[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 027
2 912
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Meg mondjuk nem fegyverekre erdemes gdp 20%-ot eladosodni ... Mert míbű fizeted majd a hitelt ?
Mi adósságunk a GDP 70%-as fölött van, görgökét meg 150-200% között - még is elműködnek, sőt nem is kis haderejük van...

Szóval simán el lehet működni eladósodva is, bár 80%-fölött nehéz "kinőni" az adósságot...
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 715
113
Mi adósságunk a GDP 70%-as fölött van, görgökét meg 150-200% között - még is elműködnek, sőt nem is kis haderejük van...

Szóval simán el lehet működni eladósodva is, bár 80%-fölött nehéz "kinőni" az adósságot...
Hat de nem is fejlődik görög ország , max vissza fejlődik, a hazai helyzetett tudod értékelni magad is ...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Hat de nem is fejlődik görög ország , max vissza fejlődik, a hazai helyzetett tudod értékelni magad is ...
Nem mondtam, hogy ez jó, de ha vészhelyzet van (lengyelek így vélik - mennyire jogosan az más kérdés), akkor gazdasági értelemben belefér 15-20%-nyi GDP arányos államadósság bevállalása. Ezt ugyanis még "ki lehet nőni" - a lengyel gazdaság elég jól futott az utóbbi években is...
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 704
113
OFF
Szerintem kezdjünk el felkészülni rá, hogy a '30-as években egy rohadt nagy háború vár ránk... Több nagyhatalmi geopol feszkó élesítve van, mindenki egyre inkább elkezd fegyverkezni, 100 éve már láttunk ilyet, mégis mi történhetne...
A lengyelek szeritnem lassan Moszkvát kezdik el megjelölni hadműveleti célként a "nagyyon lepecsételt" terveikben, másképp nem értelemzhető, amit művelnek.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 865
113
A Szent István Légió olyan magyarokat keres, akik Oroszország oldalán szeretnének harcolni


Ennek a balfasznak benne lehet a szerzodeseben egy szarkevero cikket irni naponta a magyarokrol.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 621
8 219
113
Mi adósságunk a GDP 70%-as fölött van, görgökét meg 150-200% között - még is elműködnek, sőt nem is kis haderejük van...

Szóval simán el lehet működni eladósodva is, bár 80%-fölött nehéz "kinőni" az adósságot...
Nem, nem lehet. A görögök modern történelmük ninimum felét államcsődben töltötték.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 849
113

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 976
113
OFF
Szerintem kezdjünk el felkészülni rá, hogy a '30-as években egy rohadt nagy háború vár ránk... Több nagyhatalmi geopol feszkó élesítve van, mindenki egyre inkább elkezd fegyverkezni, 100 éve már láttunk ilyet, mégis mi történhetne...
A lengyelek szeritnem lassan Moszkvát kezdik el megjelölni hadműveleti célként a "nagyyon lepecsételt" terveikben, másképp nem értelemzhető, amit művelnek.
A hidegháború vègig erről szólt. Oszt nem lett semmi.

Hagyományos háború a nyugat(nem mondom, hogy a NATO) meg a kelet(orosz?) között hogy van atom 78 ève nem tört ki..
Pedig jópár hisztèria volt.
Kórea
Izrael sokszor
Kubai válság
Vietnám
Afganisztán
Most ez.

A lengyel fegyverkezèst meg senki nem követi.
A lerongyolódott seregeket modernizálják. Mint mi is
Most megvan rá az ok.
Ja ès jó üzlet. Amit itthon is látunk. Hisz fontosabb az üzlet mint a sereg fejlesztèse. Ezt is látjuk.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Beteszem ide is, a lengyelek a meglévő 14 HIMARS mellé újabb 486 darabot rendeltek.
Majd hiszem ha látom ! Kíváncsi vagyok , hogy miképpen fogják ezt a töménytelen fegyvert kifizetni ! Az 1 főre jutó GDP-jük alacsonyabb mint a miénk ! Tehát a kérdés KI FIZETI A RÉVÉSZT ?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 849
113
Majd hiszem ha látom ! Kíváncsi vagyok , hogy miképpen fogják ezt a töménytelen fegyvert kifizetni ! Az 1 főre jutó GDP-jük alacsonyabb mint a miénk ! Tehát a kérdés KI FIZETI A RÉVÉSZT ?
Annyira bent vannak az amcsik seggébe, hogy kifizetik akkoris ha éhenhalnak. Nemrég rendeltek 96 Apache helikoptert, s még voltak nagy megrendeléseik, gondolom lesz F-35 is, de legalább kifizetik ha nem is kapják meg.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ja ès jó üzlet. Amit itthon is látunk. Hisz fontosabb az üzlet mint a sereg fejlesztèse. Ezt is látjuk.
Én annyiban módosítanám, hogy esetünkben az üzlet fejlesztése életbevágó a sereg fejlesztéséhez. Ellenkező esetben csak hitelből lehet haderőt fejleszteni - ahogy a lengyelek is csinálják.
Bár nekik is kell finomítani az ügyön azzal, hogy szinte mindenhez követelnek hazai gyártást, ellentételezést. Csak hitelből haderőt fejleszteni önsorsrontó.
Illetve egyszeri, és megismételhetetlen. Azaz nem fenn-, és szintentartható.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 976
113
Én annyiban módosítanám, hogy esetünkben az üzlet fejlesztése életbevágó a sereg fejlesztéséhez. Ellenkező esetben csak hitelből lehet haderőt fejleszteni - ahogy a lengyelek is csinálják.
Bár nekik is kell finomítani az ügyön azzal, hogy szinte mindenhez követelnek hazai gyártást, ellentételezést. Csak hitelből haderőt fejleszteni önsorsrontó.
Illetve egyszeri, és megismételhetetlen. Azaz nem fenn-, és szintentartható.
Az a lèptèk amit ők csinálnak szerintem sehogy nem fentartható.

Szerintem szèpen meg lesznek ezek a darabszámból nyirbálva pár èven belül.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az a lèptèk amit ők csinálnak szerintem sehogy nem fentartható.

Szerintem szèpen meg lesznek ezek a darabszámból nyirbálva pár èven belül.
Valószínűleg intenzív kiképzésbe kezdenek, de technika továbbra is béke idős felállás mellett menni fog "naftalinba". Ugyanakkor annyira komolyan csinálják, hogy attól kell tartani, hogy tényleg támadó művelethez lesz erre szükségük.
Visszamondani szerintem nem fognak semmit. Erre a hitelfelvételek a garanciák. Azon így is úgy is buknak.
De ekkora méretű békeidős fegyverkezés csak komoly háború biztos bekövetkeztével indokolt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 976
113
Valószínűleg intenzív kiképzésbe kezdenek, de technika továbbra is béke idős felállás mellett menni fog "naftalinba". Ugyanakkor annyira komolyan csinálják, hogy attól kell tartani, hogy tényleg támadó művelethez lesz erre szükségük.
Visszamondani szerintem nem fognak semmit. Erre a hitelfelvételek a garanciák. Azon így is úgy is buknak.
De ekkora méretű békeidős fegyverkezés csak komoly háború biztos bekövetkeztével indokolt.
Akkor ezt csak ők látják. o_O
Nem mintha nem lenne a levegőben de ilyen szinten, mèg csak megközelítőleg sem fegyverkezik senki.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
A lengyelek a meglévő 14 db HIMARS-ukhoz másik 486 darabot rendeltek.

Az már Berlinig is elég! :hadonaszos:
A másik irányba max. Kijevig, de akkor már nyúlnak a "Nagy-Piros-Gomb"-ért!

.