[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
<blockquote rel="silurusglanis">a magyar nemzet kiforgatásának, földtől való elszakításának jeles momentuma

Egy középkorban rekedt nemzetnek, a középkori gazdálkodástól való elszakításának jeles momentuma. A föld gyakorlatilag értéktelen nemzetgazdasági szempontból egy fejlett világban.</blockquote>

Ahammm.
És élelmiszert hogy termelsz?
Tiszta levegő?
Te, fejlett, te...
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="thomashewitt"><blockquote rel="Veér István">A mikroökonómia egy egyszerű, kezelhető modellt ad a gazdaságot működtető erőkre.
A közgazdaságtan nem veszi emberek érdekeit figyelembe, és zárja ki másokét. Egyszerűen egy modell, ami az emberi természeten (elvont haszon maximalizálásra való törekvés), valamint az anyagmegmaradáson (adás-vétel) alapul. (bár a pareto hasznosság fogalma például a globális haszon maximalizásáról szól, ahol a haszon a gazdaság szereplőinek a megélt haszonérzése. tehát nekem pl. hasznos egy

A mikroökonómia szabályai a szocializmusban is igazak voltak, akkor is oktatták.

Egy bank is termelhet profitot, teljesen erkölcsösen, például hitelek kamatjából. Nem termeli ötletszerűen a zsét. Az, hogy a rossz szabályozási környezet miatt a makroökonómia szabályiait is felrúgják (amik azért sokkal elvontabbak, mint a mikroökonómia szabályai, de a profit mikro téma. pénz sem kell ahhoz, hogy értelme legyen, bár nagyon megkönnyíti a pénz a számolást!)

A profit szó egy jól meghatározott jelentésű szó. Ezt valami másra használni, illetve tagadni semmi értelme, ugyanolyan, mint a migráns szót használni (ami népvándorlót jelentene, csak inkább nem meri kimondani a hazai média, mert túl kifejező lenne), és annak a jelentéstartalmát megpróbálni lecserélni egy másik külön jelentésre - a menekültre.

A közgáz alapjait érdemes lenne oktatni országosan, ahogy a fizikai alapjait is oktatják. Hasonlóan fontos, csak nem a külvilág szabályait, hanem a társadalmakat működtető erőket (legalábbis egy nagyon fontos részét) írja le.

Nagyon túl van misztifikálva a pénz, különben nem más, mint egy mérték, a sok közül, mint a colostok 1/2 decis pohár a kricsmiben.
A cserekereskedelem kiküszöbölésében van nélkülözhetetlen szerepe, de babban a többinek is van.
A hitel, meg csak arra jó, hogy hullámzást vigyen a gazdaságba, amikor túltolják, utána böjt jön, ebben én és semmiféle pozitívumot nem látok, csak a nagyok gazdagodnak rajta, mert a folyamatot, ők vezénylik le.
Szét kellene nézni a régi dinasztiák háza táján, mint Rothchild, Warburg, Schiff, Oppenheimer, Rockefeller klánok, akik több évszázada gazdagodnak, a TOP 100 lista kabaré, az ottani első max az első 20-ban ha benne lehet.

</blockquote>

Nem csak arra jó a hitel, de hagyjuk. Széchenyi forogna a sírjában, sikeresen visszasüllyedt a magyar közgondolkozás a pénzről középkori szintre.</blockquote>

Szerencsére!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
<blockquote rel="Veér István"><blockquote rel="thomashewitt"><blockquote rel="Veér István">A mikroökonómia egy egyszerű, kezelhető modellt ad a gazdaságot működtető erőkre.
A közgazdaságtan nem veszi emberek érdekeit figyelembe, és zárja ki másokét. Egyszerűen egy modell, ami az emberi természeten (elvont haszon maximalizálásra való törekvés), valamint az anyagmegmaradáson (adás-vétel) alapul. (bár a pareto hasznosság fogalma például a globális haszon maximalizásáról szól, ahol a haszon a gazdaság szereplőinek a megélt haszonérzése. tehát nekem pl. hasznos egy

A mikroökonómia szabályai a szocializmusban is igazak voltak, akkor is oktatták.

Egy bank is termelhet profitot, teljesen erkölcsösen, például hitelek kamatjából. Nem termeli ötletszerűen a zsét. Az, hogy a rossz szabályozási környezet miatt a makroökonómia szabályiait is felrúgják (amik azért sokkal elvontabbak, mint a mikroökonómia szabályai, de a profit mikro téma. pénz sem kell ahhoz, hogy értelme legyen, bár nagyon megkönnyíti a pénz a számolást!)

A profit szó egy jól meghatározott jelentésű szó. Ezt valami másra használni, illetve tagadni semmi értelme, ugyanolyan, mint a migráns szót használni (ami népvándorlót jelentene, csak inkább nem meri kimondani a hazai média, mert túl kifejező lenne), és annak a jelentéstartalmát megpróbálni lecserélni egy másik külön jelentésre - a menekültre.

A közgáz alapjait érdemes lenne oktatni országosan, ahogy a fizikai alapjait is oktatják. Hasonlóan fontos, csak nem a külvilág szabályait, hanem a társadalmakat működtető erőket (legalábbis egy nagyon fontos részét) írja le.

Nagyon túl van misztifikálva a pénz, különben nem más, mint egy mérték, a sok közül, mint a colostok 1/2 decis pohár a kricsmiben.
A cserekereskedelem kiküszöbölésében van nélkülözhetetlen szerepe, de babban a többinek is van.
A hitel, meg csak arra jó, hogy hullámzást vigyen a gazdaságba, amikor túltolják, utána böjt jön, ebben én és semmiféle pozitívumot nem látok, csak a nagyok gazdagodnak rajta, mert a folyamatot, ők vezénylik le.
Szét kellene nézni a régi dinasztiák háza táján, mint Rothchild, Warburg, Schiff, Oppenheimer, Rockefeller klánok, akik több évszázada gazdagodnak, a TOP 100 lista kabaré, az ottani első max az első 20-ban ha benne lehet.

</blockquote>

Nem csak arra jó a hitel, de hagyjuk. Széchenyi forogna a sírjában, sikeresen visszasüllyedt a magyar közgondolkozás a pénzről középkori szintre.</blockquote>

Szerencsére! </blockquote>

Erre nehéz visszafogott választ adni... Mindegy, Úgyis a multi vagy a zsidó lesz a hibás, ha a nagyobb tudását versenyelonnye kovacsolja. Molnit is szapuljak itt folyton, de megertem miert rovid a türelme.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Rommel28

<i>"Középkori gondolkodás, középkori életszínvonalat eredményez."</i>

Ez nem kicsit igaz :)
Aki nem hiszi el nézzen körül Afrikában meg a közel-keleten.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
Középkori gondolkodás, középkori életszínvonalat eredményez.

Ebben tökéletesen egyetértek.

Azonban nem kellene túltolni a fene nagy modernitást se, mert rá fogunk menni nagyon hamar.
Sokszor úgy érzem, hogy az emberiség abban a fázisban van mint a gyalogkakukkos rajzfilmben a coyote. Kifut a szakadék fölé, pörög a lába a levegőben, de még nem nézett a kamerába a zuhanás előtt.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 652
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="Veér István"><blockquote rel="thomashewitt"><blockquote rel="Veér István">A mikroökonómia egy egyszerű, kezelhető modellt ad a gazdaságot működtető erőkre.
A közgazdaságtan nem veszi emberek érdekeit figyelembe, és zárja ki másokét. Egyszerűen egy modell, ami az emberi természeten (elvont haszon maximalizálásra való törekvés), valamint az anyagmegmaradáson (adás-vétel) alapul. (bár a pareto hasznosság fogalma például a globális haszon maximalizásáról szól, ahol a haszon a gazdaság szereplőinek a megélt haszonérzése. tehát nekem pl. hasznos egy

A mikroökonómia szabályai a szocializmusban is igazak voltak, akkor is oktatták.

Egy bank is termelhet profitot, teljesen erkölcsösen, például hitelek kamatjából. Nem termeli ötletszerűen a zsét. Az, hogy a rossz szabályozási környezet miatt a makroökonómia szabályiait is felrúgják (amik azért sokkal elvontabbak, mint a mikroökonómia szabályai, de a profit mikro téma. pénz sem kell ahhoz, hogy értelme legyen, bár nagyon megkönnyíti a pénz a számolást!)

A profit szó egy jól meghatározott jelentésű szó. Ezt valami másra használni, illetve tagadni semmi értelme, ugyanolyan, mint a migráns szót használni (ami népvándorlót jelentene, csak inkább nem meri kimondani a hazai média, mert túl kifejező lenne), és annak a jelentéstartalmát megpróbálni lecserélni egy másik külön jelentésre - a menekültre.

A közgáz alapjait érdemes lenne oktatni országosan, ahogy a fizikai alapjait is oktatják. Hasonlóan fontos, csak nem a külvilág szabályait, hanem a társadalmakat működtető erőket (legalábbis egy nagyon fontos részét) írja le.

Nagyon túl van misztifikálva a pénz, különben nem más, mint egy mérték, a sok közül, mint a colostok 1/2 decis pohár a kricsmiben.
A cserekereskedelem kiküszöbölésében van nélkülözhetetlen szerepe, de babban a többinek is van.
A hitel, meg csak arra jó, hogy hullámzást vigyen a gazdaságba, amikor túltolják, utána böjt jön, ebben én és semmiféle pozitívumot nem látok, csak a nagyok gazdagodnak rajta, mert a folyamatot, ők vezénylik le.
Szét kellene nézni a régi dinasztiák háza táján, mint Rothchild, Warburg, Schiff, Oppenheimer, Rockefeller klánok, akik több évszázada gazdagodnak, a TOP 100 lista kabaré, az ottani első max az első 20-ban ha benne lehet.

</blockquote>

Nem csak arra jó a hitel, de hagyjuk. Széchenyi forogna a sírjában, sikeresen visszasüllyedt a magyar közgondolkozás a pénzről középkori szintre.</blockquote>

Szerencsére! </blockquote>

Erre nehéz visszafogott választ adni... Mindegy, Úgyis a multi vagy a zsidó lesz a hibás, ha a nagyobb tudását versenyelonnye kovacsolja. Molnit is szapuljak itt folyton, de megertem miert rovid a türelme.</blockquote>




Elbeszélünk egymás mellett,és szerintem ebben a témában nem nekem van " kiválasztottságtudatom".
Figyu,értem,hogy kell a pénz,tudom is hogy kb arra találták fel,hogy ne árut kelljen árura cserélni,mert pl 20 kiló krumpli 50 kiló almát ér,de egy arany gyűrű meg 500kilót,viszont az ékszerész nem eszik meg 3 tonna almát naponta,így kellett valami egységesített csere eszköz.Nincs is ezzel bajom,ha valaki felfújta a pofáját,és hajnaltól nanapestig szántott,az összes gyerekeével,meg az asszonnyal,akkor neki lett több krumplija,ami több csere eszközt ér,amin vehetett még egy lovat pl. amivel jövőre még többet tudott termelni,még ez is ok.
Abban ugye megegyezhetünk,hovgy ebben a rendszerben nem lenne annyi ló az usában,amennyivel sok-sok ezer milliárdnyi többlet csere eszközt tudnának termelni( gyk:természetesen sarkítok lóval,mert fejlődtünk azóta)?
Feltételezem hallottál a fed törvényről?
Feltételezem tudod,hogy ez azt jelenti,hogy a világ legnagyobb gazdaságát egy magán cég láthatja el pénzzel?
S nem az istenadta nép?
Feltételezem tudod,hogy,hogyan működnek a kereskedelmi bankok,amiket a világ ~85%-ában a fed,és al intézményei látnak/láttatnak el pénzzel?
Nos,a derék bank,a kihelyezett hitelek után 7-9x-es pénzt teremthet,mert csak annyiad rész fedezet kell betétek után,a hatályos törvények szerint,a hitelre felszámolt kamat az a villanyszámlára sem elég,kb.
Szóval bemegy a melós a bankba,venni 1db 3 millás szuzukit,kap 3 milla hitelt,ami után a sarki X nevű kereskedelmi bank legálisan gyárt,egy "enter" gomb nyomással 7vagy9X 3milla pénzt,meg a melós visszafizeti a felvett 3-at is+ a kamat.Az így talált 27+3+ a kamat pénzt ismét az előző módszerrel multiplálhatja,a hatályos törvények szerint.
E teljesen jó,nincs versenyhátrány ugye?
A bankárok meló után mennek a földekre,kohókba napi 5000 órát túlórázni,hogy legyen zsé,amit odaadhatnak kamatra,
Nyilván.
Ajánlom a csövön " many as debt" című gyermekeknek való,rajzfilmbe csomagolt kis tájékoztatót,hogy hogyan lesz a bankoknak tőkéje,és "tisztességes" profitja.
Persze nem kevés még így is csődbe megy.....
Keress rá Drábik papára,kis hijján sztrókot kap,mikor erről beszél,ő már valami 100x-os szorzóról beszél a fed,és a kisebb bankok között.
No,így működik a csodálatos mai közgáz.
Nem kötekszem,és nem kritizállak,csak ezt úgy 20 éve fedeztem fel,egy falusi könyvtár könyvei között,annyira titkos,gondolom te is jártál már könyvtárban.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 652
113
Nem a személy az érdekes,hanem a téma,mondanivaló.

https://www.youtube.com/watch?v=3Tpo2GC2Yws
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Középkori gondolkodás, középkori életszínvonalat eredményez.

Az az istenverte középkori színvonal, örökké fentartható volt. Ez a mostani pedig nemsokára vége és csak egy szempillantás az emberi létezésben is.
Félre ne értsétek, én is lusta vagyok és szeretek így élni. De hát a profit az fontosabb, mint a fentarthatóság :(
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="Rommel28">Középkori gondolkodás, középkori életszínvonalat eredményez.

Az az istenverte középkori színvonal, örökké fentartható volt. Ez a mostani pedig nemsokára vége és csak egy szempillantás az emberi létezésben is.
Félre ne értsétek, én is lusta vagyok és szeretek így élni. De hát a profit az fontosabb, mint a fentarthatóság :(</blockquote>

Pedig most minden lehetőségünk meglenne arra, hogy egy modern de a régiekhez hasonlóan fenntartható és természetközeli civilizációt hozzunk létre. Modern diagnosztika és orvoslás, kommunikáció, stb. De fenntartható termelés, zöld és magas diverzitású lakókörnyezet a sűrűbben lakott területeken is. S tényleg csak a profit az akadály, illetve, hogy valutában mérik. Mert haszon az lenne az átálláson de bőven. :( Na off vége.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 712
113
<blockquote rel="Rommel28">Középkori gondolkodás, középkori életszínvonalat eredményez.

Az az istenverte középkori színvonal, örökké fentartható volt. Ez a mostani pedig nemsokára vége és csak egy szempillantás az emberi létezésben is.
Félre ne értsétek, én is lusta vagyok és szeretek így élni. De hát a profit az fontosabb, mint a fentarthatóság :(</blockquote>

+1
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="Rommel28">Középkori gondolkodás, középkori életszínvonalat eredményez.

Az az istenverte középkori színvonal, örökké fentartható volt. Ez a mostani pedig nemsokára vége és csak egy szempillantás az emberi létezésben is.
Félre ne értsétek, én is lusta vagyok és szeretek így élni. De hát a profit az fontosabb, mint a fentarthatóság :(</blockquote>

Pedig most minden lehetőségünk meglenne arra, hogy egy modern de a régiekhez hasonlóan fenntartható és természetközeli civilizációt hozzunk létre. Modern diagnosztika és orvoslás, kommunikáció, stb. De fenntartható termelés, zöld és magas diverzitású lakókörnyezet a sűrűbben lakott területeken is. S tényleg csak a profit az akadály, illetve, hogy valutában mérik. Mert haszon az lenne az átálláson de bőven. :( Na off vége. </blockquote>

Ahoz vissza kell nemesedni :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Erre nehéz visszafogott választ adni... Mindegy, Úgyis a multi vagy a zsidó lesz a hibás, ha a nagyobb tudását versenyelonnye kovacsolja. Molnit is szapuljak itt folyton, de megertem miert rovid a türelme.

Semmivel sem okosabb a zsidó egyikünknél sem. A versenyelőnye az etnikumának az illető szférákban betöltött igencsak erős befolyásából ered, nem azért mert "észben lenyom" ... Más kártyákkal játszik, alapból, amelyhez neked soha nem lesz ütős lapod.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="Veér István">
Erre nehéz visszafogott választ adni... Mindegy, Úgyis a multi vagy a zsidó lesz a hibás, ha a nagyobb tudását versenyelonnye kovacsolja. Molnit is szapuljak itt folyton, de megertem miert rovid a türelme.

Semmivel sem okosabb a zsidó egyikünknél sem. A versenyelőnye az etnikumának az illető szférákban betöltött igencsak erős befolyásából ered, nem azért mert "észben lenyom" ... Más kártyákkal játszik, alapból, amelyhez neked soha nem lesz ütős lapod.</blockquote>

Ugyan ez igaz a multira is, ott sem feltétlenül elhanyagolható versenyelőny az, hogy a beszállítók függenek tőle, nem ő tőlük. Ilyen a piacgazdaság, annak előnyei egyértelműek mindenkinek, csak arról nem beszélnek sokan,ha te vagy a kishal akkor beszoptad, meg fognak kajálni a nagyok, akkor is ha nem vagy hülye, szerencse/nagyon jó kapcsolatok nélkül. Illetve adva van a lehetőség, hogy alkalmazott legyél, és másnak keress pénzt.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Mielött elfajul a vita, azért jelentsük ki, hogy nincs olyan, hogy fenntartható fejlödés!
Esetleg egy adott szintet tudnánk tartani adott létszámú lakossággal.
Jelenleg csak nagy pazarlás mellett tud a nép egy része fejlödni. A fejlödés sok energiát igényel minden téren.
Nemsoká sokan fejre fognak állni emiatt.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Szerintem van fenntartható fejlődés is. A jelenlegi nem az. És azt, hogy jobban tudnak valamit a "friendly merchant"-ok, azt úgy értem, hogy nem tagadják az alapvető törvényeket.

Ha valaki a lapos földben hisz, nem fog tudni hatékonyan légitársaságot csinálni, mert olyan alapvető dolgokat hagy figyelmen kívül ami az adott piacon a sikeres versenyzéshez előfeltétel. (oké, erőltetett példa)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Szerintem van fenntartható fejlődés is. A jelenlegi nem az. És azt, hogy jobban tudnak valamit a "friendly merchant"-ok, azt úgy értem, hogy nem tagadják az alapvető törvényeket.

Ha valaki a lapos földben hisz, nem fog tudni hatékonyan légitársaságot csinálni, mert olyan alapvető dolgokat hagy figyelmen kívül ami az adott piacon a sikeres versenyzéshez előfeltétel. (oké, erőltetett példa)

Van fenntarthato fejlodes, de jelenleg nincs arra epulo/alkalmazo tarsadalmi rendszer. Nem is ugy nez ki, hogy lesz valaha.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="Rommel28">Középkori gondolkodás, középkori életszínvonalat eredményez.

Az az istenverte középkori színvonal, örökké fentartható volt. Ez a mostani pedig nemsokára vége és csak egy szempillantás az emberi létezésben is.
Félre ne értsétek, én is lusta vagyok és szeretek így élni. De hát a profit az fontosabb, mint a fentarthatóság :(</blockquote>

Őszintén szólva már hiányzik hogy nincs mindennap bejelentve, hogy az USA a FED meg a petrodollár napokon belül összeomlik az oroszok legnagyobb örömére.
Nagyon leült a nagy sakktábla, fel lehetne azt a topicot is dobni valami antiglobalista összeesküvés elmélettel egyhén utalva a háttérhatalom származására.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 471
113
Fenntartható fejlődés?
Meghatározás és szemlélet kérdése vitán felül.

Én úgy pontosítanék a magam felfogásában, hogy az ideális/optimális működéshez/hatásfokhoz való közeledés.
Tehát pl. gőzgép - belső égésű motor - elektromos meghajtás.

Ha ezek a folyamatok - legyen szó az élet bármely területéről - úgy valósulnak meg, hogy közben a természet (önkényesen) meghatározott időn belül tud regenerálódni, akkor elfogadom a fejlődés szót.

Hogy Veér Istvánt másoljam: A jelenlegi nem az.

Tartok tőle, hogy nagyon sok téren nem az.