[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
A mikroökonómia egy egyszerű, kezelhető modellt ad a gazdaságot működtető erőkre.
A közgazdaságtan nem veszi emberek érdekeit figyelembe, és zárja ki másokét. Egyszerűen egy modell, ami az emberi természeten (elvont haszon maximalizálásra való törekvés), valamint az anyagmegmaradáson (adás-vétel) alapul. (bár a pareto hasznosság fogalma például a globális haszon maximalizásáról szól, ahol a haszon a gazdaság szereplőinek a megélt haszonérzése. tehát nekem pl. hasznos egy

A mikroökonómia szabályai a szocializmusban is igazak voltak, akkor is oktatták.

Egy bank is termelhet profitot, teljesen erkölcsösen, például hitelek kamatjából. Nem termeli ötletszerűen a zsét. Az, hogy a rossz szabályozási környezet miatt a makroökonómia szabályiait is felrúgják (amik azért sokkal elvontabbak, mint a mikroökonómia szabályai, de a profit mikro téma. pénz sem kell ahhoz, hogy értelme legyen, bár nagyon megkönnyíti a pénz a számolást!)

A profit szó egy jól meghatározott jelentésű szó. Ezt valami másra használni, illetve tagadni semmi értelme, ugyanolyan, mint a migráns szót használni (ami népvándorlót jelentene, csak inkább nem meri kimondani a hazai média, mert túl kifejező lenne), és annak a jelentéstartalmát megpróbálni lecserélni egy másik külön jelentésre - a menekültre.

A közgáz alapjait érdemes lenne oktatni országosan, ahogy a fizikai alapjait is oktatják. Hasonlóan fontos, csak nem a külvilág szabályait, hanem a társadalmakat működtető erőket (legalábbis egy nagyon fontos részét) írja le.

Nagyon túl van misztifikálva a pénz, különben nem más, mint egy mérték, a sok közül, mint a colostok 1/2 decis pohár a kricsmiben.
A cserekereskedelem kiküszöbölésében van nélkülözhetetlen szerepe, de babban a többinek is van.
A hitel, meg csak arra jó, hogy hullámzást vigyen a gazdaságba, amikor túltolják, utána böjt jön, ebben én és semmiféle pozitívumot nem látok, csak a nagyok gazdagodnak rajta, mert a folyamatot, ők vezénylik le.
Szét kellene nézni a régi dinasztiák háza táján, mint Rothchild, Warburg, Schiff, Oppenheimer, Rockefeller klánok, akik több évszázada gazdagodnak, a TOP 100 lista kabaré, az ottani első max az első 20-ban ha benne lehet.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
<blockquote rel="Veér István">A mikroökonómia egy egyszerű, kezelhető modellt ad a gazdaságot működtető erőkre.
A közgazdaságtan nem veszi emberek érdekeit figyelembe, és zárja ki másokét. Egyszerűen egy modell, ami az emberi természeten (elvont haszon maximalizálásra való törekvés), valamint az anyagmegmaradáson (adás-vétel) alapul. (bár a pareto hasznosság fogalma például a globális haszon maximalizásáról szól, ahol a haszon a gazdaság szereplőinek a megélt haszonérzése. tehát nekem pl. hasznos egy

A mikroökonómia szabályai a szocializmusban is igazak voltak, akkor is oktatták.

Egy bank is termelhet profitot, teljesen erkölcsösen, például hitelek kamatjából. Nem termeli ötletszerűen a zsét. Az, hogy a rossz szabályozási környezet miatt a makroökonómia szabályiait is felrúgják (amik azért sokkal elvontabbak, mint a mikroökonómia szabályai, de a profit mikro téma. pénz sem kell ahhoz, hogy értelme legyen, bár nagyon megkönnyíti a pénz a számolást!)

A profit szó egy jól meghatározott jelentésű szó. Ezt valami másra használni, illetve tagadni semmi értelme, ugyanolyan, mint a migráns szót használni (ami népvándorlót jelentene, csak inkább nem meri kimondani a hazai média, mert túl kifejező lenne), és annak a jelentéstartalmát megpróbálni lecserélni egy másik külön jelentésre - a menekültre.

A közgáz alapjait érdemes lenne oktatni országosan, ahogy a fizikai alapjait is oktatják. Hasonlóan fontos, csak nem a külvilág szabályait, hanem a társadalmakat működtető erőket (legalábbis egy nagyon fontos részét) írja le.

Nagyon túl van misztifikálva a pénz, különben nem más, mint egy mérték, a sok közül, mint a colostok 1/2 decis pohár a kricsmiben.
A cserekereskedelem kiküszöbölésében van nélkülözhetetlen szerepe, de babban a többinek is van.
A hitel, meg csak arra jó, hogy hullámzást vigyen a gazdaságba, amikor túltolják, utána böjt jön, ebben én és semmiféle pozitívumot nem látok, csak a nagyok gazdagodnak rajta, mert a folyamatot, ők vezénylik le.
Szét kellene nézni a régi dinasztiák háza táján, mint Rothchild, Warburg, Schiff, Oppenheimer, Rockefeller klánok, akik több évszázada gazdagodnak, a TOP 100 lista kabaré, az ottani első max az első 20-ban ha benne lehet.

</blockquote>

Nem csak arra jó a hitel, de hagyjuk. Széchenyi forogna a sírjában, sikeresen visszasüllyedt a magyar közgondolkozás a pénzről középkori szintre.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
<blockquote rel="Python">Szlovéniába érkezett az orosz elnök
https://www.youtube.com/watch?v=YgeWZ630noc



Bakker,nagyot nőtt a szememben Vlagyimír Vlagyimírovics,először láttam keresztet vetni.</blockquote>

Könnyű téged lekenyerezni. Még Gyurcsány is szokott bérmálkozni.
Te elhiszed egy hivatásos politikusnak a megnyilatkozásait?

Én sokra tartom Putyin urat, de nem az ilyen gesztusok miatt, hanem mert egy igazi machiavellista, nem egy teszetosza senki. Az, hogy keresztet vet, régen meg pártkönyve volt, az elárulja, hogy mennyire hitelesek részéről ezek a külsőségek.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
<blockquote rel="thomashewitt"><blockquote rel="Veér István">A mikroökonómia egy egyszerű, kezelhető modellt ad a gazdaságot működtető erőkre.
A közgazdaságtan nem veszi emberek érdekeit figyelembe, és zárja ki másokét. Egyszerűen egy modell, ami az emberi természeten (elvont haszon maximalizálásra való törekvés), valamint az anyagmegmaradáson (adás-vétel) alapul. (bár a pareto hasznosság fogalma például a globális haszon maximalizásáról szól, ahol a haszon a gazdaság szereplőinek a megélt haszonérzése. tehát nekem pl. hasznos egy

A mikroökonómia szabályai a szocializmusban is igazak voltak, akkor is oktatták.

Egy bank is termelhet profitot, teljesen erkölcsösen, például hitelek kamatjából. Nem termeli ötletszerűen a zsét. Az, hogy a rossz szabályozási környezet miatt a makroökonómia szabályiait is felrúgják (amik azért sokkal elvontabbak, mint a mikroökonómia szabályai, de a profit mikro téma. pénz sem kell ahhoz, hogy értelme legyen, bár nagyon megkönnyíti a pénz a számolást!)

A profit szó egy jól meghatározott jelentésű szó. Ezt valami másra használni, illetve tagadni semmi értelme, ugyanolyan, mint a migráns szót használni (ami népvándorlót jelentene, csak inkább nem meri kimondani a hazai média, mert túl kifejező lenne), és annak a jelentéstartalmát megpróbálni lecserélni egy másik külön jelentésre - a menekültre.

A közgáz alapjait érdemes lenne oktatni országosan, ahogy a fizikai alapjait is oktatják. Hasonlóan fontos, csak nem a külvilág szabályait, hanem a társadalmakat működtető erőket (legalábbis egy nagyon fontos részét) írja le.

Nagyon túl van misztifikálva a pénz, különben nem más, mint egy mérték, a sok közül, mint a colostok 1/2 decis pohár a kricsmiben.
A cserekereskedelem kiküszöbölésében van nélkülözhetetlen szerepe, de babban a többinek is van.
A hitel, meg csak arra jó, hogy hullámzást vigyen a gazdaságba, amikor túltolják, utána böjt jön, ebben én és semmiféle pozitívumot nem látok, csak a nagyok gazdagodnak rajta, mert a folyamatot, ők vezénylik le.
Szét kellene nézni a régi dinasztiák háza táján, mint Rothchild, Warburg, Schiff, Oppenheimer, Rockefeller klánok, akik több évszázada gazdagodnak, a TOP 100 lista kabaré, az ottani első max az első 20-ban ha benne lehet.

</blockquote>

Nem csak arra jó a hitel, de hagyjuk. Széchenyi forogna a sírjában, sikeresen visszasüllyedt a magyar közgondolkozás a pénzről középkori szintre.</blockquote>

A "középkori" KBC-s WebBroker 2016 január 1.-től Nyereség/veszteség rovata. A te felmenőid foroghatnak a sírjukban, az enyémek bűszkék lehetnek. 1 traden, csak az egyik nyerhet, én az olyanokon tollasodom, mint amilyen te vagy.
Olyanról hogy "Ágyúdörgésben, venni, hárfaszónál eladni" te biztosan nem hallottál, márpedig a hitelnek ebben nagy szerepe van, én ementén tradelek, nem pedig fordítva.

Eredmény összesítés

help_outline
keyboard_arrow_down
Tranzakció eredménye Költségek Adó-EHO Hitelkamat Eredmény
Adózatlan prompt eredmény 2 117 131,00 HUF -509 510,00 HUF — -29 204,18 HUF 1 578 416,82 HUF
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Akinek 30% hozama van, már az év közepén, az jó nagy ívben lexarhatja, a nagyarc barmokat, akiknek semmiféle tapasztalata nincs a pénz mozgásáról.
Hitelt én is igénybe veszek, mint látszik a "-29 204,18 HUF", ez azt a célt szolgája, hogy attól a balfaxtól, aki részvényt ad el nekem, még többet tudjak venni-:)XD
Ti olyanok vagytok mint a cirkuszi kiselefánt, qrva nehezen tanul, viszont könnyen felejt.
Nem akarom ragozni a hitel járulékos veszteségeit, mert úgy látom, nincs aki fölfogja.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Veér István

Szerintem "enged el" ezt a témát. Itt a fórumon olyanok szokták ekézni a közgázt akik még életükben nem olvastak el egyetlen egy könyvet sem ezzel kapcsolatban. Gyakorlatilag olyan témáról ítélkeznek amiről semmit, de az égvilágon semmit sem tudnak.

Nagyon nagy bűne a magyar közoktatásnak, hogy a közgazdaságtan a magyar emberek fejében egy intellektuális fekete lyuk.
És ez magyarázat is arra, hogy a magyar KKV-k nagy része miért totál versenyképtelen...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Veér István

Szerintem "enged el" ezt a témát. Itt a fórumon olyanok szokták ekézni a közgázt akik még életükben nem olvastak el egyetlen egy könyvet sem ezzel kapcsolatban. Gyakorlatilag olyan témáról ítélkeznek amiről semmit, de az égvilágon semmit sem tudnak.

Nagyon nagy bűne a magyar közoktatásnak, hogy a közgazdaságtan a magyar emberek fejében egy intellektuális fekete lyuk.
És ez magyarázat is arra, hogy a magyar KKV-k nagy része miért totál versenyképtelen...

Igazad van. Erőt veszek magamon, és ilyen témákhoz nem szólok hozzá többet a fórumon. Bocs az offért.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Ebből élek, mit nem lehet ezen felfogni?
A xaros cipőmet nem törölném az "elméleti szakemberek"-be, azok a tőzsdén csak buknának.
Van egy mondás "Aki érti csinálja, aki meg nem, az tanítja".
Sötétség a fejekben, akkor lekapcsolom a villanyt még én is.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Mondjuk Széchenyi forogjon is mint a kardántengely, mert amit ő akart elérni a hitellel (vagy írhatom nagybetűvel is) az a veretes-paripás magyarkodás mögött bizony a magyar nemzet kiforgatásának, földtől való elszakításának jeles momentuma.
Hitelt akkor javarészt kik adtak? Vegye fel a nemes mert hű de nagy szüksége van rá, hogy "fejlődjön", aztán a hitelező kezét tehesse a földre ha nem tudja fizetni.
Most egyéni szinten a hitel inkább lehetőség a növekedésre, az is igaz.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
a magyar nemzet kiforgatásának, földtől való elszakításának jeles momentuma

Egy középkorban rekedt nemzetnek, a középkori gazdálkodástól való elszakításának jeles momentuma. A föld gyakorlatilag értéktelen nemzetgazdasági szempontból egy fejlett világban.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Veér István

<i>"Igazad van. Erőt veszek magamon, és ilyen témákhoz nem szólok hozzá többet a fórumon. Bocs az offért."</i>

Szerintem jó hozzászólásokat írsz.
Viszont néha meddő dolog vitatkozni.

thomashewitt

<i>"A xaros cipőmet nem törölném az "elméleti szakemberek"-be, azok a tőzsdén csak buknának."</i>

Azért örülök neki, hogy nem akarod belém törölni a szaros cipődet, bár ha megpróbálnád kicsit pofán b@sználak....
Egyébként elég jól meg lehet élni ebből az elméleti szakemberségből is ;-)
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Mondjuk Széchenyi forogjon is mint a kardántengely, mert amit ő akart elérni a hitellel (vagy írhatom nagybetűvel is) az a veretes-paripás magyarkodás mögött bizony a magyar nemzet kiforgatásának, földtől való elszakításának jeles momentuma.
Hitelt akkor javarészt kik adtak? Vegye fel a nemes mert hű de nagy szüksége van rá, hogy "fejlődjön", aztán a hitelező kezét tehesse a földre ha nem tudja fizetni.
Most egyéni szinten a hitel inkább lehetőség a növekedésre, az is igaz.

Végre egy értelmes emberre akadtam.
Hitel járulékos vesztesége a kamat, banki managment eltartása, nem akármilyen életszinvonalon, banki részvényesek osztaléka.
Kezdeti tőkehiány kiküszöbölése: tőzsdei bevezetés, amikor az "ötletet" megvalósításába, beszállnak befektetők részvény kibocsátás (IPO) formájában, amúgy a hitel kifosztás eszköze.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
"Egyébként elég jól meg lehet élni ebből az elméleti szakemberségből is ;-) "

Ezt kétlem, mondom mint "vér"profi gyakorlati.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis">Mondjuk Széchenyi forogjon is mint a kardántengely, mert amit ő akart elérni a hitellel (vagy írhatom nagybetűvel is) az a veretes-paripás magyarkodás mögött bizony a magyar nemzet kiforgatásának, földtől való elszakításának jeles momentuma.
Hitelt akkor javarészt kik adtak? Vegye fel a nemes mert hű de nagy szüksége van rá, hogy "fejlődjön", aztán a hitelező kezét tehesse a földre ha nem tudja fizetni.
Most egyéni szinten a hitel inkább lehetőség a növekedésre, az is igaz.

Végre egy értelmes emberre akadtam.
Hitel járulékos vesztesége a kamat, banki managment eltartása, nem akármilyen életszinvonalon, banki részvényesek osztaléka.
Kezdeti tőkehiány kiküszöbölése: tőzsdei bevezetés, amikor az "ötletet" megvalósításába, beszállnak befektetők részvény kibocsátás (IPO) formájában, amúgy a hitel kifosztás eszköze.

</blockquote>

De ha azzal a hitellel egy erős cashflowt sikerül beállítani, akkor win-win.
Mondjuk egy sarki kávézót hogyan és miért vezetnék ki a tőzsdére az nem világos.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
2009 márciusában, egy nyugdíjas bankigazgató, aki világ életében a pénzügyi szektorban dolgozott, mert előtte MNB-s volt, beszélt le 1500 HUF-os OTP-ről, ami 2010 áprilisban 7400 HUF lett.
Könyvelőm idén "olvadt" ki 6300-as OTP-ből, ami vagy 6 éves beragadást takar.
2010 június 6.-án, péntek délután 3 környékén hallgattam telcsin a rédiót, amikor bemondták, hogy "OTP limittel esik", nem szóltam senkinek, hétfőn megléptem 2 millával.
Na, ennyit az "elméleti" szakemberekről-:)XD
Kezdetben, még "gerilla" kertészkedtem, mára elértem, hogy csak "hobbi"-ból megyek, mert szeretem csinálni.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
"De ha azzal a hitellel egy erős cashflowt sikerül beállítani, akkor win-win.
Mondjuk egy sarki kávézót hogyan és miért vezetnék ki a tőzsdére az nem világos."

Franchise-ban lehet.
IPO-nál a kibocsátónak kisebb a kockázata, mert nem bukik semmit.
Viszont, ha nagyon bejön, akkor a hitel lett volna jobb, ez csak utólag derül ki.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Kölnben Erdogán pártiak tüntetnek (LIVE)

LIVE: Pro-Erdogan protesters rally in Cologne
https://www.youtube.com/watch?v=bT480mdKKac
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
<blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="Python">Szlovéniába érkezett az orosz elnök
https://www.youtube.com/watch?v=YgeWZ630noc



Bakker,nagyot nőtt a szememben Vlagyimír Vlagyimírovics,először láttam keresztet vetni.</blockquote>

Könnyű téged lekenyerezni. Még Gyurcsány is szokott bérmálkozni.
Te elhiszed egy hivatásos politikusnak a megnyilatkozásait?

Én sokra tartom Putyin urat, de nem az ilyen gesztusok miatt, hanem mert egy igazi machiavellista, nem egy teszetosza senki. Az, hogy keresztet vet, régen meg pártkönyve volt, az elárulja, hogy mennyire hitelesek részéről ezek a külsőségek.
</blockquote>



Senki sem látja,amit kell?