszel àltalàban. Nem tudom fordítózni angolra sem valamiért és így elolvasni sem.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 616
8 180
113
Szûken lefordítanàd? Nem csak ezt, amiket beteszel àltalàban. Nem tudom fordítózni angolra sem valamiért és így elolvasni sem.
Az en kedvencem az, ahol kijelenti, hogy az oroszok aggresszioja kozvetlenul erinti a cseheket. Erted, oket is megtamadtak... ez a fajta remisztoen egyszeru propaganda-ujsagiras mar szorakoztato. :D
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 011
12 858
113
Ez az atlag cseh velemenye


Oroszország több ezer tankot veszített. Ukrajnában már több van belőlük – mutatják az adatok


Komment: :D

"Ez nagyon szép olvasmány. És még inkább, amikor ráébredünk, hogy az orosz kollaboránsok miként fröcsögnek, sikoltoznak és felforr a vérük. Csak egy bozót, hadd pattanjon a mohó, mint a gesztenye a tűzhelyen."

"Nos, több repülőgép és az oroszok az Urálba menekülnek"
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 011
12 858
113
Napifaszsag :D

Az ukrán ellentámadás nem járul hozzá a háború gyorsabb befejezéséhez – véli a csehek fele


Pesszimistább véleménnyel leggyakrabban az 59 év felettiek vagy a középfokú végzettséggel nem rendelkezők vannak.

„Azt a hitet viszont, hogy az offenzíva hozzájárul a konfliktus gyorsabb lezárásához, az esetek 39 százalékában nagyobb mértékben fejezték ki az egyetemisták. Ráadásul a SPOLU-szavazók az esetek 52 százalékában, a PirSTAN-szavazók 46 százalékban, a Petr Pavel-szavazók pedig 45 százalékban ezt hiszik el” – mondta a szervernek Přemysl Čech, a Medián cég vezetője.

Mar csak az hianyzik ebbol hogy a falusiak hulyek a varosiak meg okosak. :D
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
Mernek nagyok lenni (csak ellentétben a mi térképeinkkel, ezen területek jelentős része soha nem volt lengyel terület, pl Mezőkövesd)


4628469408b3d7cdb4a70bc97602aa58.jpg
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 011
12 858
113
Napiszar :D

Takarják az ukránokat, a nő a rendőröket okolja. Novotný polgármester beavatkozott a vitába


„Most a libereci városiakkal beszéltem az ukránok helyzetéről. Egyenesen megerősítettek bennem, hogy nem szabad beszélni arról a baromságról, amit itt szándékosan csinálnak, hogy az Rakusan felülről érkező parancsra van, minden az ő fedezete alatt van! És hogy sok minden történik” – írja Facebook-oldalán Helena Soukupová, akit csaknem négyezren követnek.

„Továbbá azt is megkérdeztem, hogy maguk a rendőrök miért nem tesznek semmilyen lépést és nyomozást a politikai képviselők esetleges jogsértő cselekményei, esetleges hazaárulása vagy hazaárulása miatt. Csak nevettek a válaszon, hogy a rendőrség legmagasabb posztjai inkább politikai jellegűek, ezért természetesen alacsonyabb beosztású rendőr nem fog ezzel foglalkozni, sőt kirúgni sem. Amikor azt mondtam, hogy ebben az esetben maffia és korrupt állam vagyunk, egyetértően bólogattak. Amikor megkérdeztem, mit lehet tenni ellene, ha a dolgok úgy állnak, ahogy vannak, azt mondták, hogy az embereknek össze kell fogniuk. A srácok nagyon kedvesek voltak” – folytatja Soukupová.


Szerintem ez ilyen felig faszsag felig igaz, de ha nem lenne alapja akkor nem lenne alap a szarkeveresre.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 332
20 757
113
Szó van ebben a cikkben a grafenwöhri US bázisról a cseh határ mellett, a német oldalon. Azt írják 50 ezres, szóval ugyancsak nagy.
Viszont a gugli szerint az itteni katonai reptérnek egyetlen, 1 km-es kifutópályája van.
Én eléggé valószínűtlennek tartom, hogy ekkora bázis ne tudjon nagyobb személygépeket vagy különösen tehergépeket fogadni.

Tud erről valaki valamit? Beleértve azt is, hogy gugli köztudottan hamisítja a térképeit egyes helyeken, a legkülönbözőbb okokból.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 215
113
Magas Tátra FB csoportba posztolt egy ukrán nő, valamiért szükségét érezte megosztani a tájképek között az ukrán színezetű hűtőmágnesét vagy mit is. Hát nem a várt szimpátialájkokat kapta (pár magyaron kívül 95%ban szlovákok, lengyelek, csehek a közönség). Dühös fej, hányós szmájli. Valaki megjegyezte, h mennyi bunkó ruszofil, majd jött a válasz, h "ha az én országom állna háborúban, nem nyaralgatnék", meg ennél sokkal kevésbé szofisztikált tanácsok, h az összes ukrán mit hová dugjon. Szóval az, h a kormányaik mit csinálnak, nem áll feltétlenül összhangban azzal, amit a nép gondol.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 011
12 858
113
Több brit sajtóorgánum, köztük a The Times és a The Guardian által idézett kommentekben Wallace azt mondta, hogy hallotta a washingtoni Capitolium törvényhozóinak "morgolódását", miszerint "mi nem vagyunk Amazon".

– Úgy értem, ez igaz – mondta Wallace. "Tavaly júniusban ezt mondtam: Miután tizenegy órát vezettem, hogy megszerezzem a listát (tőlük), azt mondtam az ukránoknak: nem vagyok Amazon" - mondta a brit sajtó szerint.


Ezek az agymosottak nekimennek meg a brit vedelmi miniszternek is ha a keleti hibbantak vedelmerol van szo. :D

Jo szorakozast.