<blockquote rel="Veér István"><blockquote rel="nekerdez"><blockquote rel="Veér István"><blockquote rel="borisz"><blockquote rel="papajoe">Senki sem nézte meg a videót?
Logikus,hogy nincs fenntartható fejlődés,mert a föld bolygó fizikailag zárt rendszer,véges erőforrásokkal.
A mai lakosságot szerintem el tudná tartani normális szinten,a javak ésszerűbb elosztásával,nem preferálom az egyenlőséget,mert nem lehetséges,nincs is ilyen princípium,az egység fogalmát degradálták le egyenlőség fogalmára,hogy tudjanak hivatkozni valamire,és meg tudják magyarázni a demokrácia szükségességét.
De amíg azon alapszik a világ gazdasági rendszer,hogy x csoport eldönti,hogy y ország számára bármennyi rénzt lehet kibocsájtani,és abból a maradék országokat lehet gazdasági szolgaságba terelni/tartani,addig bármit is okoskodik a közgáz,zakó lesz csak.
Valahogy a világ vezetői mindig egy titokzatos 3. személyre/erőre hivatkozva hozzák meg a döntéseiket,azt kéne kibontogatni kicsit,hogy az mi,miért,hogyan,és a többi.
Felesleges faji,vallási alapokra terelni a kérdést,mert érdektelen a téma szempontjából.
Zárt rendszer?
Ember, hol élsz te?
Hát a fotonok honnan jönnek ide, a Tescóból?
"Mindjárt lefordulok a székről!"
</blockquote>
Eleve a fejlődésben nem akadály, ha zárt rendszerben vagyunk... Elég nagy és bonyolult ez a rendszer, hogy elemeinek átrendezésével "fejlettebb" legyen.
INNOVÁCIÓ! A vetésforgó fejlődés volt. A műtrágya fejlődés volt. Egyiktől sem lett fenntarthatatlanabb a világ, legfeljebb attól, ha rosszul alkalmazzák. Attól, hogy traktorral szántunk, nem ökörrel, nem lett fenntarthatatlanabb a világ. Attól, hogy a földre nem figyel a gazda, monokultúrázik, attól fenntarthatatlan lett. De ezeken a dolgokon nem lehetetlen változtatni, csak kishitűnek, nihilistának lenni könnyebb, mint tenni valamit!
Tessék szépen ahulladékot szelektíven gyűjteni. Az utca végére nem autóval menni, nem pedig azon keseregni, hogy jajj a hülye emberiség miatt fenntarthatatlan a fejlődés.
</blockquote>
Itt egy hatalmas probléma van a technikai fejlődést nem követte egy társadalmi fejlődés. Sőt vissza fejlődés. Nézzük csak az EU-t év századok óta meglévő közösségek hullanak szét. Etnikai úgy változik meg a kontinens, hogy nem volt nagyobb háború. Aki etnikai,és kulturálisan egyre dominánsabb annak katonailag semmi esélye nem lett volna.
Iszlám meg a fenntartható fejlődés és természet megóvás kizárja egymást. Mivel azt Allah ajándékának veszik, ezért természetes számukra.
+ Plussz nyugat eszme rendszere a fogyasztói kultúra. Meg a végtelen növekedés remek.
1960 évekbe még azt képzelték jogosan hogy 2010-re hold és mars bázisok lesznek.
De nem kell űrbe menni. Tengereket mikor fogjuk meghódítani mivel jelenleg csak szárazföldön élünk?!
Plusz vízi világot mert nem törekszünk birtokba venni nem becsüljük. Lásd millió tonna szemetek amit beléjük engedünk.
</blockquote>
Ha elég nagy a gond akkor többen törődnek vele. Most nagy, de sokan foglalkoznak is vele. Én hiszem, hogy meg fogunk oldani minden gondot fokozatosan, és hiszem, hogy ha nem hiszünk (akár csak magunkban/ebben a célban) akkor semmit nem fogunk megoldani.
A nihilizmus, pesszimizmus, önfeladás még semmi gondot nem oldott meg.
Viszont kellenek a hozzatok hasonló vészmadarak, hogy elég ember szeme felnyiljon. De feladni nem szabad a reményt!</blockquote>
Na most akkor aki tisztában van vele, hogy gond van, és szót emel ez miatt, az vészmadár, de mégis szükséges? Nem igazán értelek én téged, az egyik állítás mintegy lehülyézi az aggódókat, a másik meg elismeri hogy ami miatt aggódnak, az VALÓS, és szükségesek az ilyen emberek, akik látják a cukormázba csomagolt szart. Most akkor JÓ ez hogy vannak Montezumák, vagy sem?
</blockquote>
Nem jó, sőt, kimondottan káros.
Javaslom, hogy mindenki boldog mosollyal az arcán szarjon bele az egészbe és élvezze az életet amúgy rendes <i>carpe diem</i> módjára.
Nem kell itt agyalni meg erőlködni semmin, minden úgy jó, ahogy van és lesz.