[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
<blockquote rel="formosa">.
<blockquote>
formosa, tényleg jóindulattal, de nagyon nyomatékosan javaslom neked, hogy sokkal de sokkal többet tájékozódj, mielőtt akár egy mondatot is leírsz.
Mindannyiunknak jobb lenne, hidd el. Te kevesebbet égnél be, nekünk meg nem zsibbadna az arcunk a rengeteg facepalm-tól.

+1
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Szörnyű, hogy ilyen könyveket marha nehéz, néha lehetetlen beszerezni. Nem értem, hogy miért nem lehet rendes darabszámban kinyomtatni az ilyen jellegű írásokat.
Mert a lőtéri kutyát sem érdekli. Van olyan természet védelemmel foglalkozó egyesület akiknek a könyveit kizárólag én forgalmazom ( Andrásfalvy Bertalan: A Duna mente népének ártéri gazdálkodása- Bartha Dénes - Oroszi Sándor: Őserdők a Kárpát-Medencében) és képtelenek vagyunk néhány darabnál többet eladni belőle. Megkereshetem a kiadót, hogy Szűcs Sándor: A régi Sárrét világa könyvből nyomjanak száz példányt, de kinek?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="phaidros">

Szörnyű, hogy ilyen könyveket marha nehéz, néha lehetetlen beszerezni. Nem értem, hogy miért nem lehet rendes darabszámban kinyomtatni az ilyen jellegű írásokat.
Mert a lőtéri kutyát sem érdekli. Van olyan természet védelemmel foglalkozó egyesület akiknek a könyveit kizárólag én forgalmazom ( Andrásfalvy Bertalan: A Duna mente népének ártéri gazdálkodása- Bartha Dénes - Oroszi Sándor: Őserdők a Kárpát-Medencében) és képtelenek vagyunk néhány darabnál többet eladni belőle. Megkereshetem a kiadót, hogy Szűcs Sándor: A régi Sárrét világa könyvből nyomjanak száz példányt, de kinek?

</blockquote>

Kicsi a világ, egy megrendelőd akad :) írok privátban :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Mert a lőtéri kutyát sem érdekli. Van olyan természet védelemmel foglalkozó egyesület akiknek a könyveit kizárólag én forgalmazom ( Andrásfalvy Bertalan: A Duna mente népének ártéri gazdálkodása- Bartha Dénes - Oroszi Sándor: Őserdők a Kárpát-Medencében) és képtelenek vagyunk néhány darabnál többet eladni belőle. Megkereshetem a kiadót, hogy Szűcs Sándor: A régi Sárrét világa könyvből nyomjanak száz példányt, de kinek?
Ha már nincs érdemi forgalma egy könyvnek, akkor nem lenne jobb ingyen elérhetőve tenni a neten? (pl.: oszk.hu)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ha már nincs érdemi forgalma egy könyvnek, akkor nem lenne jobb ingyen elérhetővé tenni a neten? (pl.: oszk.hu)

Nem rajtam múlik. A szerzői jogok a szerző halála után hetven évvel szűnnek meg. Én még örökösnek nem tudtam olyan kevés pénzt adni ami nem jött volna jól.
Te kaptál már olyan kevés pénzt aminek nem örültél?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
melampo
Nem tartom jonak a jelenlegi szerzoi jogi szabalyokat. Es akkor nagyon finoman fogalmaztam. :/ (Jaj, de szeretnek rajta valtoztatni...)
A melyen tisztelt orokosokben pedig lehetne annyi tartas, hogy a szuloi orokseget megosszak az emberekkel, legalabb akkor amikor mar erdemi bevetelt nem varhatnak belole. Csak hogy a felejtes homalyaba ne vesszen...
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<i>Lassan írom, hátha megérted: Hatékonyság fokozásával csökken a költség: ugyanakkora bevétel mellett több lesz a profit. Zárt rendszerben is működik! Puszta kézzel halat fogás helyett hálóval: több halat fogsz, vagy több időd marad másra!</i>
És meddig? Hálóval mikor fogod ki az utolsó halat?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Off
Koszonom melampo! Elolvasom, aztan kolcsonadom silurusglanisnak, oke? :D
Vagy majd ugy ebred reggel, hogy ra van tetovalva. Most eppen nincs keznel egy lofej. Ezzel talan nem sertek szerzoi jogot sem. Win-win. :))
On
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
<blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="Veér István">A profit = pénz a hozzáadott értékért és jó gazdálkodásért.

Ha valaki annyira korlátolt,hogy. Profitot, vagy akár a tisztes profitot kétségbe vonja, azzal nem érdemes tovabb társalogni. Annak mindig mas lesz a hibas, oldja meg a kormány, stb. Az ilyen agyatlan prolikra csak köpni tudok.

Majd ha elkezdesz felébredni az anyagból,megérted.
A föld bolygó zárt rendszer,semmi sem lesz több,vagy kevesebb,csak átalakul.A mostani rendszerben,létező profit=bevétel-költség csak pénzügyi szinten lehet igaz,de ha nem csak a színes papírcetlik mennyiségi birtoklásában gondolkodsz,akkor már nem.
A kommented többi részét magam miatt nem kommentálom.
</blockquote>

Lassan írom, hátha megérted: Hatékonyság fokozásával csökken a költség: ugyanakkora bevétel mellett több lesz a profit. Zárt rendszerben is működik! Puszta kézzel halat fogás helyett hálóval: több halat fogsz, vagy több időd marad másra!

(De most egy sor logikai bakugrással innen eljutsz oda, hogy nincs profit, mert zárt rendszer, multik, államé a negatív externália, túlhalászás, világvége...)

De profit nélkül nincs felesleg, ami nélkül nincs innováció, nincs művészet... Ezek sem léteznek. Illetve mind a bolygó pusztításából fakad. Tiltsuk be, és irány vissza a barlangba, jól értem? Az innováció úgyis csak kárt okozott eddig mindig. Például a vetésforgó. Amiatt merültek ki a talajok, sivatagosodott el Európa, csökkent a terméshozam. Ja nem. Hasznot termel, és mellette nem élte fel a zárt rendszert. Létezhet ilyen? A szoftver ipart meg már is említem. Úgy tud egyre hatékonyabb lenni valami, hogy semmi környezeti teherrel nem jár, csak frissíted a programot, és hatékonyabb lesz -> profit.

Biztos mindenki túl buta ezt felfogni, csak a te újvilágtudatos bölcsességed látja a mélységben a nagy igazságokat.


Már értelek. Részemről lezárom ezt a vitát. Veled attól tartok nem érdemes vitázni. Nem érted, hogy a közgazdaságtan alap gondolatai miért igazak. Talán nem is tanultad, vagy nem figyeltél. Sajnos régen sem volt középiskolai tananyag, és nagyon látszik a lakosság tájékozatlanságán.</blockquote>




Ha van benned hajlandóság a szalonképes(ség) vitára,akkor vitázhatunk.
Milyen az az újvilágtudatos bölcsesség?
Szerénységen nem szívesen menne vissza a barlangba,nem is írtam ilyet.
A közgazdaságtan akkora tutiság,akkor miért tart ott a világ,ahol?
Inkább "régivilág" tudatosság kellene,amikor még az emberekben volt mérték,az volt az érték.
A technikai/technológiai fejlődéssel nincs igazán bajom,némely irányzata felesleges szerintem,és csak rövid távú hasznot hoz,egy igen szűk csoportnak,akik az így megszerzett profitot,ennek a hólabdának a növelésére használja,és így exponenciálisan nő a hólaszti,ami,természeténél fogva be fog gurulni valahová.
Sanszos,hogy a modern közgáz tanai csak ott működnek/működhetnek,ahol van olyan bankrendszer,ami ötletszerűen termeli/teremti a zsét,vagyis a pinyóból zakó az egész,de ha bármikor jön a zakó,az csak arra a 98%-ra vonatkozik,aki nem tehet róla,miről beszélünk?
Miért nem olyan a közgáz tan,hogy a maradék 98% érdekeit is figyelembe veszi?
Ha nem olyan lenne a közgáz tan,amilyen,akkor koncentrálódhatna a vagyon,hatalom,média,technológia,bánatos f@sz,a populáció 2%-ához?Itt tartanánk,ha nem kezdenek el kibocsájtani fedezetlen pénzt?
Nem indulatokat szeretnék kelteni senkiben,de aki azt mondja,hogy a mostani rendszer az tuti,és a még tutibb világ felé visz minket,a mostani közgáz még tutibb,az nekem kicsit érthetetlen.
Nem tanultam közgázt,ezért kénytelen vagyok a józan eszemre hagyatkozni,ami azt súgja,hogy ez így zakó lesz,globálisan,és kényelmetlenül hamar.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros">

Szörnyű, hogy ilyen könyveket marha nehéz, néha lehetetlen beszerezni. Nem értem, hogy miért nem lehet rendes darabszámban kinyomtatni az ilyen jellegű írásokat.
Mert a lőtéri kutyát sem érdekli. Van olyan természet védelemmel foglalkozó egyesület akiknek a könyveit kizárólag én forgalmazom ( Andrásfalvy Bertalan: A Duna mente népének ártéri gazdálkodása- Bartha Dénes - Oroszi Sándor: Őserdők a Kárpát-Medencében) és képtelenek vagyunk néhány darabnál többet eladni belőle. Megkereshetem a kiadót, hogy Szűcs Sándor: A régi Sárrét világa könyvből nyomjanak száz példányt, de kinek?

</blockquote>

Ez érthető, na de, hogy egy boha antikváriumi példányt nem lehet találni... Másik probléma, hogy sokszor -szerintem- irreálisan drágák a könyvek.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
<blockquote rel="Veér István"><blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="Veér István">A profit = pénz a hozzáadott értékért és jó gazdálkodásért.

Ha valaki annyira korlátolt,hogy. Profitot, vagy akár a tisztes profitot kétségbe vonja, azzal nem érdemes tovabb társalogni. Annak mindig mas lesz a hibas, oldja meg a kormány, stb. Az ilyen agyatlan prolikra csak köpni tudok.

Majd ha elkezdesz felébredni az anyagból,megérted.
A föld bolygó zárt rendszer,semmi sem lesz több,vagy kevesebb,csak átalakul.A mostani rendszerben,létező profit=bevétel-költség csak pénzügyi szinten lehet igaz,de ha nem csak a színes papírcetlik mennyiségi birtoklásában gondolkodsz,akkor már nem.
A kommented többi részét magam miatt nem kommentálom.
</blockquote>

Lassan írom, hátha megérted: Hatékonyság fokozásával csökken a költség: ugyanakkora bevétel mellett több lesz a profit. Zárt rendszerben is működik! Puszta kézzel halat fogás helyett hálóval: több halat fogsz, vagy több időd marad másra!

(De most egy sor logikai bakugrással innen eljutsz oda, hogy nincs profit, mert zárt rendszer, multik, államé a negatív externália, túlhalászás, világvége...)

De profit nélkül nincs felesleg, ami nélkül nincs innováció, nincs művészet... Ezek sem léteznek. Illetve mind a bolygó pusztításából fakad. Tiltsuk be, és irány vissza a barlangba, jól értem? Az innováció úgyis csak kárt okozott eddig mindig. Például a vetésforgó. Amiatt merültek ki a talajok, sivatagosodott el Európa, csökkent a terméshozam. Ja nem. Hasznot termel, és mellette nem élte fel a zárt rendszert. Létezhet ilyen? A szoftver ipart meg már is említem. Úgy tud egyre hatékonyabb lenni valami, hogy semmi környezeti teherrel nem jár, csak frissíted a programot, és hatékonyabb lesz -> profit.

Biztos mindenki túl buta ezt felfogni, csak a te újvilágtudatos bölcsességed látja a mélységben a nagy igazságokat.


Már értelek. Részemről lezárom ezt a vitát. Veled attól tartok nem érdemes vitázni. Nem érted, hogy a közgazdaságtan alap gondolatai miért igazak. Talán nem is tanultad, vagy nem figyeltél. Sajnos régen sem volt középiskolai tananyag, és nagyon látszik a lakosság tájékozatlanságán.</blockquote>




Ha van benned hajlandóság a szalonképes(ség) vitára,akkor vitázhatunk.
Milyen az az újvilágtudatos bölcsesség?
Szerénységen nem szívesen menne vissza a barlangba,nem is írtam ilyet.
A közgazdaságtan akkora tutiság,akkor miért tart ott a világ,ahol?
Inkább "régivilág" tudatosság kellene,amikor még az emberekben volt mérték,az volt az érték.
A technikai/technológiai fejlődéssel nincs igazán bajom,némely irányzata felesleges szerintem,és csak rövid távú hasznot hoz,egy igen szűk csoportnak,akik az így megszerzett profitot,ennek a hólabdának a növelésére használja,és így exponenciálisan nő a hólaszti,ami,természeténél fogva be fog gurulni valahová.
Sanszos,hogy a modern közgáz tanai csak ott működnek/működhetnek,ahol van olyan bankrendszer,ami ötletszerűen termeli/teremti a zsét,vagyis a pinyóból zakó az egész,de ha bármikor jön a zakó,az csak arra a 98%-ra vonatkozik,aki nem tehet róla,miről beszélünk?
Miért nem olyan a közgáz tan,hogy a maradék 98% érdekeit is figyelembe veszi?
Ha nem olyan lenne a közgáz tan,amilyen,akkor koncentrálódhatna a vagyon,hatalom,média,technológia,bánatos f@sz,a populáció 2%-ához?Itt tartanánk,ha nem kezdenek el kibocsájtani fedezetlen pénzt?
Nem indulatokat szeretnék kelteni senkiben,de aki azt mondja,hogy a mostani rendszer az tuti,és a még tutibb világ felé visz minket,a mostani közgáz még tutibb,az nekem kicsit érthetetlen.
Nem tanultam közgázt,ezért kénytelen vagyok a józan eszemre hagyatkozni,ami azt súgja,hogy ez így zakó lesz,globálisan,és kényelmetlenül hamar.
</blockquote>

Egy nagyon nagy +1
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Off
Koszonom melampo! Elolvasom, aztan kolcsonadom silurusglanisnak, oke? :D
Vagy majd ugy ebred reggel, hogy ra van tetovalva. Most eppen nincs keznel egy lofej. Ezzel talan nem sertek szerzoi jogot sem. Win-win. :))
On
Ez csak egy résztanulmány és nem a teljes átfogó mű, bár ez is érdekes. Amúgy rengeteg olyan könyv van amelyeknek vagy lejárt a szerző joga tehát szabadon kiadhatóak, vagy eleve is publikus volt de senkit nem érdekel. Volt egy cég aki digitalizált és nyomtatott formában is kiadott ezekből rengeteg történeti, néprajzi munkát.
Csak ismételni tudom önmagamat. A lőtéri kutyát nem érdekli.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
A szlovákok 30 Rosomak beszerzésén gondolkoznak

http://defence-blog.com/army/slovakia-is-looking-to-purchase-30-kto-rosomak-8x8-armored-fighting-vehicles.html

új szlovén gyártmányú fegyvertorony

http://defence-blog.com/army/slovenian-defense-company-developed-and-produced-new-asgard-127-weapon-system.html
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Hogy is van ez? Lengyel-román...

lengyel-roman_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A mikroökonómia egy egyszerű, kezelhető modellt ad a gazdaságot működtető erőkre.
A közgazdaságtan nem veszi emberek érdekeit figyelembe, és zárja ki másokét. Egyszerűen egy modell, ami az emberi természeten (elvont haszon maximalizálásra való törekvés), valamint az anyagmegmaradáson (adás-vétel) alapul. (bár a pareto hasznosság fogalma például a globális haszon maximalizásáról szól, ahol a haszon a gazdaság szereplőinek a megélt haszonérzése. tehát nekem pl. hasznos egy

A mikroökonómia szabályai a szocializmusban is igazak voltak, akkor is oktatták.

Egy bank is termelhet profitot, teljesen erkölcsösen, például hitelek kamatjából. Nem termeli ötletszerűen a zsét. Az, hogy a rossz szabályozási környezet miatt a makroökonómia szabályiait is felrúgják (amik azért sokkal elvontabbak, mint a mikroökonómia szabályai, de a profit mikro téma. pénz sem kell ahhoz, hogy értelme legyen, bár nagyon megkönnyíti a pénz a számolást!)

A profit szó egy jól meghatározott jelentésű szó. Ezt valami másra használni, illetve tagadni semmi értelme, ugyanolyan, mint a migráns szót használni (ami népvándorlót jelentene, csak inkább nem meri kimondani a hazai média, mert túl kifejező lenne), és annak a jelentéstartalmát megpróbálni lecserélni egy másik külön jelentésre - a menekültre.

A közgáz alapjait érdemes lenne oktatni országosan, ahogy a fizikai alapjait is oktatják. Hasonlóan fontos, csak nem a külvilág szabályait, hanem a társadalmakat működtető erőket (legalábbis egy nagyon fontos részét) írja le.