[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 622
8 225
113
Matovič már korábban is verekedet, még a parlament folyosólyán is, ami viszont meglep, hogy Kaliňák így ráharapot csalira (valahogy disztigváltabnak néztem), és azzal, hogy bele ment a verekedésbe, ráhajtotta Matovič malmára a vizet, aki most szavazakotak nyer azzal a képpel, hogy o akár fizikailag is megkuzd a maffiával, ha kell. A migránsoknak pedig volt érdekes programjuk. :D
Ha jol olvasom, nem o utotte meg, hanem valami Glück nevu (ez is milyen szep, osi szlovak nev, ugye!):

Dvě rány do obličeje schytal Matovič také od třicetiletého Richarda Glücka, který za Směr kandiduje z 53. místa kandidátky.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 051
113
Ha jol olvasom, nem o utotte meg, hanem valami Glück nevu (ez is milyen szep, osi szlovak nev, ugye!):

Dvě rány do obličeje schytal Matovič také od třicetiletého Richarda Glücka, který za Směr kandiduje z 53. místa kandidátky.
Nem is mondtam, hogy o utott, de a dulakodásban benne volt. Megtehették volna, hogy ignorálják Matovič autóját, mint mondjuk Karácsony a bohócdalt zenélo autót a fopolgi kámpány során. :oops:
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Dulakodás szlovák politikusok között: Matovič félbeszakította Směr sajtótájékoztatóját, Kaliňák csatlakozott hozzá


Mintademokracia, ugye Pali. :D
Megy a harc az EU forrásokért :D
Ehhez képest nálunk béke van a pártok között. Átértékelem magamban ami addig gondoltam a belső megosztottságról.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 051
113
Ha jol olvasom, nem o utotte meg, hanem valami Glück nevu (ez is milyen szep, osi szlovak nev, ugye!):

Dvě rány do obličeje schytal Matovič také od třicetiletého Richarda Glücka, který za Směr kandiduje z 53. místa kandidátky.
Nem is mondtam, hogy o utott, de a dulakodásban benne volt. Megtehették volna, hogy ignorálják Matovič autóját, mint mondjuk Karácsony a bohócdalt zenélo autót a fopolgi kámpány során. :oops:
Videó az egész incidensrol:
https://www.google.com/search?sca_e...ate=ive&vld=cid:db8d0c82,vid:iNxdyYQ5ap0,st:0
 
  • Imádom
Reactions: Irsai Olivér

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 622
8 225
113

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
ezt nem értem

vsz technika lecserélése , "honvédelem" céljából felállítani még 2 hadosztályt , létrehozni Európa kb legbrutálisabb szárazföldi haderejét

védelemre semmi sem túl sok

ezt meg így kijelenteni nem lehet, borzasztóan relatív, ki ellen? milyen környezetben? milyen/melyik doktrina szerint? mennyire tudják alkalmazni a választott doktrinát? mennyire hatékonyan tud ez a haderő támadó műveleteket végrehajtani?

a létszám ahhoz képest amennyi technikát berendeltek tényleg MÉG kevés, bár ez is relatív, de ha azt veszed, elég komoly a mostani létszám is a környezetükhöz képest
Ez meg így össze szedve nem szakmai válasz csak egy vélemény ! Azt @aquarell olvtárs esment jól megfogta , hogy észnélkül és észnélküli mértékben fegyverkeznek a polákok míg Európa legerősebb gazdaságának serege meg letolt , lyukas gatyában ácsorog és néz bambán (pont mint az 560 napot dolgozó politikusaik ) ! A technika mit se ér ha nincs hozzá kellő létszámban képzett személyzet ! Béke időhöz és a polák gazdasághoz én is erős túlzásnak érzem ! Védelemre semmi se túl sok ? Hadászatilag lehet de hozzá a személyzetet és infrastruktúrát csak pénzből tartják fent ! Csak jelzem kevesebb 1 főre jutó GDP-ből ! Ha meg támadó szándékkal fegyverkeznek akkor a jó Isten óvjon mindannyiunkat ! A létszám pedig arányaiban alig nagyobb mint a Magyar ! Sehogyan se értem !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem. Miért lenne? Ha a legnagyobb fenyegetésre amit szàmontartasz a gyakorlat ezt az eredményt köpi ki, akkor nem csinàlsz semmit?
Amúgy nekem azért sántít ez az elmélet ami egy scenario alapján lett felállítva mert a Belaruszok kb annyian vannak mint mi csak kisebb GDP-vel ! Most kapnak viszonylag korszerű technikát a ruszkiktól de ez előtt elég gyengén álltak ! De mindegy is szerintem akkor is túltolják a lengyelek !
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Amúgy nekem azért sántít ez az elmélet ami egy scenario alapján lett felállítva mert a Belaruszok kb annyian vannak mint mi csak kisebb GDP-vel ! Most kapnak viszonylag korszerű technikát a ruszkiktól de ez előtt elég gyengén álltak ! De mindegy is szerintem akkor is túltolják a lengyelek !
Mi sàntít benne? Alapesetben nyilvànvaló volt (nekem), hogy jön a hàború és itt ahol van. A lengyelek màr rég az oroszokat tartjàk az elsô szàmú fenyegetésnek, ràjuk készültek az eddigi haderejükkel is, a készültségük önmagàban azt mondta, hogy ez lófasz.

Közben kitört a nylvànvaló hàború.

Vàrhatsz tôlem valamiféle újra megerôsített àllàsfoglalàst mintha az eddig leírt gondolataim elszàlltak volna ezek szerint, hogy usa bàbként 3. Vh-ra készülnek. De minek? Màrmint miért kellene az egyértelmû összes dolgot újra leíernom, ha egyszer pusztàn önmagukban is indokolja a gyakorlat eredménye a teljes fegyverkezésüket.

így fegyverkezik aki a vilàghàború elôszobàjàban nem hùlye mint a segg. Nem ôk toljàk extrémen, mindenki màs aki nem így tolja, az egy rakat balfasz. A mi vezetésünk mellé szerencsejàtszik is.

Szóval nem kell több indok erre akkor sem, ha van. A lengyelek is léteznek és dönthetnek úgy, hogy kihasznàlva a helyzetüket, az usa bàbsàgot, meg a felforgarott nemzetközi helyzetet, most nem lesznek àldozat. Sôt, úgy is dönthetnek, hogy most ôk szednek àldozatokat.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Ez meg így össze szedve nem szakmai válasz csak egy vélemény !
nem is szakmai választ akartam adni :)
Azt @aquarell olvtárs esment jól megfogta , hogy észnélkül és észnélküli mértékben fegyverkeznek a polákok míg Európa legerősebb gazdaságának serege meg letolt , lyukas gatyában ácsorog és néz bambán (pont mint az 560 napot dolgozó politikusaik )
ez egy vélemény, tiszteletben tartom
A technika mit se ér ha nincs hozzá kellő létszámban képzett személyzet !
ez igaz
Béke időhöz és a polák gazdasághoz én is erős túlzásnak érzem !
igen, TE így érzed
Védelemre semmi se túl sok ? Hadászatilag lehet de hozzá a személyzetet és infrastruktúrát csak pénzből tartják fent !
igen, ez így működik, és?
Csak jelzem kevesebb 1 főre jutó GDP-ből !
aha, csak jelzem hogy ez kb kezd a Leo2 török alkalmazásához hasonlítani, ismersz más gazdasági mutatót is vagy csak ezt az egyet tudjuk ismételgetni? mondjuk a 4szer akkora GDP-t? vagy a 46%-os GDP arányú államadósságot? vagy a 5-6szor nagyobb védelmi költségvetést? nem mondom hogy ők a világ Urai de azért ennyire nem kell ám lebecsülni őket :D
A létszám pedig arányaiban alig nagyobb mint a Magyar !
he? ha a magyar keretszámot nézzük, akkor az ugye a 37500 , vegyünk mondjuk egy 4-szeres szorzót (lakosság) , akkor az 150.000 , na 23-ban elvileg a "deployed person" az 160.000 volt, arányaiban 10.000 fő, nekem elég nagy difi, és a tarcsisokat akkor még nem is számoltuk ( és jófej voltam mert nem a 300.000 célt hoztam fel :D )
azt pedig már nem is akarom felhozni hogy a társadalmi támogatottság hogy is viszonyul a két ország között mert ég és föld...

Szóval, mit nem értesz még? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and Pogány

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Újabb politikai csata Szlovákiában. A pörköltfőző versenyen megverték a jelentkezőket



En nem tudom hogy egy jobbfajta afrikai orszagban verekszenek-e ennyit valasztasok elott? :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Újabb politikai csata Szlovákiában. A pörköltfőző versenyen megverték a jelentkezőket



En nem tudom hogy egy jobbfajta afrikai orszagban verekszenek-e ennyit valasztasok elott? :D
Ott biztos nem, de kicsit rágyúrnak még a szlovákok, az ukránok szintjén még lehetnek idővel :D !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
nem is szakmai választ akartam adni :)

ez egy vélemény, tiszteletben tartom

ez igaz

igen, TE így érzed

igen, ez így működik, és?

aha, csak jelzem hogy ez kb kezd a Leo2 török alkalmazásához hasonlítani, ismersz más gazdasági mutatót is vagy csak ezt az egyet tudjuk ismételgetni? mondjuk a 4szer akkora GDP-t? vagy a 46%-os GDP arányú államadósságot? vagy a 5-6szor nagyobb védelmi költségvetést? nem mondom hogy ők a világ Urai de azért ennyire nem kell ám lebecsülni őket :D

he? ha a magyar keretszámot nézzük, akkor az ugye a 37500 , vegyünk mondjuk egy 4-szeres szorzót (lakosság) , akkor az 150.000 , na 23-ban elvileg a "deployed person" az 160.000 volt, arányaiban 10.000 fő, nekem elég nagy difi, és a tarcsisokat akkor még nem is számoltuk ( és jófej voltam mert nem a 300.000 célt hoztam fel :D )
azt pedig már nem is akarom felhozni hogy a társadalmi támogatottság hogy is viszonyul a két ország között mert ég és föld...

Szóval, mit nem értesz még? :)
Az amire ők készülnek, hogy majd esetleg "áldozatokat szednek", az hogy nézne ki szerinted? Komolyan érdekel!

Letolják a térképről Belaruszt, akiket az orosz atomerő IS véd? Egyenesen az oroszokat? Vagy hogy gondoltad, rámennek a németekre, esetleg az ukránokra?

Hogy szedhet majd áldozatot Lengyelország úgy, hogy se szövetségesre, se a legnagyobb atomütőerőt birtoklót nem támadja?


Én is azt látom, hogy nagyon sokat akarnak egyszerre, de ők tudják, a hatalmas ambiciózus terveikből mi maradjunk ki, nekem ennyi számít.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Na mi van bezzegpolákoknál sincs kolbászból a kerítés?....
Belefutottak ők is abba a helyzetbe, hogy 100-200 km hosszú határszakaszon felállt több ezer embert kell hosszabb időn keresztül ellátni. Nyilván van nekik is a határon akár több száz felállítási pontjuk, nem jött össze az nekik sem, hogy mindenkinek a segge alá rakjanak mindent.

Mondjuk azért a lengyel leleményesség megoldotta az alvást random ágyakon. Gondolom a képen látható ágyakat is pofán verték valahonnan. Majd nekik is rá kell költeni egy rakat pénzt, mert jön a tél, aztán nem csak a szállás kérdést kell rendezniük, hanem az őrhelyek, és a kiindulási őrházak kérdését is. Ha jól emlékszem 10.000 katonát állomásoztatnak a belarussz-lengyel határon, plusz a kivezényelt rendőrök. Égetni fogja náluk is a pénzt a határ, mint ahogy nálunk is. Meg szépen lassan eljön náluk is a kifáradás, mint nálunk.

Szerintem alapesetben a lengyel fegyveres erők sincsenek felkészülve arra, hogy akár a saját országukon belül hónapokon át máshol állomásoztassanak több ezer embert, meg azokat napi szinten szállítsák, és megszervezzék nekik az őrfeladatokat.

Jó kis tapasztalat lesz nekik is.